Autobrauciens ar Latvijas karogiem Liepājā. Foto no arhīva

Tik latviska Latvija: pirmo reizi pēc 9. maija Nacionālā apvienība var atvilkt elpu

57
(atjaunots 08:14 18.05.2020)
Automašīnu un motociklu kolonna ar Latvijas karogiem, izstiepusies 6 kilometru garumā, šķiet, dāvājusi gandarījumu Nacionālās apvienības deputātiem.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Pēc sāpīgā trieciena, ko Nacionālajai apvienībai 9. maijā sagādāja cilvēki, kuri ciena vēsturi un savus priekštečus un noklāja laukumu pie Uzvaras pieminekļa ar ziediem, nacionālisti beidzot var atvilkt elpu.

Daudzi nav aizmirsuši "latviskās Latvijas" baušļus, nopriecājās Nacionālā apvienība. Droši vien ar vēlmi pierādīt prezidentam Egilam Levitam, ka patrioti ir saglabājušies, svētdien 17.maijā tradicionālais autobrauciens, ko organizē nacionālisti, Rīgā sapulcēja sešus kilometrus garu mašīnu kolonnu.

Autobrauciena pamatā ir iecere doties ceļā automašīnā vai ar motociklu ar plīvojošu Latvijas karogu. Šis pasākums pirmo reizi notika 2005.gadā.

Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava steidzās paust savu sajūsmu Twitter. Viņš uzrakstīja, ka sen neesot jutis tādu vienotību, un pateicās visiem karogu brauciena dalībniekiem. Tvītka noslēgumā viņš neaizmirsa piebilst: "Dievs, svētī Latviju!"

​Dombravu sociālajos tīklos atbalstīja viņa partijas biedrs Jānis Iesalnieks. Arī viņš stāstīja par patīkamo kopības sajūtu un pasākuma būtību raksturoja tā: "Saules mūžu Latviskai Latvijai!"

Par patriotismu

Atgādināsim, ka pēc 9.maija, kas atstāja neizdzēšamu iespaidu uz nacionālistiem, valsts prezidents Egils Levits pārsteidzīgi paziņoja: iedzīvotāji, kuri svin Uzvaras dienu, nevar uzskatīt sevi par patriotiem.

Viņa izteikumi radīja neizpratni un sašutumu ne tikai krievvalodīgo iedzīvotāju, bet arī latviešu vidū.

Piemēram, par Levita vārdiem sašutušais sabiedriskais aktīvists Ainārs Kadišs izteica savu viedokli portālam Pietiek.com. Viņš lūdza paskaidrot, kāpēc viņš, Otrā pasaules kara dalībnieka dēls un Latvijas pilsonis, nevar uzskatīt Uzvaras dienu par saviem svētkiem.

Nevienam nav tiesību aizliegt cilvēkiem pieminēt viņsaulē aizgājušos tēvus, vectēvus un vecvectēvus, uzsvēra Kadišs un atzīmēja: 9.maijs ir "visu to cilvēku svētki, kuri priecājas par to, ka beidzies viens no asiņainākajiem kariem cilvēces vēsturē, to svētki, kuri piemin savus ierakumu dubļos palikušos vai tankos dzīvus sadegušos senčus".

Ja nebutu tās uzvaras pār fašistiem, visticamākais, nebūtu arī nekādu Latvijas iedzīvotāju, atzīmēja aktīvists.

57
Tagi:
Nacionālā apvienība, Uzvaras diena, latvieši, Latvija
Pēc temata
Demogrāfiskā katastrofa Latvijā: Iesalnieks atradis vainīgo
Latvija "atbrīvojusies no vēl viena padomju atavisma": Nacionālā apvienība triumfē
Naciķu slēptie sapņi: simt krievi nobeigti, 30 tūkstoši iespundēti koncentrācijas nometnēs
Kādēļ Latvija nav latviska, piemineklis Atbrīvotājiem stāv un valstī ir daudz imigrantu

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

1
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pāvilosta

Nīcā un Pāvilostā sūdzas par lietuviešu tūristu huligāniskajām izdarībām

7
(atjaunots 12:10 15.08.2020)
Atbraucēji no Lietuvas sagādā lielas raizes piejūras pašvaldībām Kurzemē, - tūristi nereti ignorē aizlieguma zīmes.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Lietuviešu tūristi nereti pārkāpj noteikumus Kurzemes pludmalēs, vēsta rus.liepajniekiem.lv.

Karstajās brīvdienās daudzi liepājnieki vēlas atpūsties pie jūras. Tie, kam centrālā pludmale šķiet pārlieku trokšņaina, meklē klusākas vietas tālāk no burzmas. Visbiežāk izraudzīti tiek Bernāti Nīcas novadā.

"Pagājušajās brīvdienās ar ģimeni devāmies uz Bernātiem, tur nebija nevienas brīvas vietas, kur novietot auto. Tās bija saliktas pat aizliegtajās vietās," stāstīja lasītāja.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals atzina, ka šogad atpūtnieku ir īpaši daudz. Viņs atklāja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai novērstu pārkāpumus – zīmes ir izliktas, policija veic regulārus reidus un soda neapzinīgos pārkāpējus.

"Šogad situācija ir īpaši saspīlēta, jo ļoti daudz atpūtnieku ierodas no Lietuvas. Cik man zināms, Pašvaldības policija dienā uzraksta ap 30 protokoliem. Cilvēki apstājas neatļautās vietās, pie pašām zīmēm, aizņem abas ceļa malas, iebrauc aizliegtajā teritorijā pa mazajiem meža celiņiem," pastāstīja Šakals.

Nīcas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš konstatēja, ka automašīnas ar Latvijas numuriem noteikumus ievēro vairāk un, ja tiek sodīti, cenšas pārkāpumu neatkārtot. Toties tūristi no Lietuvas ierobežojumus neievēro, tādēļ sodu saņem atkal un atkal.

"Liekam arī informatīvās zīmes, tās bieži vien izposta, izrauj, nomet. Viesi no Lietuvas bieži vien zīmēm nemaz nepievērš uzmanību, seko norādēm GPS. Ja tās ved viņus pa mazajām meža takām, viņi arī brauc. Mēs stāstām, ka nevar braukt visur, kur rāda navigācija, it kā viņi mūs dzird, ar galvu māj, tomēr turpina neievērot. Turklāt sodi ir diezgan bargi, no 30 līdz 350 eiro. Vislielākā soda summa tiek piemērota par iebraukšanu kāpās. Apdzīvotā vietā kāpas ir 150 metri no pirmā zaļā punkta, savukārt neapdzīvotā vietā 300 metri. Tas ir ļoti rupjš pārkāpums, tomēr gadās, ka sodītie apstrīd protokolus, sakot, ka nav bijušas zīmes, vai izrādot neizpratni par to, kāpēc tas nav atļauts," stāstīja Grantiņš.

Populārā pludmalē Pāvilostā pārkāpēju skaits ir mazāks, pastāstīja Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns. Tomēr apstāšanās neatļautā vietā un iebraukšana kāpu zonā nav vienīgie pārkāpumi ark o policija ir spiesta cīnīties šovasar. Piedevām atpūtnieki kurina ugunskurus neatļautās vietās un slej teltis.

7
Tagi:
policija, tūristi, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Budapeštā plāno ierobežot iespēju izīrēt dzīvokļus tūristiem
Gluži kā Tenerifē: sociālajos tīklos skan pārsteigums par mājokļa nomas cenām Jūrmalā