Latvijas labklājības ministre Ramona Petraviča, foto no arhīva

Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā

62
(atjaunots 10:40 22.06.2020)
Vecāku un sabiedriskās organizācijas vērsušās pie valdības ar lūgumu palīdzēt vecākiem šajā sarežģītajā laikā.

RĪGA, 22. jūnijs - Sputnik. Latvijas labklājības ministre Ramona Petraviča pastāstīja, ka Covid-19 epidēmijas otrā viļņa gadījumā vecāku atbalstam tiks izmantoti citi mehānismi, stāsta Bb.lv.

Vecāki un sabiedriskās organizācijas vēstulē minēja savas vēlmes par to, kāda palīdzība no valdības tiek gaidīta pandēmijas laikā. Cita starpā viņi lūdza ar pilnu likmi strādājošajiem vecākiem piešķirt vienreizēju pabalstu 75 eiro apmērā, lai apmaksātu bērnu nometni, kā arī piešķirt papildu atvaļinājumu bērnu-invalīdu vecākam.

Tāpat vēstulē bija atzīmēts, ka ārkārtējās situācijas laikā sākumskolas audzēkņu vecāki bija spiesti nodarboties ar bērniem un palīdzēt attālinātā darba apstākļos, tāpēc daudziem nācās lūgt atvaļinājumu uz sava rēķina.

Komentējot vēstuli, Petraviča atzīmēja, ka tā patiešām ir problēma daudzās ģimenēs, tomēr patlaban Labklājības ministrijai nav nekādu instrumentu tās risināšanai.

Viņa pastāstīja, ka piedāvājusi pabalstu ģimenēm ar maziem bērniem 100 eiro apmērā, taču koalīcija nav pieņēmusi piedāvājumu. Nolēma piemaksāt 50 eiro pie dīkstāves pabalsta par katru bērnu.

Vienlaikus ārkārtējās situācijas laikā tika palielināts bērnu kopšanas pabalsts bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz diviem gadiem, vienreizējā piemaksa par bērnu-invalīdu sastādīja 150 eiro.

Petraviča atzīmēja, ka strādājošajiem vecākiem nāktos sākt dialogu ar darba devējiem un vienoties, piemēram, par elastīgu grafiku.

62
Tagi:
koronavīruss, Ramona Petraviča, pabalsts
Pēc temata
Varbūt nost ar tiem dīkstāves pabalstiem? Petraviča piedāvā tūrismam citu izeju
Petraviča: ieguldiet naudu nekustamā īpašumā vai bērnos, ar pensiju vienalga nepietiks
Petraviča: Latvijas bērni aizdomīgi bieži slimo vasarā
Petraviča: nākamgad samazināsies bezdarba pabalsti

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija