Девушки целуются на параде сексуальных меньшинств в Литве, архивное фото

Referendums par viendzimuma pāru statusu: cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta šo ideju

53
(atjaunots 08:53 16.05.2020)
Lai arī kopumā LGBT sabiedrības pārstāvju stāvoklis Latvijā ir viens no sliktākajiem ES, ne tik maz ir arī to Latvijas iedzīvotāju, kuri atbalsta ideju sarīkot tautas balsojumu viendzimuma partnerību jautājumam.

RĪGA, 16. maijs – Sputnik. Atsevišķi politiķi paziņo, ka viendzimuma partnerību legalizācijas jautājums Latvijā ir jālemj tautas balsojumā. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka trešā daļa respondentu atbalsta šo ideju. Rezultātus publicēja TV3.

Par referenduma rīkošanu izteicās 32% aptaujāto. Pret gandrīz puse – 49%.

Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nav piektajai daļai (19%) respondentu.

Atgādināsim, ka kārtējā petīcija par viendzimuma partnerību legalizāciju portālā ManaBalss.lv mazāk nekā divu mēnešu laikā saņēma 10 tūkstošus balsu, kas ir nepieciešami, lai to izskatītu Saeima. Pēdējo reizi deputāti noraidīja šāda veida piedāvājumu pērnā gada vasarā.

Sliktāk ir tikai Polijā

Saskaņā ar aktuālāko nevalstiskās organizācijas ILGA-Europe pētījumu, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, LGBT sabiedrības pārstāvju stāvoklis Latvijā joprojām ir viens no sliktākajiem gan tiesiskās aizsardzības, gan noziedzības un sabiedrības attieksmes ziņā.

ILGA-Europe eksperti novērtēja dažādus geju un lesbiešu diskriminācijas aspektus un nonāca pie secinājuma, ka Latvijas progress ceļā pie dažādas seksuālās orientācijas pārstāvju vienlīdzības ir 17,48%. Starp visām Eiropas Savienības valstīm sliktāka situācija ir tikai Polijā.

Kopumā attieksme pret seksuālajām minoritātēm ES uzlabojas – 72% Eiropas Savienības iedzīvotāju nesaskata neko sliktu viendzimuma attiecībās, 69% atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju. Latvijā vien 25% iedzīvotāju uzskata viendzimuma attiecības par normālām, savukārt viendzimuma laulības atbalsta 24% Latvijas iedzīvotāju.

Pēc pētnieku rīcībā esošās informācijas, pērn Latvijas sociālo tīklu segmentos tika dzēstas 500 publikācijas, kas tika vērstas pret LGBT, par 20 no tiem tika paziņots policijai, taču rezultātā tika ierosinātas tikai divas krimināllietas.

Saskaņā ar organizācijas "Mozaīka", kura pārstāv LGBT sabiedrību Latvijā, pērn valstī notika vismaz 29 noziegumi uz naida pret seksuālajām minoritātēm pamata, visbiežāk par to upuriem kļuva homoseksuāli vīrieši. Runa bija par fizisku un seksuālu vardarbību, šantāžu un dedzināšanu, taču upuri nevērsās policijā. Pirms gada šāda veida reģistrēto signālu skaits sastādīja tikai 22.

Tāpat organizācija sniedza palīdzību Latvijas transsievietēm, kuras teju kļuva par cilvēku tirdzniecības upuriem. Pēc šī atgadījuma "Mozaīka" sāka saņemt draudus.

53
Tagi:
LGBT
Pēc temata
Politologs: protesti pret LGBT Igaunijā liecina par veselīgu sabiedrību
Tiesībsargi pieteikuši karu Google un Facebook. Krievijai par to atliek tikai priecāties
Saprātīgs cilvēks: Latvijā atbalstīja Putina pozīciju attiecībā uz "vecākiem ar numuriem"
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

3
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

3
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā