Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, foto no arhīva

No 1. jūnija Latvijā tiks atļautas daudzas lietas: kādas tieši

64
(atjaunots 12:34 22.05.2020)
Varēs mācīties klātienē, atkārtot dziesmas un dejas, kā arī profesionāli nodarboties ar sportu, tikai bezkontakta sportu.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Ceturtdien, 21. maijā, Latvijas valdības sēdē tika pieņemts lēmums par vairāku ierobežojumu atcelšanu, kas tika ieviesti Covid-19 izplatības novēršanas nolūkos, vēsta Mixnews.lv.

Saskaņā papildināto rīkojumu par ārkārtējo situāciju, no 1. jūnija Latvijā mīkstinās ierobežojumus mācībām klātienē, sporta treniņiem, radošo kolektīvu izmēģinājumiem.

Mācīties klātienē

Būs atļautas apmācības programmās pieaugušo iesaistei mūžizglītībā, pieaugušo profesionālās attīstības un neformālās izglītības programmās, kā arī interešu izglītībā.

Turklāt tiks atļauts kārtot klātienē centralizētos valsts eksāmenus, tai skaitā profesionālās kvalifikācijas eksāmenus.

Bezkontakta trenēšanās

Tāpat valdība atļaus trenēties sportistiem no Latvijas pieaugušo izlasēm, olimpiešiem un paralimpiešiem, augstāko līgu komandu sportistiem, ja viņi strādā ar līgumu. Šeit ir viens "bet". Atļauja ir spēkā tikai bezkontakta sporta veidiem.

Mēģinājumi

Atļaus "trenēties" arī amatieru radošajiem kolektīviem. Tātad kori, folklora, deju, vokālie kolektīvi, kā arī muzikālie orķestri varēs atsākt mēģinājumus.

Taču tikai ar nosacījumu, ka tiek ievērota distance un epidemioloģiskie drošības pasākumi.

Vasaras nometne

Tāpat no 1. jūnija darbu varēs atjaunot vasaras nometnes.

Latvija tiks galā

Iepriekš Latvijas galvenais epidemiologs Jurijs Perevoščikovs, komentējot situāciju ar Covid-19 valstī, pauda pārliecību, ka, ja rudenī Latvijā sāksies otrais koronavīrusa vilnis, Latvija veiksmīgi tiks ar to galā – pieredze jau ir uzkrāta.

Perevoščikovs uzsvēra, ka pastāv situācijas kontroles, inficēšanās avotu atklāšanas shēmas, tādēļ tik liela uztraukuma nebūšot.

Tāpat epidemiologs komentēja Baltijas valstu iekšējo robežu atvēršanas jautājumu. Viņaprāt, ar Covid-19 saslimušo skaita pieauguma risks šī iemesla dēļ nepalielināsies – visās Baltijas valstīs pašlaik ir līdzīga epidemioloģiskā situācija.

Visbiežāk saslimst personas, kuras vairāk nekā 15 minūtes kontaktējušas ar Covid-19 pārnēsātājiem. Visbiežāk tas notiek ģimenēs, darbā, pansionātos. Savukārt ceļotāji nav tik intensīvi iesaistīti kontaktos ar vietējiem iedzīvotājiem, atzīmēja Perevoščikovs.

Turklāt Perevoščikovs uzskata, ka tuvākajā perspektīvā varētu atjaunot satiksmi arī ar citām valstīm, kur ir zems Covid-19 izplatības līmenis un ir līdzīgi kontroles pasākumi.

64
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Laiks beidzot ķerties pie kultūras: ministrs izdomājis, kā uzsildīt ekonomiku
Levits: Latvijas ekonomikas atveseļošana atkarīga no visiem tās iedzīvotājiem
Nākamnedēļ darbu atsāks baseini, fitnesa centri un sporta zāles
Virusologs nosauca pasākumus, kuri saglabāsies arī pēc pašizolācijas mīkstināšanas
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Latvijas policijas darbinieki, foto no arhīva

Moderni un mūsdienīgi: Latvijas policija saņēmusi jaunā dizaina formastērpus

0
Pirmie jauno formastērpu saņems patruļas un ceļu policisti; pilna visas policija pāreja pie jaunā dizaina formastērpiem aizņems dažus gadus.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Latvijas Valsts policija saņēmusi jaunā dizaina formastērpu, pakāpeniski tas tiks izsniegts visiem policistiem. Pilna vecā formastērpa nomaiņa ar jauno aizņems dažus gadus, raksta Bb.lv.

Tiek ziņots, ka pirmie jauno formastērpu saņems patruļas un ceļu policisti.

Jaunā formastērpa dizainu izstrādājis pazīstams modes mākslinieks Bruno Birmanis, savukārt šūšanas tiesības ieguva kompānija "SRC Brasa". Līguma summa sastādīja 2,4 miljonus eiro.

Iepriekš ziņots, ka dokumentos, kurus IeM iesniedza valdības izskatīšanai, uz 2020. un 2021. gadu tika pieteikta 1,54 miljonu eiro summa Valsts policijas apģērba uzšūšanai, 285,7 tūkstoši eiro – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apģērbam, 638,2 tūkstoši – Valsts robežsardzes darbiniekiem un 210,2 tūkstoši – Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem.

Par jaunā formastērpa dizaina pasūtīšanu pie Bruno Birmaņa kļuva zināms jau 2018. gadā. Toreiz tika ziņots, ka viens šāds komplekts maksā ap 1,5 tūkstošiem eiro.

Saskaņā ar ieceri, jaunajam formastērpam ir jāparāda, ka mūsdienu Latvijas policija ir moderna, turklāt drēbes uzsver policistu nacionālo identitāti un liecina par to, ka Valsts policija ir profesionāla, patriotiska, spēcīga un balstās uz pieredzi un tradīcijām.

0
Tagi:
policija, Latvijas policija, Latvija
Pēc temata
Vīruss Latvijā nokļuvis līdz Valsts policijai. Sākta izmeklēšana
Latvija izdevusi 50 tūkstošus dzēšgumijām? Sociālie tīkli izsmej policijas izgudrojumu
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

17
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

17
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu