Latvijas infektoloģijas centrs, foto no arhīva

Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni

58
(atjaunots 12:51 16.06.2020)
Latvijā diennakts laikā atklāts viens jauns Covid-19 gadījums; galvenais infektologs neizslēdz otrā saslimšanas viļņa atnākšanu.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikts 1691 koronavīrusa tests, atklāts viens jauns inficēšanās gadījums, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs.

Kopumā kopš vīrusa izplatības sākuma Latvijā ir veikti 129 836 izmeklējumi, atklāti 1098 inficēties, 875 cilvēki ir izveseļojušies, 28 miruši.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ievietots viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas astoņi pacienti, septiņiem no viņiem slimības gaita ir vidēji smaga, viens atrodas smagā stāvoklī. No slimnīcām pēc Covid-19 ārstēšanas izrakstīti 170 pacienti.

Otrais vilnis

Otrais koronavīrusa izplatības vilnis jau ir sācies Irānā un Izraēlā, paziņoja Latvijas Radio ēterā Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis. Vai otrais vilnis būs arī Latvijā un kad, pagaidām nav zināms, taču ir skaidrs, ka vīruss neizzudīs pats par sevi, piebilda viņš.

"Pirmais būtu jāsaprot, ka ceļošana nav pārāk droša. Tie, kas atbrauc, arī var būt ar vīrusu, jo 14 dienu pašizolācija nav jāievēro," sacīja Dumpis.

Tāpat viņš piebilda, ka šobrīd ir vasara, tādēļ nevajag mest izaicinājumu liktenim un apmeklēt pasākumus iekštelpās.

"Mēs, protams, neesam gatavi otrajam vilnim, un diez vai kāda valsts ir. Pirmais, valstiskā līmenī būtu nepieļaut šo otro vilni. Tātad mēģināt piekopt to pašu stratēģiju, ar kuru mums izdevās epidēmiju ierobežot – testēšanu, kontaktu apzināšanu," teic Dumpis.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 8,1 miljons inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 439 tūkstoši cilvēku ir miruši, izveseļojušies vairāk nekā 4,2 miljoni.

58
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
ECDC direktore: mūs gaida otrs pandēmijas vilnis
Covid-19 hronikas: seši miljoni inficēto pasaulē un otrais vilnis Japānā

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija