Aivars Lembergs

Tikai Latvijas pilsonis, vēlams Lembergs: rīdzinieki par ideālu mēru

71
(atjaunots 19:53 19.06.2020)
Rīgas domes vēlēšanu priekšvakarā radioklausītāji aprakstījuši ideāla mēra tēlu, kas spētu ieviest kārtību Rīgā. Izrādījās, ka Lembergam būtu īstais laiks pārvākties no Ventspils uz Rīgu.

RĪGA, 20. jūnijs — Sputnik. Radio Baltkom ēterā, programmā "Vakara interaktīvs" radioklausītāji, atbildot uz jautājumu par to, kādam būtu jābūt ideālam Rīgas mēram, nosauca kandidāta galvenās īpašības un pat pašu kandidātu, ko vēlētos redzēt šajā postenī.

Klausītājs Oļegs norādīja, ka Rīgas mēram nevar būt dubulta pilsonība. Viņai jābūt tikai un vienīgi Latvijas pilsonim. Turklāt viņam vajadzētu būt priekšstatam par to, pie kāda arhitektūras stila vajadzētu pieturēties viņa valsts galvaspilsētai.

Pēc Oļega domām, mēram jābūt saimnieciskam. Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, un mēram ir jāuztur šis lepnais pilsētas nosaukums. Viņš nedrīkst pieļaut rupju iejaukšanos arhitektūrā un paralēli viņam jārūpējas par apzaļumošanu.

Savukārt radio klausītājs Grigorijs uzskata, ka Rīgas mēra vieta jāieņem ekonomiski izglītotam cilvēkam. Galvaspilsētas mēram vajadzīga liela pieredze pārvaldē un laba reputācija, lai visiem būtu skaidrs: šis cilvēks pelnījis cieņu.

Viņš pat nosauca savu ideālo kandidātu. Grigorijs noteikti nevēlas, lai "Saskaņa" atdotu galvaspilsētu. Par ideālu mēru viņš uzskata Saeimas deputātu no "Saskaņas" Vjačeslavu Dombrovski.

Vēl viens radio klausītājs, kam izdevās sazvanīt studiju, bija Aleksandrs. Arī viņš nosauca savu ideālo kandidātu. Tas ir Aivard Lembergs.

Pēc Aleksandra domām, Lembergs pagaidām ir vienīgais saimnieks Latvijā, kas varētu ieviest kārtību Rīgā, lai arī kādus pārmetumus viņam izteiktu un lai arī viņš pagaidām ir Ventspils mērs.

Savukārt klausītājs, kurš savu vārdu nosaukt nevēlējās, paziņoja, ka mēram jābūt zinošam inženiertehnikas un būvniecības jomās. Bez tam galvaspilsētas mēram jābūt zināšanām remontdarbos. Savukārt privātmāju īpašniekus, kuru zemesgabali ir nekopti, jaunajam ideālajam mēram vajadzētu sodīt, paziņoja klausītājs.

Atgādināsim, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas ieplānotas 29. augustā. Pašreizējo kampaņu jau uzskata par pašu neparastāko: vēlēšanu diena trīskārt mainīta, balsošana koronavīrusa apsktākļos būs saistīta ar stingriem sanitārajiem pasākumiem – Centrālā vēlēšanu komisija jau brīdināja vēlētājus par to, ka, apmeklējot iecirkni, jāaizsargā elpceļi.

Partiju reitingi

Saskaņā ar pētījumu centra SKDS datiem, reitingu līderis pagaidām ir partija "Saskaņa" – maijā to bija gatavi atbalstīt 22,4% vēlētāju.

"Saskaņas" tuvākais konkurents – "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" saraksts – tas atpaliek no favorīta vairāk nekā divkārt – sarakstu atbalsta tikai 10,3% rīdzinieku.

Savukārt Nacionālās apvienības un Latvijas reģionu apvienības izveidotais bloks demonstrē saliedētību, kas atainojas tā reitingos. Apvienību atbalsta 6,3% vēlētāju.

Jaunā konservatīvā partija pagaidām saņem tikai 6% balsu. "Jauno vienotību" atbalsta 5% vēlētāju.

Latvijas Krievu savienība saņem 4,1% balsu, bet "Gods kalpot Rīgai" – tikai 3,6%.

Zaļo un zemnieku savienība paliek aiz borta – to gatavi atbalstīt tikai 2% rīdzinieku.

71
Tagi:
Aivars Lembergs, Rīgas dome, Latvija
Pēc temata
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Varai ir izdevīgas krievu un latviešu nesaskaņas: Urbanovičs par Levita maldiem
Ādaži

Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības

8
(atjaunots 07:43 21.04.2021)
Līdz sestdienai Ādažu poligonā turpināsies mīnmetēju šaušanas mācības. Piecu rajonu iedzīvotājus lūdz nekrist panikā šāvienu un dārdu dēļ.

