Rīgas Brīvostas pārvalde

Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt

50
(atjaunots 14:52 17.06.2020)
Kultūras ministrija mainījusi Rīgas koncertzāles būvniecības plānus. Tā vietā, lai atrastu privāta investora zemesgabalu, iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku.

RĪGA, 17. jūnijs – Sputnik. Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs izkritizējis Latvijas varasiestādes par nolūku iesildīt ekonomiku, uzbūvējot koncertzāli, un joka pēc pat izsludināja konkursu: kā vislabāk iztērēt 4,6 miljardus eiro, kurus ES plāno piešķirt Latvijai, un pārspļaut vietējos politiķus.

Būvniecības projekts

Latvijas valdība 16. jūnija sēdē atbalstīja kultūras ministra Naura Puntuļa (Nacionālā apvienība) piedāvājumu par koncertzāles būvniecību Pasaules tirdzniecības centra ēkas vietā (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) Elizabetes ielā 2. Pašlaik 1974. gadā uzbūvētajā ēkā darbojas biroju komplekss, tas tiks nojaukts.

2021. gadā jaunās koncertzāles projekta īstenošanai ieplānots finansējums 7 miljonu eiro apmērā, kurš ir nepieciešams ēkas nojaukšanai, starptautiska skiču konkursa sarīkošanai un citiem mērķiem.

Puntuļa iniciatīva kopš paša sākuma izraisīja daudz iebildumu, tai skaitā no arhitektu puses. Tā, arhitekts Pēteris Bajārs atzīmēja, ka šī ēka ir spilgts arhitektūras modernisma piemērs, tam ir kultūras un vēsturiska vērtība. Taču galvenais kritikas priekšmets ir koncertzāles būvniecības izdevumu lielums. Ņemot vērā to, ka projekta īstenošana Elizabetes ielā 2 palielina tāmi ar nepieciešamību nojaukt esošo ēku, Puntuļa idejas oponenti uzdod jautājumu: priekš kam krīzes periodā, ko izraisījusi koronavīrusa pandēmija, tik neprātīgi tērēt līdzekļus.

Nojaukt, uzbūvēt, pēc tam atkal nojaukt

Šajā sakarā viedokli paudis arī bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs.

"Kā lai uzsilda ekonomiku, lai pat koronavīrusam kļūst nelabi? Lūk, jums recepte no Latvijas valdības," uzrakstīja Ušakovs savā Facebook lapā. "Sākumā ņemam kaut kādu ļoti vērienīgu projektu. Bibliotēka neder, to jau uzbūvēja. Tāpēc derēs koncertzāle.

Pēc tam atrodam visnepiemērotāko vietu. Šo pašu koncertzāli sākumā domāja būvēt uz AB dambja. Šis variants derēja pēc visiem parametriem – dārgi, sarežģīti. Dambja nostiprināšana vien, lai koncertzāle neiegāžas upē, izmaksātu 25 miljonus eiro. Vienvārdsakot, pēc Latvijas valdības mērogiem vienkārši ideāls variants.

Šoreiz mūsu valdība pārspļāvusi pati sevi. Tā atradusi vēl labāku vietu. Tagad, lai uzbūvētu koncertzāli, sākumā jānojauc funkcionējoša biroju ēka pilsētas centrā – bijusī CK ēka. Nojaukšana izmaksās aptuveni 3 miljonus eiro. Vienkārši burvīgs variants. Toties mums vienā Kronvalda parkā būs vienlaikus divas koncertzāles. Gan jaunā, gan vecā – Kongresu namā."

Ušakovs sarkastiski izteicās par to, ka valdība Kronvalda parkā varētu nojaukt arī ostas pārvaldes ēku.

"Gan ēka padomju laikos celta, gan ostu vienalga ar mūsu valdību drīz nāksies slēgt ciet. Tad nu lūk, šīs ēkas vietā var uzbūvēt vēl vienu koncertzāli. Ekonomika jāsilda pa pilno. Un vispār pilsētā ir pilns ar ēkām, kuras var nojaukt, pēc tam kaut ko uzbūvēt, pēc tam atkal var nojaukt," uzrakstīja Ušakovs.

Nobeigumā viņš piedāvāja konkursu 10 labākajām idejām par to, kā iztērēt 4,6 miljardus eiro, kurus Latvijai grasās piešķirt ES, un pārspļaut valdības plānus.

50
Pēc temata
Latvijas ostu kravu apgrozījums turpina kristies, Krievijas ostas Baltijas jūrā aug
Gada laikā Latvija zaudējusi pusi kravu: Krievija deva padomu, kā glābt tranzītu

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija