Ārsts, foto no arhīva

"Brauciet uz Krieviju": rēzekniešus šokējusi ārsta-traumatologa rupjība

99
(atjaunots 09:10 16.06.2020)
Rēzeknes slimnīcā izcēlies konflikts - dežurējošais traumatologs atteicās paziņot diagnozi krievu valodā un ieteica vecāka gadagājuma sievietei braukt uz Krieviju.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Pensionāre no Rēzeknes Taisija izrādījās skandāla epicentrā pēc tam, kad vērsās pēc palīdzības Rēzeknes slimnīcā, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Pareizāk sakot, palīdzība bija nepieciešama viņas mazmeitai – meitene stipri traumēja pirkstu spēles laikā, tādēļ bērnu ātri nogādāja slimnīcā, kur cietušo pieņēma dežurējošais traumatologs Ints Vēveris.

Dialogs starp vecmāmiņu un ārstu neiznāca. Pēc Taisijas sacītā, ārsts runājis tikai latviski, bet sieviete, diemžēl to neprot. Toties viņas mazmeita visu saprata un atbildēja ārstam. Vecmāmiņa arī vēlējās uzzināt diagnozi, taču ārsts atteicās runāt ar viņu krieviski.

"Godīgi sakot, es tiešām ļoti ciešu no tā, ka nezinu latviešu valodu. Ne jau principiāli nezinu, es to vienkārši nevaru iemācīties. Esmu Krievijas pilsone, neesmu mācījusies Latvijā. Apmeklēju valodas kursus, bet dzīvojam krievvalodīgo ciemā, tāpēc nav iespējams nostiprināt zināšanas, nav rezultāta. Es pati ciešu no tā," pastāstīja žurnālistiem sieviete.

Pēc pensionāres sacītā, kad viņa painteresējās ārstam par diagnozi, kuru uzrādīja rentgens, viņš sāka kliegt, ka viņa ir fašiste no Krievijas, un pateica viņai krievu valodā tikai - "brauc uz Krieviju un tur izvirzi savas tiesības".

"Es visu laiku domāju, ko tādu esmu noziegusies, taču neko tādu neizdarīju. Es neko neizdarīju. Es tikai pajautāju, vai tiešām nevar pateikt krievu valodā, ko uzrādīja rentgens. Es neko citu no viņa neprasīju," taisnojas sirmgalve.

Stāsts laikam ar to arī būtu beidzies, taču pensionāre, atgriežoties mājās, pastāstīja par piedzīvoto savam dēlam – meitenes tēvam. Vīrietis sadusmojās un devās uz slimnīcu pie savas mātes pāridarītāja, par to informējot pat policiju.

Tikšanās brīdim ar ārstu pensionāres dēls bija sagatavojies, iepriekš ieslēdzot uz sava telefona audioierakstu un informējot par to slimnīcas darbiniekus. Tomēr saruna neiznāca. Pēc Andreja sacītā, ārsts no pirmās sekundes metās virsū vīrietim un sāka stumt ārā viņu no kabineta.

Spriežot pēc audioieraksta, Andrejs centās precizēt ārstam adresi Krievijā, uz kuru viņa ģimenei jābrauc prom.

"Ārsts: Ko jūs gribat no manis? Medicīniskā palīdzība vajadzīga? Nav vajadzīga, viss!

Andrejs: Stop, stop, stop! Stop, stop, stop! Kāda ir adrese Krievijā, uz kurieni jābrauc? Kāda ir adrese Krievijā?

Ārsts: Tur, kur ar krievu fašismu nodarbojas.

Andrejs: Kāda bija? Kāda?

Ārsts: Tur, kur ar krievu fašismu nodarbojas.

Andrejs: Ja? Labi!

Ārsts: Labi, viss!

Andrejs: Kāda konkrēti adrese? Kāda konkrēti adrese? Kāda konkrēti adrese?

Medmāsa: Mieru, mieru, mieru, nomierināmies."

Pēc saķeršanās ar Andreju dakteris Vēveris arī izsauca policiju un paziņoja, ka it kā esot piekauts.

Žurnālisti izpētīja ārsta lapu sociālajos tīklos un noskaidroja, ka problēmu ar krievu valodu Intam Vēverim acīmredzot nav – lielākā daļa publikāciju viņa Facebook lapā ir pārpublicēti ieraksti kirilicā.

"Un tad es sapratu, ka man ar šo cilvēku [ārstu] nekāds dialogs neizdodas, es principā apklusu un gaidīju policijas ierašanos. Meita tomēr nenoturējās un piegāja pie ārsta," turpina stāstu Andrejs.

Traumatologam atkal kaut kas nepatika, viņš sāka skaļi kliegt un rupji apsaukāt tēvu, stāsta Anna. Viņa pat neuzdrīkstējās atkārtot tos lamuvārdus kameras priekšā, taču audioieraksts saglabājās.

"Anna: Jūs tik tikko viņu nosaucāt par pe***u. Variet, lūdzu, manu tēti…

Ārsts: Tāpēc, ka viņam patīk sūdu smaka un viņš man solīja nolikt četrāpus un izvarot.

Anna: Kas to teica?

Ārsts: Viņš netiek tualetē iekšā, tā ir viņa problēma. Viss! Labi! Ejiet prom!

Anna: Jūs tik tikko manu tēti aizsūtījāt uz ”d***u”, piedodiet par maniem vārdiem."

Sarunu ieraksti tika sniegti arī Rēzeknes slimnīcas pārstāvjiem, kuri par konfliktu tobrīd zinājuši tikai no atsevišķiem starpgadījuma aculieciniekiem. Medicīniskās iestādes valdes loceklis Ivars Zvīdris apgalvo, ka skaidrojumi no ārsta pagaidām nav saņemti.

"Mēs šobrīd gaidām arī policijas slēdzienu par šo te gadījumu, lai varētu veikt kaut kādas savas darbības attiecībā – vai nu pret šo ārstu, vai kāda citāda veida darbības," saka Zvīdris.

Taču no drošiem avotiem žurnālistiem tapis zināms, ka traumatologs Vēveris iepriekš iesaistījies līdzīgos konfliktos ar pacientiem un pat kolēģiem. Internetā iespējams atrast atsauksmes un sūdzības par viņu. Pirms darba uzsākšanas Rēzeknes slimnīcā, konfliktējošais ārsts mainījis darbu vairākās citās medicīnas iestādēs.

Pašlaik policija ir saņēmusi iesniegumus no abām konflikta pusēm, iesākta izmeklēšana. Arī Rēzeknes slimnīca veiks savu iekšējo izmeklēšanu.

99
Tagi:
krievu valoda, ārsts, Rēzekne, rusofobija

Koncepcija mainījusies: valdība pārdomājusi un veikalus neatvērs

29
(atjaunots 07:59 26.02.2021)
Veikali ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, kam bija plānots ļaut pārdot visu savu sortimentu, tomēr neatsāks darbu 1. martā.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Latvijas valdība atlikusi lēmumu par veikalu iespējamu atvēršanu no 1. marta. Pagaidām tirdzniecības paplašināšana atlikta par nedēļu.

Ministru kabineta sēdē otrdien pieņemts konceptuāls lēmums par to, ka no 1. marta ar paaugstinātiem drošības padākumiem varēs strādāt visi veikali, kuru platība nepārsniedz 300 kvadrātmetrus, un tiem būs ļauts pārdot visu savas produkcijas sortimentu.

Tomēr nākamo divu dienu laikā parādījās korekcijas. Vispirms mediķi (ar veselības ministru priekšgalā) pauda bažas par iespējamu trešo koronavīrusa vilni, pēc tam prezidents piezīmēja: ja pieņemto atvieglojumu rezultātā infekcijas gadījumu skaits atkal pieaugs, ministriem nāksies uzņemties politisku atbildību.

Galu galā ceturtdienas sēdē tika nolemts: tagad nav piemērotākais laiks drošības pasākumu liberalizācijai un veikalu atvēršanai. Šādu viedokli pauda gan premjerministrs Krišjānis Kariņš, gan veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs piedāvāja operatīvās pārvaldes valdības grupai sagatavot kritērijus, kuru ievērošanas gadījumā veikali gūs iespēju strādāt. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens valdības sēdē visai emocionāli konstatēja, ka valdība ar tādiem soļiem raida nepareizus signālus medijiem un sabiedrībai. Turklāt, iekšlietu ministrs atzīmēja, atverot mazos veikalus, cilvēki mazākos pulkos dotos pēc pirkumiem uz lielveikaliem (kam patlaban ļauts strādāt), samazinātos rindas, kurās cilvēki dažkārt neievēro paredzēto distanci.

Patlaban valdība izskata Ekonomikas ministrijas ierosinājumu, kas paredz atļauju mazajiem veikaliem strādāt no 9. marta, nevis no mēneša sākuma. Prasības veikaliem nav mainītas – durvis varēs vērt veikali ar atsevišķu ieeju, kuru platība nepārsniedz 300 kvadrātmetrus.

Skaidrs, ka tamlīdzīga viedokļa maiņa Ministru kabinetā nedāvā stabilitātes sajūtu uzņēmējiem un nepalielina iedzīvotāju ticību valdības lēmumu loģikai un prognozējamībai.

29
Tagi:
ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Apetīte aug Covid laikā. Latvijas valdības tēriņi pandēmijas laikā modina šaubas
Pensionāriem piešķirs 100 miljonus eiro, bet pabalstus saņems ne visi: kādi ir varianti
"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī
Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus
Lidosta Rīga

Satiksmes ministrija ierosina atcelt aizliegumu lidojumiem uz trešajām valstīm

28
(atjaunots 16:52 25.02.2021)
Satiksmes ministrijas vadītājs Tālis Linkaits uzskata, ka lidojumu aizliegums darbojas tikai tad, kad to ievēro visas ES valstis.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Latvijas Satiksmes ministrija iesniegusi rosinājumu atcelt aizliegumu lidojumiem uz trešajām valstīm, raksta Тvnet.lv.

Satiksmes ministrijā pagaidām nevar precizēt, kad grozījumi varētu tikt izskatīti.

Pagājušajā nedēļā par labu aizlieguma atcelšanai izteicās satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš uzsvēra, ka aizliegumi darbojas tikai tad, ja tos ievēro visas Eiropas Savienības valstis vai ja ir slēgtas iekšējās robežas.

Latvijas Civilās aviācijas aģentūrā norāda, ka starptautiskie pasažieru pārvadājumi uz trešajām valstīm aizliegti kopš pagājušā gada 17. marta, kad uz laiku tika atcelti visi starptautiskie lidojumi.

Vienīgais īslaicīgais izņēmums bijis Gruzija, uz kuru Eiropas Savienība uz laiku atļāva lidojumus, taču grozījumi Latvijas normatīvajos aktos par lidojumiem uz trešajām valstīm nav veikti kopš pandēmijas sākuma, proti, 2020. gada marta.

Iepriekš Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidents Vladislavs Korjagins paziņoja, ka valdība velti neatceļ aviopārvadājumu ierobežojumus un ka vienīgais lidojumu aizliegumu mērķis ir "piesegt sevi" pandēmijas apstākļos.

28
Tagi:
Tālis Linkaits, lidojumi, Satiksmes ministrija
Pēc temata
Eiropas aviomilzis uzsāk masveida darbinieku atlaišanu visā pasaulē
"Bardaks": tūrisma operatori nesaprot aizliegumu airBaltic lidojumiem
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Eksperts izteica prognozi par to, kad gaidāma tūrisma atsākšana Latvijā un Eiropā
 F-35

Gausa aviokatastrofa: pār iznīcinātājiem F-35 atkal sabiezē mākoņi

0
(atjaunots 16:25 26.02.2021)
"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens: amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

Daudzfunkcionālajam iznīcinātājam-bumbvedējam F-35 Lightning II bija jākļūst par augsti tehnoloģisku simbolu amerikāņu izcilībai un militārajam spēkam, taču patiesībā "Zibens" iezīmēja ASV militārās rūpniecības kompleksa galējās iespējas, un tagad mēs vērojam "piektās paaudzes" neredzamās lidmašīnas gauso katastrofu.

Divas trešdaļas amerikāņu F-35 parka nespēj izpildīt lidojumus dzinēja problēmu dēļ. Lidmašīnai ir virkne nopietnu konstruktīvo trūkumu, tā nav pārvarējusi Pentagona noteiktos izmēģinājumus un vēl līdz šim nav apstiprināta tā masveida ražošana. Patlaban ASV GKS ir gatavi atteikties no F-35 par labu vienkāršākajam 4+ paaudzes iznīcinātājam F-16.

Lockheed Martin F-35 Lightning II
© Sputnik / Сергей Мамонтов

Sākumā Pentagonā ierosināja samazināt F-35A pasūtījumu vairāk nekā par 40% - no 1763 līdz 1050 lidaparātiem. Vienlaikus ASV GKS izvērtē iespējas iepirkt novecojošo, toties uzticamo F-16 Fighting Falcon. Piespiedu manevrs.  

ASV Gaisa kara spēki ekspluatē iznīcinātāju-bumbvedēju F-35 vairāk nekā piecus gadus, tomēr hroniski cieš tā zemās gatavības pakāpes un daudzi atdeves problēmu dēļ. Iepriekš aizsardzības ministra vietniece Elena Lorda paziņoja, ka lidojumiem gatavi 36% iznīcinātāju F-35 Lightning, pārējās mašīnas "funkcionē tikai daļēji".

Kaujas gatavību pārsvarā nosaka "nelabojamie" konstruktīvie trūkumi, kas ved pie stealth pārseguma, korpusa, dzinēja, navigācijas un pilota dzīvības nodrošināšanas sistēmu fiziska sabrukuma.

Amerikāņu sabiedrotie un partneri, kas sapirkuši F-35 par aptuveni 100 miljoniem dolāru gabalā (Lielbritānija, Norvēģija, Izraēla, Itālija, Singapūra, Dienvidkoreja, Japāna), ir pievilti – lidmašīna neatbilst 5. paaudzes parametriem, līdz cīņas gatavībai, tātad – savu uzdevumu izpildei – tam vēl ir ļoti tālu. Paradoksālā rinda pēc ASV militārās rūpniecības kompleksa izstrādājuma nezūd. Apvienotie Arābu Emirāti nesen noslēdza līgumu par pussimta F-35 piegādi. Izraēla plāno palielināt "Zibeņu" parku līdz trim eskadriļām (40 lidmašīnām). To var pamatot tikai ar slēptu maksu "par draudzību" ar ASV.

Dzinējs F135 – pats spēcīgākais neveiksminieks

Iepriekš izskanēja ziņas par to, ka iznīcinātāja stealth seguma un korpusa bojājumiem virsskaņas ātrumā, par pastāvīgiem traucējumiem ar skābekļa padevi pilotiem un programmatūras kļūmēm. Inženieri pūlas novērst trūkumus ekspluatācijas gaitā, tomēr kritiskās problēmas aug kā sniega lavīna.

ASV GKS iznīcinātājs F-35 saņēmis dzinēju F135, ko amerikāņi uzskata par "pašu spēcīgāku no visiem, ko izmanto jebkurš iznīcinātājs pasaulē". Tomēr tas ir F-35 zemās atdeves galvenais iemesls: turbīnas lāpstiņu virsmas seguma pārkaršanas rezultātā lāpstiņas saplaisā, un dzinējs priekšlaicīgi iziet no ierindas.

