Bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi

25
(atjaunots 23:59 28.06.2020)
Bijušais Rīgas mērs, tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs apstrīdējis tiesas lēmumu lietā par viņa atstādināšanu no pilsētas domes vadītāja posteņa.

RĪGA, 29. jūnijs — Sputnik. "Tas ir principiāli – pierādīt, ka atstādināšana bija nelikumīga!" savā lapā Facebook raksta bijušais Rīgas mērs, EP deputāts Nils Ušakovs.

Ušakovs tika atstādināts no Rīgas mēra posteņa 2019. gada aprīlī, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce deva rīkojumu par viņa atstādināšanu sakarā ar pārkāpumiem, ko viņš pieļāvis, būdams Rīgas mērs un "Rīgas satiksmes" kapitāla daļu turētājs.

Savā rīkojumā Pūce norādīja, ka Ušakovs kā Rīgas mērs un "Rīgas satiksmes" kapitāla daļu turētājs pārkāpis vairākas likuma normas par publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldi, likumu par publiskas personas naudas līdzekļu un īpašuma izšķērdēšanas novēršanu, likumus par grāmatvedību, budžeta un finanšu pārvaldi, par pašvaldību budžetiem.

Pats Ušakovs toreiz paziņoja, ka viņam izvirzītajiem pārmetumiem nav nekā kopēja ar minētajiem likumiem.

Politiķis norādīja, ka aizdomās turamā statusu KNAB viņam piešķīris par to, ka viņa kabinetā kratīšanas laikā atrasta paštaisīta ieraksta iekārta, kas vāļājusies uz plaukta starp suvenīriem un dažādām dāvanām.

Par to visu sašutušais bijušais Rīgas mērs pārsūdzēja Pūces lēmumu tiesā. 2020. gada 4. martā notika pirmā sēde šajā lietā. Jau aprīlī administratīvā rajona tiesa noraidīja Ušakova prasību.

Pamatojot lēmuma motīvus, tiesa pievērsa uzmanību faktam, ka domes priekšsēdētājs ir atbildīgs par visas pašvaldības darba likumību, kas ietver arī tai piederošo uzņēmumu kapitāla pārvaldi. Tiesas ieskatā investīcijas pašvaldības transporta uzņēmumā "Rīgas satiksme" bija nelikumīgas.

Ušakovs norādīja, ka nepiekrīt tādam lēmumam un gatavojas to pārsūdzēt. Tagad publiski pieejamajā tiesu informācijas sistēmā parādījusies informācija par to, ka politiķis savu nodomu īstenojis un apstrīdējis nelabvēlīgo tiesas spriedumu.

Tāpat zināms, ka lieta tiks izskatīta rakstiska procesa formā. Tiesas sēdes datums vēl nav noteikts.

25
Tagi:
tiesa, Rīgas dome, Ušakovs
Pēc temata
Ušakovs atbildējis uz Iesalnieka izteikumiem par to, ka viņš esot svešs Latvijai
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
"VVC nepadodas": Ušakovs pārdzīvo, ka latviešu valodas dēļ Latvijā krievu nepaliks

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija