Rīgas Brīvosta. Foto no arhīva

Rīgas ostā atrasti astoņi miljoni kontrabandas cigarešu

47
(atjaunots 12:12 18.05.2020)
Latvijas muitnieki konstatējuši, ka kastēs ar koka granulām paslēpti astoņi simti cigarešu kārbu bez akcīzes markām.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde atradusi jūras konteinerā aptuveni astoņus miljonus cigarešu bez akcīzes markām, liecina informācija iestādes vietnē.

Šī gada maijā, pārbaudot informāciju par iespējamu cigarešu kontrabandu, VID darbinieki aizturēja Rīgas brīvostā koneineru no Vjetnamas.

Aiz koka granulām tajā atradās 800 kastes cigarešu bez akcīzes markām. Aptuvenas aplēses liecina, ka kastēs ir aptuveni astoņi miljoni markas NZ 10 cigarešu. Tātad novērsts kaitējums valstij aptuveni viena miljona eiro apmērā.

Par kontrabandas faktu ierosināta krimināllieta.

Saskaņā ar audita kompānijas "KMPG" pārskatu, Latvijā ir lielākais kontrabandas un viltotu cigarešu apjoms Eiropas Savienībā salīdzinājumā ar kopējo cigarešu patēriņu valstī. Ikgadējie zaudējumi Latvijai no nenomaksāto nodokļu viedokļa šajā nozarē sastāda aptuveni 59 miljonus eiro.

Lielākā daļa – 66,7% - kontrabandas cigarešu Latvijā parādās no Baltkrievijas. Vēl 10% nāk no Krievijas. Bieži vien Latvija nav kontrabandas maršruta galapunkts – no šejienes cigaretes nonāk citās ES valstīs. Piemēram, pēdējo divu mēnešu laikā uz Latvijas un Igaunijas robežas likumsargi atraduši 1,68 miljonus kontrabandas cigarešu.

Viens no izplatītākajiem kontrabandas cigarešu ienākšas ceļiem ir jūra un ostas. Piemēram, 2018.gadā Latvijas muitas darbinieki Ventspils ostā atrada un konfiscēja 2,4 miljonus kontrabandas cigarešu. Tās bija noslēptas kravā ar kamīnu malku.

47
Tagi:
cigaretes, kontrabanda, Muita, Rīgas brīvosta
Pēc temata
VID sekos arī no gaisa: dienesta rīcībā nonāks drons
Lietuvā būtiski pieaugusi cigarešu kontrabanda
Muitas darbinieki vēlas vienlīdzību ar robežsargiem un draud uzsākt streiku
Jāraksta krieviski: Krievija atgriezusi Latvijai 20 tonnas mocarellas
Karogu brauciens Liepājā, foto no arhīva

Domāsim par nākotni latviski: Nacionālā apvienība rīko konkursu ar balvām

0
(atjaunots 17:32 22.10.2020)
Nacionālā apvienība iecerējusi latviski futūristisku konkursu, kur tiek uzdots uzrakstīt domrakstu par tematu "Latviska Latvija 2040".

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars savā Facebook lapā paziņoja par domrakstu konkursa "Latviska Latvija 2040" startēšanu. Nacionālā apvienība aicina piedalīties konkursā jauniešus vecumā no 16 līdz 29 gadiem.

Domrakstu autoriem piedāvā padomāt par nākotni, pagātni, kā arī Latvijas latviskumu. Turklāt, autoriem tiek uzdots jautājums par to, kas ir latviskums? Kādi procesi var to ietekmēt šodien un nākotnē? Kāda Latvija varētu būt pēc 20 gadiem? Kādu jūs vēlaties to redzēt? Kas ir jāsaglabā no Latvijas pagātnes un kas ir jāmaina? kādi mērķi ir jāuzstāda sev un kā tos sasniegt?

Domrakstam ir jāietver izvērstas atbildes uz šiem jautājumiem. Minimālais zīmju skaits ir 2500 ar atstarpēm. Maksimālais domraksta garums ir 5000 zīmes ar atstarpēm.

Tekstus var iesūtīt e-pastā LatviskaLatvija2040@gmail.com, sākot no 21. oktobra. Domrakstu pieņemšana beigsies 30. novembrī.

Konkursa rīkotāji kopā ar humanitāro un sociālo zinātņu ekspertiem novērtēs valodas prasmi un prasmi domāt – attieksmi pret pieteiktajiem jautājumiem, oriģinalitāti, argumentu loģiskumu, radošumu.

Divdesmit labāko darbu autori saņems 100 eiro dāvanu karti, kuru varēs iztērēt izglītībai vai sportam.

Turklāt visi dalībnieki saņems pateicības rakstu. Tāpat Nacionālā apvienība sola, ka vairums konkursantu varēs piedalīties interesantā vairāku dienu izglītojošā pasākumā, kurš ir ieplānots 2021. gada vasarā.

Iepriekš Latvijas prezidents Egils Levits vērsās pie jauniešiem ar aicinājumu runāt un domāt latviski, kā arī rūpēties par to, lai valoda netiek piesārņota ar aizguvumiem no svešvalodām. Levits atzina, ka svešvalodas zināt ir nepieciešams un noderīgi, taču "tikai dzimtajā valodā mēs varam pilnībā izteikt vārdos to, ko mēs patiesi jūtam".

Tiesa, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs uzskatīja par nepieciešamu atgādināt prezidentam, ka Latvijā aptuveni trešdaļai iedzīvotāju valsts valoda nav dzimtā, un Levits, kurš reiz solīja būt par visas tautas prezidentu, šo cilvēku kategoriju nolēma nepamanīt.

0
Tagi:
latvieši, latviešu valoda, Nacionālā apvienība, nacionālpatrioti
Pēc temata
Emigrācija padara Latviju latviskāku: kas patīk un kas nepatīk emigrantiem ārzemēs
Lai dzīvo latviskā Rīga? Premjerministrs apsveicis ar valdošo partiju uzvaru
Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu
Urbanovičs: Latvija top arvien latviskāka un nabadzīgāka
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Latvijā miruši divi cilvēki ar Covid-19, atklāts 161 jauns inficēšanās gadījums

0
(atjaunots 17:20 22.10.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā tika veikts rekordliels Covid-19 testu skaits – 5510, reģistrēts 161 inficēšanās gadījums.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 5510 koronavīrusa testi, reģistrēts 161 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs. Divi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – abi piederēja pie vecuma grupas no 80 līdz 95 gadiem. Kopumā Latvijā koronavīrusa infekcija ir apstiprināta 3958 cilvēkiem, 1357 izveseļojās. Kopā veikti 408 179 testi.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēts 31 cilvēks ar Covid-19. Slimnīcās šobrīd ārstējas 105 pacienti, 98 no viņiem ir vidēji smaga slimības gaita, septiņi cilvēki atrodas smagā stāvoklī.

No pirmdienas, 26. oktobra, Latvijā tiek atcelti bezmaksas koronavīrusa testi visiem gribētājiem – turpmāk koronavīrusa testu varēs veikt tikai ar ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījumu.

Ierobežot testēšanu Veselības ministrijai lika izveidojušās rindas uz testēšanu. Šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas nodot analīzes. Rezultātā laboratorijas izjūt paaugstinātu slodzi, savukārt cilvēkiem nākas ilgāk gaidīt iespēju veikt testu.

0
Tagi:
statistika, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19
Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts
Latvija atļāva ārzemniekiem ar Covid-19 izbraukt uz dzimteni