Latvijas IeM par 5 tūkstošiem eiro nopirkusi dronu, taču nevar to palaist

35
(atjaunots 17:58 19.05.2020)
Latvijas Iekšlietu ministrijas atbildīgie dienesti aizvadītajā gadā iegādājušies iekārtas par vairāk nekā miljonu eiro. Tagad aprīkojums pamazām pārklājas ar putekļiem noliktavās.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. Valsts kontrole noslēgusi revīzijas par 2019.gada atskaitēm 24 ministrijās un centrālajās iestādēs. Noskaidrojies, ka daži resori izšķieduši līdzekļus velti, stāsta tvnet.lv.

Piemēram, Valsts kontrole norādīja uz tehnisko iekārtu iepirkumiem Valsts policijas vajadzībām – vairāk nekā miljons eiro izdots par iekārtām, kas glabājas noliktavās un dažādu iemeslu dēļ tikpat kā netiek izmantotas.

Piemēram, 5 lāzera 3D skeneri, kas nopirkti CSN noformēšanas uzlabošanai, tiek izmantoti ļoti reti – izrādījies, ka tie ir pārāk sarežģīti.

No 142 kompaktajām videokamerām, kas paredzētas konfliktsituāciju un korupcijas epizožu fiksācijai, darbiniekiem izsniegtas tikai 18, taču arī tās nekad nav izmantotas. Iekārtas izmaksājušas 112 tūkst. eiro.

Par nepilniem 400 tūkstošiem eiro nopirkti 40 rokas fotoradari, kas glabājas noliktavā – beidzies verifikācijas termiņš.

Vēl 5 tūkstoši eiro atvēlēti lidaparāta iegādei, kas kontrolētu drošību uz ceļiem, taču noskaidrojās, ka Satiksmes ministrija neļauj lidot virs trasēm.

Valsts policija par 5000 eiro iegādājusies bezpilota lidaparātu, tomēr tas nav lietots, jo izrādījies, ka Ministru kabineta noteikumi ar tādiem virs ceļiem lidot neļauj, veicot 2019. gada revīzijas, secinājusi Valsts kontrole. Ar dronu bija plānots uzlabot autopārvadājumu kontroli un nodrošināt ceļu satiksmes negadījuma vietas noformēšanu. Bet tas līdz 2020. gada martam izmēģināts tikai testa režīmā, un pēc tam vairs nav lietots, pastāstīja Valsts kontroles valdes locekls Edgars Korčagins.

Viņš secināja, ka nav iespējams turpināt strādāt tāpat, kā līdz šim.

35
Tagi:
Iekšlietu ministrija, Latvija
Pēc temata
Izšķērdēti 7 miljoni eiro: Valsts kontrole novērtējusi robežas ar Krieviju iekārtošanu
Ostaps Benders apskaustu: deputāts uzskata, ka VID 6 reizes pārmaksāja masku iepirkumā
Korupcija uz robežas: aizturēts Robežsardzes vadītāja vietnieks
Valsts uzņēmumu valdes locekļu algas sasniegušas griestus
Operāciju zāle, foto no arhīva

Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ

1
(atjaunots 08:05 26.10.2020)
Liela veselības aprūpes iestāde Latvijā, kas nodarbojas ar traumu ārstēšanu un ortopēdiskajām operācijām, informēja, ka daļa pakalpojumu tiek uz laiku apturēti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca Rīgā informēja, ka uz laiku tiek atceltas plānveida operācijas Covid-19 gadījumu skaita pieauguma dēļ, slimnīca pavēstīja savā lapā Facebook.

Ziņojumā teikts, ka līdz epidemioloģiskās situācijas stabilizācijai atceltas plānveida operācijas, samazināts ambulatoro konsultāciju apjoms, atceltas ambulatorās fizioterapijas nodarbības un medicīnas studentu klātienes praktiskās apmācības slimnīcā.

Iepriekš jau vēstīts, ka reģionālās slimnīcas Rīgas apkaimē norūpējušās par to, ka pēdējā laikā uz tām tiek nogādāts lielāks pacientu skaits no galvaspilsētas.

Lielākās slimnīcas Rīgā uzņem tikai pacientus ar akūtām slimībām smagā stāvoklī, hroniskos slimniekus sūta uz apkaimes slimnīcām. Šī shēma devusi iespēju optimāli sadalīt slimnīcu jaudas.

Veselības ministrija akcentēja, ka cilvēkus nosūta uz zemāka līmeņa slimnīcām tikai gadījumā, ja to pieļauj viņu veselības stāvoklis.

1
Tagi:
veselība, koronavīruss, Rīga
Pēc temata
"Ātrie" neatbrauca, Rīga atteica: mirušās latvietes ar Covid-19 radinieki ir šokā
Izmeta no slimnīcas uz ielas: stāsts par Ogres priestera aiziešanu viņsaulē
Ministra Linkaita sūdzības apstiprinājās: traumatoloģijā cilvēki gaida pa sešām stundām
Situācija ir nomācoša: Latvijas ārstiem nemaksā par darbu ar Covid-19
Covid-19

Valstī fiksēti 211 jauni Covid-19 gadījumi, divi slimnieki miruši

9
(atjaunots 17:52 25.10.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī miruši divi pacienti ar koronavīrusa infekcijas diagnozi. Covid-19 upuri piederēja pie 75-85 gadu vecuma grupas.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Slimību kontroles un profilakses centra dati liecina, ka aizvadītajā diennaktī veikti 4 458 izmeklējumi, fiksēti 211 jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi.

Pēdējo 24 stundu laikā miruši divi pacienti 75-85 gadu vecuma grupā ar diagnosticētu Covid-19 infekciju.

Apstiprinošo koronavīrusa testu proporcija sastādījusi 4,7%.

​Kopā pandēmijas laikā Latvijā reģistrēti 4678 slimības gadījumi, 1357 cilvēki izveseļojušies.

Dienu iepriekš Latvijā miruši četri Covid-19 slimnieki. Viens no mirušajiem piederēja pir 45-50 gadu vecuma grupas, trīs slimnieki – pie 80-90 gadu vecuma grupas.

Stingrāki pasākumi

Atgādināsim, ka valdība pieņēmusi stingrākus ierobežojošos pasākumus epidēmijas rezultātā.

No 24. oktobra aizsargmaskas jānēsā visās sabiedriskajās vietās (ieskaitot kultūras iestādes un zāles, kur cilvēki sēž viņiem paredzētās vietās), arī pašvaldību un valsts iestādēs, kas sniedz pakalpojumus. Izņēmums pieļats tikai baseiniem, pirtīm un akvaparkiem, kur maskas nav iespējams nēsāt fiziski. Joprojām maskas var nenēsāt bērni līdz 13 gadu vecumam.

Sabiedriskās ēdināšanas vietās maskas obligāti jānēsā personālam, taču ne apmeklētājiem. Tāpat maskas nav obligātas mācību iestādēs.

Ierobežots privāto pasākumu (dzimšanas dienas, ballītes utt.) dalībnieku skaits – no 26. oktobra ļauts pulcēties kompānijām līdz 10 cilvēkiem. Ja pasākums notiek zem atklātas debess, dalībnieku skaits nevar pārsniegt 100 cilvēkus. Sabiedriskajās telpās atļauts uzturēties ne vairāk kā 300 cilvēkiem vienlaikus.

Valdība ierobežojusi arī baznīcu maksimālo aizpildījumu (50% no kopējā atļautā skaita), vienam apmeklētājam atvēlēti trīs kvadrātmetri.

9
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Latvieši, karš ir sācies!": sociālie tīkli par infekcijas jauno antirekordu Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19
Četras jaunas nāves un 259 inficētie: Latvijā plosās Covid-19