Atpūtnieki Grieķijā, foto no arhīva

Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju

284
(atjaunots 15:46 08.06.2020)
Trešajā jūnijā Latvija ievērojami paplašināja valstu sarakstu, atgriežoties no kurām, nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Kompāniju Lietuvai un Igaunijai tajā sastādīja praktiski visas Eiropas valstis, kurās Latvijas iedzīvotāji pieraduši pavadīt vasaras atvaļinājumu.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. No 3. jūnija, atgriežoties no Bulgārijas, Itālijas, Francijas, Grieķijas, Kipras, Slovēnijas, Horvātijas, Slovākijas, tagad nebūs jāpavada divas nedēļas pašizolācijā. Tāpat nekas vairāk netraucē aizlidot brīvdienās uz Nīderlandi, Dāniju, Vāciju, Norvēģiju. Pilnu valstu sarakstu iespējams apskatīt Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Saraksts var tikt koriģēts atkarībā no kumulatīvajiem saslimstības rādītājiem dažādās valstīs – ja tas sastāda vairāk nekā 15 uz 100 tūkstošiem cilvēku, tad pēc atgriešanās jums jau "spīd" pašizolācija. Pašlaik "sarkanajā" ceļojumiem nelabvēlīgo galamērķu sarakstā ir Zviedrija (kumulatīvais rādītājs ir 70 cilvēki uz 100 tūkstošiem), Lielbritānija (53,8), Portugāle (32,1) un Beļģija (30,7), savukārt braucienu nepieciešamību uz Maltu, Īriju un Spāniju piedāvā izvērtēt īpaši rūpīgi.

Palanga Maļorkas vietā

"Novatours" izziņoja vasaras ceļojumu programmu, sākot ar jūliju.

"Pirmām kārtām mēs plānojam atjaunot lidojumus uz tām Eiropas valstīm, kuras īpaši iecienījuši mūsu klienti – Grieķiju un Bulgāriju," teikts kompānijas vēstulē. "Mūsu ārzemju partneri ziņo, ka gan Bulgārijas, gan Grieķijas kūrorti šodien intensīvi gatavojas tūristu pieņemšanai. Šodien galvenā prioritāte ir ceļotāju drošība, tādēļ tās nodrošināšanas pasākumi ir ieplānoti lidostās, transportā un viesnīcās."

Attiecībā uz iespēju pasauļoties Melnkalnes, Tunisijas un Turcijas kūrortos – tūrisma operators gaida atbildīgo iestāžu lēmumu.

Tradicionālo Eiropas galamērķu alternatīvas kārtā "Novatours" uzsācis ceļojumu pārdošanu uz septiņiem galvenajiem Lietuvas kūrortiem, tai skaitā dziedinātavām Druskininkos un Birštonā. Piemēram, 7 naktis Druskininkos 4 zvaigžņu viesnīcā Grand SPA Lietuva vienam cilvēkam jūnijā izmaksās 479 eiro, savukārt nedēļa Palangā 5 zvaigžņu viesnīcā Vanagupe Hotel & SPA – 465 eiro. Tagad galvenais ir, lai Baltijas vasara nepieviļ!

Grieķijā – pārbaudes izvēles kārtībā

Tūrisma operators "Mouzenidis Travel", kurš pārsvarā specializējas atpūtas organizācijā Grieķijā, paziņoja par lidojumu atjaunošanu uz Atēnām un Korfu salu no 4. jūlija.

Savukārt tūrisma operators "Tez Tour Latvia" informējis par vasaras ceļojumu programmas uzsākšanu jau šī mēneša beigās – no 21. jūnija tiek uzsākti regulārie reisi uz Burgasu Bulgārijā. Jūlijā lidojumu programmai pievienosies arī Krētas sala un Peloponesas pussala Grieķijā. Gan "Mouzenidis Travel", gan "Tez Tour Latvia" reisi tiek izpildīti sadarbībā ar lidsabiedrību airBaltic ar Airbus A220-300 lidmašīnām.

"Tez Tour Latvia" pievērš Latvijas ceļotāju uzmanību faktam, ka pēc atgriešanās no Grieķijas un Bulgārijas viņiem nenāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā un iziet nepieciešamās koronavīrusa pārbaudes. Taču pastāv arī nianse – pēc ierašanās Grieķijā izvēles kārtībā tiek veikta koronavīrusa testēšana.

Tiem pasažieriem, kuriem to veiks, tiks nodrošināta viena bezmaksas nakts viesnīcā – līdz analīžu rezultātu saņemšanai. Gadījumā, ja Covid-19 tests izrādīsies pozitīvs, tūristus var nosūtīt uz konkrētām viesnīcām 7 vai 14 dienu karantīnas iziešanai – atkarībā no viņu veselības stāvokļa. Uzturēšanos šajās viesnīcās apmaksās Grieķija.

Savukārt klientiem, kuriem tika veiktas rezervācijas uz pagaidām nepieejamiem galamērķiem – Spānija, Turcija, Itālija un Grieķija ar izlidošanu līdz 1. jūlijam - "Tez Tour Latvia" piedāvā pārrezervēt ceļojumus uz jau atvērtajiem jūnijā un jūlijā Bulgārijas un Grieķijas kūrortiem.

284
Tagi:
koronavīruss, karantīna, tūrisms, Latvija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Miroslavs Mitrofanovs

Tieši nesaka, bet mērķis ir skaidrs: Mitrofanovs par pārmaiņām Rīgas bērnudārzos

3
(atjaunots 09:40 20.01.2021)
Jaunā Rīgas domes politika attiecībā uz bērnudārziem ir pat stingrāka nekā iepriekš pieņemtais likums par apmācības iespējām visās Latvijas pirmsskolas iestādēs valsts valodā.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Rīgas bērnudārzos var tikt slēgtas vairāk nekā 30 krievvalodīgās grupas. Sociālajos tīklos apspriež "laimes vēstules", kurās Rīgas domes Izglītības departaments liek galvaspilsētas bērnudārziem atvērt vienu vai divas latviešu grupas, neatkarīgi no rindas, pieprasījuma un iestādes gatavības. Rīdzinieki sauc šo direktīvu par vecāku mānīšanu un pirmsskolas izglītības diskrimināciju.

Šis risinājums draud rīdziniekiem ar mākslīgo deficītu krievu bērnudārzos, brīdināja Rīgas domes deputāts, Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

"Pašlaik Rīgas pašvaldības ierēdņu spiedienā notiek bērnudārzu pārorientācija no mācībām krievu valodā latviešu valodā. Tieši par to nav teikts, bet mērķis ir saprotams," teica Mitrofanovs Sputnik Latvija.

Viņš uzsvēra, ka šī domes politika ir pat stingrāka nekā likums, kas tika pieņemts pagājušajā gadā, - par iespēju nodrošināt apmācību visos Latvijas bērnudārzos valsts valodā.

"Tur tas tika ierosināts, kā atklāts piedāvājums, proti, pašvaldībām jāmēģina nodrošināt šādu iespēju. Taču kādā veidā tas jānodrošina - vai būvējot jaunus bērnudārzus, vai izveidojot jaunas grupas - likumā nebija teikts. Parlaments to neprecizēja. Savukārt Rīgas dome ar latviešu valdošo koalīciju priekšgalā nolēmusi kļūt svētāk par Romas pāvestu," uzsvēra politiķis.

Pēc Mitrofanova teiktā, Rīga veicina mākslīgo vietu deficītu krievu bērniem.

"Ir jāsaprot, ka krievvalodīgos bērnus neņem latviešu grupās neierobežotā skaitā. Pastāv savā veidā "kvotas" - aptuveni trešdaļa no grupas apjoma. Ja sanāk vairāk, tad sāk protestēt latviešu vecāki... Ja lēmums tiks īstenots, tad "latviešu" grupās būs mazāk bērnu, bet "krievu" grupas būs pārpildītas. Tas nav taisnīgi, un pret to jācīnās ar visiem likumīgajiem līdzekļiem.

Pēc viņa vārdiem, pirmais solis šajā virzienā tika sperts vēl 2017. gadā, kad faktiski "Saskaņas" spiedienā septiņos bērnudārzos tika mainīta apmācības valoda.

"Būdama pie varas, "Saskaņa" centās izvairīties no šī temata. Tagad Rīgas domē "Saskaņa" atrodas opozīcijā, un šīs temats viņiem ir izdevīgs. Mēs, protams, apsveicam to, ka viņi, lai arī par vēlu, bet "nobrieduši" un ir atvērti sadarbībai šajā virzienā," teica Mitrofanovs.

Sputnik sarunbiedrs piebilda, ka te vairs nav ko dalīt, un kopīgiem spēkiem jāpretojas šīm pārmaiņām. "Šodienas Rīgas domes sēdē mēs sāksim cīņu ar valdošo koalīciju šajā jautājumā. Latvijas Krievu savienības noskaņojums ir visai možs," rezumēja deputāts.

Митрофанов объяснил последствия директивы Рижской думы по детсадам
3
Tagi:
Miroslavs Mitrofanovs, bērni, latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO atgādināja par krievu valodas vajāšanu Baltijā
"Kā darbojās Sorosa fonds": deputāta pētījums
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Krievijas VD deputāts: Latvija pārkāpusi visas robežas attiecībās ar Krieviju
Mobilā laboratorija koronavīrusa analīžu nodošanai, foto no arhīva

Šodien Covid-19 tests pozitīvs, rīt negatīvs: eksperte skaidro, tas ir iespējams

11
(atjaunots 08:17 20.01.2021)
SIA "Centrālā laboratorija" valdes priekšsēdētāja paskaidroja, vai var ticēt Covid-19 testa rezultātiem un kāpēc ir gadījumi, kad cilvēkam pēc visiem simptomiem ir Covid-19, bet analīze ir negatīva.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Covid-19 testa rezultāts ir atkarīgs no tā, kā un kad tas tika veikts, Stella Lapiņa, SIA "Centrālā laboratorija" valdes priekšsēdētāja kanālā RīgaTV 24 ēterā.

Ir gadījumi, kad cilvēks izslimojis ar Covid-19 bez simptomiem, bet dažu dienu laikā viņa tests ir pozitīvs, jo organismā vēl ir vīrusa nedzīvās daļiņas. Šo pozitīvu Covid-19 testu viņš saņēma, piemēram, tajā pašā "Centrālajā laboratorijā". Daži neuzticas šiem rezultātiem un atkārtoti veic testu, piemēram, E. Gulbja laboratorijā, un tests rada negatīvu rezultātu. Pēc Lapiņas vārdiem, daudzi ar šādu informāciju daļas sociālajos tīklos, medijos un pauž neapmierinātību ar to, ka viņiem esot izdarīta nepareiza analīze.

Lapiņa skaidro, ka pozitīvo testu nodotie paraugi tiek saglabāti un tālāk nodoti pētniecībai un tāpēc pierādīt, ka tests ir pozitīvs, nav grūti. Bet pierādīt negatīvus testus ir sarežģītāk, jo to paraugi tiek utilizēti.

Taču jebkurā gadījumā visi speciālistu secinājumi ir balstīti uz pierādījumiem.

Lapiņa uzsvēra, ka ir daudz atkarīgs no tā, kā tika paņemts tests, cik precīzi un kvalificēti darbojās medicīnas darbinieks, kurš veica šo procedūru, cik apzinīgi sagatavojies pats pacients, vai viņš ievērojis visas rekomendācijas.

Tāpat arī pasaules praksē ir fiksēti tādi gadījumi, kad pacientam ir smaga slimības gaita, bet visi testi ir negatīvi.

Uz jautājumu, kā tas iespējams, Lapiņa atbildēja, ka vīruss jau ir noslīdējis uz leju un nonācis bronhos un plaušās, bet lai dabūtu paraugu no turienes jāveic sarežģīta manipulācija, ko principā nav jēgas veikt.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, šobrīd Covid-19 testu ir iespējams veikt bez ārsta nosūtījuma.

11
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem
Latvija atļaus ieceļot no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību
Latvijā reģistrēti pirmie vidēji smagas Covid-19 gaitas gadījumi bērniem
"Bīstama blakusparādība": kā vakcīna pret Covid-19 sagrauj sabiedrību Latvijā