Biroja darbinieks

Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem

31
(atjaunots 09:36 25.06.2020)
Trīs mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas režīma izsludināšanas Latvijā bezdarbnieku skaits pieaudzis par 22,5 tūkstošiem cilvēku.

RĪGA, 25. jūnijs – Sputnik. Maijā Latvijā faktiskā bezdarba līmenis sastādīja 9,6%, kas ir par 0,4% vairāk, nekā aprīlī, vēsta BNN ar atsauci uz Centrālo statistikas pārvaldi.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis sastāda 8,4%, kas arī ir par 0,4% vairāk, salīdzinot ar aprīli.

Faktiskā bezdarba līmenis gada skatījumā ir pieaudzis par 3,3%, savukārt reģistrētā bezdarba līmenis – par 2,3%.

2020. gada maijā Latvijā bija 93,5 tūkstoši bezdarbnieku, jeb par četriem tūkstošiem vairāk, nekā aprīlī, un par 32,6 tūkstošiem vairāk, nekā pērn. Trīs mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas režīma izsludināšanas Latvijā bezdarbnieku skaita palielinājies par 22,5 tūkstošiem.

Iepriekš Ministru kabinets atbalstīja grozījumus noteikumos par nodarbinātības veicināšanas un bezdarba mazināšanas pasākumiem. Dīkstāves pabalstu izmaksa tiks izbeigta pēc 30. jūnija, to vietā tiks ieviesta algu subsidēšana uz laiku līdz 4 mēnešiem.

Subsidēt varēs līdz pusei no darbinieka algas, maksimālais subsīdiju apmērs sastādīs 430 eiro.

Lai mazinātu negodprātīgas palīdzības izmantošanas risku, paredzēts, ka viena uzņēmuma bezdarbnieki varēs piedalīties kādā no subsidētās nodarbinātības pasākumiem tikai vienu reizi.

Lai veicinātu pastāvīgo darbavietu izvedi, darba devējam būs pienākums nodrošināt darbu savam darbiniekam ne mazāk kā trīs mēnešu garumā pēc subsīdiju perioda beigām.

Subsidētās nodarbinātības programmā varēs piedalīties līdz 50% kopējā nodarbināto skaita uzņēmumā, taču ne vairāk par 20 bezdarbniekiem.

Iesniegt pieteikumus dalībai subsidētās nodarbinātības pasākumos uzņēmēji var līdz 2021. gada 31. decembrim. Plānotais finansējums sastādīs 23,5 miljonus eiro, plānots atbalstīt 15 tūkstošus bezdarbnieku.

Darbu zaudējušajiem studentiem paredzētas iemaņu attīstības programmas augstskolās. Par dalību programmā viņi saņems stipendiju – 10 eiro dienā. Bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarba pabalstus, varēs piedalīties sabiedriskos darbos un saņemt par to 200 eiro. Dalības periods sabiedriskos darbos tiks pagarināts no 4 līdz 6 mēnešiem.

Ar pabalstu saņemšanu var rēķināties personas, kuras laikā līdz vienam gadam līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanai pabeidzas augstskolu vai koledžu, taču saņēma bezdarbnieka statusu ārkārtējās situācijas laikā vai trīs mēnešu laikā pēc tās beigām. Saskaņā ar likumu, pabalstu jaunajiem speciālistiem plānots izmaksāt pirmos divus mēnešus 500 eiro apmērā, sekojošos divus mēnešus – 375 eiro apmērā. Pabalsts tiks izmaksāts līdz brīdim, kamēr persona nebūs zaudējusi bezdarbnieka statusu, taču ne ilgāk par četriem mēnešiem vai līdz 2020. gada beigām.

31
Tagi:
pabalsts, bezdarba līmenis, bezdarbs
Pēc temata
Deviņi tūkstoši pusotra mēneša laikā: Latvijā notiek kolektīvās atlaišanas
Latvijas kompānijas turpina atlaist darbiniekus: mēneša laikā 11 000 jaunu bezdarbnieku
Petraviča: reģioni gandrīz nejūt krīzi
Tallink

Septembrī Tallink organizē reisu maršrutā Tallina Rīga Tallina

1
(atjaunots 18:30 12.08.2020)
Septembra sākumā no Latvijas galvaspilsēta uz Igaunijas galvaspilsētu varēs nokļūt ar prāmi, taču ir gaidāms tikai viens reiss.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Kuģniecības kompānija Tallink Grupp uzsāk biļešu tirdzniecību speciālajam kravu un pasažieru prāmja reisam maršrutā Tallina – Rīga – Tallina, tiek ziņots kompānijas mājaslapā.

Speciālo reisu izpildīs kuģis "Victoria I", kurš parasti apkalpo maršrutu Tallina – Stokholma.

Prāmis izies no Tallinas 4. septembrī, plkst. 18:00, ieradīsies Rīgā 5. septembrī, plkst. 10:30 un tajā pašā dienā, plkst. 18:00, dosies atpakaļceļā. Tallinā kuģis atgriezīsies svētdien, 6. septembrī, plkst. 10:30.

Pārdošanā ir biļetes gan vienā virzienā, gan turp un atpakaļ.

Tallink atgādina, ka uz kuģiem sakarā ar vīrusa izplatību joprojām ir spēkā stingri higiēnas noteikumi un dezinfekcijas prasības, ierobežots arī pasažieru skaits. Visiem pasažieriem biļešu reģistrācijas laikā ir jāapstiprina, ka viņi ir veseli un viņiem nav saslimšanas simptomu. Saslimušos pasažierus un personas ar slimības pazīmēs uz kuģa klāja nelaiž.

Šis nav pirmais jaunais Tallink reiss no Latvijas. Jūnijā prāmju operators atklāja maršrutu Rīga – Helsinki, kurš izrādījās ārkārtīgi populārs, savukārt jūlijā – maršrutu Rīga – Ālandu salas.

1
Tagi:
Tallink
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Reklāma krievu valodā, apkalpošana latviski: vīrietis neapmierināts ar Tallink
Ārsts. Foto no arhīva

Ministra Linkaita sūdzības apstiprinājās: traumatoloģijā cilvēki gaida pa sešām stundām

4
(atjaunots 13:55 12.08.2020)
Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš apstiprināja, ka cilvēkiem, kas vēršas slimnīcā, nākas sēdēt garā rindā, jo ārstniecības iestāde, kā jau visas valsts lielākās slimnīcas, strādā uz iespēju robežas mediķu trūkuma dēļ.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Reaģējot uz satiksmes ministrs Tāļa Linkaita tvītu par ilgu uzņemšanas gaidīšanu Traumatoloģijas slimnīcā, šo jautājumu apsprieda Saeimas Sabiedriskās veselības apakškomisija, un slimnīcas vadība tās sēdē atzina, ka patiešām rindā var nogaidīt līdz pat 6 stundām personāla trūkuma dēļ, vēsta LSM.

Pagājušajā nedēļā Linkaits izrādījās rindā traumatoloģijā un pastāstīja par savu pieredzi sociālajos tīklos. Pēc viņa sacīta, rindā nācās gaidīt sešas stundas, turklāt uzgaidāmajās zālēs nepietiek krēslu, un tas nozīmē, ka pacientiem ar traumām ir jāstāv kājās. Tomēr medicīnas personāls, pēc viņa teiktā, strādā ātri, pieklājīgi un profesionāli.

Apakškomisijas sēdē paša Linkaita nebija – viņš atradās valdības sēdē. Apakškomisijas vadītājs Vitālijs Orlovs ("Saskaņa") paskaidroja, ka sasauca sēdi, jo vēlējās dzirdēt ministra komentārus un novērojumus, kādās konkrētās lietās "pieklibo" darba organizācija.

"Viņš ir cilvēks, kas vada ministriju, es gribēju no viņa dzirdēt, kas tur klibo, kas tur notika," pastāstīja Orlovs. Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš atzina, ka rindas patiešām ir garas. Kā jau daudzas citas slimnīcas, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca strādā personāla trūkuma apstākļos.

"Gaidīšanas laiks var būt līdz 6 stundām, ja tas ir brīvdienu vakaros, es to varu apstiprināt," sacīja Zariņš. Telpas ir šauras, aprēķinātas uz 50-70 pacientiem, taču, piemēram, 10. augustā, pēc palīdzības vērsās 125 cilvēki.

Saeimas deputāte Inese Ikstena ("Attīstībai/Par!") pastāstīja arī par savu uzņemšanas gaidīšanas pieredzi – tiesa, Stradiņa slimnīcā. "Es sēdēju rindā uz plastmasas krēsliņa 12 stundas, Es aicinu Stradiņu valdi pašus nosēdēt uz krēsliņa 12 stundas," pateica Ikstena.

Pašlaik Veselības ministrija strādā pie slimnīcu līmeņa pārskatīšanas, kas nākotnē mazinās Rīgas Traumatoloģija un ortopēdijas slimnīcas noslogojumu, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus reģionos. Turklāt plānots palielināt uzņemšanas nodaļu darbaspēku.

4
Tagi:
medicīna, Tālis Linkaits
Pēc temata
Linkaits izlicies par vienkāršu pasažieri. Rīgas lidostā rindu nebija
Kāpēc Latvijā ir tik garas rindas pie ārsta
Linkaits: airBaltic būs jāatgriež valstij 250 miljoni eiro