CSN

Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro

312
(atjaunots 08:07 27.06.2020)
Grozījumi vissāpīgāk skars mazos pārkāpējus, mopēdu vadītājus un vadītājus alkohola reibuma stāvoklī.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Līdz ar jaunā administratīvās atbildības likuma un likuma par ceļu satiksmi grozījumu stāšanos spēkā no 1. jūlija daži sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem būtiski pieaugs, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

Izmaiņas vissāpīgāk skars nelielus pārkāpējus, mopēdu vadītājus un cilvēkus, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Par ļoti smagiem pārkāpumiem fiziskās personas varēs sodīt ar 2000 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz 5 gadiem, juridiskās personas – ar 7000 eiro naudas sodu.

Līdz 30. jūnijam CSN pārkāpējus sodīs saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu. Kodekss zaudēs spēku 30. jūnijā, tā vietā stāsies Administratīvās atbildības likums, kurā vairs nav aprakstīti ceļu pārkāpumi un par tiem piemērojamie sodi – no 1. jūlija, tie ietverti Ceļu satiksmes likumā.

Butiski pieaug sods par auto vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī un bēgšanu no policijas. Grozījumi paredz, ka par nepakļaušanos personām, kas pilnvarotas pārbaudīt vadītāja dokumentus, par prasības ignorēšanu apturēt transporta līdzekli (bēgšanu) no 1. jūlija iespējams sods 1200–2000 eiro apmērā un autovadītāja tiesību atņemšana uz 5 gadiem. Tagad par līdzīgu pārkāpumu vadītājiem draud arests uz 10-15 diennaktīm, sods 1200-1400 eiro apmērā un autovadītāja tiesību atņemšana uz 4 gadiem.

Pieaudzis sods par auto vadīšanu vai mācīšanu alkoholiskā reibuma stāvoklī. Nepatikšanas būs arī iereibušiem velosipēdistiem. Ja alkohola koncentrācija asinīs sasniegs 1-1,5 promiles, velosipēdists tiks sodīts ae 120 eiro naudas sodu, citu transporta līdzekļu vadītājiem nāksies samaksāt 850-1400 eiro un atvadīties no tiesībām uz 3 gadiem. Ja reibuma stāvoklis ir lielāks, velosipēdists būs spiests šķirties no 170 eiro, autovadītājs – no 1200-2000 eiro. Līdzīgs sods paredzēts par transporta līdzekļa vadīšanu narkotisko vielu reibumā.

Lielākais iespējamais sods – 7000 eiro draud juridiskajām personām par normatīvajos aktos noteikto ceļa īpašnieka (pārvaldītāja) pienākumu nepildīšanu.

Vislielākās sodu izmaiņas par pārkāpumiem ceļu satiksmē gaida mopēdu vadītājus. šobrīd to pārkāpumus lielākoties pielīdzina velosipēdistu izdarītajiem pārkāpumiem, bet pēc 1. jūlija mopēdistus sodīs tikpat bargi kā automašīnu un motociklu vadītājus.

312
Tagi:
ceļu satiksmes noteikumi, sods, Latvija
Pēc temata
Zvani policijai, nevis fotografē: kā jārīkojas CSN aculieciniekiem
Latvijā izslēgti "gudrie" radari: nav naudas to uzturēšanai
Kamera dzērušu vadītāju neapturēs: Rīgas ceļu policijai trūkst 100 cilvēku
Totāla kontrole: varasiestādes vēlas uzstādīt videonovērošanas sistēmas ielās
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

10
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

10
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"