Televīzijas kanāla RT automobiļi, foto no arhīva

Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā

86
(atjaunots 17:06 01.07.2020)
Latvijas aicinājumi Eiropas partneriem sekot tās piemēram un aizliegt RT telekanālu translāciju, visdrīzāk, paliks bez atbildes, uzskata deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Latvijā ar lielu pompozumu aizliegta Russia Tod ay translācija. Kāpēc un kādas tam būs sekas – centās noskaidrot Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa" Vjačeslavs Dombrovskis.

Telekanāla RT birojs Maskavā, foto no arhīva
© Sputnik / Илья Питалев

Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 30. jūnijā paziņoja par septiņu RT telekanālu translācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka tie it kā pieder mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas. Tika aizliegti telekanāli RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

Komentējot regulatora lēmumu, Dombrovskis atzīmēja, ka Latvijā RT auditorija nemaz nav tik liela, taču translāciju aizliedza ļoti pompozi un ar sajūsmu. Pēc politiķa domām, šāda soļa rezultāts būs nekāds.

"Ja jūs uzskatāt kaut kādu kanālu par "propagandu", neobjektīvu utt., tad labākā reakcija ir vienaldzība, ignorēšana," uzrakstīja Dombrovskis savā Facebook lapā. Izvēloties aktīvas cīņas un aizliegumu ceļu, jūs vai nu paceļat oponentu līdz savam līmenim, vai arī nolaižaties līdz viņa līmenim. Bet ja pati vara nav ļoti populāra, tad ar šādu soli tā tikai un vienīgi uzsildīs interesi par aizlieguma objektu.

Tālāk, Latvijas regulators – NEPLP – aicina visu Eiropas valstu regulatorus aizliegt RT savai auditorijai. Jādomā, ka tas arī ir patiesais šo manevru stratēģiskais mērķis. Acīmredzot, no tā daži politiķi un daļa sabiedrības gūs zināmu morālu gandarījumu.

Tāpēc ir otrs jautājums: vai citas Eiropas valstis sekos mūsu politiķu aicinājumam? Es personīgi par to šaubos. Eiropas politiķu raksturīgā īpašība – mazvērtības kompleksa trūkums, un spējas domāt pāris soļus uz priekšu. Pieņemsim, ka viņi aizliegs šo "ārkārtīgi populāro telekanālu" savās valstīs. Visticamāk, sekos Krievijas puses atbildes reakcija. Piemēram, tiks padzīts BBC krievu dienesta Maskavas birojs. Un tā tālāk. Kā jūs domājat, vai britus stipri biedē RT "milzīgā ietekme" viņu teritorijā? Viņi uzskata sava BBC krievu dienestu par neefektīvu? Diez vai.

Tad kāds ir šī soļa prognozējamais stāvoklis? labākajā gadījumā nulles efekts Latvijas informācijas telpā. Tuvu nullei efekts Eiropā. Lieku reizi izraisīt austrumu kaimiņa dusmas. Kā mazi bērni…"

86
Tagi:
RT, NEPLP, Vjačeslavs Dombrovskis
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
KF vēstniecība ASV atbildēja uz Pentagona apsūdzībām pret RT un Sputnik
Lai neatslābst: RT pieņem darbā bijušo Francijas Ekonomiskās izlūkošanas dienesta vadītāju
"Mūs neviens neskatās": RT atbildēja Navaļnijam ar personīgi veltītu video
Latvijas armijas oficieris, foto no arhīva

Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt

2
(atjaunots 20:04 20.10.2020)
Otrdien, 20. oktobrī, startēja kampaņa "Esi formā", kuras gaitā Latvijas slavenībām uz sava piemēra ir jāmaina populārai viedoklis sabiedrībā, ka dienēšanā uzņem tikai fiziski spēcīgus un izturīgus cilvēkus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsākuši speciālu kampaņu, lai piesaistītu dienēšanai pēc iespējas vairāk cilvēku. Ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku palīdzību NBS aicinās Latvijas iedzīvotājus iestāties mehanizētajā kājnieku brigādē, raksta Lsm.lv.

​Kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers paziņo, ka parasti NBS uzņem 700 cilvēkus gadā, lai gan šogad tika atzīmēta ažiotāža, pieteikumus iesniedza vairāk nekā 1600 cilvēku. Tādēļ pieņemts lēmumu palielināt vakanto vietu skaitu vismaz par 500.

NBS uzsāka kampaņu ar nosaukumu "Esi formā", kurā Latvijā pazīstama personas tiešajā ēterā demonstrēs savas sporta iemaņas, kas parādīs iedzīvotājiem, ka nav obligāti jābūt spēcīgam un izturīgam, lai kļūtu par Latvijas armijas daļu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka NBS cer uz intereses celšanos par dienēšanu armijā krīzes valstī dēļ.

Lielā Tēvijas kara laiku lādiņi, foto no arhīva
ГУ МЧС по Воронежской области

Toreiz NBS komandieris Leonīds Kalniņš atzīmēja, ka 2020. gadā NBS plāno uzņemt savās rindās 900-1000 jaunu kareivju. Turklāt komandieris atgādināja, ka kopš 2017. gada NBS kareivju skaits palielinājies par tūkstoti.

Tāpat Kalniņš aicināja iet dienēt armijā tos, kas krīzes dēļ ir zaudējuši darbu, jo NBS garantē jauniesauktajiem stabilu atalgojumu no 900 eiro, karjeras izaugsmi, kā arī sociālās garantijas, tai skaitā veselības apdrošināšanu un garantēto pensiju.

Vakar publicētajā intervijā Kalniņš pastāstīja par koronavīrusa ietekmi uz Latvijas armijas kaujas gatavību. Pēc viņa sacītā, koronavīruss nav ietekmējis Latvijas aizsardzības potenciālu, taču lika organizēt savu darbību savādāk, lai nepakļautu inficēšanās riskam lielu skaitu karavīru.

2
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Nerunā latviski, tādēļ apjuka: NBS komandieris izvērtēja rīdzinieku reakciju uz manevriem
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Covid-19 eksprestestēšana, foto no arhīva

Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību

6
(atjaunots 19:57 20.10.2020)
Bez maksas Covid-19 testu varēs veikt tikai tie, kas būs saņēmuši ārsta nosūtījumu, turklāt Veselības ministrija sola samazināt gaidīšanas laiku analīžu nodošanai līdz divām dienām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrija tuvākajā laikā plāno izmainīt Covid-19 testēšanas kārtību. Turpmāk, lai nodotu analīzes, būs nepieciešams ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījums, vēsta Тvnet.lv.

Pēc Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktores Santa Līviņas sacītā, šāds solis ir jāsper, lai atrisinātu izveidojušos rindu problēmu.

Līviņa paskaidroja, ka šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas veikt Covid-19 testu. Rezultātā laboratorijas saskaras ar paaugstinātu slodzi, bet klientiem ilgāk nākas gaidīt iespēju nodot analīzes.

Lai samazinātu rindas un gaidīšanas laiku līdz divām dienām, Veselības ministrija piedāvā veikt bezmaksas Covid-19 testus tikai ar ārsta nosūtījumu.

Pašlaik Latvijā koronavīrusa testu par brīvu var veikt ikviens gribētājs, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Vakar tika ziņots, ka diennakts laikā tika veikts 4171 Covid-19 izmeklējums. Tika reģistrēti 115 jauni inficēšanās gadījumi, vēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs. Trīs cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – viņu vecums bija starp 65 un 85 gadiem.

6
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Kas nopircis biļetes? Latvijas opera atceļ izrādes Covid-19 dēļ
Žurnālisti šokējusi dīvainā reakcija par sievietes nāvi no Covid-19
Nedēļas statistika: 50 cilvēki saslimuši ar Covid-19 pēc kora mēģinājuma