Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā

Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā

38
Krievijas diplomātiskajās misijās visā pasaulē atvērušies vēlēšanu iecirkņi, Latvijā nobalsot par grozījumiem Konstitūcijā iespējams trīs pilsētās.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Vispārējais Krievijas balsojums par grozījumiem KF Konstitūcijā ievirzās finiša taisnē – 1. jūlijs ir galvenā un pēdējā diena, kad Krievijas pilsoņi var paust savu gribu. Tostarp ārzemēs – 144 valstīs ir atvērti 254 iecirkņi. Latvijā ir iekārtoti pieci vēlēšanu iecirkņi.

Baltija ir krievu visblīvāk apdzīvotā Eiropas daļa. Daudzi no viņiem šeit nonāca vēl PSRS laikos un saglabāja KF pilsonību.

"Es ļoti lepojos ar to, ka esmu krieviete, es ļoti mīlu savu Dzimteni. Tā gadījies, ka jau vairāk nekā 40 gadus dzīvoju Latvijā. Protams, man ir svarīgs pensionāru atbalsts, kā arī valsts nākotne – valsts un valsts varas nostiprināšana," pastāstīja telekanālam REN krieviete Olga Komarova.

Latvijā ir atvērti pieci vēlēšanu iecirkņi. Trīs vēlēšanu iecirkņi Rīgā: viens no tiem atrodas KF vēstniecības ēkā, Antonija ielā 2, otrais – vēstniecības konsulārajā nodaļā Smilšu ielā 3, trešais iecirknis – vēstniecības konsulārās nodaļas sociālā nodrošinājuma nodaļā Kr. Valdemāra ielā 36.

Vēl divi vēlēšanu iecirkņi ir atvērti Krievijas ģenerālajos konsulātos Daugavpilī (Krāslavas iela 46) un Liepājā (Liepu iela 27).

Visi vēlēšanu iecirkņi strādā no plkst. 8:00 līdz 20:00.

Tāpat ir organizēta balsošana ar izbraukumu uz vēlētāja dzīvesvietu.

Lai nobalsotu, ir nepieciešama KF pilsoņa pase vai dokuments, kurš apliecina KF pilsoņa personu, ar kuru pilsoņi drīkst iebraukt Krievijā.

Vēlēšanu lapa satur jautājumu "Vai Jūs atbalstāt grozījumus KF Konstitūcijā?" un balsošanas dalībnieka atbilžu variantus - "Jā" vai "Nē".

2020. gada janvārī vēstījumā Federālajai sanāksmei Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedāvāja veikt Konstitūcija virkni grozījumu. Martā Valsts dome, un pēcāk arī Federācijas Padome, pieņēma likumu par grozījumiem Konstitūcijā, dokumentu parakstīja KF prezidents.

Dokumentā izteikto piedāvājumu mērķis ir attīstīt principus, kuri nosprauž konstitucionālās kārtības, cilvēka un pilsoņa tiesību un brīvību pamatus. Likumprojekts ievieš arī Krievijai jaunu procedūru – Krievijas vispārējais balsojums.

Krievijas vispārējais balsojums par grozījumiem tika ieplānots 22. aprīlī, taču pēcāk atlikts sarežģītas epidemioloģiskās situācijas valstī dēļ. Pēcāk KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka balsojums notiks 1. jūlijā.

Arī tie KF pilsoņi, kuri pašlaik atrodas ārvalstīs, varēs paust savu gribu. Viņiem, saskaņā ar KF ĀM datiem, ir izveidoti 254 iecirkņi 144 valstīs. Visvairāk iecirkņu ir izveidots tādās valstīs kā Armēnija, Baltkrievija, Vācija, Kazahstāna, Ķīna un Tadžikistāna, kur ir atvērti vienlaikus seši iecirkņi.

Koronavīrusa dēļ process notiek, ievērojot distancēšanās un individuālās drošības pasākumus.

