Liepājas ostā, foto no arhīva

Latvijas iedzīvotāji uzskata par nepieciešamu piesaistīt Krievijas investīcijas valstī

82
(atjaunots 08:29 15.06.2020)
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai ir nepieciešams aktīvi piesaistīt investīcijas no Krievijas.

RĪGA, 15. jūnijs – Sputnik. Saskaņā ar tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS veikto aptauju, vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata Krievijas investīciju piesaistīšanu Latvijā par nepieciešamu.

Aptaujāto vidū 51% uzskata, ka valstij Krievijas investīcijas ir drīzāk nepieciešamas. No tiem 16% ir pārliecināti, ka Latvijai vienkārši ir nepieciešams piesaistīt Krievijas investorus, savukārt 35% atbildēja, ka drīzāk piekrīt tam, ka Krievijas investīcijas ir nepieciešamas.

Par to, ka Latvijai nav nepieciešamas Krievijas investīcijas, paziņoja 32%. No tiem 12% ar pilnu pārliecību paziņoja, ka Latvija iztiks bez ieguldījumiem ekonomikā no Krievijas puses.

Vispār par šo tēmu nav domājuši un neizteica nekādas domas 17% aptaujāto.

Atgādināsim, ka, piemēram, dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms 2020. gada pirmajā ceturksnī Latvijā sastādīja 5,983 miljonus tonnu, kas ir par 48,7% mazāk, nekā pirms gada. Naftas produktu transportēšanas apjoms maģistrālajos cauruļvados samazinājies par 44,6%, līdz 529 tūkstošiem tonnu.

Ekonomikas zinātņu doktors, Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas institūta Ekonomisko pētījumu nodaļas vadītājs Anatolijs Bažans Sputnik Latvija intervijā atzīmēja, ka investīciju trūkuma gadījumā Latvijas tranzīta nozarei paveras ne tās patīkamākās perspektīvas.

Latviju šādā situācijā var glābt tikai Krievija un Ķīna. Investīcijas no ĶTR puses, protams, ir iespējams, jo Ķīna ir ieinteresēta savu uzņēmumu izvietošanā Eiropā.

Taču, ja Latvija sakārtos attiecības ar Krieviju, tās ostas atkal kļūs par budžeta ienākumu avotu.

82
Tagi:
Latvija, Krievija, investīcijas, SKDS
Pēc temata
Krievijas investīcijas aiziet no Latvijas: 2019. gadā uzstādīts antirekords
Gada laikā Latvija zaudējusi pusi kravu: Krievija deva padomu, kā glābt tranzītu
Investori nevēlas strādāt Latvijā: ieguldījumi kritušies līdz minimumam 7 gadu laikā
Efektīva cīņa ar ārzemju investoriem: bankas Latvijā zaudējušas miljardiem eiro
Latvijā metālu aizvieto ar spirtu: kā pandēmija ietekmējusi ekonomiku

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

1
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

6
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

6
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija