Atpūtnieki Grieķijā, foto no arhīva

Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju

209
(atjaunots 15:46 08.06.2020)
Trešajā jūnijā Latvija ievērojami paplašināja valstu sarakstu, atgriežoties no kurām, nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Kompāniju Lietuvai un Igaunijai tajā sastādīja praktiski visas Eiropas valstis, kurās Latvijas iedzīvotāji pieraduši pavadīt vasaras atvaļinājumu.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. No 3. jūnija, atgriežoties no Bulgārijas, Itālijas, Francijas, Grieķijas, Kipras, Slovēnijas, Horvātijas, Slovākijas, tagad nebūs jāpavada divas nedēļas pašizolācijā. Tāpat nekas vairāk netraucē aizlidot brīvdienās uz Nīderlandi, Dāniju, Vāciju, Norvēģiju. Pilnu valstu sarakstu iespējams apskatīt Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Saraksts var tikt koriģēts atkarībā no kumulatīvajiem saslimstības rādītājiem dažādās valstīs – ja tas sastāda vairāk nekā 15 uz 100 tūkstošiem cilvēku, tad pēc atgriešanās jums jau "spīd" pašizolācija. Pašlaik "sarkanajā" ceļojumiem nelabvēlīgo galamērķu sarakstā ir Zviedrija (kumulatīvais rādītājs ir 70 cilvēki uz 100 tūkstošiem), Lielbritānija (53,8), Portugāle (32,1) un Beļģija (30,7), savukārt braucienu nepieciešamību uz Maltu, Īriju un Spāniju piedāvā izvērtēt īpaši rūpīgi.

Palanga Maļorkas vietā

"Novatours" izziņoja vasaras ceļojumu programmu, sākot ar jūliju.

"Pirmām kārtām mēs plānojam atjaunot lidojumus uz tām Eiropas valstīm, kuras īpaši iecienījuši mūsu klienti – Grieķiju un Bulgāriju," teikts kompānijas vēstulē. "Mūsu ārzemju partneri ziņo, ka gan Bulgārijas, gan Grieķijas kūrorti šodien intensīvi gatavojas tūristu pieņemšanai. Šodien galvenā prioritāte ir ceļotāju drošība, tādēļ tās nodrošināšanas pasākumi ir ieplānoti lidostās, transportā un viesnīcās."

Attiecībā uz iespēju pasauļoties Melnkalnes, Tunisijas un Turcijas kūrortos – tūrisma operators gaida atbildīgo iestāžu lēmumu.

Tradicionālo Eiropas galamērķu alternatīvas kārtā "Novatours" uzsācis ceļojumu pārdošanu uz septiņiem galvenajiem Lietuvas kūrortiem, tai skaitā dziedinātavām Druskininkos un Birštonā. Piemēram, 7 naktis Druskininkos 4 zvaigžņu viesnīcā Grand SPA Lietuva vienam cilvēkam jūnijā izmaksās 479 eiro, savukārt nedēļa Palangā 5 zvaigžņu viesnīcā Vanagupe Hotel & SPA – 465 eiro. Tagad galvenais ir, lai Baltijas vasara nepieviļ!

Grieķijā – pārbaudes izvēles kārtībā

Tūrisma operators "Mouzenidis Travel", kurš pārsvarā specializējas atpūtas organizācijā Grieķijā, paziņoja par lidojumu atjaunošanu uz Atēnām un Korfu salu no 4. jūlija.

Savukārt tūrisma operators "Tez Tour Latvia" informējis par vasaras ceļojumu programmas uzsākšanu jau šī mēneša beigās – no 21. jūnija tiek uzsākti regulārie reisi uz Burgasu Bulgārijā. Jūlijā lidojumu programmai pievienosies arī Krētas sala un Peloponesas pussala Grieķijā. Gan "Mouzenidis Travel", gan "Tez Tour Latvia" reisi tiek izpildīti sadarbībā ar lidsabiedrību airBaltic ar Airbus A220-300 lidmašīnām.

"Tez Tour Latvia" pievērš Latvijas ceļotāju uzmanību faktam, ka pēc atgriešanās no Grieķijas un Bulgārijas viņiem nenāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā un iziet nepieciešamās koronavīrusa pārbaudes. Taču pastāv arī nianse – pēc ierašanās Grieķijā izvēles kārtībā tiek veikta koronavīrusa testēšana.

Tiem pasažieriem, kuriem to veiks, tiks nodrošināta viena bezmaksas nakts viesnīcā – līdz analīžu rezultātu saņemšanai. Gadījumā, ja Covid-19 tests izrādīsies pozitīvs, tūristus var nosūtīt uz konkrētām viesnīcām 7 vai 14 dienu karantīnas iziešanai – atkarībā no viņu veselības stāvokļa. Uzturēšanos šajās viesnīcās apmaksās Grieķija.

Savukārt klientiem, kuriem tika veiktas rezervācijas uz pagaidām nepieejamiem galamērķiem – Spānija, Turcija, Itālija un Grieķija ar izlidošanu līdz 1. jūlijam - "Tez Tour Latvia" piedāvā pārrezervēt ceļojumus uz jau atvērtajiem jūnijā un jūlijā Bulgārijas un Grieķijas kūrortiem.

209
Tagi:
koronavīruss, karantīna, tūrisms, Latvija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

1
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pāvilosta

Nīcā un Pāvilostā sūdzas par lietuviešu tūristu huligāniskajām izdarībām

7
(atjaunots 12:10 15.08.2020)
Atbraucēji no Lietuvas sagādā lielas raizes piejūras pašvaldībām Kurzemē, - tūristi nereti ignorē aizlieguma zīmes.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Lietuviešu tūristi nereti pārkāpj noteikumus Kurzemes pludmalēs, vēsta rus.liepajniekiem.lv.

Karstajās brīvdienās daudzi liepājnieki vēlas atpūsties pie jūras. Tie, kam centrālā pludmale šķiet pārlieku trokšņaina, meklē klusākas vietas tālāk no burzmas. Visbiežāk izraudzīti tiek Bernāti Nīcas novadā.

"Pagājušajās brīvdienās ar ģimeni devāmies uz Bernātiem, tur nebija nevienas brīvas vietas, kur novietot auto. Tās bija saliktas pat aizliegtajās vietās," stāstīja lasītāja.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals atzina, ka šogad atpūtnieku ir īpaši daudz. Viņs atklāja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai novērstu pārkāpumus – zīmes ir izliktas, policija veic regulārus reidus un soda neapzinīgos pārkāpējus.

"Šogad situācija ir īpaši saspīlēta, jo ļoti daudz atpūtnieku ierodas no Lietuvas. Cik man zināms, Pašvaldības policija dienā uzraksta ap 30 protokoliem. Cilvēki apstājas neatļautās vietās, pie pašām zīmēm, aizņem abas ceļa malas, iebrauc aizliegtajā teritorijā pa mazajiem meža celiņiem," pastāstīja Šakals.

Nīcas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš konstatēja, ka automašīnas ar Latvijas numuriem noteikumus ievēro vairāk un, ja tiek sodīti, cenšas pārkāpumu neatkārtot. Toties tūristi no Lietuvas ierobežojumus neievēro, tādēļ sodu saņem atkal un atkal.

"Liekam arī informatīvās zīmes, tās bieži vien izposta, izrauj, nomet. Viesi no Lietuvas bieži vien zīmēm nemaz nepievērš uzmanību, seko norādēm GPS. Ja tās ved viņus pa mazajām meža takām, viņi arī brauc. Mēs stāstām, ka nevar braukt visur, kur rāda navigācija, it kā viņi mūs dzird, ar galvu māj, tomēr turpina neievērot. Turklāt sodi ir diezgan bargi, no 30 līdz 350 eiro. Vislielākā soda summa tiek piemērota par iebraukšanu kāpās. Apdzīvotā vietā kāpas ir 150 metri no pirmā zaļā punkta, savukārt neapdzīvotā vietā 300 metri. Tas ir ļoti rupjš pārkāpums, tomēr gadās, ka sodītie apstrīd protokolus, sakot, ka nav bijušas zīmes, vai izrādot neizpratni par to, kāpēc tas nav atļauts," stāstīja Grantiņš.

Populārā pludmalē Pāvilostā pārkāpēju skaits ir mazāks, pastāstīja Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns. Tomēr apstāšanās neatļautā vietā un iebraukšana kāpu zonā nav vienīgie pārkāpumi ark o policija ir spiesta cīnīties šovasar. Piedevām atpūtnieki kurina ugunskurus neatļautās vietās un slej teltis.

7
Tagi:
policija, tūristi, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Budapeštā plāno ierobežot iespēju izīrēt dzīvokļus tūristiem
Gluži kā Tenerifē: sociālajos tīklos skan pārsteigums par mājokļa nomas cenām Jūrmalā