Депутат Сейма Латвии от партии Согласие Виталий Орлов

Orlovs: varasvīri apšņāps iztikas minimumu, lai izpatiktu tiesai

35
(atjaunots 12:22 27.06.2020)
Diezin vai labklājības ministre Ramona Petraviča spēj atrisināt valsts sociālās problēmas, uzskata Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa" Vitālijs Orlovs.

RĪGA, 27. jūnijs – Sputnik. Garantētā minimālā ienākuma līmenis Latvijā neatbilst Satversmei, lēma Satversmes tiesa. Likumdevēji nav noteikuši vajadzības, kādām tiek izmaksāts pabalsts, un nav izstrādājuši tā aprēķina metodiku, uzvēra ST kolēģija. Patlaban garantētais minimālais ienākums Latvijā ir 64 eiro. Tagadējā labklājības ministre Ramona Petraviča, kuras ziņā ir garantētais minimālais ienākums, nespēj atrisināt sociālās problēmas Latvijā, uzskata Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa", Sociālo lietu komisijas loceklis Vitālijs Orlovs.

"Satversmes tiesas lēmumi ir jāpilda, tāpēc, domāju, valdošie tagad aprēķinās iztikas minimumu no jauna un izsvītros no tā noteiktus punktus, lai padarītu to atbilstošu summai, ko viņi var atvēlēt," Orlovs teica sarunā ar Sputnik Latvija.

Pēc viņa vārdiem, pēc iepazīšanās ar Satversmes tiesas lēmumu, tiks nosūtīti ierosinājumi un jautājumi labklājībkas ministrei.

"Nevienam nav noslēpums, ka viņa ir pati vājākā ministre. Savu naudu pensiju un sociālo pabalstu palielināšanai resors atdeva Veselības ministrijai, par ko ļoti lepojās. Neesmu drošs, ka pašreizējā ministre spēj atrisināt garantētā minimālā ienākuma problēmu valstī. Paskatīsimies. Par ko izšķirsies valdošie, lai izpildītu tiesas lēmumu," piezīmēja Orlovs.

Latvijas Satversmes tiesa uzdevusi Saeimai un valdībai panākt garantētā minimālā ienākuma atbilstību valsts pamatlikumam līdz 2021. gada 1. janvārim.

Орлов: власти подгонят прожиточный минимум под удобную им сумму
35
Tagi:
Saskaņa, Latvija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Bezdarbnieku armija Latvijā? Nopērciet visiem divus koferus vai ziepes un striķi
Latvijas panākumu stāsts: ekonomisti atklājuši patiesību par vidējo algu 1100 eiro apmērā
Bijušo politiķu pabalstiem aiziet vairāk naudas, nekā sociālajiem pabalstiem

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

1
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pāvilosta

Nīcā un Pāvilostā sūdzas par lietuviešu tūristu huligāniskajām izdarībām

7
(atjaunots 12:10 15.08.2020)
Atbraucēji no Lietuvas sagādā lielas raizes piejūras pašvaldībām Kurzemē, - tūristi nereti ignorē aizlieguma zīmes.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Lietuviešu tūristi nereti pārkāpj noteikumus Kurzemes pludmalēs, vēsta rus.liepajniekiem.lv.

Karstajās brīvdienās daudzi liepājnieki vēlas atpūsties pie jūras. Tie, kam centrālā pludmale šķiet pārlieku trokšņaina, meklē klusākas vietas tālāk no burzmas. Visbiežāk izraudzīti tiek Bernāti Nīcas novadā.

"Pagājušajās brīvdienās ar ģimeni devāmies uz Bernātiem, tur nebija nevienas brīvas vietas, kur novietot auto. Tās bija saliktas pat aizliegtajās vietās," stāstīja lasītāja.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals atzina, ka šogad atpūtnieku ir īpaši daudz. Viņs atklāja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai novērstu pārkāpumus – zīmes ir izliktas, policija veic regulārus reidus un soda neapzinīgos pārkāpējus.

"Šogad situācija ir īpaši saspīlēta, jo ļoti daudz atpūtnieku ierodas no Lietuvas. Cik man zināms, Pašvaldības policija dienā uzraksta ap 30 protokoliem. Cilvēki apstājas neatļautās vietās, pie pašām zīmēm, aizņem abas ceļa malas, iebrauc aizliegtajā teritorijā pa mazajiem meža celiņiem," pastāstīja Šakals.

Nīcas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš konstatēja, ka automašīnas ar Latvijas numuriem noteikumus ievēro vairāk un, ja tiek sodīti, cenšas pārkāpumu neatkārtot. Toties tūristi no Lietuvas ierobežojumus neievēro, tādēļ sodu saņem atkal un atkal.

"Liekam arī informatīvās zīmes, tās bieži vien izposta, izrauj, nomet. Viesi no Lietuvas bieži vien zīmēm nemaz nepievērš uzmanību, seko norādēm GPS. Ja tās ved viņus pa mazajām meža takām, viņi arī brauc. Mēs stāstām, ka nevar braukt visur, kur rāda navigācija, it kā viņi mūs dzird, ar galvu māj, tomēr turpina neievērot. Turklāt sodi ir diezgan bargi, no 30 līdz 350 eiro. Vislielākā soda summa tiek piemērota par iebraukšanu kāpās. Apdzīvotā vietā kāpas ir 150 metri no pirmā zaļā punkta, savukārt neapdzīvotā vietā 300 metri. Tas ir ļoti rupjš pārkāpums, tomēr gadās, ka sodītie apstrīd protokolus, sakot, ka nav bijušas zīmes, vai izrādot neizpratni par to, kāpēc tas nav atļauts," stāstīja Grantiņš.

Populārā pludmalē Pāvilostā pārkāpēju skaits ir mazāks, pastāstīja Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns. Tomēr apstāšanās neatļautā vietā un iebraukšana kāpu zonā nav vienīgie pārkāpumi ark o policija ir spiesta cīnīties šovasar. Piedevām atpūtnieki kurina ugunskurus neatļautās vietās un slej teltis.

7
Tagi:
policija, tūristi, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Budapeštā plāno ierobežot iespēju izīrēt dzīvokļus tūristiem
Gluži kā Tenerifē: sociālajos tīklos skan pārsteigums par mājokļa nomas cenām Jūrmalā