Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā

Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā

38
Krievijas diplomātiskajās misijās visā pasaulē atvērušies vēlēšanu iecirkņi, Latvijā nobalsot par grozījumiem Konstitūcijā iespējams trīs pilsētās.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Vispārējais Krievijas balsojums par grozījumiem KF Konstitūcijā ievirzās finiša taisnē – 1. jūlijs ir galvenā un pēdējā diena, kad Krievijas pilsoņi var paust savu gribu. Tostarp ārzemēs – 144 valstīs ir atvērti 254 iecirkņi. Latvijā ir iekārtoti pieci vēlēšanu iecirkņi.

Baltija ir krievu visblīvāk apdzīvotā Eiropas daļa. Daudzi no viņiem šeit nonāca vēl PSRS laikos un saglabāja KF pilsonību.

"Es ļoti lepojos ar to, ka esmu krieviete, es ļoti mīlu savu Dzimteni. Tā gadījies, ka jau vairāk nekā 40 gadus dzīvoju Latvijā. Protams, man ir svarīgs pensionāru atbalsts, kā arī valsts nākotne – valsts un valsts varas nostiprināšana," pastāstīja telekanālam REN krieviete Olga Komarova.

Latvijā ir atvērti pieci vēlēšanu iecirkņi. Trīs vēlēšanu iecirkņi Rīgā: viens no tiem atrodas KF vēstniecības ēkā, Antonija ielā 2, otrais – vēstniecības konsulārajā nodaļā Smilšu ielā 3, trešais iecirknis – vēstniecības konsulārās nodaļas sociālā nodrošinājuma nodaļā Kr. Valdemāra ielā 36.

Vēl divi vēlēšanu iecirkņi ir atvērti Krievijas ģenerālajos konsulātos Daugavpilī (Krāslavas iela 46) un Liepājā (Liepu iela 27).

Visi vēlēšanu iecirkņi strādā no plkst. 8:00 līdz 20:00.

Tāpat ir organizēta balsošana ar izbraukumu uz vēlētāja dzīvesvietu.

Lai nobalsotu, ir nepieciešama KF pilsoņa pase vai dokuments, kurš apliecina KF pilsoņa personu, ar kuru pilsoņi drīkst iebraukt Krievijā.

Vēlēšanu lapa satur jautājumu "Vai Jūs atbalstāt grozījumus KF Konstitūcijā?" un balsošanas dalībnieka atbilžu variantus - "Jā" vai "Nē".

2020. gada janvārī vēstījumā Federālajai sanāksmei Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedāvāja veikt Konstitūcija virkni grozījumu. Martā Valsts dome, un pēcāk arī Federācijas Padome, pieņēma likumu par grozījumiem Konstitūcijā, dokumentu parakstīja KF prezidents.

Dokumentā izteikto piedāvājumu mērķis ir attīstīt principus, kuri nosprauž konstitucionālās kārtības, cilvēka un pilsoņa tiesību un brīvību pamatus. Likumprojekts ievieš arī Krievijai jaunu procedūru – Krievijas vispārējais balsojums.

Krievijas vispārējais balsojums par grozījumiem tika ieplānots 22. aprīlī, taču pēcāk atlikts sarežģītas epidemioloģiskās situācijas valstī dēļ. Pēcāk KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka balsojums notiks 1. jūlijā.

Arī tie KF pilsoņi, kuri pašlaik atrodas ārvalstīs, varēs paust savu gribu. Viņiem, saskaņā ar KF ĀM datiem, ir izveidoti 254 iecirkņi 144 valstīs. Visvairāk iecirkņu ir izveidots tādās valstīs kā Armēnija, Baltkrievija, Vācija, Kazahstāna, Ķīna un Tadžikistāna, kur ir atvērti vienlaikus seši iecirkņi.

Koronavīrusa dēļ process notiek, ievērojot distancēšanās un individuālās drošības pasākumus.

38
Tagi:
Latvija, Konstitūcija, balsojums, Krievija

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija