Mācību grāmatas, foto no arhīva

"Cik ilgi pieļausim?": latvietis sašutis par interviju LTV ar skolnieci krievu valodā

76
(atjaunots 10:28 16.07.2020)
Modrs iedzīvotājs ieraudzījis ziņu izlaidumā krieviski runājošu skolnieci un pieprasījis to izbeigt.

RĪGA, 16. jūlijs — Sputnik. Vērīgs Latvijas TV skatītājs ieraudzījis ziņu raidījumā skolnieci, kas uz žurnālistes jautājumiem atbildēja krieviski. Viņš pieprasa nekavējoties pārtraukt intervēt tos, kuri nerunā valsts valodā. Savu sašutumu viņš pauda lasītājiem Twitter.

"Ieslēdzu 18 LTV ziņas. Runā 2 Olainas viduskolnieces, kārtējo reizi žurnālistei atbild krievu valodā. Cik ilgi pieļausim šo divvalodību? Un tās žurnālistes cik ilgi strādās par tulkiem, tā vietā, lai šādus cilvēkus, kas nerunā valsts valodā neintervētu! Cik ilgi tā turpināsim?" savu sāpi sociālajos tīklos izlēja Andis Zommers.

Daži lasītāji piekrita viņa satraukumam un ieteicās, ka vajadzētu painteresēties par skolnieces pedagogiem.

"Varbūt jāpaintervē šo meiteņu skolotāji valsts valodā. Bieži vien bilingvālās stundās tikai sasveicinās valsts valodā. Stundas notiek krievu valodā. Skolēni paši par to stāsta," Indra Blaua aicina pārbaudīt skolu.

"Intervēt vajag. Pie reizes paprasīt tieši - kādēļ neatbild latviski. Pavaicāt par cieņu pret Latviju un kā tā izpaužas. Izdarīt sacinājumus, t. sk., par "mazākumtautību" skolu izglītības kvalitāti, īpaši - latviešu valodas apguvē," ziņo Ints Goze. Acīmredzot, viņam precīzi zināms, kā vajag pareizi cienīt Latviju.

"Nu, Latvijai diemžēl ir tikai 2 izvēles - uzklausīt dažus krieviski runājošos vai turpināt uzturēt divu valodu informatīvas telpas. Jo aiz sētas gaida sievietes, kuras ar žurnālistiem nedrīkstēs runāt NEKĀDĀ valodā, saskaņā ar šariatu," atgādināja Valters Korālis, domājams, ar mājienu par citiem kaimiņiem.

"Tas turpināsies tik ilgi, cik vien tam būs nozīme jūsu acīs. 30 gadus kopš neatkarības atjaunošanas jūs dzīvojat ar vienu vienīgu problēmu, kas jūs satrauc. Jūs esat šausmīgi novecojuši," autoram angļu valodā attrauca Sergejs Bratarčuks.

Atgādināsim, ka valsts valodas statuss valstī ir tikai latviešu valodai. Krievu valoda tiek uzskatīta par svešvalodu, lai arī tā ir dzimtā gandrīz 40% valsts iedzīvotāju. Diskusijas par to, kādas valodas nepieciešamas darbiniekiem vienā vai otrā nozarē, rit jau sen. Daudzi uzskata, ka dažās jomās ar latviešu valodu vien neiztikt.

76
Tagi:
latviešu valoda, rusofobija, Latvija, krievu valoda
Pēc temata
"Skolotāji runā krieviski": juristi šokējusi latviešu skola
Sasveicinos latviski, bet atbild man krieviski! Latviešus šokē Bolderāja
Mājās runā krieviski, bet "cilvēkos" – valsts valodā? LKS atbildēja Pabrikam
Pat latviešu grupā runā krieviski: Saeimas deputāts par Latvijas bērnudārziem
"Runāju krieviski un neslēpju to": žurnālists pastāstīja, kā atrisināt valodu jautājumu
Runā ar pasažieriem krieviski: Vīķe-Freiberga aicina airBaltic atbildēt
Biroja darbinieks

Vai Latvijā ir jāsaīsina darba nedēļa: ko domā iedzīvotāji

4
(atjaunots 11:19 21.09.2020)
Daudzās Eiropas valstīs notiek diskusijas saistībā ar darba nedēļas saīsināšanu no piecām uz četrām dienām; cik aktuāls šis jautājums ir Latvijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Dažās Eiropas valstīs ir nopietni aizdomājušies par darba nedēļas saīsināšanu līdz četrām dienām: tas ļautu saglabāt darbavietas un samazināt bezdarba līmeni, taču neizbēgami samazinātu arī ienākumu līmeni.

