Termometrs un zāles. Foto no arhīva

Mirstības ziņā Covid-19 ir panācis gripu: ko slēpj ārsti

104
(atjaunots 15:01 09.06.2020)
Kopš koronavīrusa epidēmijas sākuma Latvijā ir miruši 26 pacienti, tikpat liels nāvju skaits šogad ir reģistrēts arī sezonālajai gripai; tomēr Slimību profilakses un kontroles centrs jau trīs nedēļas nepublicē informāciju par gripas saslimstību.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Atrast jaunus ar Covid-19 saslimušos Latvijā kļūst aizvien grūtāk, taču cilvēki no šī vīrusa vienalga turpina mirt. Iespējams, tieši šī iemesla dēļ infektologi aicina iedzīvotājus neatslābināties, raksta BВ.lv.

Skaitļi ir izlīdzinājušies

Vakar tika ziņots par vienu mirušo pacientu ar Covid-19 diagnozi, jauni gadījumi netika atklāti, vēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs. Tiesa, arī veikto analīžu skaits bijis pietiekoši zems – 662.

Ārsti informē, ka mirušais bijis vecuma grupā no 85 līdz 90 gadiem un viņam bijušas vairākas hroniskas slimības.

Kopumā Latvijā kopš epidēmijas sākuma miruši jau 26 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Tādējādi, Covid-19 mirušo skaits izlīdzinājies ar sezonālās gripas mirušo skaitu. Arī viņu, saskaņā ar oficiālajiem datiem, ir 26. Tiesa, Slimību profilakses un kontroles centrs, kurš publicē šādu gripas statistiku, pārstājis to publicēt pirms trīs nedēļām. Vai nu gripa pēkšņi pazudusi no mūsu dzīves, vai arī centra darbiniekiem šobrīd ir svarīgākas lietas darāmas.

2019. gadā no gripas Latvijā nomira 86 cilvēki.

Hospitalizācijas gadījumu nebija

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā it veikti 120 052 izmeklējumi, saslimšana tika atklāta 1089 cilvēkiem.

Saskaņā ar 9. jūnija datiem, izveseļojušies 794 cilvēki.

Nacionālais veselības dienests vēsta, ka aizritējušajā diennaktī stacionēti divi cilvēki ar Covid-19. Slimnīcās atrodas 12 cilvēki: 7 pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu un 5 pacienti atrodas smagā stāvoklī.

No slimnīcām ir izrakstīti 166 pacienti, kas ir izslimojuši Covid-19.

Dumpis uztraukts

Nesen savu attieksmi sakarā ar Covid-19 epidēmijas attīstību Latvijā pauda Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis. Pēc viņa sacītā, citu valstu fonā situācija Latvijā ir laba, taču viņu joprojām uztrauc tas, ka visbiežāk inficēšanās gadījumi notiek iekštelpās.

"Tāpēc domājot par ārkārtas situācijas atcelšanu, mums noteikti ir jābūt uzmanīgiem, jo epidemioloģiskā situācija medicīnas darbiniekiem arvien ir saspringta," sacīja Dumpis.

Viņš atzina, ka ārkārtējā situācija ir juridisks formulējums, kurš neatbilst esošai situācijai. Taču infektologs atzīmēja, ka nebūtu pārāk optimistisks attiecībā uz pieļaujamā cilvēku skaita palielinājumu iekštelpās, kur viņi sarunājas viens ar otru. Tās ir vietas, kur pastāv masveida inficēšanās risks, tāpēc vasaras laikā nepieciešams rūpīgi padomāt par to, lai atļautu cilvēkiem vairāk pulcēties ārpustelpās.

Ārsti nevēlas sevi iegāzt

Kā jau atzīmējuši mūsu lasītāji, testu skaits, kas tiek veikti ar mērķi atklāt inficēšanos ar Covid-19, Latvijā kļūst aizvien mazāks. Tas arī ir saprotams: milzīgs skaits cilvēku testus ir nodevuši, tad kamdēļ tos nodot atkārtoti? Turklāt visiem taču ir zināms, ka saslimstība krīt.

Varasiestādes centās palielināt testēšanas apjomus ar ģimenes ārstu palīdzību, kuriem maija sākumā Nacionālais veselības dienests piedāvāja iespēju sākt ņemt pacientiem paraugus Covid-19 infekcijas analīzēm. Taču pagaidām pieteikumus šī pakalpojuma sniegšanai iesnieguši tikai 20 ģimenes ārsti. Tas, protams, ir ļoti maz. Rīgas reģionā vien ir reģistrēti 589 ģimenes ārsti.

Kā paši ārsti saka, viņi nevēlas riskēt. Ja klientu vidū pēkšņi tiks atklāts ar Covid-19 saslimušais, ārstam nāksies slēgt praksi un uz divām nedēļām doties pašizolācijā. Diez vai par to būs priecīgi arī paša Asklēpija pacienti, kuri uz 14 dienām paliks bez ģimenes ārsta, visas Latvijas medicīnas galvenās figūras medicīniskās palīdzības. Kā mēs visi zinām, bez viņa nosūtījuma kaut ko ārstēt Latvijā vispār ir praktiski neiespējami.

104
Tagi:
pandēmija, gripa, koronavīruss
Pēc temata
PVO: Covid-19 otrais vilnis var būt graujošs
Krievijas mediķi un karavīri nolēmuši paši izmēģināt vakcīnu pret Covid-19
Krievijā reģistrēts preparāts smagas Covid-19 formas ārstēšanai
Latvijā miris vēl viens pacients ar Covid-19
Biroja darbinieks

Vai Latvijā ir jāsaīsina darba nedēļa: ko domā iedzīvotāji

4
(atjaunots 11:19 21.09.2020)
Daudzās Eiropas valstīs notiek diskusijas saistībā ar darba nedēļas saīsināšanu no piecām uz četrām dienām; cik aktuāls šis jautājums ir Latvijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Dažās Eiropas valstīs ir nopietni aizdomājušies par darba nedēļas saīsināšanu līdz četrām dienām: tas ļautu saglabāt darbavietas un samazināt bezdarba līmeni, taču neizbēgami samazinātu arī ienākumu līmeni.

Kā rāda Kantar TNS aptauja iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, Latvijā šī ideja nav populāra. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Vien nedaudz vairāk par trešo daļu respondentu (36%) piekristu darba nedēļas saīsināšanai līdz četrām dienām. Vairākums (55%) izteicās pret.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav 9% aptaujāto.

Iepriekš Latvijas Valsts kanceleja sakarā ar koronavīrusa izplatības draudiem piedāvāja izmainīt valsts un citu iestāžu darba grafiku, pārejot uz 10 stundu darba dienu četras reizes nedēļā.

4
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Ekonomists: Baltijai jāizvēlas starp izmiršanu un attiecību normalizāciju ar KF
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Covid-19 piemaksas: Labklājības ministrijas ierēdņi sevi nav apbižojuši
Četras dienas pa 10 stundām: Latvijas valsts iestādes var pāriet pie jauna darba grafika
CSNg

Avārija Viļakas novadā: viens cilvēks gājis bojā, viens atrodas smagā stāvoklī

13
(atjaunots 09:40 21.09.2020)
Sestdien vakarā Viļakas novadā Audi vadītājs netika galā ar spēkratu, kā rezultātā mašīna aizgāja sānslīdē, ir bojāgājušie un cietušie.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Sestdien, 19. septembrī, Šķilbēnu pagastā neilgi pirms pusnakts notika avārija, kurā gājis bojā viens cilvēks, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valsts policiju.

Autovadītājs ar automobili Audi 80 netika galā ar spēkratu un ielidoja grāvī. Mašīna vairākas reizes apgriezās. Viens no pasažieriem gājis bojā notikuma vietā, otrs tika steigšus nogādāts slimnīcā.

​Kopā laikā no sestdienas līdz svētdienai tika reģistrēti 70 CSNg, cietuši 24 cilvēki, viens gājis bojā. Ierosinātas 486 administratīvā pārkāpuma lietas, tai skaitā 222 par pieļaujamā ātruma pārsniegšanu, 16 cilvēki atradušies pie stūres alkohola reibumā.

​Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, pēc Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka Ginta Ešenvalda domām, visbiežāk par avārijas iemeslu kļūst nogurums, neuzmanība un distances neievērošana. Turklāt katru gadu palielinās autovadītāju skaits, kuri sēžas pie stūres reibuma stāvoklī.

13
Tagi:
CSN
Pēc temata
Diennakts laikā Latvija notikuši 100 CSNg, ir bojāgājušie
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk gūst traumas CSNg ar elektriskajiem skrejriteņiem

Vārds "saindēšana" šeit neiederas: "Novičok" izstrādātājs par Navaļniju

0
(atjaunots 11:32 21.09.2020)
Viens no "Novičok" izstrādātājiem RT intervijā komentēja Krievijas blogera Alekseja Navaļnija "saindēšanas" versijas, pastāstot, kā organismam būtu jāreaģē uz šo indīgo vielu.

Pēc "Novičok" izstrādātāju grupas locekļa, ķīmijas zinātņu doktora Leonīda Rinka sacītā, Krievijas blogeris Aleksejs Navaļnijs nevarēja būt saindēts ar šo vielu, jo tādā gadījumā viņš nebūtu bijis spējīgs iziet no viesnīcas pat ar vismazākās devas nokļūšanu organismā.

Saindēšanas versijas Rinks dēvē par neiespējamām.

Plašāk skatieties RT videomateriālā.

Krievijas blogeris Aleksejs Navaļnijs tika nogādāts Omskas slimnīcā 20. augustā pēc pašsajūtas pasliktināšanās lidmašīnā lidojuma laikā. Pēc divām dienām viņu pārveda uz Berlīnes klīniku Charite. Atsaucoties uz militārajiem mediķiem, VFR valdība paziņoja, ka Navaļnijs it kā tika saindēts ar substanci no "Novičok" kaujas indīgo vielu grupas.

Maskava aicināja Vāciju ar dokumentiem apstiprināt savu paziņojumu un atgādināja, ka, saskaņā ar Krievijas izmeklējumu rezultātiem, indes Navaļnija analīzēs netika atrastas.

0