Bezdarba statistika Latvijā: kāpēc apsargi tiek atlaisti visretāk

36
(atjaunots 19:26 17.06.2020)
Latvijas Ekonomikas ministrija publiskojusi bezdarba statistiku valstī, līderpozīcijas tajā ieņem palīgstrādnieki, pārdevēji, pavāri un apkopēji, savukārt apsargus un juristus atlaiž krietni retāk.

RĪGA, 17. jūnijs – Sputnik. Ekonomikas ministrija prezentējusi Saeimas Ilgtermiņa attīstības komisijā savu "Ekonomikas atveseļošanas plānu". Valsts ekonomisti novērtējuši nelaimes apmēru (bezdarbu) un aprakstīja valsts palīdzību nelaimi piedzīvojošiem ekonomikas fiziskajiem un juridiskajiem subjektiem, raksta BВ.lv.

Bezdarba statistika

Iesākumam, ministrijas sagatavotā bezdarba statistika: 5. jūnija tas bija ievērojami augstāks, nekā prognozētais 2020. gada ekonomiskais valsts modelis – 77,3 tūkstoši cilvēku. Acīmredzot, Jāņa Vitenberga iestāde saskata drīzas nodarbināšanas iespējas gandrīz 10 tūkstošiem darbu zaudējušu cilvēku. Lai ministrijas teorija sakristu ar bargo Latvijas patiesību.

Tikmēr darba meklētāju vakanču vidū līderpozīcijas ieņem: palīgstrādnieki (1407), pārdevēji-konsultanti (1279), pārdevēji (1200), pavāri (1200) un apkopēji (1182). Neko sliktu par šiem cilvēkiem nevar pateikt – vienkārši tās ir "viskustīgākās" pozīcijas darba tirgū, ar tradicionāli augstu kadru plūsmu.

Pārsteidzoši, tomēr, ir tas, ka to cilvēku vidū, kam tika atņemti pastāvīgie ienākumi, ir tikai 63 apsargi – viņu vidū pabalstam pieteicās pat mazāk, nekā programmētāju vidū (158). Acīmredzot, bizness krīzes laikos instinkta pēc meklē aizsardzību. Tādēļ maz atlaiž arī juristus (63).

Tāpat valstij tradicionāli palīdz tās zaļais zelts – tāpēc kokapstrādes cehu operatori darba meklētāju grafika stabiņā ir pirmspēdējā vietā (60), savukārt noslēdz to krāvēji (50). Stipro puišu brigādēm viss ir viens – ienest vai iznest. viņi ir derīgi jebkurā ekonomiskā ciklā.

Stabilizēt. Pārorientēties. Augt

Šādu mantru Ekonomikas ministrija uzdevusi mums attiecīgi uz 2020., 2021.-2022. un 2023. gadu un tālāk. It kā jau nevajadzētu tautsaimniecībai pakļauties vēlēšanu datumu maiņai, taču akurāti pēc diviem gadiem, kad pienāks laiks balotēties jaunam parlamentam un valdībai, varēs pateikt: biedri, galveno mēs jau esam pārdzīvojuši, un tagad iestāsies gaišie laiki. "Treknie gadi", "veiksmes stāsts", nu jūs visu atceraties…

Valsts atbalsts steidz palīgā: te ir gan nodokļu brīvdienas no VID uz trīs gadiem, gan apgrozāmie līdzekļi ar garantijām no finanšu institūta "Altum", gan dīkstāves pabalsti no tās pašas fiskālās iestādes, gan bezdarba pabalsti no Nodarbinātības valsts aģentūras… Taču, lūk, kas ir interesanti – neviena no nosauktajām iestādēm nepakļaujas Ekonomikas ministrijai. Tātad var norādīt ar galvas mājienu uz kaimiņu politiskajām iestādēm – bet ja kaut kas neies tā, kā plānots, tad Vitenberga kungs ne par ko neatbild.

36
Tagi:
bezdarbs
Pēc temata
Trīs mēnešu laikā Latvijā darbu zaudējuši 20 tūkstoši cilvēku
Lielākā daļa dīkstāves pabalsta saņēmēju neatgriezīsies darbā
Iedzīvotāji negrib iet uz lauka, bet viesstrādniekus nelaidīs: ZM nepalīdzēja zemniekiem
Karogu brauciens Liepājā, foto no arhīva

Domāsim par nākotni latviski: Nacionālā apvienība rīko konkursu ar balvām

0
(atjaunots 17:32 22.10.2020)
Nacionālā apvienība iecerējusi latviski futūristisku konkursu, kur tiek uzdots uzrakstīt domrakstu par tematu "Latviska Latvija 2040".

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars savā Facebook lapā paziņoja par domrakstu konkursa "Latviska Latvija 2040" startēšanu. Nacionālā apvienība aicina piedalīties konkursā jauniešus vecumā no 16 līdz 29 gadiem.

Domrakstu autoriem piedāvā padomāt par nākotni, pagātni, kā arī Latvijas latviskumu. Turklāt, autoriem tiek uzdots jautājums par to, kas ir latviskums? Kādi procesi var to ietekmēt šodien un nākotnē? Kāda Latvija varētu būt pēc 20 gadiem? Kādu jūs vēlaties to redzēt? Kas ir jāsaglabā no Latvijas pagātnes un kas ir jāmaina? kādi mērķi ir jāuzstāda sev un kā tos sasniegt?

Domrakstam ir jāietver izvērstas atbildes uz šiem jautājumiem. Minimālais zīmju skaits ir 2500 ar atstarpēm. Maksimālais domraksta garums ir 5000 zīmes ar atstarpēm.

Tekstus var iesūtīt e-pastā LatviskaLatvija2040@gmail.com, sākot no 21. oktobra. Domrakstu pieņemšana beigsies 30. novembrī.

Konkursa rīkotāji kopā ar humanitāro un sociālo zinātņu ekspertiem novērtēs valodas prasmi un prasmi domāt – attieksmi pret pieteiktajiem jautājumiem, oriģinalitāti, argumentu loģiskumu, radošumu.

Divdesmit labāko darbu autori saņems 100 eiro dāvanu karti, kuru varēs iztērēt izglītībai vai sportam.

Turklāt visi dalībnieki saņems pateicības rakstu. Tāpat Nacionālā apvienība sola, ka vairums konkursantu varēs piedalīties interesantā vairāku dienu izglītojošā pasākumā, kurš ir ieplānots 2021. gada vasarā.

Iepriekš Latvijas prezidents Egils Levits vērsās pie jauniešiem ar aicinājumu runāt un domāt latviski, kā arī rūpēties par to, lai valoda netiek piesārņota ar aizguvumiem no svešvalodām. Levits atzina, ka svešvalodas zināt ir nepieciešams un noderīgi, taču "tikai dzimtajā valodā mēs varam pilnībā izteikt vārdos to, ko mēs patiesi jūtam".

Tiesa, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs uzskatīja par nepieciešamu atgādināt prezidentam, ka Latvijā aptuveni trešdaļai iedzīvotāju valsts valoda nav dzimtā, un Levits, kurš reiz solīja būt par visas tautas prezidentu, šo cilvēku kategoriju nolēma nepamanīt.

0
Tagi:
latvieši, latviešu valoda, Nacionālā apvienība, nacionālpatrioti
Pēc temata
Emigrācija padara Latviju latviskāku: kas patīk un kas nepatīk emigrantiem ārzemēs
Lai dzīvo latviskā Rīga? Premjerministrs apsveicis ar valdošo partiju uzvaru
Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu
Urbanovičs: Latvija top arvien latviskāka un nabadzīgāka
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Latvijā miruši divi cilvēki ar Covid-19, atklāts 161 jauns inficēšanās gadījums

0
(atjaunots 17:20 22.10.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā tika veikts rekordliels Covid-19 testu skaits – 5510, reģistrēts 161 inficēšanās gadījums.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 5510 koronavīrusa testi, reģistrēts 161 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs. Divi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – abi piederēja pie vecuma grupas no 80 līdz 95 gadiem. Kopumā Latvijā koronavīrusa infekcija ir apstiprināta 3958 cilvēkiem, 1357 izveseļojās. Kopā veikti 408 179 testi.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēts 31 cilvēks ar Covid-19. Slimnīcās šobrīd ārstējas 105 pacienti, 98 no viņiem ir vidēji smaga slimības gaita, septiņi cilvēki atrodas smagā stāvoklī.

No pirmdienas, 26. oktobra, Latvijā tiek atcelti bezmaksas koronavīrusa testi visiem gribētājiem – turpmāk koronavīrusa testu varēs veikt tikai ar ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījumu.

Ierobežot testēšanu Veselības ministrijai lika izveidojušās rindas uz testēšanu. Šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas nodot analīzes. Rezultātā laboratorijas izjūt paaugstinātu slodzi, savukārt cilvēkiem nākas ilgāk gaidīt iespēju veikt testu.

0
Tagi:
statistika, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19
Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts
Latvija atļāva ārzemniekiem ar Covid-19 izbraukt uz dzimteni