Zebras zoodārzā, foto no arhīva

Zoodārza apmeklētāji noveduši līdz nāvei zebras mazuli

16
(atjaunots 20:42 19.05.2020)
Cilvēkiem ierasti produkti dzīvniekiem nav piemēroti, vienalga, vai tie dzīvo zooloģiskajā dārzā vai brīvā dabā.

RĪGA, 20. maijs — Sputnik. Minizoodārzā "Buki" Ventspils novadā gājis bojā zebras mazulis – apmeklētāji viņu pārbarojuši ar šokolādes batoniņiem.

Zooloģiskā dārza pārstāvji atgādināja, ka dzīvniekus aizliegts barot ar cilvēku ēdienu. Ja ir vēlēšanās pabarot dzīvnieku, dārzā pieejama speciālā barība.

"Mūsu zebrēns vakar nomira. Ārsts veica pārbaudes un analīzes, zebrēns noindēts ar saldumiem. Varam teikt "paldies" tiem atbildīgajiem apmeklētājiem, kuri sabarojuši zebru ar saldumiem. Pēc aculiecinieka teiktā, ar snickers šokolādēm. Rīkosimies atbildīgi un nedosim dzīvniekiem to, ko paši ēdam. Tāpēc mēs piedāvājam iegādāties specializētu barību," teikts zoodārza paziņojumā Facebook.

Zooloģisko dārzu un dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvji pastāvīgi brīdina: cilvēkiem ierasti produkti nav piemēroti dzīvniekiem, vienalga, vai tie dzīvo zooloģiskajā dārzā vai brīvā dabā.

Piemēram, pirms dažiem gadiem Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji pārbaroja ar maizi jaundzimušu jēru, bet Pīrāgu festivāls Tallinā izrādījās nāvējoši bīstams gulbju mazuļiem.

Tas jāpatur prātā, jo tagad iedzīvotājiem ir plašākas iespējas tikties ar dzīvniekiem: no vakardienas durvis apmeklētājiem vēris Rīgas Zooloģiskais dārzs, kā arī tā filiāle "Cīruļi" Kalvēnos.

16
Tagi:
ventspils, zoodārzs, Latvija
Pēc temata
Rīgas Zoodārzs baidās no labestīgiem apmeklētājiem
Kā pēc epidēmijas: Rīgas zoodārzs kļuvis par melno caurumu, kurā pazūd dzīvnieki un nauda
Valsts policija

Latvijas skolotāji uzstājas pret policiju eksāmenos

5
(atjaunots 12:06 02.06.2020)
Latvijas skolotāju arodbiedrības vadītāja piedāvā norīkot policistus sekot līdzi deputātu darbam, bet skolotājus likt mierā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kategoriski iebilst pret Valsts policijas darbinieku klātbūtni skolu eksāmenos, teikts arodbiedrības mājaslapā.

Ar mērķi novērst informācijas noplūdi par eksāmenu materiālu saturu 12. klašu centralizēto valsts eksāmenu laikā skolās dežurēs ne tikai Valsts izglītības satura centra, bet arī Valsts policijas darbinieki.

Tomēr LIZDA uzskata, ka policijas klātbūtne eksāmenos tikai palielinās skolēnu stresu un negatīvi ietekmēs rezultātus. Tāpat pedagogi ir neizpratnē par to, kādēļ šobrīd eksāmenu rīkošanai ir jātērē valsts resursi un jāpiesaista Valsts policija.

"Vai tiešām par maz darba gan VISC, gan policijai??? Dažu pedagogu dēļ šāda ambrāža. Varbūt pedagogi varēs aicināt policistus stāvēt blakus politiķiem, kad viņi balso, nepildot spēkā esošus likumus?! Atraduši lielākos noziedzniekus – pedagogus. VISC neuzticēšanās un metodes ir “apbrīnojamas”. Drošībai ir jābūt, bet savādāk tas jānodrošina. Turklāt centralizētajos eksāmenos ir novērotāji, tad kāda loma ir viņiem?" pauž neizpratni arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Tāpat organizācijā ir pārliecināti, ka paziņojumi par Valsts policijas pārbaudēm skolās negatīvi ietekmēs pedagogu profesijas prestižu.

Skolniece, foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

LIZDA aicina Valsts izglītības satura centru ietaupīt resursus savlaicīgai izglītības programmu materiālu sagatavošanai, lai izstrādātu kvalitatīvus mācību līdzekļus, nodrošinātu pedagogiem jaunā izglītības satura profesionālo un metodisko atbalstu, lai skolotāji varētu veltīt savu uzmanību tieši darbam klasē un kvalitatīvi pildīt savus profesionālos pienākumus, tā vietā, lai nelietderīgi tērētu valsts līdzekļus un palielinātu spriedzi sabiedrībā un izglītības iestādēs.

Latvijas skolotāji arī iepriekš pauduši neapmierinātību par to, kā Izglītības un zinātnes ministrija organizē centralizēto valsts eksāmenu kārtošanu. Tāpat pedagogi aicināja atteikties no novērotājiem eksāmenos un samazināt skolotāju skaitu, kas pieņem eksāmenus, lai samazinātu cilvēku skaitu, kuri pakļauj riskam savu veselību.

Atzīmēsim, ka aprīļa beigās Inga Vanaga parakstīja ārstu un mediķu arodbiedrību atklāto vēstuli, kurā šīs organizācijas pieprasīja valdībai atrast nepieciešamo finansējumu un atjaunot pārrunas par iepriekš ieplānoto algu celšanu šajā un sekojošajos gados.

5
Tagi:
Inga Vanaga, skola, eksāmens, policija
Pēc temata
Daži ir vienlīdzīgāki: tālmācības pastiprinājušas plaisu skolēnu vidū
Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā
Eksāmeni pēc pamatskolas Latvijā vai smags darbs laukā Īrijā
Šuplinska: vecāko klašu skolēniem tālmācības nav kļuvušas par izaicinājumu

Izdalīs trūcīgajiem: Latvija iepirks 400 tūkstošus medicīnisko masku

6
(atjaunots 11:05 02.06.2020)
Tuvākajā laikā Labklājības ministrija un pašvaldības izdalīs sejas maskas bez maksas maznodrošināto iedzīvotāju grupām.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Elektroniskajā iepirkumu sistēmā šonedēļ jābūt izsludinātam 400 tūkstošu sejas masku iepirkumam maznodrošināto iedzīvotāju grupām, raksta jauns.lv ar atsauci uz Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta direktori Ingu Apsīti.

Pēc viņas sacītā, pēc iepirkuma šīs maskas tiks bez maksas izplatītas caur Labklājības ministriju un pašvaldībām Latvijas maznodrošināto iedzīvotāju grupu vidū.

Covid-19
© Sputnik / Владимир Астапкович

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, saskaņā ar Ekonomikas ministrijas informāciju, Latvijā sejas maskas plāno ražot pieci-seši uzņēmumi. Tiem bija jāuzsāk darbs maija vidū, taču tas nenotika, jo ārzemju laboratorijas, kuras drīkst sertificēt individuālos aizsarglīdzekļus, ir pārāk noslogotas.

Taču kolīdz parādīsies iespēja, Latvijas masku ražošana nekavējoties tiks uzsākta. Ekonomikas ministrijā cer, ka tas notiks jau tuvākajā laikā.

Atgādināsim, ka no 12. maija Latvijā ir ieviests obligāts sejas masku režīms sabiedriskā transporta pasažieriem.

Ārkārtējās situācijas režīms, kurš tika ieviests Latvijā ar mērķi novērst koronavīrusa izplatību, tika pagarināts līdz 9. jūnijam.

6
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 hronikas: seši miljoni inficēto pasaulē un otrais vilnis Japānā
Covid-19 informatīvais tālrunis maina darba laiku: tā pieprasījums krīt
Ne tikai ar lietotnes palīdzību: kā Latvijā apzina Covid-19 slimnieka kontaktpersonas
Latvijā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns Covid-19 gadījums