Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, foto no arhīva

Nodzisa gaisma operāciju telpās: ar avāriju Rīgā tika galā ķirurgi

41
(atjaunots 12:29 10.06.2020)
Elektrības padeves pārrāvuma dēļ varētu būt bojāta 2019. gadā Rīgas Austrumu slimnīcas iegādātā Baltijā modernākā magnētiskās rezonanses iekārta.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Ar nopietnām elektrības atslēgšanās sekām saskārusies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS), vēsta "TV3 Ziņas".

Otrdienas rītā, 9. jūnijā, bez strāvas palika 160 tūkstoši "Sadales tīkli" klientu, kuri dzīvo Daugavas labajā krastā Rīgā. Nekursēja vilcieni no posmā Mangaļi – Skulte, sabiedriskais transports bija praktiski paralizēts, nestrādāja luksofori.

Gaisma nodzisa arī Rīgas Austrumu slimnīcā. Pagāja desmit minūtes līdz brīdim, kamēr ieslēdzās ģeneratori, kuri nodrošināja elektrību operāciju blokiem, intensīvās terapijas nodaļām un palātām.

"Pārslēdzas no viena tīkla uz otru. Šoreiz abas līnijas bija bez strāvas! Pirmo reizi kas tāds bija!" pastāstīja slimnīcas tehniskais direktors Pjotrs Harlamovs.

Elektroenerģijas atslēgšanās brīdī 14 operāciju zālēs notika operācijas, taču, kā vēsta slimnīca, neviens no pacientiem nav cietis.

"Tas bija viens no lēmumiem, kuru nācās pieņemt, – nezinot, cik ilgs būs elektrības padeves traucējums, pieņēmām lēmumu pabeigt visas iesāktās operācijas un nevienu jaunu operāciju neuzsākt, kamēr nav skaidrības, cik ilgi šāda ārkārtas situācija norisināsies," norādīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Taču zaudējumu apmēru vēl tikai būs jānovērtē: strāvas pārrāvuma dēļ varētu būt bojāta 2019. gadā iegādātā Baltijā modernākā magnētiskās rezonanses iekārta, kura izmaksājusi 1,4 miljonus eiro.

"Nepieciešams investēt līdzekļus ne tikai ģeneratoros, bet īslaicīgās strāvas padeves avotos, saucamajos "upšos", kas nodrošina lēzenāku pāreju no brīža, kad pazūd ārējā elektrība, līdz brīdim, kad ieslēdzas ģenerators. Tas nodrošina 15-30 minūtēm darbību. Tādu iekārtu visur nav, neesam varējuši atļauties iegādāties. Raudzīsimies, vai nav bojājumi magnētiskās rezonanses iekārtām, kas ir ļoti jutīgas uz elektrības pārrāvumiem," atzīmēja viņš.

"Augstsprieguma tīkls" valdes priekšsēdētājs Varis Boks paskaidroja, ka plkst. 9:38 kabeļa ar 330 kV jaudu atslēgšanās dēļ starp TEC-1 un Imantas apakšstaciju atslēdzās elektroenerģijas ģenerācija TEC-2, kas izraisīja pārslodzi tīklā.

Elektrokabeļa bojājuma iemesls pagaidām nav noteikts, taču tas varēja būt saistīts ar izolācijas materiāla bojājumu, ko varēja izraisīt iepriekšējās dienas notikušās lietusgāzes vai zibens spēriens.

Plkst. 11:14 elektrības padeve tika pilnībā atjaunota.

41
Tagi:
elektroenerģija
Pēc temata
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Pacientus vedīs tālāk un ilgāk: kas notiks ar neatliekamo medicīnisko palīdzību reģionos
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
"Augstsprieguma tīkls": šādas avārijas Latvijā nav bijis vairākus gadus
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19