Bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi

28
(atjaunots 23:59 28.06.2020)
Bijušais Rīgas mērs, tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs apstrīdējis tiesas lēmumu lietā par viņa atstādināšanu no pilsētas domes vadītāja posteņa.

RĪGA, 29. jūnijs — Sputnik. "Tas ir principiāli – pierādīt, ka atstādināšana bija nelikumīga!" savā lapā Facebook raksta bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs.

Ušakovs tika atstādināts no Rīgas mēra posteņa 2019. gada aprīlī, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce deva rīkojumu par viņa atstādināšanu sakarā ar pārkāpumiem, ko viņš pieļāvis, būdams Rīgas mērs un "Rīgas satiksmes" kapitāla daļu turētājs.

Savā rīkojumā Pūce norādīja, ka Ušakovs kā Rīgas mērs un "Rīgas satiksmes" kapitāla daļu turētājs pārkāpis vairākas likuma normas par publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldi, likumu par publiskas personas naudas līdzekļu un īpašuma izšķērdēšanas novēršanu, likumus par grāmatvedību, budžeta un finanšu pārvaldi, par pašvaldību budžetiem.

Pats Ušakovs toreiz paziņoja, ka viņam izvirzītajiem pārmetumiem nav nekā kopēja ar minētajiem likumiem.

Politiķis norādīja, ka aizdomās turamā statusu KNAB viņam piešķīris par to, ka viņa kabinetā kratīšanas laikā atrasta paštaisīta ieraksta iekārta, kas vāļājusies uz plaukta starp suvenīriem un dažādām dāvanām.

Par to visu sašutušais bijušais Rīgas mērs pārsūdzēja Pūces lēmumu tiesā. 2020. gada 4. martā notika pirmā sēde šajā lietā. Jau aprīlī administratīvā rajona tiesa noraidīja Ušakova prasību.

Pamatojot lēmuma motīvus, tiesa pievērsa uzmanību faktam, ka domes priekšsēdētājs ir atbildīgs par visas pašvaldības darba likumību, kas ietver arī tai piederošo uzņēmumu kapitāla pārvaldi. Tiesas ieskatā investīcijas pašvaldības transporta uzņēmumā "Rīgas satiksme" bija nelikumīgas.

Ušakovs norādīja, ka nepiekrīt tādam lēmumam un gatavojas to pārsūdzēt. Tagad publiski pieejamajā tiesu informācijas sistēmā parādījusies informācija par to, ka politiķis savu nodomu īstenojis un apstrīdējis nelabvēlīgo tiesas spriedumu.

Tāpat zināms, ka lieta tiks izskatīta rakstiska procesa formā. Tiesas sēdes datums vēl nav noteikts.

28
Tagi:
tiesa, Rīgas dome, Ušakovs
Pēc temata
Ušakovs atbildējis uz Iesalnieka izteikumiem par to, ka viņš esot svešs Latvijai
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
"VVC nepadodas": Ušakovs pārdzīvo, ka latviešu valodas dēļ Latvijā krievu nepaliks
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

3
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

3
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā