Ārsts, foto no arhīva

"Brauciet uz Krieviju": rēzekniešus šokējusi ārsta-traumatologa rupjība

88
(atjaunots 09:10 16.06.2020)
Rēzeknes slimnīcā izcēlies konflikts - dežurējošais traumatologs atteicās paziņot diagnozi krievu valodā un ieteica vecāka gadagājuma sievietei braukt uz Krieviju.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Pensionāre no Rēzeknes Taisija izrādījās skandāla epicentrā pēc tam, kad vērsās pēc palīdzības Rēzeknes slimnīcā, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Pareizāk sakot, palīdzība bija nepieciešama viņas mazmeitai – meitene stipri traumēja pirkstu spēles laikā, tādēļ bērnu ātri nogādāja slimnīcā, kur cietušo pieņēma dežurējošais traumatologs Ints Vēveris.

Dialogs starp vecmāmiņu un ārstu neiznāca. Pēc Taisijas sacītā, ārsts runājis tikai latviski, bet sieviete, diemžēl to neprot. Toties viņas mazmeita visu saprata un atbildēja ārstam. Vecmāmiņa arī vēlējās uzzināt diagnozi, taču ārsts atteicās runāt ar viņu krieviski.

"Godīgi sakot, es tiešām ļoti ciešu no tā, ka nezinu latviešu valodu. Ne jau principiāli nezinu, es to vienkārši nevaru iemācīties. Esmu Krievijas pilsone, neesmu mācījusies Latvijā. Apmeklēju valodas kursus, bet dzīvojam krievvalodīgo ciemā, tāpēc nav iespējams nostiprināt zināšanas, nav rezultāta. Es pati ciešu no tā," pastāstīja žurnālistiem sieviete.

Pēc pensionāres sacītā, kad viņa painteresējās ārstam par diagnozi, kuru uzrādīja rentgens, viņš sāka kliegt, ka viņa ir fašiste no Krievijas, un pateica viņai krievu valodā tikai - "brauc uz Krieviju un tur izvirzi savas tiesības".

"Es visu laiku domāju, ko tādu esmu noziegusies, taču neko tādu neizdarīju. Es neko neizdarīju. Es tikai pajautāju, vai tiešām nevar pateikt krievu valodā, ko uzrādīja rentgens. Es neko citu no viņa neprasīju," taisnojas sirmgalve.

Stāsts laikam ar to arī būtu beidzies, taču pensionāre, atgriežoties mājās, pastāstīja par piedzīvoto savam dēlam – meitenes tēvam. Vīrietis sadusmojās un devās uz slimnīcu pie savas mātes pāridarītāja, par to informējot pat policiju.

Tikšanās brīdim ar ārstu pensionāres dēls bija sagatavojies, iepriekš ieslēdzot uz sava telefona audioierakstu un informējot par to slimnīcas darbiniekus. Tomēr saruna neiznāca. Pēc Andreja sacītā, ārsts no pirmās sekundes metās virsū vīrietim un sāka stumt ārā viņu no kabineta.

Spriežot pēc audioieraksta, Andrejs centās precizēt ārstam adresi Krievijā, uz kuru viņa ģimenei jābrauc prom.

"Ārsts: Ko jūs gribat no manis? Medicīniskā palīdzība vajadzīga? Nav vajadzīga, viss!

Andrejs: Stop, stop, stop! Stop, stop, stop! Kāda ir adrese Krievijā, uz kurieni jābrauc? Kāda ir adrese Krievijā?

Ārsts: Tur, kur ar krievu fašismu nodarbojas.

Andrejs: Kāda bija? Kāda?

Ārsts: Tur, kur ar krievu fašismu nodarbojas.

Andrejs: Ja? Labi!

Ārsts: Labi, viss!

Andrejs: Kāda konkrēti adrese? Kāda konkrēti adrese? Kāda konkrēti adrese?

Medmāsa: Mieru, mieru, mieru, nomierināmies."

Pēc saķeršanās ar Andreju dakteris Vēveris arī izsauca policiju un paziņoja, ka it kā esot piekauts.

Žurnālisti izpētīja ārsta lapu sociālajos tīklos un noskaidroja, ka problēmu ar krievu valodu Intam Vēverim acīmredzot nav – lielākā daļa publikāciju viņa Facebook lapā ir pārpublicēti ieraksti kirilicā.

"Un tad es sapratu, ka man ar šo cilvēku [ārstu] nekāds dialogs neizdodas, es principā apklusu un gaidīju policijas ierašanos. Meita tomēr nenoturējās un piegāja pie ārsta," turpina stāstu Andrejs.

Traumatologam atkal kaut kas nepatika, viņš sāka skaļi kliegt un rupji apsaukāt tēvu, stāsta Anna. Viņa pat neuzdrīkstējās atkārtot tos lamuvārdus kameras priekšā, taču audioieraksts saglabājās.

"Anna: Jūs tik tikko viņu nosaucāt par pe***u. Variet, lūdzu, manu tēti…

Ārsts: Tāpēc, ka viņam patīk sūdu smaka un viņš man solīja nolikt četrāpus un izvarot.

Anna: Kas to teica?

Ārsts: Viņš netiek tualetē iekšā, tā ir viņa problēma. Viss! Labi! Ejiet prom!

Anna: Jūs tik tikko manu tēti aizsūtījāt uz ”d***u”, piedodiet par maniem vārdiem."

Sarunu ieraksti tika sniegti arī Rēzeknes slimnīcas pārstāvjiem, kuri par konfliktu tobrīd zinājuši tikai no atsevišķiem starpgadījuma aculieciniekiem. Medicīniskās iestādes valdes loceklis Ivars Zvīdris apgalvo, ka skaidrojumi no ārsta pagaidām nav saņemti.

