Naudas izņemšana bankomātā, foto no arhīva

Ir nauda atskaities: banka iesaldēja līdzekļus par pārdoto automobili

143
(atjaunots 13:33 18.07.2020)
Latvijas pilsonis palicis bez saviem naudas līdzekļiem pēc tam, kad pārdeva savu mašīnu un iemaksāja naudu bankas kontā.

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. Par banku diktatūras kārtējo upuri Latvijā kļuvis kāds autoīpašnieks – vīrietis pārdeva savu mašīnu un neapdomīgi iemaksāja naudu savā bankas kontā. Savu lēmumu pēcāk viņš stipri nožēloja un pasūdzējās par kredītiestādes rīcību, ievietojot publikāciju Facebook.

"Esmu nenormāli dusmīgs. Situācija – šī mēneša sākumā pārdodu savu mašīnu (5 600 EUR). Pircējs samaksā skaidrā naudā. Šo naudu pēc pāris dienām caur SEB bankomātu ieskaitu savā kontā. Tagad, mēneša vidū man mājās tika veikti kanalizācijas izbūves darbi un jāsamaksā rēķini par šo pasākumu. Mēģinu veikt pārskaitījumu, lai nomaksātu rēķinus – SEB internetbanka paziņo, ka esot izsmelts mēneša limits. Domāju, kā tā var būt, jo mēneša limits man ir 4000 EUR.

Kad izdodas sakontaktēties ar SEB, man paskaidro, ka redz mēneša sākumā ir veikta skaidras naudas iemaksa un viņiem vajadzētu zināt no kurienes man šī nauda. Tāpēc man SEB jāuzraksta iesniegums/paskaidrojums par naudas izcelsmi, bļin!" sūdzas Andris Šimfs.

Pēc autora sacītā, ar sakostiem zobiem viņš tomēr uzrakstīja paskaidrojumu, kurā izklāstīja, ka nauda saņemta no automobiļa pārdošanas. Taču no bankas atnāca paziņojums, ka viņa iesniegums tiks izskatīts trīs darbadienu laikā.

"Tagad pateikšu, kas man derdz visā šinī situācijā:

  1. A priori tieku uzskatīts par krāpnieku.
  2. Man jāpierāda, ka neesmu kamielis (krāpnieks).
  3. Man vienkārši tiek liegtas tiesības rīkoties ar savu naudu.
  4. Man jāgaida, kad SEB labpatiksies izskatīt manu iesniegumu un vai viņi to atzīs par labu esam un visžēlīgi ļaus man rīkoties ar savu naudu
  5. Man jāskaidro šī absurdā situācija darbu veicējam, ka nevarēšu šobrīd apmaksāt rēķinu, jo mana nauda ir iesaldēta.
  6. Visa šī situācija manuprāt ir pazemojoša un degradējoša.

Lai kāds vēl, bļin, iepīkstas, par jauno, skaisto pasauli ar bezskaidras naudas norēķiniem un totālu banku kontroli pār maniem līdzekļiem. Var būt Tev šķiet draugs, ka Tavi līdzekļi pieder Tev.

Taču ja tie glabājas bankā, tad rēķinies, ka kādā jaukā brīdī tie Tev var izrādīties nepieejami. Tā lūk," brīdina visus neapmierinātais bankas klients.

Zem Andra Šimfa sašutuma pilnās publikācijas izcēlās aktīva diskusija – vairums komentētāju bija vienisprātis, ka mūsdienās nav nekā drošāka, nekā turēt naudu zeķē.

"Bankā var turēt maizītei un svietiņam, pārējo tikai zeķē!" piekrīt autoram Agris Krūka.

"Lūk tāpēc banka nav jātur nauda... Jo šitie zagļi pat nozags tavu pēdējo centu, ko krājis esi…" atzīme Harijs Freibergs.

"Tāpēc kontu izmantoju tikai lai nomaksātu tekošos rēķinus. Ikdienā izmantoju tikai skaidru naudu un neko lieku uz kontu nepārskaitu, pat ja tās ir lielas summas," dalās pieredzē Rita Andrejsone.

Citi sociālo tīklu lietotāji pastāstīja par līdzīgām situācijām.

"Bija tādi pati situācija SEB, kad man no sava konta vajadzēja noņemt 3000 eiro, bet banka vienkārši atteica. Noņemt sanāca tikai pēc skandāla un draudiem uzrakstīt sūdzību PTAC un citās atbildīgās instancēs," ziņo Maksims Bartuševičs.