Kaprīzajam F135 vajadzīga bieža tehniskā apkalpe, tas būtiski palielina lidmašīnas ekspluatācijas izmaksas. Salīdzinājumam: viena stunda F-35 lidojuma izmaksā 31 tūkstoti dolāru, stunda "večuka" F-16 lidojuma – nepilnus 8 tūkstošus. Starp citu, F135 rezerves dzinējus kompānija Pratt & Whitney ražo nepietiekamā skaitā, pat mierlaika apstākļos. Ja rīt sāksies karš, debesīs pacelsies trešā daļa F-35, vēlāk to skaits ar katru dienu saruks – pat ne pretinieka PGA darbības dēļ, vienkārši metāla noguruma rezultātā.

Arī F-16 laiks mainīt

Lai saglabātu cīņasspēju, ASV Gaisa spēki ir spiesti plānot F-35 skaita samazināšanu un aizvietot tos ar modernizētajiem iznīcinātājiem F-16 Fighting Falcon (tie pieņemti bruņojumā 1979. gadā, patlaban Gaisa spēki izmanto 790 šī tipa iznīcinātājus).

Daudzfunkcionālā vieglā 4. paaudzes iznīcinātāja F-16 maksimālā pacelšanās masa – 21,8 tonnas, tas spēj nest līdz 7,7 toonnas avopbumbu un raķešu uz 9 piekares mezgliem. Cīņas rādiuss – 1700 km, maksimālais ātrums – 2200 km/h. Tā nav slikta mašīna reģionālajiem konfliktiem, taču nav labi spert soli atpakaļ no "piektās paaudzes" – tehnoloģiska degradācija. Pentagons meklē kompromisus.

GKS štāba priekšnieks ģenerālis Čārlzs K. Brauns, jaunākais, iebilda pret "antikvariāta" (F-16) iepirkumu un aicināja izstrādāt absolūti jaunas klases vieglos vienmotora iznīcinātājus – lētāk un vienkāršāk nekā F-35, bet modernāk nekā F-16. Brauns nosauca tos par "ceturtās ar pusi paaudzes vai piektās mīnus paaudzes" mašīnām. ASV GKS sākuši pētījumu programmu, lai novērtētu, cik lietderīgi būtu aizvietot iznīcinātājus F-16 Fighting Falcon ar jaunām kara lidmašīnām. Pētījums tiks noslēgts līdz 2023. finanšu gada sākumam.

Problēmu sarežģī tas, ka F-35 ir vienīgais Rietumu pasaulē ražotais "piektās paaudzes" iznīcinātājs. Boeing ražotie 4. paaudzes iznīcinātāji F-15 un F-18, kas nosacīti konkurē ar to, nākuši no aukstā kara ēras laikiem un morāli novecojuši. ASV sabiedrotie Eiropā neuzņemas pašmāju 5. paaudzes iznīcinātāja izstrādi. Lielbritānija, Polija, Beļģija un Itālija bezcerīgi iegulda līdzekļus amerikāņu F-35 iepirkumos.

Izdevumi Lightning izstrādei pārsnieguši 400 miljardus dolaru, taču izrādījies, ka tas ir tikai sākums nacionālo budžetu līdzekļu neracionālās izšķiešanas procesā. ASV Senāta Bruņoto spēku komitejā F-35 nosauca par "hrestomātijas cienīgu piemēru... aizsardzības iepirkumu salauztajai sistēmai", bet pazīstamais politiķis (pagātnē arī viņš pats bija pilots), nelaiķa Džons Makeins, taisnīgi konstatēja: "F-35 programmas rekordlielie rādītāji vienlaikus bija skandāls un traģēdija no izmaksu, grafiku un atdeves viedokļa."

"Zibens" vēl ilgi pārbaudīs ASV un to sabiedroto GKS pacietību. Nāksies paciest F-35 dārgās "kaprīzes".

"Neredzamā" F-35 projekta hronisko neveiksmju fonā īpaši optimistisks izskatās Krievijas iznīcinātāja Su-57 tehnoloģiskais izrāviens – tas sekmīgi lido un pirmais pasaulē starp īstās piektās paaudzes iznīcinātājiem apgūst hiperskaņas raķetes.

Amerikāņi ir spiesti atzīt krievu ieroču pārākumu.

0
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju
"Plāni ir izjaukti": kāpēc ASV jaunākie iznīcinātāji karam neder