Lietusgāžu sekas Rīgā, foto no arhīva

Ģeologs: Rīgā jābūvē lietus kanalizācija, nevis skaistas ēkas

38
(atjaunots 17:25 22.06.2020)
Klimata globālo pārmaiņu rezultātā Latvijas galvaspilsētu aizvien biežāk skars spēcīgas lietavas – ir jābūvē mūsdienīga lietus kanalizācija.

RĪGA, 22. jūnijs — Sputnik. Grandiozu modernu ēku vietā Rīgā ir jābūvē lietus kanalizācija, jūras ģeologs Konstantīns Ranks pastāstīja programmas "Klimata kontrole" ēterā radio Baltkom.

Katru vasaru pēc spēcīgām lietavām Rīgas ielas pārplūst. Ģeologs uzskata, ka Klimata globālo pārmaiņu rezultātā Latvijas galvaspilsēta ar šo problēmu saskarsies aizvien biežāk, un jau tagad jāveic pasākumi plūdu novēršanai.

"Kad stāsta, ka to vajag nojaukt, to uzcelt un tādu skaistāku, un tā tālāk, gribas teikt: "Puiši, vajag gatavoties gaidāmajām klimata pārmaiņām!" Par to runā arī Eiropas Komisija. Tāpēc būsim eiropieši un naudu iztērēsim, piemēram, jaunai labai lietus kanalizācijai. Lai spēcīgie nokrišņi ātri aizietu, ja jau tie ir bijuši. Mums ir, kurp ūdeni novadīt – Daugavā, Ķīšezerā un Rīgas kanālā. Tā ir lietus, nevis sadzīves kanalizācija," teica zinātnieks.

Ģeologs atgādināja, ka lietus kanalizācija nav noteikti jābūvē pazemē, ir inovatīvi risinājumi, kas ļauj objektam izskatīties mūsdienīgi un būt ērti apkalpojamam.

"Var organizēt konkursu, lai tā būtu skaista. Ne obligāti slēpta. Ne obligāti pazemē. To ir vienkāršāk tīrīt, ja tā ir ārēja. Pasaulē ir risinājumi, bet mēs varam izdomāt kaut ko savu. Lai tad dizaineri ķeras pie darba un izstrādā kaut ko tādu. Tad būs labums visiem," uzskata zinātnieks.

Jau pirms desmit gadiem toreizējais Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs pastāstīja radio Baltkom, ka notekūdeņu sistēmas galvenā problēma Rīgā ir tās aizsērējums, rezultātā – kanalizācijas kolektoru sliktā caurlaides spēja: šī iemesla dēļ pilsētā notiek plūdi.

38
Tagi:
Latvija, Rīga
Pēc temata
Laika jautājums: zinātnieks pastāstīja, kad Rīga iegrūs zemē
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%