Kā rāda Kantar TNS aptauja iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, Latvijā šī ideja nav populāra. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Vien nedaudz vairāk par trešo daļu respondentu (36%) piekristu darba nedēļas saīsināšanai līdz četrām dienām. Vairākums (55%) izteicās pret.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 9% aptaujāto.

Iepriekš Latvijas Valsts kanceleja sakarā ar koronavīrusa izplatības draudiem piedāvāja izmainīt valsts un citu iestāžu darba grafiku, pārejot uz 10 stundu darba dienu četras reizes nedēļā.

4
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Ekonomists: Baltijai jāizvēlas starp izmiršanu un attiecību normalizāciju ar KF
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Covid-19 piemaksas: Labklājības ministrijas ierēdņi sevi nav apbižojuši
Četras dienas pa 10 stundām: Latvijas valsts iestādes var pāriet pie jauna darba grafika
CSNg

Avārija Viļakas novadā: viens cilvēks gājis bojā, viens atrodas smagā stāvoklī

13
(atjaunots 09:40 21.09.2020)
Sestdien vakarā Viļakas novadā Audi vadītājs netika galā ar spēkratu, kā rezultātā mašīna aizgāja sānslīdē, ir bojāgājušie un cietušie.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Sestdien, 19. septembrī, Šķilbēnu pagastā neilgi pirms pusnakts notika avārija, kurā gājis bojā viens cilvēks, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valsts policiju.

Autovadītājs ar automobili Audi 80 netika galā ar spēkratu un ielidoja grāvī. Mašīna vairākas reizes apgriezās. Viens no pasažieriem gājis bojā notikuma vietā, otrs tika steigšus nogādāts slimnīcā.

​Kopā laikā no sestdienas līdz svētdienai tika reģistrēti 70 CSNg, cietuši 24 cilvēki, viens gājis bojā. Ierosinātas 486 administratīvā pārkāpuma lietas, tai skaitā 222 par pieļaujamā ātruma pārsniegšanu, 16 cilvēki atradušies pie stūres alkohola reibumā.

​Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, pēc Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka Ginta Ešenvalda domām, visbiežāk par avārijas iemeslu kļūst nogurums, neuzmanība un distances neievērošana. Turklāt katru gadu palielinās autovadītāju skaits, kuri sēžas pie stūres reibuma stāvoklī.

13
Tagi:
CSN
Pēc temata
Diennakts laikā Latvija notikuši 100 CSNg, ir bojāgājušie
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem

Vārds "saindēšana" šeit neiederas: "Novičok" izstrādātājs par Navaļniju

0
(atjaunots 11:32 21.09.2020)
Viens no "Novičok" izstrādātājiem RT intervijā komentēja Krievijas blogera Alekseja Navaļnija "saindēšanas" versijas, pastāstot, kā organismam būtu jāreaģē uz šo indīgo vielu.

Pēc "Novičok" izstrādātāju grupas locekļa, ķīmijas zinātņu doktora Leonīda Rinka sacītā, Krievijas blogeris Aleksejs Navaļnijs nevarēja būt saindēts ar šo vielu, jo tādā gadījumā viņš nebūtu bijis spējīgs iziet no viesnīcas pat ar vismazākās devas nokļūšanu organismā.

Saindēšanas versijas Rinks dēvē par neiespējamām.

Plašāk skatieties RT videomateriālā.

Krievijas blogeris Aleksejs Navaļnijs tika nogādāts Omskas slimnīcā 20. augustā pēc pašsajūtas pasliktināšanās lidmašīnā lidojuma laikā. Pēc divām dienām viņu pārveda uz Berlīnes klīniku Charite. Atsaucoties uz militārajiem mediķiem, VFR valdība paziņoja, ka Navaļnijs it kā tika saindēts ar substanci no "Novičok" kaujas indīgo vielu grupas.

Maskava aicināja Vāciju ar dokumentiem apstiprināt savu paziņojumu un atgādināja, ka, saskaņā ar Krievijas izmeklējumu rezultātiem, indes Navaļnija analīzēs netika atrastas.

0