TEC-2

"Augstsprieguma tīkls": šādas avārijas Latvijā nav bijis vairākus gadus

53
(atjaunots 08:56 10.06.2020)
Par elektrības atslēgšanās iemeslu Rīgā un tās apkaimē varēja kļūt pie TEC-2 vedošā kabeļa izolācijas materiāla bojājums.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Šāds masveida elektrības zudums nav noticis Latvijā jau vairākus gadus, paziņoja prese konferencē neatkarīgā elektrotīklu operatora "Augstsprieguma tīkls" valdes loceklis Varis Boks.

Vakar no rīta bez elektrības palika galvaspilsētas centra, Vecmīlgrāvja, Grīziņkalna, Brasa, Teikas, Mangaļu un citu rajonu iedzīvotāji un uzņēmumi. Daudzviet nestrādāja luksofori, zuda mobilie sakari un mobilais Internets. Tāpat elektrības nebija Ādažos, Garkalnē un citos Pierīgas rajonos Daugavas labajā krastā. Kopumā bez elektrības palika aptuveni 160 tūkstoši "Sadales tīkla" klienti Rīgā, Pierīgā un Vidzemē.

Elektroenerģijas padeve tika atjaunota divu stundu laikā.

"Šī diena "Augstsprieguma tīklam" sākās ar nepatīkamu notikumu, kāds ilgus gadus nav bijis Latvijas energosistēmā. Plkst. 9:34 tika atklāta avārija 33 kV kabelī. Šis kabelis bija noslogots, jo otrais savienojums no TEC-2 Salaspilī tika atslēgts remonta dēļ. Tādējādi tika pārslogots 110 kW tīkls. Līdz ar to, be sprieguma palika Daugavas labais krasts. Problēma tika atrisināti aptuveni stundas laikā," paziņoja Boks.

Pēc viņa domām, notikušajai avārijai ir arī plusi.

"Notikušā pozitīva puse – mēs pārliecinājāmies, cik gatavi mēs esam šādiem bojājumiem un cik ātri spējam tos novērst. Eksperti strādā, lai novērtētu situāciju. Mums ir aizdomas par defektu izolācijas materiālā, kas izraisīja nelielu sprādzienu. Par defekta iemeslu varēja kļūt vai nu mitrums, vai arī zibens spērieni, kuri bija naktī. Taču precīzāk atbildēt mēs spēsim tikai pēc ekspertu slēdziena," pastāstīja Boks.

Pēc viņa teiktā, nav iemesla tam, lai kas tāds atkārtotos – kompānija ir veikusi nepieciešamos pasākumus.

"Atkārtoties tas nevar, jo mēs ierobežojām to spriegumu, kuru atdod TEC-2. Ja kas tāds tomēr notiks vēlreiz, tad iedzīvotājiem atliek tikai gaidīt, kad elektrība atgriezīsies. Un ziņot mums vai medijiem par manītajām problēmām. Piemēram, par sprādzienu kanalizācijā pastāstīja tieši mediji. Plašāka informācija par visu varēs gaidīt rīt," paziņoja vakar Boks.

53
Tagi:
elektroenerģija, Rīga
Pēc temata
Rīgā un citās Latvijas pilsētās šorīt bija pazudusi elektrība
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19