RĪGA, 21. aprīlis — Sputnik. Nacionālie bruņotie spēki brīdināja Latvijas iedzīvotājus par to, ka Ādažu poligonā 20.-24. aprīlī notiks mīnmetēju un kājnieku atbalsta līdzekļu šaušanas mācības, raksta Mixnews.lv.

Tuvējo rajonu – Ādažu, Garkalnes, Carnikavas, Saulkrastu un Inčukalna – iedzīvotājiem sniegta informācija par mācībām, kas notiks gan dienā, gan naktī. Ziņots, ka, iespējams, troksnis būs liels, tomēr iedzīvotāji lūgti nebīties no šāvienu dārdiem.

​Iepriekš vēstīts, ka Baltijas jūrā sākušās mīnu tralētāju mācības "Open Spirit", kas ik gadus notiek netālu no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas krastiem. Mācībās piedalās 21 kuģis no 11 NATO valstīm.

Igaunijas Aizsardzības ministrija pastāstīja, ka NATO 1. pastāvigā pretmīnu grupa, ko veido pieci kuģi, ieradās Igaunijā mācībām jau 16. aprīlī.

2018. gadā Latvija ieņēma līdera vietu aizsardzības izdevumu ziņā – tā ne tikai apsteidza visas Eiropas valstis, bet arī pārsniedza noteikto līmeni 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

2021. gadā Latvijas Aizsardzības ministrija plāno savām vajadzībām saņemt 2,3% no IKP – rādītājs par 44 miljoniem eiro pārsniegs šiem izdevumiem atvēlēto summu 2020. gadā.

8
Tagi:
militārās mācības, Nacionālie bruņotie spēki, Ādaži
Pēc temata
"Karavīri ir sajūsmā": Latvijā ieradīsies jauni karavīri no ASV
Neatkarīgās Latvijas Jūras spēkiem – 30. Rezultāti un perspektīvas
NATO 2030: pie kā ved spriedzes eskalācijas stratēģija Baltijā
Patriotisms iekšā, apkārt – Covid: ko māca zemessargiem pandēmijas laikā

Pierādi, ka esi latvietis: cīņas par valsts valodu negaidīti rezultāti

31
(atjaunots 17:45 20.04.2021)
Latvieši ir spiesti iet uz arhīviem un maksāt par izziņām, lai apliecinātu, ka viņi mācījušies latviešu valodā.

RĪGA, 20. aрrīlis - Sputnik. Latviešu sūdzības par taksometru vadītājiem, kuri slikti prot valsts valodu, ir nospēlēja ļaunu joku ar pašiem latviešiem. Tagad taksometru vadītājiem ir jāapliecina latviešu valodas zināšanas, par ko reizēm jāmaksā. Situācija diez vai mainīsies tuvākajos trijos gados, ziņo TV3 raidījums Bez Tabu.

Jaunā prasība — pierādīt latviešu valodas prasmes — tika ieviesta pagājušajā vasarā, jo taksometru klienti sūdzējās, ka daudzi autovadītāji pienācīgā līmenī neprot valsts valodu un ar tiem ir grūti komunicēt. Bija gadījumi, kad ziņoja par to, ka vadītājs pat nevar sasveicināties latviešu valodā. Tagad licences saņemšanai taksistiem jābūt latviešu valodas B1 līmenim.

Licence jāatjauno ik pēc trim gadiem, Autotransporta direkcija pārbauda, vai vadītājam nav soda punktu un vai viņam ir vismaz trīs gadu braukšanas stāžs. Šogad taksisti saskārās ar jaunām prasībām, no kurām cieš arī latvieši.

Daiga, taksometra vadītāja no Ventspils, pastāstīja televīzijas raidījumam, ka viņai ir dokumenti par izglītību, taču tie nav pārliecinājuši Autotransporta direkciju par ventspilnieces valodas prasmēm. Lai gan latviešu valoda viņai ir dzimtā. 1981. gadā viņa absolvējusi Ventspils skolas 8. klasi, taču dokumentos nav nekāda apliecinājuma tam, ka mācības notika valsts valodā.

"Tagad mēs, latvieši, ejam pa arhīviem, maksājam naudu. Piemēram, Ventspilī šāds pakalpojums maksā 15 eiro. Lai izņemtu no arhīva, ka tu esi mācījies latviešu skolā, latviešu valodā. Tas nozīmē, ka mēs maksājam naudu par to, ka mēs esam latvieši un ka mēs mākam runāt latviski," stāsta Dagnija.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone, komentējot situāciju, atzīmēja, ka šī procedūra nebūšot jāatkārto pēc trim gadiem.

"Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā mums ir reģistrēti vairāk nekā 8000 autovadītāju. Un līdz šim esam izslēguši 22 par latviešu valodas nezināšanu, bet sūdzību ir bijis krietni vairāk. Labā ziņa ir tāda, ka šoferi atradīs šo izziņu un iesniegs to mums. Un tad vēl pēc trim gadiem šādu problēmu vairs nebūs autovadītājiem," stāsta Plone.

31
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
"Divvalodības terors": dzejniece piesaka karu firmām, kas pieprasa krievu valodas prasmes
"Nacionālisms aprij apgaismību": grozījumi Augstskolu likumā
Krievu valoda "iegāž": Wargaming IT speciālisti nevēlas mācīties latviešu valodu
Kāpēc visus krievus Latvijā tur aizdomās? Viņi runā krieviski un skatās Krievijas TV!
Krievijas ĀM

Krievijas ĀM pastāstīja par Rietumu lomu Baltkrievijā plānotajā valsts apvērsumā

0
(atjaunots 07:44 21.04.2021)
Noskaidrotā informācija liecina: runa bija par konstitucionālā apvērsuma sagatavošanu Baltkrievijā, un atklājas ļoti nepatīkama aina par Rietumu iejaukšanos ne tikai Baltkrievijas iekšējās lietās, bet arī par centieniem grozīt valsts konstitucionālo iekārtu,

RĪGA, 21. aprīlis - Sputnik. Rietumvalstis bija iesaistītas konstitucionālā apvērsuma sagatavošanas darbā Baltkrievijā, informēja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta RIA Novosti.

17. aprīlī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pastāstīja, ka aizturēta cilvēku grupa, kas gatavojusi atentātu pret viņu un viņa bērniem. Saskaņā ar republikas prezidenta datiem, plānā iesaistīti ASV specdienesti. Baltkrievijas Valsts drošības komitejas priekšsēdētājs Ivans Tertels informēja, ka atklātās grupas dalībnieki izplānojuši ieceri fiziski likvidēt Lukašenko un viņa ģimenes locekļus un sākuši to īstenot, kā ari organizējuši bruņotu dumpi ar mērķi sagrābt varu. Pie tam grupas sastāvā bija gan Baltkrievijas pilsoņi, gan ārvalstnieki.

"Noskaidrotā informācija un darbības, kam tika pielikts punkts, - tās novērtēs kompetentas iestādes, - runa bija par konstitucionāla apvērsuma sagatavošanu Baltkrievijas teritorijā, un tā atklājusi šausminošu un ļoti nepatīkamu ainu par Rietumu saikni ne tikai ar iejaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās, bet arī konstitucionālās iekārtas maiņu," Zaharova pastāstīja telekanāla "Rossija 24" ēterā.

"Atklājas fakti, kas vairs nedod ne mazāko iespēju kolektīvajiem Rietumiem noliegt savu lomu: divi Baltkrievijas pilsoņi vienam no tiem ir ASV pilsonība, viņiem bija konsultācijas un atbalsts Rietumu valstīs. publicētais video ieraksts neatstāj nekādus jautājumus par viņu mērķiem un uzdevumiem. Viss šis stāsts ir tik neērts Rietumiem, ka to steigšus vajadzēja ar kaut ko piesegt un pilnā sparā izvēršas stāsts Prāgā," atzīmēja Zaharova.

Krievijas Federālā drošības dienesta Sabiedrisko sakaru centrs pastāstīja, ka Maskavā aizturēts ASV un Baltkrievijas pilsonis Jurijs Zenkovičs un baltkrievu politologs Aleksadrs Feduta, kuri plānoja militāro apvērsumu 9. maijā Minskā. Šajā pašā grupā, saskaņā ar Baltkrievijas VDK datiem, bija arī opozīcijas partijas līderis Grigorijs Kostusevs, viņš aizturēts republikas teritorijā.

Vienlaikus ASV Valsts departamenta pārstāvis komentārā RIA Novosti paziņoja, ka "jebkādi pieņēmumi par to, ka ASV varasiestādes saistītas ar Lukašenko slepkavības mēģinājumu vai piedalījušās tajā, ir absolūta nepatiesība".

Sestdien Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs paziņoja, ka varasiestādes tur aizdomās Krievijas specdienestus par dalību sprādzienā munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Pieņemts lēmums izraidīt no valts 18 Krievijas diplomātus. Svētdien Krievijas valdība informēja par atbildes pasākumiem – uz Ārlietu ministriju izsauktajam Čehijas vēstniekam Vitezslavam Pivoņkam tika paziņots: par persona non grata pasludināti 20 vēstniecības darbinieki. Viņiem bija jāpamet valsts 24 stundu laikā.

0
Tagi:
Zaharova, Krievija, Baltkrievija, Rietumi
Pēc temata
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Vai gaidāma Krievijas un Baltkrievijas apvienošanās? Vladimira Mamontova intervija