Prostitūcija

Saeima no jauna ķērusies pie prostitūcijas

49
(atjaunots 11:53 12.06.2020)
Pandēmijas nogalē varasvīri nolēmuši ķerties pie "mūžīgās tēmas" – prostitūcijas. Vienā no koalīcijas padomes tuvākajām sēdēm plānots apspriest likumprojektu par ierobežojumiem senākās profesijas jomā.

RĪGA, 12. jūnijs — Sputnik. Neticami: mūsu valstī vēl joprojām likuma līmenī nav noregulēti seksuālie pakalpojumi, stāsta avīze "Segodņa".

Spēkā ir tikai Ministru kabineta noteikumi, un tie, kā noprotams, nevar aizstāt likumu. Jau pērnruden IeM darbinieki sāka rakstīt atbilstošo likumu, un šī gada februāra beigās dokuments bija gatavs.

Jocīgi: pēc likumprojekta autoru domām, viens no tā mērķiem ir veicināt atteikšanos no nodarbošanās ar prostitūciju... Tiem, kuri vēlas pārtraukt šo nodarbi, valsts sola uz nodokļu maksātāju rēķina organizēt sociālās korekcijas kursus, lai "naktstauriņš" atgrieztos darba tirgū un iekļautos sabiedrībā.

Pirmkārt, nav nekādu garantiju, ka psihoterapija un citi kursi patiešām piespiedīs mīlas priesterieni mest pie malas savu biznesu. Otrkārt, nebūt ne visi, kas sniedz seksa pakalpojumus, ir ārpus sabiedrības – daudzi sekmīgi apvieno parastu dzīvi ar seksa pakalpojumiem.

Tiesa, galvenais klupšanas akmens, kas neļauj iekļaut likumprojektu MK dienas kārtībā, ir pavisam citi panti, - tie paredz sodu ne tikai pašām prostitūtām (un žigolo), bet arī viņu klientiem!

Klienti apmeklē kursus

Jā, prostitūtu klienti, pēc likumprojekta autoru domām, faktiski ne tikai solidāri atbild par seksa pakalpojumu izmantošanu, - dokumentā atrunāts prostitūtu klientu pienākums apmeklēt sociālās korekcijas kursus, un nevarēs atteikties no kursiem par tēmu, cik neglīti ir nodarboties ar seksu par naudu.

MK nāksies noteikt prostitūtu klientu uzvedības korekcijas kursa programmas apjomu un saturu. Ja prostitūtas kompānijā pieķertais klients atteiksies apmeklēt kursus, kas viņu vedīs pie prāta, viņam draud sods no 50 līdz 200 naudas vienībām.

Naudas vienība pielīdzināta 5 eiro. viegli aplēst, ka maksimālais sods par atteikšanos noklausīties lekcijas par to, cik kaitīgi ir izmantot prostitūtas, var sastādīt 1000 eiro.

Likumprojekta autoriem vajadzēja spert vēl soli tālāk un ierakstīt prasību par prostitūtu klientu uzvedību informēt viņu darba vai mācību vietu vai radiniekus. Tiesa, ja paziņot par prostitūtu klientiem viņu dzīvesbiedrēm, nekādi korekcijas kursi nelaimīgajiem vairs nebūs vajadzīgi.

Daļa valdošo politiķu pauda neizpratni par mēģinājumiem sodīt mīlas priesterieņu klientus. Tādi ietekmes pasākumi būtu attaisnoti, ja prostitūcija Latvijā būtu aizliegta pilnībā. Tomēr pagaidām valsts nav gatava tik stingriem soļiem. Valdība tikai plāno aizliegt nodarboties ar prostitūciju sievietēm līdz 25 gadu vecumam.

Vēl dokumenta autori uzskata, ka Latvijā nevar sniegt seksa pakalpojumus grupā. Ja nodarbei ar prostitūciju ar klientu apvienosies divas un vairāk prostitūtas, tas jau ir pārkāpums, un par to draud sods pat līdz 1000 eiro apmērā.

Tiesa, nav saprotams,  ar ko sekss grupā ar vieglas uzvedības sievietēm vai vīriešiem vecumā virs 25 gadiem ir amorālāks nekā sekss ar vienu prostitūtu (žigolo)?

Latvijai izdosies tas, ko pasaule nav spējusi?

Daudzās valstīs prostitūtu klientiem tiek piespriests administratīvs sods. Piemēram, administratīvā atbildība paredzēta Zviedrijā. Tomēr pārsvarā Eiropā pret klientiem pretenziju nav.

Galu galā, ja viss notiek pēc abpusējas piekrišanas, tiek maksāti nodokļi, ievērotas medicīnas prasības, ja prostitūta ir pilngadīga, kāpēc valstij vajadzētu iejaukties?

Tūkstošiem gadu laikā nav izdevies iznīdēt prostitūciju. Būtu naivi domāt, ka Latvijai tas izdosies ar kādu likumu palīdzību. Cita lieta tā, ka valstij patiešām ir jāpalīdz, piemēram, pārkvalificēt, nodrošināt psihologa pakalpojumus prostitūtām, kas nolēmušas no savas nodarbes atteikties.

49
Tagi:
prostitūcija, Saeima
Pēc temata
Latvijas policija veic "kontroles pirkumus" bordeļos
Piecsimt tūkstoši eiro no budžeta – lekcijām prostitūtām
Kontroles pirkums bordelī: deputāti nopratināja policiju
Pērkamās mīlestības klubs: Rīgā par sutenerismu aizturēti pieci cilvēki
Manikīrs, foto no arhīva

Pārkāpj, vai pati vīlē? Radušies jautājumi labklājības ministrei

5
(atjaunots 22:20 17.01.2021)
Latvijas iedzīvotāji noskatījušies televīzijas raidījumu ar labklājības ministri Ramonu Petraviču un radušās aizdomas, ka politiķe pārkāpj valdības noteiktos ierobežojumus.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas sarunas telekanāla RīgaTV24 ēterā daudzi iegrimuši domās nevis par sociālās aprūpes centru problēmām, ko apsprieda raidījumā, bet gan par politiķes manikīru, vēsta Mixnews.lv.

