Pētera Lielā attēls, foto no arhīva

Rīgas novadpētnieks aicināja Putinu pabeigt Pētera Lielā iesākto darbu

38
(atjaunots 10:39 17.07.2020)
Uzvaras Ziemeļu karā 300. gadadienas gaidās Krievijas vadība varētu īstenot vienu no Pētera Lielā idejām, uzskata Rīgas novadpētnieks Aleksandrs Ržavins.

RĪGA, 17. jūlijs – Sputnik. Rīgas novadpētnieks Aleksandrs Ržavins vērsās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar aicinājumu uzstādīt Sanktpēterburgā Triumfa kolonnu par godu uzvarai Ziemeļu karā, kura 300. gadadiena tiks atzīmēta nākamgad.

Savu iniciatīvu Ržavins izklāstīja vēstulē, kas tika adresēta Krievijas prezidentam un publicēta novadpētnieka Facebook lapā.

Autors atzīmē, ka Krievijas un tās sabiedroto uzvaras pār Zviedriju 300. gadadiena ir nozīmīgs datums visam Baltijas reģionam, jo šajā karā Krievija ne vien atgrieza sev piekļuvi Baltijas jūrai, bet arī izgāja jaunā attīstības līmenī.

"Šajā fonā, manuprāt, vairāk nekā apbēdinošs ir tas fakts, ka joprojām neviens no Pētera Lielā mantiniekiem nav pabeidzis vienu viņa svarīgu monumentālo darbu. Saprotot uzvaras Ziemeļu karā nozīmīgumu valstij, Pēteris Lielais pieņēma lēmumu par nepieciešamību iemūžināt šo notikumu ar attiecīgu pieminekli vienā no Sanktpēterburgas centrālajiem laukumiem. 1721. gadā imperators piedāvāja slavenajam arhitektam un tēlniekam Bartolomeo Karlo Rastrelli izveidot Triumfa kolonnu par godu uzvarai Ziemeļu karā un Persijas kampaņā, "lai tajā atspoguļotu un parādītu Viņa Majestātes izcīnītās uzvaras"," raksta Ržavins.

Viņš atgādināja, ka Pētera Pirmā dzīves laikā darbs pie šī monumenta netika pabeigts, palicis vien pieminekļa modelis, kurš glabājas Ermitāžā.

Ržavins uzskata, ka uzvaras Ziemeļu karā 300. gadadienas gaidās ir jāatgriežas pie šīs idejas un jāpabeidz Pētera iesāktais – par to rīdzinieks arī uzrakstīja Putinam.

"Lieliski saprotu, ka prezidents personīgi nelasīs manis sarakstīto. Visticamāk, tas noslīks citu vēstuļu okeānā. Skaidri apzinos, ka KF šobrīd ir citas problēmas. (…) Bet, vismaz, es izdarīju visu, kas ir manos spēkos. Ja kāds atbalsta manu ideju, atzīmējiet, ka jums patīk šī publikācija, dalieties ar to, bet vēl labāk: kopējiet tekstu un sūtiet vēstuli KF prezidentam," raksta Ržavins.

38
Tagi:
Rīga, Putins
Juris Jansons

Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus

9
(atjaunots 08:27 25.02.2021)
Tiklīdz tiek ieviests jauns Covid-19 ierobežojums Tiesībsarga biroja saņemto sūdzību skaits divreiz pieaug, paziņoja Juris Jansons.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Pacientu šķirošana, policijas iejaukšanās privātajā dzīvē, tirdzniecības ierobežojumi – šādi jautājumi visvairāk satrauca Latvijas iedzīvotājus, kuri Covid-19 pandēmijas laikā vērsās Tiesībsarga birojā, ziņo tvnet.lv.

24. februārī tiesībsargs Juris Jansons piedalījās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Tikšanās laikā Jansons pastāstīja, ka pandēmijā Birojs ir saskāries ar lielu darba apjomu, daļēji tas saistīts ar komunikācijas trūkumu ar iedzīvotājiem un ar valdības neloģiskajām rīcībām, ieviešot dažādus ierobežojumus. Pēc viņa vārdiem, tiklīdz tiek ieviests jauns ierobežojums vai tiek apspriesta tā lietderība, sūdzību skaitu, kas nonāk Biroja, pieaug divreiz. Cilvēki grib saprast, kāpēc tiek ieviests tāds vai citāds ierobežojums, un daudzi norāda uz to neloģiskumu.

Jansons pastāstīja arī, ka bija diezgan daudz satraucošu zvanu no cilvēkiem par pacientu šķirošanu pandēmijas laikā. "Šādās krīzes situācijās bija jābūt krīzes komunikācijai, un mēs to vairākkārt uzsvērām valdībai," pauda Jansons.

Viņš uzsvēra, ka bieži vien tas, ko saka premjers pēc valdības sēdēm, atšķiras no tā, ko runāja nozaru ministri. Attiecīgi pieaug neuzticība valdības lēmumu leģitimitātei.

Tiesībsarga biroja ziņojumā par 2020. gadu teikts, ka sākotnēji pieauga iesniegumu skaits par darba devēja noteiktu dīkstāvi, bezalgas atvaļinājumiem, darba devēju izvirzītām īpašām prasībām vai gluži pretēji – nepietiekamu piesardzību Covid-19 apstākļos, policijas pārlieku iejaukšanos pašizolācijā esošo cilvēku privātajā dzīvē, skolēnu brīvpusdienām un pārtikas pakām.

Savukārt rudenī cilvēki interesējās, vai prasības nēsāt aizsargmasku un ierobežojumi ekonomikā un tirdzniecība neaizskar iedzīvotāju pamattiesības.

9
Tagi:
Jansons, tiesībsargs, tirdzniecība, ierobežojumi, policija, valdība, koronavīruss
Pēc temata
Cilvēki salst: aptiekas lūdz mainīt ierobežojumus
Latvijas valdība – "pasaules aizkulišu" sazvērestības rezultāts, jeb Galva uz plauktiņa
"Kur jūs esat mūs noveduši?" Bāra īpašnieks raud policistu priekšā
No 1. marta Latvijā atkal būs pieejami frizieru pakalpojumi, manikīrs un pedikīrs
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

20
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

20
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju