Atpūtnieki Grieķijā, foto no arhīva

Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju

274
(atjaunots 15:46 08.06.2020)
Trešajā jūnijā Latvija ievērojami paplašināja valstu sarakstu, atgriežoties no kurām, nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Kompāniju Lietuvai un Igaunijai tajā sastādīja praktiski visas Eiropas valstis, kurās Latvijas iedzīvotāji pieraduši pavadīt vasaras atvaļinājumu.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. No 3. jūnija, atgriežoties no Bulgārijas, Itālijas, Francijas, Grieķijas, Kipras, Slovēnijas, Horvātijas, Slovākijas, tagad nebūs jāpavada divas nedēļas pašizolācijā. Tāpat nekas vairāk netraucē aizlidot brīvdienās uz Nīderlandi, Dāniju, Vāciju, Norvēģiju. Pilnu valstu sarakstu iespējams apskatīt Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Saraksts var tikt koriģēts atkarībā no kumulatīvajiem saslimstības rādītājiem dažādās valstīs – ja tas sastāda vairāk nekā 15 uz 100 tūkstošiem cilvēku, tad pēc atgriešanās jums jau "spīd" pašizolācija. Pašlaik "sarkanajā" ceļojumiem nelabvēlīgo galamērķu sarakstā ir Zviedrija (kumulatīvais rādītājs ir 70 cilvēki uz 100 tūkstošiem), Lielbritānija (53,8), Portugāle (32,1) un Beļģija (30,7), savukārt braucienu nepieciešamību uz Maltu, Īriju un Spāniju piedāvā izvērtēt īpaši rūpīgi.

Palanga Maļorkas vietā

"Novatours" izziņoja vasaras ceļojumu programmu, sākot ar jūliju.

"Pirmām kārtām mēs plānojam atjaunot lidojumus uz tām Eiropas valstīm, kuras īpaši iecienījuši mūsu klienti – Grieķiju un Bulgāriju," teikts kompānijas vēstulē. "Mūsu ārzemju partneri ziņo, ka gan Bulgārijas, gan Grieķijas kūrorti šodien intensīvi gatavojas tūristu pieņemšanai. Šodien galvenā prioritāte ir ceļotāju drošība, tādēļ tās nodrošināšanas pasākumi ir ieplānoti lidostās, transportā un viesnīcās."

Attiecībā uz iespēju pasauļoties Melnkalnes, Tunisijas un Turcijas kūrortos – tūrisma operators gaida atbildīgo iestāžu lēmumu.

Tradicionālo Eiropas galamērķu alternatīvas kārtā "Novatours" uzsācis ceļojumu pārdošanu uz septiņiem galvenajiem Lietuvas kūrortiem, tai skaitā dziedinātavām Druskininkos un Birštonā. Piemēram, 7 naktis Druskininkos 4 zvaigžņu viesnīcā Grand SPA Lietuva vienam cilvēkam jūnijā izmaksās 479 eiro, savukārt nedēļa Palangā 5 zvaigžņu viesnīcā Vanagupe Hotel & SPA – 465 eiro. Tagad galvenais ir, lai Baltijas vasara nepieviļ!

Grieķijā – pārbaudes izvēles kārtībā

Tūrisma operators "Mouzenidis Travel", kurš pārsvarā specializējas atpūtas organizācijā Grieķijā, paziņoja par lidojumu atjaunošanu uz Atēnām un Korfu salu no 4. jūlija.

Savukārt tūrisma operators "Tez Tour Latvia" informējis par vasaras ceļojumu programmas uzsākšanu jau šī mēneša beigās – no 21. jūnija tiek uzsākti regulārie reisi uz Burgasu Bulgārijā. Jūlijā lidojumu programmai pievienosies arī Krētas sala un Peloponesas pussala Grieķijā. Gan "Mouzenidis Travel", gan "Tez Tour Latvia" reisi tiek izpildīti sadarbībā ar lidsabiedrību airBaltic ar Airbus A220-300 lidmašīnām.

"Tez Tour Latvia" pievērš Latvijas ceļotāju uzmanību faktam, ka pēc atgriešanās no Grieķijas un Bulgārijas viņiem nenāksies pavadīt divas nedēļas pašizolācijā un iziet nepieciešamās koronavīrusa pārbaudes. Taču pastāv arī nianse – pēc ierašanās Grieķijā izvēles kārtībā tiek veikta koronavīrusa testēšana.

Tiem pasažieriem, kuriem to veiks, tiks nodrošināta viena bezmaksas nakts viesnīcā – līdz analīžu rezultātu saņemšanai. Gadījumā, ja Covid-19 tests izrādīsies pozitīvs, tūristus var nosūtīt uz konkrētām viesnīcām 7 vai 14 dienu karantīnas iziešanai – atkarībā no viņu veselības stāvokļa. Uzturēšanos šajās viesnīcās apmaksās Grieķija.

