RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Sociālo tīklu lietotāji turpina publicēt iegruvumu fotogrāfijas Rīgas ielu ceļa segumā.
Piemēram, otrdien Facebook parādījās fotogrāfija ar caurumu asfaltā Satiksmes ielas un Vienības gatves krustojumā. Pašlaik apkārt bedrei ir uzstādītas aizsargbarjeras.
Savukārt vakar parādījās jauns video – notika bruģa iegruvums Ģertrūdes un Akas ielu krustojumā. Arī šo bedri atbildīgie dienesti norobežoja.
Jauna bedre Ģertrūdes un Akas stūrī. Paldies tiem, kas pamanīja un uzlika zīmi. @RigasDome @rdpad @rdsvc @nilsusakovs @AndrisAmeriks @burovs_olegs kauna nav.Laikam Rīga grimst pa īstam. @neilsbalgalis @marisjonovs @ApkaimjuAlianse @turlaja @IneseAndersone @SelinaVancane @otucis pic.twitter.com/b5mLtKmuYh
— AE #paliecmājās🎄 (@AnsisEgle) June 17, 2020
Tiesa, abas bedres ir salīdzinoši nelielas. Pēdējās nedēļas laikā galvaspilsētā zemē iegāzās četras mašīnas: divas Ģertrūdes ielā un pa vienai Ziepniekkalnā un Pleskodālē. Rīgas domes pārstāvji apgalvo, ka visā vainojamas galvaspilsētā notikušās lietusgāzes un bojātās notekcaurules.
Jūras ģeologs, ekstremālo dabas situāciju modelēšanas speciālists Konstantīns Ranks uzskata, ka šādi nelaimes gadījumi notiks Latvijas galvaspilsētā arvien biežāk.
Pēc viņa sacītā, Rīga stāv uz smilšainā māla smilšu slāņa, zem kura atrodas kaļķakmens un ģipšakmens starpslāņi – ieži, kurus viegli izšķīdina ūdens. Spēcīgu lietavu dēļ var veidoties tā saucamie karsta dobumi, kuri pēcāk iegrūst zem augšā esošā spiediena.
RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Pacientu šķirošana, policijas iejaukšanās privātajā dzīvē, tirdzniecības ierobežojumi – šādi jautājumi visvairāk satrauca Latvijas iedzīvotājus, kuri Covid-19 pandēmijas laikā vērsās Tiesībsarga birojā, ziņo tvnet.lv.
24. februārī tiesībsargs Juris Jansons piedalījās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.
Jansons pastāstīja arī, ka bija diezgan daudz satraucošu zvanu no cilvēkiem par pacientu šķirošanu pandēmijas laikā. "Šādās krīzes situācijās bija jābūt krīzes komunikācijai, un mēs to vairākkārt uzsvērām valdībai," pauda Jansons.
Viņš uzsvēra, ka bieži vien tas, ko saka premjers pēc valdības sēdēm, atšķiras no tā, ko runāja nozaru ministri. Attiecīgi pieaug neuzticība valdības lēmumu leģitimitātei.
Tiesībsarga biroja ziņojumā par 2020. gadu teikts, ka sākotnēji pieauga iesniegumu skaits par darba devēja noteiktu dīkstāvi, bezalgas atvaļinājumiem, darba devēju izvirzītām īpašām prasībām vai gluži pretēji – nepietiekamu piesardzību Covid-19 apstākļos, policijas pārlieku iejaukšanos pašizolācijā esošo cilvēku privātajā dzīvē, skolēnu brīvpusdienām un pārtikas pakām.
Savukārt rudenī cilvēki interesējās, vai prasības nēsāt aizsargmasku un ierobežojumi ekonomikā un tirdzniecība neaizskar iedzīvotāju pamattiesības.
RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.
Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.
AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.
Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.
"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.
AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.
AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.
Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.
Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.
Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.