Ēnu dien P.Stradiņa slimnīcā, foto no arhīva

"Vietu nav": ārsts pastāstīja, kas patlaban notiek Stradiņa slimnīcā

101
(atjaunots 11:16 30.06.2020)
Ik dienas ienāk 150-200 pacienti, taču slimnīca paredzēta daudz mazākam slimnieku skaitam, tāpēc nākas vadāt pacientu no vienas nodaļas uz otru, līdz atrasta brīva vieta.

RĪGA, 30. jūnijs — Sputnik. Vairākas nodaļas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā nereti saskaras ar ļoti lietu pacientu skaitu, un rezultātā visiem nepietiek vietas, pastāstīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis, raksta Press.lv.

"Tas menedžments ir ļoti grūts - pacients ir jāved uz reanimācijas nodaļu, bet reanimācijas nodaļā nav vietas, kas nozīmē, ka kāds jāpārvieto uz parasto nodaļu, tomēr man parastajā nodaļā arī nav vietas," paskaidroja Rācenis.

Ārsts konstatēja, ka tāda situācija nav retums, jo uzņemšanas nodaļa sākotnēji bija paredzēta 60-80 pacientiem dienā, taču patlaban pēc palīdzības vēršas 150-200 pacienti diennaktī.

Rācenis atzīmēja, ka pēdējos gados visā pasaulē manāma tendence – izrakstīt pacientus no stacionāra pēc iespējas ātrāk. Mediķi bieži ir spiesti risināt arī sociālās problēmas, ja uzņem pacientus bez noteiktas dzīves vietas – šādā situācijā viņiem ir jāsameklē vieta, kur pacients varētu uzturēties.

Iepriekš Sputnik Latvija stāstīja par Stradiņa slimnīcas Kardioķirurģijas centra vadītāja Pētera Stradiņa viedokli, kurš uzsvēra – šīs slimnīcas ēkas un telpas nav paredzētas pandēmijas situācijai.

© Sputnik / Александр Кондратюк

Stradiņš paziņoja, ka Kardioķirurģijas centrā vairākās palātās izvietoti pat seši pacienti pēc sirds operācijas.

"Tas nav normāli - gan psiholoģiski, gan medicīniski un tehniski - nav distances, nav nepieciešamās ventilācijas. Nav elementāru mūsdienu prasībām atbilstošu apstākļu," mediķis bija sašutis.

Viņš uzsvēra, ka ir grūti nodrošināt apstākļus, kādi nepieciešami pandēmijas laikā, saorganizēt pacientu izretošanos telpās, it sevišķi tajos korpusos, kas "ir praktiski graustu stāvoklī".

101
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca
Pēc temata
Profesors: 1% Latvijas iedzīvotāju jau varēja izveidoties imunitāte pret Covid-19
Parunāja ar kolēģiem: Stradiņa slimnīca uzrakstīja sūdzību par deputātu
Latvijas armijas oficieris, foto no arhīva

Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt

2
(atjaunots 20:04 20.10.2020)
Otrdien, 20. oktobrī, startēja kampaņa "Esi formā", kuras gaitā Latvijas slavenībām uz sava piemēra ir jāmaina populārai viedoklis sabiedrībā, ka dienēšanā uzņem tikai fiziski spēcīgus un izturīgus cilvēkus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsākuši speciālu kampaņu, lai piesaistītu dienēšanai pēc iespējas vairāk cilvēku. Ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku palīdzību NBS aicinās Latvijas iedzīvotājus iestāties mehanizētajā kājnieku brigādē, raksta Lsm.lv.

​Kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers paziņo, ka parasti NBS uzņem 700 cilvēkus gadā, lai gan šogad tika atzīmēta ažiotāža, pieteikumus iesniedza vairāk nekā 1600 cilvēku. Tādēļ pieņemts lēmumu palielināt vakanto vietu skaitu vismaz par 500.

NBS uzsāka kampaņu ar nosaukumu "Esi formā", kurā Latvijā pazīstama personas tiešajā ēterā demonstrēs savas sporta iemaņas, kas parādīs iedzīvotājiem, ka nav obligāti jābūt spēcīgam un izturīgam, lai kļūtu par Latvijas armijas daļu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka NBS cer uz intereses celšanos par dienēšanu armijā krīzes valstī dēļ.

Lielā Tēvijas kara laiku lādiņi, foto no arhīva
ГУ МЧС по Воронежской области

Toreiz NBS komandieris Leonīds Kalniņš atzīmēja, ka 2020. gadā NBS plāno uzņemt savās rindās 900-1000 jaunu kareivju. Turklāt komandieris atgādināja, ka kopš 2017. gada NBS kareivju skaits palielinājies par tūkstoti.

Tāpat Kalniņš aicināja iet dienēt armijā tos, kas krīzes dēļ ir zaudējuši darbu, jo NBS garantē jauniesauktajiem stabilu atalgojumu no 900 eiro, karjeras izaugsmi, kā arī sociālās garantijas, tai skaitā veselības apdrošināšanu un garantēto pensiju.

Vakar publicētajā intervijā Kalniņš pastāstīja par koronavīrusa ietekmi uz Latvijas armijas kaujas gatavību. Pēc viņa sacītā, koronavīruss nav ietekmējis Latvijas aizsardzības potenciālu, taču lika organizēt savu darbību savādāk, lai nepakļautu inficēšanās riskam lielu skaitu karavīru.

2
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Nerunā latviski, tādēļ apjuka: NBS komandieris izvērtēja rīdzinieku reakciju uz manevriem
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Covid-19 eksprestestēšana, foto no arhīva

Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību

6
(atjaunots 19:57 20.10.2020)
Bez maksas Covid-19 testu varēs veikt tikai tie, kas būs saņēmuši ārsta nosūtījumu, turklāt Veselības ministrija sola samazināt gaidīšanas laiku analīžu nodošanai līdz divām dienām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrija tuvākajā laikā plāno izmainīt Covid-19 testēšanas kārtību. Turpmāk, lai nodotu analīzes, būs nepieciešams ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījums, vēsta Тvnet.lv.

Pēc Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktores Santa Līviņas sacītā, šāds solis ir jāsper, lai atrisinātu izveidojušos rindu problēmu.

Līviņa paskaidroja, ka šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas veikt Covid-19 testu. Rezultātā laboratorijas saskaras ar paaugstinātu slodzi, bet klientiem ilgāk nākas gaidīt iespēju nodot analīzes.

Lai samazinātu rindas un gaidīšanas laiku līdz divām dienām, Veselības ministrija piedāvā veikt bezmaksas Covid-19 testus tikai ar ārsta nosūtījumu.

Pašlaik Latvijā koronavīrusa testu par brīvu var veikt ikviens gribētājs, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Vakar tika ziņots, ka diennakts laikā tika veikts 4171 Covid-19 izmeklējums. Tika reģistrēti 115 jauni inficēšanās gadījumi, vēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs. Trīs cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – viņu vecums bija starp 65 un 85 gadiem.

6
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Kas nopircis biļetes? Latvijas opera atceļ izrādes Covid-19 dēļ
Žurnālisti šokējusi dīvainā reakcija par sievietes nāvi no Covid-19
Nedēļas statistika: 50 cilvēki saslimuši ar Covid-19 pēc kora mēģinājuma