Laboratorija, foto no arhīva

Profesors: 1% Latvijas iedzīvotāju jau varēja izveidoties imunitāte pret Covid-19

28
(atjaunots 16:56 16.06.2020)
Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ģirts Briģis uzskata, ka ekonomikas atjaunošanas labad Latvijas valdība upurē savu pilsoņu drošību.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Salīdzinot saslimstības rādītājus Norvēģijā, Zviedrijā un Latvijā, var pieņemt, ka imunitāte pret Covid-19, kas veidojas pēc izveseļošanās no jaunā koronavīrusa, Latvijā parādījusies aptuveni 1% populācijas, raksta jauns.lv ar atsauci uz Rīgas Stradiņa universitātes Veselības aprūpes un epidemioloģijas nodaļas vadītāju profesoru Ģirtu Briģi.

Neraugoties uz to, ka nereti Covid-19 pacienti slimo bez simptomiem, šis saslimstības līmenis joprojām ir pārāk zems, lai izveidotu vērā ņemamu iedzīvotāju ar imunitāti īpatsvaru. Atsaucoties uz neseno ASV un Lielbritānijas zinātnieku pētījumu, kurā pēc matemātiskās modelēšanas metodes tika izdarīts secinājums, ka kolektīvā imunitāte veidojas lēnāk nekā iepriekš, profesors atzīst, ka Latvijā tai šobrīd nav būtiskas ietekmes uz vīrusa izplatību.

Tādējādi Briģis uzsver epidemiologu un infektologu sacīto - "kamēr ir vīruss, pastāv varbūtība, ka tas izplatīsies". Minētajā pētījumā, pēc profesora sacītā, vienlaikus tiek prognozēts, ka nākotnē ir gaidāms otrs Covid-19 vilnis.

Pašlaik mīkstināto ierobežojumu vidū visvairāk profesoru uztrauc starpvalstu robežu atvēršana, jo ceļojumu atsākšana uz valstīm, kur saslimstība ir augstāka, nekā Latvijā, palielina infekcijas izplatības risku.

Turklāt jāņem vērā fakts, ka Latvijā saslimstība ir attiecīgi zema, kas no vienas puses nozīmē, ka būtu pamats domāt par ierobežojumu mīkstināšanu, apzinoties, ka ekonomikas atjaunošanas nolūkos mēs riskējam ar drošību, atzīmē Briģis.

28
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni
Covid-19 apdraud visu cilvēka nervu sistēmu, uzskata zinātnieki
Pekinas varasiestādes: Covid-19 izplatības risks ir ļoti augsts
"Iegājām atsevišķi, iziesim kopā": Baltija gatavojas otram Covid-19 vilnim

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija