Televīzijas kanāla RT automobiļi, foto no arhīva

Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā

86
(atjaunots 17:06 01.07.2020)
Latvijas aicinājumi Eiropas partneriem sekot tās piemēram un aizliegt RT telekanālu translāciju, visdrīzāk, paliks bez atbildes, uzskata deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Latvijā ar lielu pompozumu aizliegta Russia Tod ay translācija. Kāpēc un kādas tam būs sekas – centās noskaidrot Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa" Vjačeslavs Dombrovskis.

Telekanāla RT birojs Maskavā, foto no arhīva
© Sputnik / Илья Питалев

Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 30. jūnijā paziņoja par septiņu RT telekanālu translācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka tie it kā pieder mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas. Tika aizliegti telekanāli RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

Komentējot regulatora lēmumu, Dombrovskis atzīmēja, ka Latvijā RT auditorija nemaz nav tik liela, taču translāciju aizliedza ļoti pompozi un ar sajūsmu. Pēc politiķa domām, šāda soļa rezultāts būs nekāds.

"Ja jūs uzskatāt kaut kādu kanālu par "propagandu", neobjektīvu utt., tad labākā reakcija ir vienaldzība, ignorēšana," uzrakstīja Dombrovskis savā Facebook lapā. Izvēloties aktīvas cīņas un aizliegumu ceļu, jūs vai nu paceļat oponentu līdz savam līmenim, vai arī nolaižaties līdz viņa līmenim. Bet ja pati vara nav ļoti populāra, tad ar šādu soli tā tikai un vienīgi uzsildīs interesi par aizlieguma objektu.

Tālāk, Latvijas regulators – NEPLP – aicina visu Eiropas valstu regulatorus aizliegt RT savai auditorijai. Jādomā, ka tas arī ir patiesais šo manevru stratēģiskais mērķis. Acīmredzot, no tā daži politiķi un daļa sabiedrības gūs zināmu morālu gandarījumu.

Tāpēc ir otrs jautājums: vai citas Eiropas valstis sekos mūsu politiķu aicinājumam? Es personīgi par to šaubos. Eiropas politiķu raksturīgā īpašība – mazvērtības kompleksa trūkums, un spējas domāt pāris soļus uz priekšu. Pieņemsim, ka viņi aizliegs šo "ārkārtīgi populāro telekanālu" savās valstīs. Visticamāk, sekos Krievijas puses atbildes reakcija. Piemēram, tiks padzīts BBC krievu dienesta Maskavas birojs. Un tā tālāk. Kā jūs domājat, vai britus stipri biedē RT "milzīgā ietekme" viņu teritorijā? Viņi uzskata sava BBC krievu dienestu par neefektīvu? Diez vai.

Tad kāds ir šī soļa prognozējamais stāvoklis? labākajā gadījumā nulles efekts Latvijas informācijas telpā. Tuvu nullei efekts Eiropā. Lieku reizi izraisīt austrumu kaimiņa dusmas. Kā mazi bērni…"

86
Tagi:
RT, NEPLP, Vjačeslavs Dombrovskis
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
KF vēstniecība ASV atbildēja uz Pentagona apsūdzībām pret RT un Sputnik
Lai neatslābst: RT pieņem darbā bijušo Francijas Ekonomiskās izlūkošanas dienesta vadītāju
"Mūs neviens neskatās": RT atbildēja Navaļnijam ar personīgi veltītu video

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija