Девушки целуются на параде сексуальных меньшинств в Литве, архивное фото

Referendums par viendzimuma pāru statusu: cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta šo ideju

43
(atjaunots 08:53 16.05.2020)
Lai arī kopumā LGBT sabiedrības pārstāvju stāvoklis Latvijā ir viens no sliktākajiem ES, ne tik maz ir arī to Latvijas iedzīvotāju, kuri atbalsta ideju sarīkot tautas balsojumu viendzimuma partnerību jautājumam.

RĪGA, 16. maijs – Sputnik. Atsevišķi politiķi paziņo, ka viendzimuma partnerību legalizācijas jautājums Latvijā ir jālemj tautas balsojumā. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka trešā daļa respondentu atbalsta šo ideju. Rezultātus publicēja TV3.

Par referenduma rīkošanu izteicās 32% aptaujāto. Pret gandrīz puse – 49%.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav piektajai daļai (19%) respondentu.

Atgādināsim, ka kārtējā petīcija par viendzimuma partnerību legalizāciju portālā ManaBalss.lv mazāk nekā divu mēnešu laikā saņēma 10 tūkstošus balsu, kas ir nepieciešami, lai to izskatītu Saeima. Pēdējo reizi deputāti noraidīja šāda veida piedāvājumu pērnā gada vasarā.

Sliktāk ir tikai Polijā

Saskaņā ar aktuālāko nevalstiskās organizācijas ILGA-Europe pētījumu, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, LGBT sabiedrības pārstāvju stāvoklis Latvijā joprojām ir viens no sliktākajiem gan tiesiskās aizsardzības, gan noziedzības un sabiedrības attieksmes ziņā.

ILGA-Europe eksperti novērtēja dažādus geju un lesbiešu diskriminācijas aspektus un nonāca pie secinājuma, ka Latvijas progress ceļā pie dažādas seksuālās orientācijas pārstāvju vienlīdzības ir 17,48%. Starp visām Eiropas Savienības valstīm sliktāka situācija ir tikai Polijā.

Kopumā attieksme pret seksuālajām minoritātēm ES uzlabojas – 72% Eiropas Savienības iedzīvotāju nesaskata neko sliktu viendzimuma attiecībās, 69% atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju. Latvijā vien 25% iedzīvotāju uzskata viendzimuma attiecības par normālām, savukārt viendzimuma laulības atbalsta 24% Latvijas iedzīvotāju.

Pēc pētnieku rīcībā esošās informācijas, pērn Latvijas sociālo tīklu segmentos tika dzēstas 500 publikācijas, kas tika vērstas pret LGBT, par 20 no tiem tika paziņots policijai, taču rezultātā tika ierosinātas tikai divas krimināllietas.

Saskaņā ar organizācijas "Mozaīka", kura pārstāv LGBT sabiedrību Latvijā, pērn valstī notika vismaz 29 noziegumi uz naida pret seksuālajām minoritātēm pamata, visbiežāk par to upuriem kļuva homoseksuāli vīrieši. Runa bija par fizisku un seksuālu vardarbību, šantāžu un dedzināšanu, taču upuri nevērsās policijā. Pirms gada šāda veida reģistrēto signālu skaits sastādīja tikai 22.

Tāpat organizācija sniedza palīdzību Latvijas transsievietēm, kuras teju kļuva par cilvēku tirdzniecības upuriem. Pēc šī atgadījuma "Mozaīka" sāka saņemt draudus.

43
Tagi:
LGBT
Pēc temata
Politologs: protesti pret LGBT Igaunijā liecina par veselīgu sabiedrību
Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties
Saprātīgs cilvēks: Latvijā atbalstīja Putina pozīciju attiecībā uz "vecākiem ar numuriem"

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

1
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pāvilosta

Nīcā un Pāvilostā sūdzas par lietuviešu tūristu huligāniskajām izdarībām

7
(atjaunots 12:10 15.08.2020)
Atbraucēji no Lietuvas sagādā lielas raizes piejūras pašvaldībām Kurzemē, - tūristi nereti ignorē aizlieguma zīmes.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Lietuviešu tūristi nereti pārkāpj noteikumus Kurzemes pludmalēs, vēsta rus.liepajniekiem.lv.

Karstajās brīvdienās daudzi liepājnieki vēlas atpūsties pie jūras. Tie, kam centrālā pludmale šķiet pārlieku trokšņaina, meklē klusākas vietas tālāk no burzmas. Visbiežāk izraudzīti tiek Bernāti Nīcas novadā.

"Pagājušajās brīvdienās ar ģimeni devāmies uz Bernātiem, tur nebija nevienas brīvas vietas, kur novietot auto. Tās bija saliktas pat aizliegtajās vietās," stāstīja lasītāja.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals atzina, ka šogad atpūtnieku ir īpaši daudz. Viņs atklāja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai novērstu pārkāpumus – zīmes ir izliktas, policija veic regulārus reidus un soda neapzinīgos pārkāpējus.

"Šogad situācija ir īpaši saspīlēta, jo ļoti daudz atpūtnieku ierodas no Lietuvas. Cik man zināms, Pašvaldības policija dienā uzraksta ap 30 protokoliem. Cilvēki apstājas neatļautās vietās, pie pašām zīmēm, aizņem abas ceļa malas, iebrauc aizliegtajā teritorijā pa mazajiem meža celiņiem," pastāstīja Šakals.

Nīcas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš konstatēja, ka automašīnas ar Latvijas numuriem noteikumus ievēro vairāk un, ja tiek sodīti, cenšas pārkāpumu neatkārtot. Toties tūristi no Lietuvas ierobežojumus neievēro, tādēļ sodu saņem atkal un atkal.

"Liekam arī informatīvās zīmes, tās bieži vien izposta, izrauj, nomet. Viesi no Lietuvas bieži vien zīmēm nemaz nepievērš uzmanību, seko norādēm GPS. Ja tās ved viņus pa mazajām meža takām, viņi arī brauc. Mēs stāstām, ka nevar braukt visur, kur rāda navigācija, it kā viņi mūs dzird, ar galvu māj, tomēr turpina neievērot. Turklāt sodi ir diezgan bargi, no 30 līdz 350 eiro. Vislielākā soda summa tiek piemērota par iebraukšanu kāpās. Apdzīvotā vietā kāpas ir 150 metri no pirmā zaļā punkta, savukārt neapdzīvotā vietā 300 metri. Tas ir ļoti rupjš pārkāpums, tomēr gadās, ka sodītie apstrīd protokolus, sakot, ka nav bijušas zīmes, vai izrādot neizpratni par to, kāpēc tas nav atļauts," stāstīja Grantiņš.

Populārā pludmalē Pāvilostā pārkāpēju skaits ir mazāks, pastāstīja Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns. Tomēr apstāšanās neatļautā vietā un iebraukšana kāpu zonā nav vienīgie pārkāpumi ark o policija ir spiesta cīnīties šovasar. Piedevām atpūtnieki kurina ugunskurus neatļautās vietās un slej teltis.

7
Tagi:
policija, tūristi, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Budapeštā plāno ierobežot iespēju izīrēt dzīvokļus tūristiem
Gluži kā Tenerifē: sociālajos tīklos skan pārsteigums par mājokļa nomas cenām Jūrmalā