"Mēs šobrīd gaidām arī policijas slēdzienu par šo te gadījumu, lai varētu veikt kaut kādas savas darbības attiecībā – vai nu pret šo ārstu, vai kāda citāda veida darbības," saka Zvīdris.

Taču no drošiem avotiem žurnālistiem tapis zināms, ka traumatologs Vēveris iepriekš iesaistījies līdzīgos konfliktos ar pacientiem un pat kolēģiem. Internetā iespējams atrast atsauksmes un sūdzības par viņu. Pirms darba uzsākšanas Rēzeknes slimnīcā, konfliktējošais ārsts mainījis darbu vairākās citās medicīnas iestādēs.

Pašlaik policija ir saņēmusi iesniegumus no abām konflikta pusēm, iesākta izmeklēšana. Arī Rēzeknes slimnīca veiks savu iekšējo izmeklēšanu.

88
Tagi:
krievu valoda, ārsts, Rēzekne, rusofobija
Ogļu pārkraušana Rīgas ostā, foto no arhīva

"Latvijas Dzelzceļa" vadītājs pastāstīja, kāda ir KF kravu pazaudēšanas cena

33
(atjaunots 13:00 19.09.2020)
Galvenais kravu apgrozījuma krituma iemesls Latvijā ir tajā, ka arvien vairāk ogļu tiek pārkrauts Ustjlugas ostas terminālos, paziņoja LDz vadītājs Māris Kleinbergs.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. "Latvijas Dzelzceļš" tuvāko gadu laikā plāno nedaudz palielināt kravu pārvadājumu apjomu, taču iepriekšējo gadu rādītājus tas nesasniegs, paziņoja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, vēsta Baltic Course.

Pēc viņa sacītā, šogad "Latvijas Dzelzceļam" nākas rēķināties ar kravu pārvadājumu apjoma kritumu, tāpēc kompānija izdarījusi uzsvaru uz izdevumu samazināšanu, jaunu tirgu meklēšanu un klientu piesaisti.

"Šogad plānojam pārvadāt aptuveni 25 miljonus tonnu kravu, kas ir aptuveni uz pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Nākamajos gados mēs plānojam nelielu pieaugumu. Taču tas tiešām ir neliels, jo aizstāt tos kravu pārvadājumu apjomus no Krievijas, kurus mēs esam pazaudējuši, es neredzu iespējas," sacīja Kleinbergs.

Viņš piebilda, ka galvenais kravu plūsmas krituma iemesls ir Krievijas kravu novirzīšana uz pašmāju ostām. Iepriekšējos gados šīs kravas sastādīja līdz 70% kravu, kas tika pārvestas pa Latvijas dzelzceļu. Kritums noticis, samazinoties naftas, naftas produktu un akmeņogļu pārvadājumiem.

"Ogļu kravu kritumam ir vairāki iemesli, bet galvenais ir tas, ka arvien lielāki ogļu apjomi tiek pārkrauti Krievijas jaunizveidotajos terminālos Ustjlugas ostā," teic Kleinbergs. Viņš atzīmēja, ka jāņem vērā, ka pagājusī ziema bijusi visnotaļ silta, kas samazināja ogļu pieprasījumu Eiropā, turklāt daudzas ES valstis samazināja elektroenerģijas un siltumenerģijas ģenerāciju ogļu TEC un TES, aizstājot ogles ar citiem, ekoloģiskākiem degvielas veidiem, tostarp ar gāzi.

Kravu pārvadājumu samazināšanos pa Latvijas dzelzceļiem ietekmēja arī Covid-19 pandēmija.

Kravu pārvadājumu krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādāja jaunu biznesa modeli, kurai jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. Jaunais LDz biznesa modelis paredz pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un autotransporta ekspeditoru pakalpojumus, kā arī terminālu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieki, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

33
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš, Kravu pārvadājumi, kravas, tranzīts
Pēc temata
Tagad vagoni: "LDz Cargo" izsludina izsoli
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kravas nevairosies, taču var piespiest pie sienas ekspeditorus: LDz jaunais biznesa plāns
Pat ja tarifs būs nulle, kravu nekļūs vairāk: Latvijai nāksies dotēt LDz
Covid-19 antivielu testēšanas sistēma, foto no arhīva

Latvijā Covid-19 inficēšanās uzliesmojums: 17 jauni gadījumi

7
(atjaunots 14:18 19.09.2020)
Ja piektdien Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem diennakts laikā, tad sestdien jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis 17. Viens pacients nokļuvis slimnīcā.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējās diennakts laikā tika veikti 2402 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

​Saskaņā ar SPKC veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, sešos gadījumos Covid-19 tika ievests no ārzemēm. Inficētie atgriezās no Krievijas un Lielbritānijas. Vēl trīs inficētie kontaktējuši ar citiem ar iepriekš inficētajiem ar koronavīrusu. Pārējiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

​Aizritējušajā diennaktī slimnīcā nonācis viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā Latvijas slimnīcās ārstējas 8 pacienti ar šādu diagnozi.

Kopumā kopš pandēmijas sākuma Latvijā tika veikti 293 309 testi, 1515 cilvēki inficējās, no tiem 1248 izveseļojās, bet 36 inficētie nomira.

​Atgādināsim, ka piektdien, 18. septembrī, Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem inficēšanās gadījumiem. Neviens cilvēks netika stacionēts.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Dumpis: mēs kaut ko darām sistēmiski pareizi
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums