Banka Citadele

Bez Uzturēšanās atļaujas un bez naudas: kārtējais uzlidojums nerezidentiem Latvijā

98
(atjaunots 08:21 17.06.2020)
Banka "Citadele" Latvijā nosaka "drakoniskus" apkalpošanas nosacījumus klientiem-nerezidentiem, teju līdz tam, ka par lielu atlikumu kontā nevis banka maksā klientam, bet gan otrādi.

RĪGA, 17. jūnijs – Sputnik, Jūlija Granta. Latvija turpina iekasēt naudu no ārzemju, pirmām kārtām Krievijas, investoriem, kuri pēc iepriekšējās finanšu krīzes nolēma piedalīties programmā "Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret investīcijām nekustamajā īpašumā": sākumā viņiem atņēma iespēju saņemt pastāvīgo Uzturēšanās atļauju, pēcāk izdzina no daudzām bankām, sadzenot to bankrota rezultātā amerikāņu "Citadele" bankā. Prieks atvērt tur norēķinu kontu bija neilgs: līdz 15. jūlijam nerezidentiem piedāvāts tos slēgt vai maksāt 40-60 eiro mēnesī par vietējo Eiropas norēķinu apkalpošanu un 75 eiro par katru transakciju ārpus ES robežām.

"Lielo iespēju" devīze bankas vēstules klientiem pašā augšā skan kā absolūta ņirgāšanās. "Noslēgties ar jums līgumi par bankas pakalpojumu izmantošanu tiks izbeigti bez papildu paziņojuma nosūtīšanas, ja līdz 2020. gada 15. jūlijam jūs nekļūsiet par karšu komplekta X Platinum vai X Infinite lietotājiem," ziņo "Citadele". Šie komplekti , saskaņā ar jauno cenrādi, maksā 40 vai 60 eiro mēnesī. Taču tas vēl nav viss: nerezidentam būs jāmaksā komisija gan par kartes maksājumiem, gan par skaidras naudas izmaksu bankomātā (1,5% vai vismaz 5 eiro), un it sevišķi par naudas iemaksu bankomātā (3% vai vismaz 10 eiro), gan par konvertāciju (4,3% papildus kursa starpībai). Kredītlikmes nerezidentiem: 24% vai 18%.

Ja nerezidents nokavēs "kāju aiznešanu" no Latvijas finanšu teritorijas, konta apkalpošanas cena vispār kļūs "drakoniska": 300 eiro mēnesī. Un to neskaidra iemesla dēļ sauc par "papildu pakalpojumiem".

Visbagātākajiem tiek piedāvāta papildu opcija: par lielu atlikumu kontā nevis banka maksā klientam, bet gan otrādi! Eiro valūtā (ja kontā ir vairāk, nekā miljons) maksa sastāda 0,25%, citās valūtās, piemēram Zviedrijas kronās vai Šveices frankos, – 1%. "Ja konta valūta nav eiro, komisija tiek iekasēta ekvivalentā, kamēr konta atlikums nesasniegs nulli," skaidro banka. Izbeidzot sadarbību ar klientu, banka iekasē papildus minētajiem 300 eiro mēnesī 1% no summas 1% no konta atlikuma summas, kas pārsniedz 3000 eiro.

Atgādināsim: investīciju nekustamajos īpašumos piesaistīšanas programma atnesusi Latvijai kopš 2010. gada 1,3 miljardus eiro, nerezidenti nopirkuši valstī vairāk nekā 7000 objektu. Pēc žurnāla "Kvadrātmetrs" redaktora Romāna Golubeva sacītā, pēc šīs programmas slēgšanas zem "cīņas pret Krievijas agresiju" karoga un tagad arī "cīņas ar naudas atmazgāšanu", dārgo nekustamo īpašumu cenas, kurus savulaik iegādājās krievi, nokritušas gandrīz divas reizes, un nav izredžu, ka tās atgriezīsies līdzšinējā līmenī.

Banku tīrīšanu Latvijā, kas skārusi ne tikai ārzemju investorus, bet arī vietējos uzņēmējus, aktīvi izmanto maksājumu sistēmas Paysera (Lietuva) un Revolut (Lielbritānija): tās labprāt atver kontus diskriminētajiem klientiem, izsniedzot viņiem norēķinu kartes. Paysera vien Latvijas klientu skaits 2020. gada sākumā sastādīja 28 tūkstošus privātpersonu un 6505 juridiskās personas. "Naudas atmazgāšanas" apkarošanas kampaņas ietekmē Latvijā 2019. gadā nonāca aptuveni 25 tūkstoši uzņēmumu, kamēr kopumā Latvijā tobrīd strādāja nedaudz vairāk par 130 tūkstošiem komersantu.

98
Tagi:
uzturēšanās atļauja, Latvija
Pēc temata
Mainījušies Krievijas pilsonības saņemšanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem
Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu
Kā saņemt uzturēšanās atļauju Krievijā: tiek izstrādāta jauna programma
Advokāts: Latvijai nepatīk emigranti no Krievijas, bet amerikāņi nebrauc
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19