"Man tas pats bija ar Citadeles banku, tikai summa bija 300€, man lika uzrakstīt atskaiti par pilnīgi visām summām, kas tika ieskaitītas manā bankas kontā, un gala rezultātā viņiem kaut kas nepatika un viņi pārtrauca ar mani sadarbību bez pamatojuma, pasakot ka viņiem ir tādas tiesības," sūdzas Signe Zemīte.

Atzīmēsim, ka par degsmi, ar kuru banku darbinieki turpina izpildīt KYC (Know Your Client/Pazīsti savu klientu) un AML (Cīņa ar naudas līdzekļu legalizāciju) protokolus, šobrīd regulāri sūdzas gandrīz visu Latvijā strādājošo kredītiestāžu klienti.

Piemēram, nesen ārste-psihoterapeite palika bez bankas kartes pēc tam, kad samaksāja dalības maksu Starptautiskajai neiropsihoanalīzes biedrībai, savukārt neilgi pirms tam kādas Latvijas skolas darbiniece pirmajā atvaļinājuma dienā palika bez savas atvaļinājuma naudas, jo banka nolēma, ka viņas naudas pārskaitījums ir aizdomīgs, un bez brīdinājuma bloķēja viņas bankas karti.

Latvijas finanšu sektora "tīrīšana" sākās 2018. gadā pēc tam, kad Latvija izrādījās Eiropas naudas atmazgāšanas skandāla centrā un riskēja iekļūt "pelēkajā sarakstā".

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Latvijas Finanšu ministrija vēlas vēl vairāk ierobežot skaidras naudas norēķinus Latvijā un daļēji tās piedāvājumus Saeima jau ir atbalstījusi. Aprīļa sākumā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Nodokļu un nodevu likuma grozījumus, kuri paredz skaidras naudas norēķinu aizliegumu nekustamā īpašuma darījumos. Sākumā Finanšu ministrija piedāvāja ierobežot arī skaidras naudas norēķinus transportlīdzekļu iegādes darījumos un samazināt skaidras  naudas norēķinu limitu no 7200 līdz 3000 eiro, taču Saeima pagaidām neatbalsta šādu soli.

143
Tagi:
nauda, bankas, Latvija
Pēc temata
"Totalitāras valsts pirmā pazīme": iedzīvotāji par VID reidiem skaidras naudas meklējumos
Naudas atmazgāšanā apsūdzēto skaits Latvijā ir dubultojies: kur meklējams iemesls
VID turpina sodīt Latvijas iedzīvotājus par mašīnu iegādi ārvalstīs par skaidru naudu
Swedbank ievieš jaunus noteikumus: skaidrās naudas mīļotājus gaida pārsteigums
Biroja darbinieks

Vai Latvijā ir jāsaīsina darba nedēļa: ko domā iedzīvotāji

4
(atjaunots 11:19 21.09.2020)
Daudzās Eiropas valstīs notiek diskusijas saistībā ar darba nedēļas saīsināšanu no piecām uz četrām dienām; cik aktuāls šis jautājums ir Latvijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Dažās Eiropas valstīs ir nopietni aizdomājušies par darba nedēļas saīsināšanu līdz četrām dienām: tas ļautu saglabāt darbavietas un samazināt bezdarba līmeni, taču neizbēgami samazinātu arī ienākumu līmeni.

Kā rāda Kantar TNS aptauja iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, Latvijā šī ideja nav populāra. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Vien nedaudz vairāk par trešo daļu respondentu (36%) piekristu darba nedēļas saīsināšanai līdz četrām dienām. Vairākums (55%) izteicās pret.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 9% aptaujāto.

Iepriekš Latvijas Valsts kanceleja sakarā ar koronavīrusa izplatības draudiem piedāvāja izmainīt valsts un citu iestāžu darba grafiku, pārejot uz 10 stundu darba dienu četras reizes nedēļā.

4
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Ekonomists: Baltijai jāizvēlas starp izmiršanu un attiecību normalizāciju ar KF
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Covid-19 piemaksas: Labklājības ministrijas ierēdņi sevi nav apbižojuši
Četras dienas pa 10 stundām: Latvijas valsts iestādes var pāriet pie jauna darba grafika
CSNg

Avārija Viļakas novadā: viens cilvēks gājis bojā, viens atrodas smagā stāvoklī

14
(atjaunots 09:40 21.09.2020)
Sestdien vakarā Viļakas novadā Audi vadītājs netika galā ar spēkratu, kā rezultātā mašīna aizgāja sānslīdē, ir bojāgājušie un cietušie.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Sestdien, 19. septembrī, Šķilbēnu pagastā neilgi pirms pusnakts notika avārija, kurā gājis bojā viens cilvēks, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valsts policiju.

Autovadītājs ar automobili Audi 80 netika galā ar spēkratu un ielidoja grāvī. Mašīna vairākas reizes apgriezās. Viens no pasažieriem gājis bojā notikuma vietā, otrs tika steigšus nogādāts slimnīcā.

​Kopā laikā no sestdienas līdz svētdienai tika reģistrēti 70 CSNg, cietuši 24 cilvēki, viens gājis bojā. Ierosinātas 486 administratīvā pārkāpuma lietas, tai skaitā 222 par pieļaujamā ātruma pārsniegšanu, 16 cilvēki atradušies pie stūres alkohola reibumā.

​Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, pēc Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka Ginta Ešenvalda domām, visbiežāk par avārijas iemeslu kļūst nogurums, neuzmanība un distances neievērošana. Turklāt katru gadu palielinās autovadītāju skaits, kuri sēžas pie stūres reibuma stāvoklī.

14
Tagi:
CSN
Pēc temata
Diennakts laikā Latvija notikuši 100 CSNg, ir bojāgājušie
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem
Covid-19

Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka

0
(atjaunots 11:35 21.09.2020)
Desmit ES valstīs Covid-19 izplatās nekontrolējami, taču Lietuvā situācija pagaidām nav tika bēdīga.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Situācija ar Covid-19 saslimstību pasaulē un Eiropā kļūst arvien sliktāka, paziņoja LTV raidījumā "Rīta panorāma" Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Vakar Latvijā tika ziņots par 10 jauniem Covid-19 gadījumiem. Perevoščikovs atzīmēja, ka pašlaik bez simptomiem izrādās vidēji tikai viens no 10 atklātajiem Covid-19 gadījumiem. Pēc viņa sacītā, smagi saslimušo skaits patlaban ir proporcionāli zemāks nekā pavasarī, jo biežāk slimo jauni cilvēki.

Tikmēr Eiropa sagaida "otro vilni – vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā. PVO uzskata, ka tas pirmām kārtām ir saistīts ar drošības pasākumu neievērošanu.

Pēc Perevoščikova teiktā, saslimstību var vērtēt pēc vairākiem rādītājiem, piemēram, pēc pozitīvo analīžu rezultātu daļas. Ja pozitīvi ir vairāk par 3% veikto analīžu, tas ir kritisks rādītājs, kurš liecina par nekontrolējamu slimības izplatību.

Latvijā šis rādītājs sastāda 0,3%, savukārt desmit ES valstīs jau pārsniedz 3%. Covid-19 saslimstība stipri pieaug arī Latvijas kaimiņvalstīs. Šonedēļ valstu "dzeltenajā sarakstā", pēc atgriešanās no kurām jāievēro pašizolācijas režīms, Igaunijai pievienojusies arī Lietuva.

Pēc Perevoščikova sacītā, labā ziņa ir tas, ka Lietuvā lielākā daļa Covid-19 gadījumu tiek apsekota un pozitīvo analīžu rezultātu daļa tur ir mazāka par 1%.

Runājot par vakcīnu, epidemiologs nebija pārāk optimistisks, un pieņēma, ka to varētu sagaidīt vien ap nākamā gada rudeni.

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības pieaugumu Čehijā (aizritējušajā ceturtdienā valstī bija 3123 jauni inficēšanās gadījumi), uz šo valsti un no tās kopš šodienas ir aizliegti regulārie pasažieru pārvadājumi, tiek ziņots SPKC mājaslapā. Pasažieru pārvadāšanas aizliegumi ir ieviesti arī attiecībā uz Spāniju, Andoru un Franciju.

0
Tagi:
koronavīruss, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
KHL vadību neapmierina Covid-19 testu kvalitāte Latvijā
Diennakts laikā 10 jauni Covid-19 gadījumi, četri cilvēki stacionēti
ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19