ASV armijas karavīrs

Latvijā neielūdza: Rinkēvičs komentēja ASV prezidenta lēmumu par kareivju izvešanu

73
(atjaunots 09:47 26.06.2020)
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzskata, ka amerikāņu kareivjiem ir jāpaliek Eiropā, pat ja viņus izvedīs no Vācijas. Taču uz kādām valstīm Amerikai derētu sūtīt savus kareivjus, viņš nolēma nenorādīt ASV.

RĪGA, 26. jūnijs – Sputnik. Kā ziņoja RIA Novosti, ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par nolūku samazināt amerikāņu kareivju skaitu Vācijā līdz 25 tūkstošiem cilvēku – jeb divas reizes.

Par iemeslu kalpojis tas, ka Vācija pieļāvusi kavējumus iemaksu veikšanā NATO budžetā.

Polijā ātri reaģēja un paziņoja par gatavību pieņemt savā teritorijā amerikāņu kareivjus, kā arī finansēt viņu uzturēšanos uz pastāvīga pamata, ja Vācija to nevar atļauties.

Savukārt Latvijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atzinās, ka valstī seko līdzi Amerikas līdera Trampa paziņojumiem, taču viņu rīcībā nav informācijas par to, kur tiks nosūtīti ASV kareivji gadījumā, ja viņi tiks izvesti no Vācijas, vēsta Mixnews.lv.

Latvijā amerikāņus Rinkēvičs nolēma neaicināt, kā to izdarīja Polijas prezidents Andžejs Duda. Taču Latvijas ĀM vadītājs paziņoja, ka ASV kareivjiem ir jāpaliek Eiropā, lai saglabātu "Eiropas drošības arhitektūru".

Tomēr Rinkēvičs paziņoja, ka negrasās spekulēt par to, kādās valstīs parādīsies kareivji no ASV.

Vašingtona var pārkāpt

Tikmēr Maskavā paziņoja, ka neizslēdz to, ka, pārdislocējot kareivjus no Vācijas, ASV var pieļaut NATO – Krievijas sadarbības izveidošanas akta pārkāpumu. Tādēļ, nepieciešamības gadījumā, ir gatavi veikt visus pasākumus Krievijas un tās sabiedroto drošības nodrošināšanai.

KF ĀM vadītāja vietnieks Aleksandrs Gruško pastāstīja RIA Novosti, ka Krievija skatīsies uz amerikāņu kareivju pārvietošanos ne vien no militāro seku puses reģionālajai drošībai, ņemot vērā Krievijas un tās sabiedroto, pirmām kārtām Baltkrievijas, likumīgās intereses, bet arī no fundamentālā NATO – Krievijas sadarbības izveidošanas akta kārtības ievērošanas puses, kurš satur alianses saistības atturēties no papildu būtisku kaujas spēku izvietošanas.

Amerikāņi paši snieguši pamatu bažām no Krievijas puses, konsekventi sagraujot visus militārās drošības materiālos pamatus Eiropā. Par piemēru tam kalpo ASV izstāšanās no Līguma par vidēja un mazāka darbības rādiusa raķetēm, informēšana par nodomu izstāties no Atvērto debesu līguma, kā arī vienošanās ratifikācijas izjaukšana par Līguma par konvencionālajiem bruņotajiem spēkiem Eiropā.

Turklāt Gruško atzīmēja, ka Polija jau ir paudusi nolūku uzlabot Varšavas stāvokli NATO un, acīmredzot, cer atbrīvoties no ierobežojumiem, kurus uzliek NATO – Krievijas sadarbības izveidošanas akts. Tādēļ, viņaprāt, tas, ka Vašingtona var pārkāpt akta noteikumus ir visnotaļ reāla perspektīva.

73
Tagi:
Edgars Rinkēvičs, NATO, Eiropa, ASV
Pēc temata
NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"
Dmitrijs Peskovs pastāstīja, kādos apstākļos Polija varētu radīt draudus Krievijai
"Jāpalabo Valsts departamenta kļūdas". Militārais eksperts par ASV "arktiskajām" bažām
Tallink

Septembrī Tallink organizē reisu maršrutā Tallina Rīga Tallina

1
(atjaunots 18:30 12.08.2020)
Septembra sākumā no Latvijas galvaspilsēta uz Igaunijas galvaspilsētu varēs nokļūt ar prāmi, taču ir gaidāms tikai viens reiss.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Kuģniecības kompānija Tallink Grupp uzsāk biļešu tirdzniecību speciālajam kravu un pasažieru prāmja reisam maršrutā Tallina – Rīga – Tallina, tiek ziņots kompānijas mājaslapā.

Speciālo reisu izpildīs kuģis "Victoria I", kurš parasti apkalpo maršrutu Tallina – Stokholma.

Prāmis izies no Tallinas 4. septembrī, plkst. 18:00, ieradīsies Rīgā 5. septembrī, plkst. 10:30 un tajā pašā dienā, plkst. 18:00, dosies atpakaļceļā. Tallinā kuģis atgriezīsies svētdien, 6. septembrī, plkst. 10:30.

Pārdošanā ir biļetes gan vienā virzienā, gan turp un atpakaļ.

Tallink atgādina, ka uz kuģiem sakarā ar vīrusa izplatību joprojām ir spēkā stingri higiēnas noteikumi un dezinfekcijas prasības, ierobežots arī pasažieru skaits. Visiem pasažieriem biļešu reģistrācijas laikā ir jāapstiprina, ka viņi ir veseli un viņiem nav saslimšanas simptomu. Saslimušos pasažierus un personas ar slimības pazīmēs uz kuģa klāja nelaiž.

Šis nav pirmais jaunais Tallink reiss no Latvijas. Jūnijā prāmju operators atklāja maršrutu Rīga – Helsinki, kurš izrādījās ārkārtīgi populārs, savukārt jūlijā – maršrutu Rīga – Ālandu salas.

1
Tagi:
Tallink
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Reklāma krievu valodā, apkalpošana latviski: vīrietis neapmierināts ar Tallink
Ārsts. Foto no arhīva

Ministra Linkaita sūdzības apstiprinājās: traumatoloģijā cilvēki gaida pa sešām stundām

4
(atjaunots 13:55 12.08.2020)
Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš apstiprināja, ka cilvēkiem, kas vēršas slimnīcā, nākas sēdēt garā rindā, jo ārstniecības iestāde, kā jau visas valsts lielākās slimnīcas, strādā uz iespēju robežas mediķu trūkuma dēļ.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Reaģējot uz satiksmes ministrs Tāļa Linkaita tvītu par ilgu uzņemšanas gaidīšanu Traumatoloģijas slimnīcā, šo jautājumu apsprieda Saeimas Sabiedriskās veselības apakškomisija, un slimnīcas vadība tās sēdē atzina, ka patiešām rindā var nogaidīt līdz pat 6 stundām personāla trūkuma dēļ, vēsta LSM.

Pagājušajā nedēļā Linkaits izrādījās rindā traumatoloģijā un pastāstīja par savu pieredzi sociālajos tīklos. Pēc viņa sacīta, rindā nācās gaidīt sešas stundas, turklāt uzgaidāmajās zālēs nepietiek krēslu, un tas nozīmē, ka pacientiem ar traumām ir jāstāv kājās. Tomēr medicīnas personāls, pēc viņa teiktā, strādā ātri, pieklājīgi un profesionāli.

Apakškomisijas sēdē paša Linkaita nebija – viņš atradās valdības sēdē. Apakškomisijas vadītājs Vitālijs Orlovs ("Saskaņa") paskaidroja, ka sasauca sēdi, jo vēlējās dzirdēt ministra komentārus un novērojumus, kādās konkrētās lietās "pieklibo" darba organizācija.

"Viņš ir cilvēks, kas vada ministriju, es gribēju no viņa dzirdēt, kas tur klibo, kas tur notika," pastāstīja Orlovs. Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš atzina, ka rindas patiešām ir garas. Kā jau daudzas citas slimnīcas, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca strādā personāla trūkuma apstākļos.

"Gaidīšanas laiks var būt līdz 6 stundām, ja tas ir brīvdienu vakaros, es to varu apstiprināt," sacīja Zariņš. Telpas ir šauras, aprēķinātas uz 50-70 pacientiem, taču, piemēram, 10. augustā, pēc palīdzības vērsās 125 cilvēki.

Saeimas deputāte Inese Ikstena ("Attīstībai/Par!") pastāstīja arī par savu uzņemšanas gaidīšanas pieredzi – tiesa, Stradiņa slimnīcā. "Es sēdēju rindā uz plastmasas krēsliņa 12 stundas, Es aicinu Stradiņu valdi pašus nosēdēt uz krēsliņa 12 stundas," pateica Ikstena.

Pašlaik Veselības ministrija strādā pie slimnīcu līmeņa pārskatīšanas, kas nākotnē mazinās Rīgas Traumatoloģija un ortopēdijas slimnīcas noslogojumu, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus reģionos. Turklāt plānots palielināt uzņemšanas nodaļu darbaspēku.

4
Tagi:
medicīna, Tālis Linkaits
Pēc temata
Linkaits izlicies par vienkāršu pasažieri. Rīgas lidostā rindu nebija
Kāpēc Latvijā ir tik garas rindas pie ārsta
Linkaits: airBaltic būs jāatgriež valstij 250 miljoni eiro