38
Tagi:
Latvija, Konstitūcija, balsojums, Krievija
Latvijas armijas oficieris, foto no arhīva

Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt

1
(atjaunots 20:04 20.10.2020)
Otrdien, 20. oktobrī, startēja kampaņa "Esi formā", kuras gaitā Latvijas slavenībām uz sava piemēra ir jāmaina populārai viedoklis sabiedrībā, ka dienēšanā uzņem tikai fiziski spēcīgus un izturīgus cilvēkus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsākuši speciālu kampaņu, lai piesaistītu dienēšanai pēc iespējas vairāk cilvēku. Ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku palīdzību NBS aicinās Latvijas iedzīvotājus iestāties mehanizētajā kājnieku brigādē, raksta Lsm.lv.

​Kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers paziņo, ka parasti NBS uzņem 700 cilvēkus gadā, lai gan šogad tika atzīmēta ažiotāža, pieteikumus iesniedza vairāk nekā 1600 cilvēku. Tādēļ pieņemts lēmumu palielināt vakanto vietu skaitu vismaz par 500.

NBS uzsāka kampaņu ar nosaukumu "Esi formā", kurā Latvijā pazīstama personas tiešajā ēterā demonstrēs savas sporta iemaņas, kas parādīs iedzīvotājiem, ka nav obligāti jābūt spēcīgam un izturīgam, lai kļūtu par Latvijas armijas daļu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka NBS cer uz intereses celšanos par dienēšanu armijā krīzes valstī dēļ.

Lielā Tēvijas kara laiku lādiņi, foto no arhīva
ГУ МЧС по Воронежской области

Toreiz NBS komandieris Leonīds Kalniņš atzīmēja, ka 2020. gadā NBS plāno uzņemt savās rindās 900-1000 jaunu kareivju. Turklāt komandieris atgādināja, ka kopš 2017. gada NBS kareivju skaits palielinājies par tūkstoti.

Tāpat Kalniņš aicināja iet dienēt armijā tos, kas krīzes dēļ ir zaudējuši darbu, jo NBS garantē jauniesauktajiem stabilu atalgojumu no 900 eiro, karjeras izaugsmi, kā arī sociālās garantijas, tai skaitā veselības apdrošināšanu un garantēto pensiju.

Vakar publicētajā intervijā Kalniņš pastāstīja par koronavīrusa ietekmi uz Latvijas armijas kaujas gatavību. Pēc viņa sacītā, koronavīruss nav ietekmējis Latvijas aizsardzības potenciālu, taču lika organizēt savu darbību savādāk, lai nepakļautu inficēšanās riskam lielu skaitu karavīru.

1
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Nerunā latviski, tādēļ apjuka: NBS komandieris izvērtēja rīdzinieku reakciju uz manevriem
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Covid-19 eksprestestēšana, foto no arhīva

Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību

6
(atjaunots 19:57 20.10.2020)
Bez maksas Covid-19 testu varēs veikt tikai tie, kas būs saņēmuši ārsta nosūtījumu, turklāt Veselības ministrija sola samazināt gaidīšanas laiku analīžu nodošanai līdz divām dienām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrija tuvākajā laikā plāno izmainīt Covid-19 testēšanas kārtību. Turpmāk, lai nodotu analīzes, būs nepieciešams ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījums, vēsta Тvnet.lv.

Pēc Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktores Santa Līviņas sacītā, šāds solis ir jāsper, lai atrisinātu izveidojušos rindu problēmu.

Līviņa paskaidroja, ka šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas veikt Covid-19 testu. Rezultātā laboratorijas saskaras ar paaugstinātu slodzi, bet klientiem ilgāk nākas gaidīt iespēju nodot analīzes.

Lai samazinātu rindas un gaidīšanas laiku līdz divām dienām, Veselības ministrija piedāvā veikt bezmaksas Covid-19 testus tikai ar ārsta nosūtījumu.

Pašlaik Latvijā koronavīrusa testu par brīvu var veikt ikviens gribētājs, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Vakar tika ziņots, ka diennakts laikā tika veikts 4171 Covid-19 izmeklējums. Tika reģistrēti 115 jauni inficēšanās gadījumi, vēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs. Trīs cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – viņu vecums bija starp 65 un 85 gadiem.

6
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Kas nopircis biļetes? Latvijas opera atceļ izrādes Covid-19 dēļ
Žurnālisti šokējusi dīvainā reakcija par sievietes nāvi no Covid-19
Nedēļas statistika: 50 cilvēki saslimuši ar Covid-19 pēc kora mēģinājuma