Autobrauciens ar Latvijas karogiem Liepājā. Foto no arhīva

Tik latviska Latvija: pirmo reizi pēc 9. maija Nacionālā apvienība var atvilkt elpu

63
(atjaunots 08:14 18.05.2020)
Automašīnu un motociklu kolonna ar Latvijas karogiem, izstiepusies 6 kilometru garumā, šķiet, dāvājusi gandarījumu Nacionālās apvienības deputātiem.

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Pēc sāpīgā trieciena, ko Nacionālajai apvienībai 9. maijā sagādāja cilvēki, kuri ciena vēsturi un savus priekštečus un noklāja laukumu pie Uzvaras pieminekļa ar ziediem, nacionālisti beidzot var atvilkt elpu.

Daudzi nav aizmirsuši "latviskās Latvijas" baušļus, nopriecājās Nacionālā apvienība. Droši vien ar vēlmi pierādīt prezidentam Egilam Levitam, ka patrioti ir saglabājušies, svētdien 17.maijā tradicionālais autobrauciens, ko organizē nacionālisti, Rīgā sapulcēja sešus kilometrus garu mašīnu kolonnu.

Autobrauciena pamatā ir iecere doties ceļā automašīnā vai ar motociklu ar plīvojošu Latvijas karogu. Šis pasākums pirmo reizi notika 2005.gadā.

Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava steidzās paust savu sajūsmu Twitter. Viņš uzrakstīja, ka sen neesot jutis tādu vienotību, un pateicās visiem karogu brauciena dalībniekiem. Tvītka noslēgumā viņš neaizmirsa piebilst: "Dievs, svētī Latviju!"

​Dombravu sociālajos tīklos atbalstīja viņa partijas biedrs Jānis Iesalnieks. Arī viņš stāstīja par patīkamo kopības sajūtu un pasākuma būtību raksturoja tā: "Saules mūžu Latviskai Latvijai!"

Par patriotismu

Atgādināsim, ka pēc 9.maija, kas atstāja neizdzēšamu iespaidu uz nacionālistiem, valsts prezidents Egils Levits pārsteidzīgi paziņoja: iedzīvotāji, kuri svin Uzvaras dienu, nevar uzskatīt sevi par patriotiem.

Viņa izteikumi radīja neizpratni un sašutumu ne tikai krievvalodīgo iedzīvotāju, bet arī latviešu vidū.

Piemēram, par Levita vārdiem sašutušais sabiedriskais aktīvists Ainārs Kadišs izteica savu viedokli portālam Pietiek.com. Viņš lūdza paskaidrot, kāpēc viņš, Otrā pasaules kara dalībnieka dēls un Latvijas pilsonis, nevar uzskatīt Uzvaras dienu par saviem svētkiem.

Nevienam nav tiesību aizliegt cilvēkiem pieminēt viņsaulē aizgājušos tēvus, vectēvus un vecvectēvus, uzsvēra Kadišs un atzīmēja: 9.maijs ir "visu to cilvēku svētki, kuri priecājas par to, ka beidzies viens no asiņainākajiem kariem cilvēces vēsturē, to svētki, kuri piemin savus ierakumu dubļos palikušos vai tankos dzīvus sadegušos senčus".

Ja nebutu tās uzvaras pār fašistiem, visticamākais, nebūtu arī nekādu Latvijas iedzīvotāju, atzīmēja aktīvists.

63
Tagi:
Nacionālā apvienība, Uzvaras diena, latvieši, Latvija
Pēc temata
Demogrāfiskā katastrofa Latvijā: Iesalnieks atradis vainīgo
Latvija "atbrīvojusies no vēl viena padomju atavisma": Nacionālā apvienība triumfē
Naciķu slēptie sapņi: simt krievi nobeigti, 30 tūkstoši iespundēti koncentrācijas nometnēs
Kādēļ Latvija nav latviska, piemineklis Atbrīvotājiem stāv un valstī ir daudz imigrantu
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

3
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

3
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā