Pircēji. Foto no arhīva

Kāpēc Latvijā ir siers "Krievijas": radioklausītāja pieprasa pārdēvēt produktu

128
(atjaunots 08:31 10.06.2020)
Latvijas Radio klausītāja piezvanīja raidījuma "Brīvais mikrofons" ēterā, pasūdzējās par siera "Krievijas" pastāvēšanu un ierosināja mainīt tam nosaukumu.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Raidījuma "Brīvais mikrofons" ēteru sazvanīja kāda klausītāja un pasūdzējās par sieru "Krievijas", kurš tiek pārdots Latvijā.

Atzīmēsim, ka raidījuma "Brīvais mikrofons" ēters paredz zvanus ar klausītāju jautājumiem par jebkādām aktuālām tēmām ne vien Latvijā, bet arī pasaulē.

Latvijas iedzīvotāji dalās ar pacietīgo radio raidījuma vadītāju savās domās – no pasaules mēroga sazvērestībām un gaidāmajām vēlēšanām līdz jautājumiem, kādēļ viņu ciemā pazudušas gārņi un vardes, kā arī apspriež medikamentu cenas un vakcinācijas nepieciešamību.

Taču jautājums par "Krievijas" siera pastāvēšanu Latvijā, kurš izskanēja vakardienas raidījuma ēterā, izskatās, ir radījis tādu ažiotāžu, ka to kā anekdoti metās citēt sociālajos tīklos.

"Kāpēc Latvijā ir tāds Krievijas siers? Tas taču nav pareizi, tas nav nekāds Krievijas siers!", sūdzās @Krustpunkta zvanītāja - "Kā tad tam būtu jāsaucas?", jautā @arniskrauze "Latvijas!" - "Bet Latvijas siers jau ir!"," atstāsta Twitter sarunu ar klausītāju rakstnieks un žurnālists Ikars Kublins.

​Sekotāji piedāvā citus risinājuma variantus.

"Ja jau Smiltene ražo, lai sauc par "Smiltenes sieru"," piedāvā Inga Paparde.

​Taču arī te ne viss izrādījies tik vienkārši - "Krievijas" siera ražotāju Latvijā ir daudz.

"Katram ir savs Krievijas siers, Smiltenei savs, Rankai savs utt.," skaidro lietotās ar segvārdu Sun.

​"Okupantu siers," piedāvā "radošu" nosaukumu lietotāja ar segvārdu Bumbuls.

​Vel viena plaša šī aktuālā jautājuma sarkastiskā apspriešana izveidojās zem Arvja Villas tvīta.

"Kādēļ joprojām Latvijā tiek ražots Krievijas siers? Tas taču netiek ražots Krievijā!" #BrīvaisMikrofons pusdienu gaidās..." padalījās dzirdētajā Arvis Villa.

​"Vēl jau ir krievu sinepes un pelmeņi - maigā vara kulinārijā, dritvaikociņ!" piebilst vēsturnieks Kaspars Zellis.

​"Holandes siers arī tiek ražots," pievienojas joka diskusijai Aizsardzības ministrijas vadītājs Artis Pabriks.

​"Mani vairāk satrauc, ka pasniedzot Korejas burkānus, netiek norādīts vai tie ir no Z (Ziemeļkoreja – Sputnik) vai D (Dienvidkoreja – Sputnik)!" atbalsta toni Kaspars Zellis.

​Citi komentētāji atzīmēja, ka "Krievijas" siera recepte līdzinās vāciešu Tilzītes sieram. Savukārt atsevišķi nacionālpatrioti pat uztvēra nopietni radioklausītājas domu.

​"Nav tāda "Krievijas" siera. Krievi nozaga nosaukumu Tilzītes sieram. Lietuvieši pēc neatkarības atgūšanas sieram atgrieza īsto nosaukumu, bet (mēs – Sputnik) nē. Jo mārketings, redziet, un cilvēki pieraduši. Pērku leišu ar oriģinālo nosaukumu," paziņoja lietotājs ar segvārdu SdnamrAValdbergS (Armands Valdbergs).

128
Tagi:
nacionālpatrioti, nacionālisms, sociālie tīkli
Pēc temata
"Pārstājiet lietot krievu valodu": latviešu Twitter satracinājusi uzņēmuma reklāma
"Bērnam dara pāri, latviešu valoda kaitē": vecāki par mācībām "pareizajā" valodā
"Krāj naidu pret krievisko": latviete sašutusi par svešvalodas mācību kvalitāti
Bez krievu valodas – tikai uz Īriju: latvietis sūdzas par darba trūkumu
Latvijas armijas oficieris, foto no arhīva

Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt

0
(atjaunots 20:04 20.10.2020)
Otrdien, 20. oktobrī, startēja kampaņa "Esi formā", kuras gaitā Latvijas slavenībām uz sava piemēra ir jāmaina populārai viedoklis sabiedrībā, ka dienēšanā uzņem tikai fiziski spēcīgus un izturīgus cilvēkus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsākuši speciālu kampaņu, lai piesaistītu dienēšanai pēc iespējas vairāk cilvēku. Ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku palīdzību NBS aicinās Latvijas iedzīvotājus iestāties mehanizētajā kājnieku brigādē, raksta Lsm.lv.

​Kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers paziņo, ka parasti NBS uzņem 700 cilvēkus gadā, lai gan šogad tika atzīmēta ažiotāža, pieteikumus iesniedza vairāk nekā 1600 cilvēku. Tādēļ pieņemts lēmumu palielināt vakanto vietu skaitu vismaz par 500.

NBS uzsāka kampaņu ar nosaukumu "Esi formā", kurā Latvijā pazīstama personas tiešajā ēterā demonstrēs savas sporta iemaņas, kas parādīs iedzīvotājiem, ka nav obligāti jābūt spēcīgam un izturīgam, lai kļūtu par Latvijas armijas daļu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka NBS cer uz intereses celšanos par dienēšanu armijā krīzes valstī dēļ.

Lielā Tēvijas kara laiku lādiņi, foto no arhīva
ГУ МЧС по Воронежской области

Toreiz NBS komandieris Leonīds Kalniņš atzīmēja, ka 2020. gadā NBS plāno uzņemt savās rindās 900-1000 jaunu kareivju. Turklāt komandieris atgādināja, ka kopš 2017. gada NBS kareivju skaits palielinājies par tūkstoti.

Tāpat Kalniņš aicināja iet dienēt armijā tos, kas krīzes dēļ ir zaudējuši darbu, jo NBS garantē jauniesauktajiem stabilu atalgojumu no 900 eiro, karjeras izaugsmi, kā arī sociālās garantijas, tai skaitā veselības apdrošināšanu un garantēto pensiju.

Vakar publicētajā intervijā Kalniņš pastāstīja par koronavīrusa ietekmi uz Latvijas armijas kaujas gatavību. Pēc viņa sacītā, koronavīruss nav ietekmējis Latvijas aizsardzības potenciālu, taču lika organizēt savu darbību savādāk, lai nepakļautu inficēšanās riskam lielu skaitu karavīru.

0
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Nerunā latviski, tādēļ apjuka: NBS komandieris izvērtēja rīdzinieku reakciju uz manevriem
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Covid-19 eksprestestēšana, foto no arhīva

Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību

5
(atjaunots 19:57 20.10.2020)
Bez maksas Covid-19 testu varēs veikt tikai tie, kas būs saņēmuši ārsta nosūtījumu, turklāt Veselības ministrija sola samazināt gaidīšanas laiku analīžu nodošanai līdz divām dienām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrija tuvākajā laikā plāno izmainīt Covid-19 testēšanas kārtību. Turpmāk, lai nodotu analīzes, būs nepieciešams ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījums, vēsta Тvnet.lv.

Pēc Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktores Santa Līviņas sacītā, šāds solis ir jāsper, lai atrisinātu izveidojušos rindu problēmu.

Līviņa paskaidroja, ka šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas veikt Covid-19 testu. Rezultātā laboratorijas saskaras ar paaugstinātu slodzi, bet klientiem ilgāk nākas gaidīt iespēju nodot analīzes.

Lai samazinātu rindas un gaidīšanas laiku līdz divām dienām, Veselības ministrija piedāvā veikt bezmaksas Covid-19 testus tikai ar ārsta nosūtījumu.

Pašlaik Latvijā koronavīrusa testu par brīvu var veikt ikviens gribētājs, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Vakar tika ziņots, ka diennakts laikā tika veikts 4171 Covid-19 izmeklējums. Tika reģistrēti 115 jauni inficēšanās gadījumi, vēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs. Trīs cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – viņu vecums bija starp 65 un 85 gadiem.

5
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Kas nopircis biļetes? Latvijas opera atceļ izrādes Covid-19 dēļ
Žurnālisti šokējusi dīvainā reakcija par sievietes nāvi no Covid-19
Nedēļas statistika: 50 cilvēki saslimuši ar Covid-19 pēc kora mēģinājuma