Savukārt klientiem, kuriem tika veiktas rezervācijas uz pagaidām nepieejamiem galamērķiem – Spānija, Turcija, Itālija un Grieķija ar izlidošanu līdz 1. jūlijam - "Tez Tour Latvia" piedāvā pārrezervēt ceļojumus uz jau atvērtajiem jūnijā un jūlijā Bulgārijas un Grieķijas kūrortiem.

274
Tagi:
koronavīruss, karantīna, tūrisms, Latvija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Latvijas armijas oficieris, foto no arhīva

Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt

2
(atjaunots 20:04 20.10.2020)
Otrdien, 20. oktobrī, startēja kampaņa "Esi formā", kuras gaitā Latvijas slavenībām uz sava piemēra ir jāmaina populārai viedoklis sabiedrībā, ka dienēšanā uzņem tikai fiziski spēcīgus un izturīgus cilvēkus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsākuši speciālu kampaņu, lai piesaistītu dienēšanai pēc iespējas vairāk cilvēku. Ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku palīdzību NBS aicinās Latvijas iedzīvotājus iestāties mehanizētajā kājnieku brigādē, raksta Lsm.lv.

​Kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers paziņo, ka parasti NBS uzņem 700 cilvēkus gadā, lai gan šogad tika atzīmēta ažiotāža, pieteikumus iesniedza vairāk nekā 1600 cilvēku. Tādēļ pieņemts lēmumu palielināt vakanto vietu skaitu vismaz par 500.

NBS uzsāka kampaņu ar nosaukumu "Esi formā", kurā Latvijā pazīstama personas tiešajā ēterā demonstrēs savas sporta iemaņas, kas parādīs iedzīvotājiem, ka nav obligāti jābūt spēcīgam un izturīgam, lai kļūtu par Latvijas armijas daļu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka NBS cer uz intereses celšanos par dienēšanu armijā krīzes valstī dēļ.

Lielā Tēvijas kara laiku lādiņi, foto no arhīva
ГУ МЧС по Воронежской области

Toreiz NBS komandieris Leonīds Kalniņš atzīmēja, ka 2020. gadā NBS plāno uzņemt savās rindās 900-1000 jaunu kareivju. Turklāt komandieris atgādināja, ka kopš 2017. gada NBS kareivju skaits palielinājies par tūkstoti.

Tāpat Kalniņš aicināja iet dienēt armijā tos, kas krīzes dēļ ir zaudējuši darbu, jo NBS garantē jauniesauktajiem stabilu atalgojumu no 900 eiro, karjeras izaugsmi, kā arī sociālās garantijas, tai skaitā veselības apdrošināšanu un garantēto pensiju.

Vakar publicētajā intervijā Kalniņš pastāstīja par koronavīrusa ietekmi uz Latvijas armijas kaujas gatavību. Pēc viņa sacītā, koronavīruss nav ietekmējis Latvijas aizsardzības potenciālu, taču lika organizēt savu darbību savādāk, lai nepakļautu inficēšanās riskam lielu skaitu karavīru.

2
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Nerunā latviski, tādēļ apjuka: NBS komandieris izvērtēja rīdzinieku reakciju uz manevriem
Latvijas NBS uzspridzināja padomju mantojumu
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Covid-19 eksprestestēšana, foto no arhīva

Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību

6
(atjaunots 19:57 20.10.2020)
Bez maksas Covid-19 testu varēs veikt tikai tie, kas būs saņēmuši ārsta nosūtījumu, turklāt Veselības ministrija sola samazināt gaidīšanas laiku analīžu nodošanai līdz divām dienām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrija tuvākajā laikā plāno izmainīt Covid-19 testēšanas kārtību. Turpmāk, lai nodotu analīzes, būs nepieciešams ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījums, vēsta Тvnet.lv.

Pēc Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktores Santa Līviņas sacītā, šāds solis ir jāsper, lai atrisinātu izveidojušos rindu problēmu.

Līviņa paskaidroja, ka šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas veikt Covid-19 testu. Rezultātā laboratorijas saskaras ar paaugstinātu slodzi, bet klientiem ilgāk nākas gaidīt iespēju nodot analīzes.

Lai samazinātu rindas un gaidīšanas laiku līdz divām dienām, Veselības ministrija piedāvā veikt bezmaksas Covid-19 testus tikai ar ārsta nosūtījumu.

Pašlaik Latvijā koronavīrusa testu par brīvu var veikt ikviens gribētājs, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

Vakar tika ziņots, ka diennakts laikā tika veikts 4171 Covid-19 izmeklējums. Tika reģistrēti 115 jauni inficēšanās gadījumi, vēstīja Slimību profilakses un kontroles centrs. Trīs cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – viņu vecums bija starp 65 un 85 gadiem.

6
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Kas nopircis biļetes? Latvijas opera atceļ izrādes Covid-19 dēļ
Žurnālisti šokējusi dīvainā reakcija par sievietes nāvi no Covid-19
Nedēļas statistika: 50 cilvēki saslimuši ar Covid-19 pēc kora mēģinājuma