Petraviča ēterā paspīdēja ar labi koptām rokām un gariem nagiem ar manikīru pasteļa toņos, kas uzvedināja cilvēkus uz domām par to, ka pie tiem strādājis meistars. Taču lieta tāda, ka, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi, ieskaitot manikīra meistarus, ir aizliegti.

No kurienes tad ministrei tik ideāls manikīrs? Cilvēki ieinteresējās, un sociālajos tīklos pabira komentāri.

Kāda skatītāja atklāti pavaicāja Petravičai Twitter tīklā: "Labdien! Kur jūs manikīru veicat?"

​Citi sāka izteikt pieņēmumus. Vai iespējams, ka ministri jūtas privileģēti un izmanto pagrīdes skaistumkopšanas salonu pakalpojumus?

Atgādināsim, ka iepriekš Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs atzinās, ka bijis spiests izmantot pagrīdes friziera pakalpojumus. Tagad radusies vēlme izspiest tādu pašu ministres atzīšanos.

Tiesa, daži nostājās Petravičas pusē. Kāds lasītājs pieļāva, ka manikīru viņai veido meita.

​Tomēr tūlīt pat viņam atgādināja: 2020. gada 27. novembrī Petraviča pati atzinās, ka jau desmit gadus reizi mēnesī uzklāj gēla nagus. Pēdējo reizi manikīru esot veidojusi pirms ierobežojumu ieviešanas un toreiz izvēlējusies īsāku naga formu, lai mēģinātu tos nēsāt līdz ierobežojumu atcelšanai.

Kā tad nākas, ka tagad, 2021. gada janvārī Petravičai ir gari un asi nagi? Domas ir itin konkrētas.

Tomēr, ja arī Petraviča ir apmeklējusi pagrīdes manikīru, valdībā viņai ir domubiedri. Iepriekš starptautiskas klases stiliste, astoņkārtējā Latvijas čempione friziermākslā Vikrotija Poļeckiha kritiski novērtēja valdības soļus skaistumkopšanas industrijas atbalstam un konstatēja: politiķi paslepus apmeklē frizētavas.

Poļeckiha uzsvēra: Latvijas politiķi neizskatās tā, it kā nebūtu griezuši matus vairākus mēnešus, tātad vai nu viņi apmeklē frizieri, vai mati viņiem neaug tā, kā parastiem cilvēkiem.

5
Tagi:
Latvija, Ramona Petraviča
Raimonda Paula koncerts Jūrmalā, foto no arhīva

Krievijā laiku Paula koncertam atraduši, LTV ne: Saeimas deputāts rājas

10
(atjaunots 22:13 17.01.2021)
Krievijas televīzija krāšņi nosvinēja latviešu maestro Raimonda Paula jubileju, bet LTV vadība nav atradusi laiku viņa koncertam: tādas prioritātes izraisījušas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sašutumu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Jautājumu par to, kāpēc Krievijas televīzija "Pirmajā kanālā" krāšņi nosvinējusi ar koncertu latviešu komponista Raimonda Paula 85. gadu jubileju, bet LTV nav piešķīrusi laiku viņa jubilejas vakaram, savā mikroblogā Twitter uzdeva Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

"Šovakar Krievijas sabiedriskā tv (140milj skatītāju) ir atvēlējusi,izdomājusi un izbrīvējusi 3h25 min sava raidlaika mūsu Raimondam Paulam viņa apaļajā 85 gadu jubilejā.Mūsu LTV vadība Maestro paša veidotā Jubilejas koncerta translācijai naudu savā budžetā neatrada. Prioritātes," bija sašutis politiķis.

​Tiesa, nākamajā publikācijā deputāts atzīmēja, ka, par laimi līdzekļus aptuveni 5000 eiro apmērā Paula jubilejas koncertam sameklējis vismaz ReTV. "Tā ir viena mēneša darba alga LTV vadītājam," atgādināja Kaimiņš.

​Maestro Raimonds Pauls ir labi pazīstams un iemīļots gan Latvijā, gan Krievijā. 12. janvārī viņš svinēja 85. gadskārtu. Komponists joprojām strādā pie jaunām kompozīcijām. Aizvadītajā gadā Pauls turpināja uzstāties, neskatoties uz pandēmiju, lai ari daudzas programmas nācās atcelt.

Tomēr komponista dzimšanas dienā koncertzālē "Dzintari" notika svētku koncerts, ko translēja arī ReTV. Tajā piedalījās mūziķi, ar ko Paulu jau ilgus gadus saista īpaša muzikāla draudzība.

Maestro pavadījumā uz skatuves kāpa Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, visā pasaulē pazīstamais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa Framest un Latvijas radio bigbends.

Krievijā par godu maestro jubilejai "Pirmais kanāls" 16. janvārī translēja Paula koncertu "Miljons sārtu rožu".

10
Tagi:
Artuss Kaimiņš, deputāti, Latvijas Televīzija, Krievija, Raimonds Pauls
Pēc temata
"Galvenais – izturība un raksturs": Pauls pastāstīja par nākotnes plāniem
Raimonds Pauls: šī valdība Latviju "neizvilks"
Raimonds Pauls palūdza žurnālistiem nebiedēt Latviju ar koronavīrusu
Raimondam Paulam – 84. Kā maestro apsveica zvaigznes no Krievijas