CSN

Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro

228
(atjaunots 08:07 27.06.2020)
Grozījumi vissāpīgāk skars mazos pārkāpējus, mopēdu vadītājus un vadītājus alkohola reibuma stāvoklī.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Līdz ar jaunā administratīvās atbildības likuma un likuma par ceļu satiksmi grozījumu stāšanos spēkā no 1. jūlija daži sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem būtiski pieaugs, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

Izmaiņas vissāpīgāk skars nelielus pārkāpējus, mopēdu vadītājus un cilvēkus, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Par ļoti smagiem pārkāpumiem fiziskās personas varēs sodīt ar 2000 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz 5 gadiem, juridiskās personas – ar 7000 eiro naudas sodu.

Līdz 30. jūnijam CSN pārkāpējus sodīs saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu. Kodekss zaudēs spēku 30. jūnijā, tā vietā stāsies Administratīvās atbildības likums, kurā vairs nav aprakstīti ceļu pārkāpumi un par tiem piemērojamie sodi – no 1. jūlija, tie ietverti Ceļu satiksmes likumā.

Butiski pieaug sods par auto vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī un bēgšanu no policijas. Grozījumi paredz, ka par nepakļaušanos personām, kas pilnvarotas pārbaudīt vadītāja dokumentus, par prasības ignorēšanu apturēt transporta līdzekli (bēgšanu) no 1. jūlija iespējams sods 1200–2000 eiro apmērā un autovadītāja tiesību atņemšana uz 5 gadiem. Tagad par līdzīgu pārkāpumu vadītājiem draud arests uz 10-15 diennaktīm, sods 1200-1400 eiro apmērā un autovadītāja tiesību atņemšana uz 4 gadiem.

Pieaudzis sods par auto vadīšanu vai mācīšanu alkoholiskā reibuma stāvoklī. Nepatikšanas būs arī iereibušiem velosipēdistiem. Ja alkohola koncentrācija asinīs sasniegs 1-1,5 promiles, velosipēdists tiks sodīts ae 120 eiro naudas sodu, citu transporta līdzekļu vadītājiem nāksies samaksāt 850-1400 eiro un atvadīties no tiesībām uz 3 gadiem. Ja reibuma stāvoklis ir lielāks, velosipēdists būs spiests šķirties no 170 eiro, autovadītājs – no 1200-2000 eiro. Līdzīgs sods paredzēts par transporta līdzekļa vadīšanu narkotisko vielu reibumā.

Lielākais iespējamais sods – 7000 eiro draud juridiskajām personām par normatīvajos aktos noteikto ceļa īpašnieka (pārvaldītāja) pienākumu nepildīšanu.

Vislielākās sodu izmaiņas par pārkāpumiem ceļu satiksmē gaida mopēdu vadītājus. šobrīd to pārkāpumus lielākoties pielīdzina velosipēdistu izdarītajiem pārkāpumiem, bet pēc 1. jūlija mopēdistus sodīs tikpat bargi kā automašīnu un motociklu vadītājus.

228
Tagi:
ceļu satiksmes noteikumi, sods, Latvija
Pēc temata
Zvani policijai, nevis fotografē: kā jārīkojas CSN aculieciniekiem
Latvijā izslēgti "gudrie" radari: nav naudas to uzturēšanai
Kamera dzērušu vadītāju neapturēs: Rīgas ceļu policijai trūkst 100 cilvēku
Totāla kontrole: varasiestādes vēlas uzstādīt videonovērošanas sistēmas ielās

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija