Zviedrijas BS karavīrs pie Patria XA-360 AMV, foto no arhīva

Aizsardzības ministrija pārtrauc bruņumašīnu iepirkumu par 200 miljoniem eiro

76
Aizsardzības ministrijas pārstāvis Roberts Skraučs atklāja, ka lēmums atlikt iepirkumu saistīts ar vēlmi veltīt visus spēkus bruņumašīnu Patria ražošanai.

RĪGA, 14. jūnijs — Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu apturēt vieglo un vidējo 4x4 bruņumašīnu iepirkumu, kas būtu izmaksājušas valstij 200 miljonus eiro, un strādāt pie 6x6 bruņumašīnu Patria izstrādes un ražošanas, vēsta jauns.lv.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Roberts Skraučs pastāstīja, ka šīs lēmums palīdzēs koncentrēt finanšu un administratīvos resursus bruņumašīnu projekta īstenošanai kopā ar sabiedrotajiem.

Pēc Skrauča vārdiem, 4x4 bruņumašīnas armijai arī būs vajadzīgas un tiks iepirktas, taču pagaidām prioritāte atdota transporta līdzekļiem 6x6 Patria.

2020. gada februārī noskaidrojās, ka Somijas un Latvijas Aizsardzības ministrijas noslēgušas vienošanos par jauna tipa bruņutransportiera izstrādi uz somu grupas Patria bruņotās platformas pamata variantā ar riteņu formulu 6x6.

Viens no Latvijas līdzdalības noteikumiem ir Latvijas rūpniecības dalība. Latvijas Aizsardzības ministrija noteiks atbilstošas prasības Latvijas uzņēmumu tehnoloģiskajām iespējām un tehnoloģiju nodošanai tālākajās pārrunās ar somu ražotāju Patria.

Jauno bruņumašīnu uz platformas Patria 6x6 pirmo paraugu piegādes Latvijas Bruņotajiem spēkiem gaidāmas 2021. gadā.

76
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Pēc temata
Nevaldāmie: kāpēc Latvija kopā ar somiem "izgudro" bruņumašīnu
Latvijas armija saņēmusi no Lielbritānijas 107 kāpurķēžu kaujas bruņumašīnas
Latvijas NBS saņēmuši no Lielbritānijas 65 bruņumašīnas
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

9
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

9
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

Minimālās sociālās iemaksas neatcels: kādas izmaiņas gaidāmas no 1. jūlija

14
(atjaunots 18:04 14.05.2021)
Darba ņēmējiem, kas strādā mazāk nekā pilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, sociālās iemaksas būs jāveic no pilnas minimālās algas, kas sastāda 500 eiro.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Neskatoties uz uzņēmēju organizāciju iebildumiem, no šī gada 1. jūlija tiks ieviestas minimālās sociālās iemaksas, apstiprināja finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, raksta laikraksts Diena.

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz samazināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kā arī nosaka minimālās iemaksas personām, kuru alga nesasniedz minimumu, arī pašnodarbinātajiem.

Saskaņā ar apstiprināto likumprojektu, sākot ar 1. jūliju, minimālais obligātais sociālais nodoklis būs 170 eiro mēnesī no minimālās algas 500 eiro apmērā. Ja darba ņēmēja reālie ienākumi būs zemāki par minimālo algu, starpību starp faktiski samaksāto sociālo nodokli un summu 170 euro nāksies piemaksāt darba devējam (vai pašnodarbinātajam – par sevi). Ja pašnodarbinātā ienākumi nesasniedz minimālo algu, viņam jāsamaksā sociālais nodoklis 10% apmērā no gūtajiem ienākumiem.

No minimālās sociālās iemaksas samaksas ir atbrīvotas dažas darbinieku kategorijas, tostarp tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem, 1. un 2. kategorijas invalīdi, kā arī tie, kuri strādā pie ārvalstu darba devēja.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada decembrī 6% no visiem darba ņēmējiem saņēma atalgojumu līdz 200 eiro, bet 8% – no 200 eiro līdz 400 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūta Saeimas Tautsaimniecības komisijai vēstuli ar aicinājumu atlikt šo jauninājumu. LTRK vadītājs Jānis Endziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns uzskata, ka jaunā sociālo iemaksu veikšanas kārtība sarežģīs uzņēmēju stāvokli, kas cietuši no pandēmijas Covid-19.

Taču finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis uzsver, ka tāda "pareizā" laika, kad ieviest minimālās sociālās iemaksas, nebūs nekad, līdz ar to nav pamata atlikt to spēkā stāšanos no 1. jūlija.

14
Tagi:
apdrošināšana, Uzņēmēji, iemaksas
Pēc temata
CSP: 2020. gadā vidējā alga pieauga par vairāk nekā 6 procentiem
Latvijas Ekonomikas ministrija var turpināt īpaši cietušo uzņēmumu atbalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Atbalsts beidzies: valdība vairs neaizsargās parādniekus