Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš, foto no arhīva

Kur jāmeklē Latvijas premjerministra "pieticīgie" ienākumi

110
(atjaunots 12:16 15.05.2020)
Trešā daļa Latvijas premjera Krišjāņa Kariņa uzkrājumu atrodas pensiju fondā, Latvijā, pārējā nauda un investīcijas atrodas ārzemēs.

RĪGA, 15. maijs – Sputnik. Saskaņā ar datiem, ko Latvijas premjerministrs ir sniedzis Valsts ieņēmumu dienestam deklarācijā par ienākumiem 2019. gadā, aptuveni 289 900 eiro, un tā ir trešā daļa premjera uzkrājumu, atrodas pensiju fondā, vēsta Mixnews.lv.

Neskaitot to, Kariņa nauda atrodas Beļģijas bankā, Swedbank un ASV komerciestādēs.

Kariņš atskaitījās, ka 2019. gadā algā viņš ir saņēmis 65 979 eiro. No tiem 47 184 eiro Kariņš saņēma kā Eiropas Parlamenta deputāts, kurš viņš vēl bija 2019. gada sākumā, un 4 763 eiro viņam samaksāja amerikāņu kompānijas Spartan Corp.

Tāpat Latvijas premjerministram pieder vairāku Amerikas kompāniju akcijas 12 280 eiro vērtībā. Tās ir Caterpillar Inc., First Solar Inc., General Electric Co., Eli Lilly&Co, Wabtec Corporation, Dow Inc., Corteva Inc. un Dupont de Nemours Inc. akcijas.

Savukārt no nekustamajiem īpašumiem Latvijas valdības vadītājam ir zeme un ēka Rīgā un zeme un ēka Ainažos – kopīpašumā.

Arī kustamais īpašums viņam ir. Tā ir mašīna Toyota, kā arī mopēds un laiva.

Interesanti, ka Latvijā valsts augstākās amatpersonas – prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, premjerministrs un vēl 13 ministri – papildus algai saņem 1000 eiro mēnesī reprezentācijas izdevumiem.

Turklāt šo 1000 eiro viņi saņem pat tagad, ārkārtējās situācijas bezgalīgo sarunu laikā par to, kā pārvarēt krīzi. Un nekādas prezentācijas un tamlīdzīgi pasākumi, kuriem it kā jābūt tērētiem šiem līdzekļiem, nenotiek.

Un ja pirms 12 gadiem, 2008. gada krīzes laikā, Latvijas valdībā deputāti pieņēma lēmumu nogriezt sev algas par aptuveni piekto daļu, lai ātrāk izkļūtu no krīzes, tad šoreiz no naudas neviens neatteicās.

110
Tagi:
Latvija, ienākumi, Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Juris Pūce: mums jānotur ierēdņu pirktspēja
Ekonomiste: vismaz puse valsts ierēdņu Latvijā jāatlaiž
Pieraduši pie treknas dzīves: tapušas zināmas Saeimas deputātu algas krīzes laikā
Kādēļ Latvija var atļauties ignorēt realitāti
Latvijas armijas karavīri ierindā, foto no arhīva

Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle

9
(atjaunots 11:42 29.10.2020)
"Miera" laikos Latvijas armija izjūt karavīru trūkumu, militārpersonas cer, ka piesaistīt jaunus kadrus NBS rindās palīdzēs pandēmija.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus, kuri zaudējuši darbu koronavīrusa pandēmijas dēļ, iestāties militārajā dienestā. Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos ir pieejams aptuveni 1000 vakanču, alga no 900 eiro uz rokām pluss iespēja uzlabot fizisko sagatavotību mūsdienīgā NATO sporta centrā, vēsta jauns.lv ar atsauci uz aizsardzības iestādes preses dienestu.

Latvija konsekventi attīsta savus Nacionālos bruņotos spēkus, kuriem ir nepieciešams arvien vairāk cilvēku. Ir vajadzīgi dažāda profila speciālisti, piemēram, mehāniķi, inženieri, iepirkumu speciālisti, informācijas tehnoloģiju eksperti un citi.

Militārajā dienestā gaida gan cilvēkus, kuriem jau ir izglītība un profesija, gan tos, kas ir gatavs mācīties.

Topošajiem karavīriem ir jāizpilda fiziskās sagatavotības bāziskie normatīvi, taču kopumā fizisko formu var uzlabot jau pēc dienēšanas uzsākšanas. Ādažu bāzē ir atvērts viens no mūsdienīgākajiem sporta centriem NATO dalībvalstīs, norāda NBS.

"Laikā, kad daudzi cilvēki Latvijā globālās pandēmijas dēļ ir zaudējuši darbu un domā par karjeras maiņu, aicinām apsvērt militārās karjeras iespēju, jo Nacionālie bruņotie spēki ir stabils darba devējs, kas nodrošina ne tikai konkurētspējīgu atalgojumu, sākot no 900 eiro uz rokas, bet arī sociālās garantijas un ļoti plašas karjeras izaugsmes iespējas," uzsver Gaugers.

9
Tagi:
Ādaži, armija, Latvija
Pēc temata
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs
"Jūs esiet Latvijas lepnums!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu
Elitāra virsnieku skola: Latvijā izdomājuši risinājumu kadru trūkumam armijā
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi
Meitene ar klēpjdatoru, foto no arhīva

Apmaksāt elektrības rēķinus un nopirkt austiņas: Latvija pāriet pie attālināta darba

8
(atjaunots 23:32 28.10.2020)
Latvijā arvien vairāk cilvēku pāriet pie attālināta darba Covid-19 pandēmijas dēļ; Valsts kanceleja domā, kā sakārtot šo procesu, lai izvairītos no problēmām.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Covid-19 pandēmija Latvijā spiež arvien vairāk cilvēku strādāt no mājām. Pie attālināta darba režīma pāriet uzņēmumu un valsts iestāžu darbinieki. Saistībā ar šiem apstākļiem, gan darbiniekiem, gan darba devējiem rodas atsevišķi jautājumi.

Valsts kanceleja izstrādā virkni ieteikumu un grozījumu likumos, lai visas iespējamās problēmas būtu iespējams nokārtot, vēsta Rus.lsm.lv.

Piemēram, darbinieki, kuri strādā mājās, var palūgt darba devējam izsniegt viņiem tehnisko aprīkojumu.

Liepājas domē darbiniekiem iepērk planšetes, lai viņi varētu strādāt gan uz vietas, gan no mājām. Savukārt Valsts darba inspekcijas darbinieki, kuri strādā no mājām, lūdz apmaksāt viņu elektrības rēķinus. Un darba devējs daļēji izpilda šo prasību. Turklāt darbinieki, kuri strādā attālināti, prasa austiņas, paliktņus datora pelēm un citus līdzīgus sīkumus.

Lai starp darbiniekiem un darba devējiem nerastos strīdi, Valsts kancelejā notiek ieteikumu un virknes likumu grozījumu izstrāde. Tāpat tur ņem vērā vecāku atbalstīšanas nepieciešamību, kuru bērni mācās attālināti.

Atgādināsim, ka Latvijas valdība atbalstīja jaunus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tostarp tālmācības vēl uz divām nedēļām pagarināja vecāko klašu skolēniem – no 7. līdz 12. klasei.

Jaunākās klases un bērnudārzi turpina strādāt kā iepriekš – klātienes režīmā. Augstākā izglītība līdz gada beigām pārgājusi pie tālmācībām, izņemot praktiskās nodarbības.

Taču veselības ministre Ilze Viņķele brīdinājusi, ka šī nedēļa būs izšķiroša, un, ja būs jauni inficēšanās gadījumi skolēnu vidū, pie tālmācībām nāksies pāriet visiem skolēniem.

8
Tagi:
darbs, attālinātās mācības, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Vecākiem ļaus patstāvīgi pieņemt lēmumu par tālmācībām
Līdz ar Edgaru Rinkēviču izolēti vēl četri Ārlietu ministrijas darbinieki
Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Beness Aijo, foto no arhīva

Beness Aijo saņēmis patvērumu Krievijā

0
(atjaunots 13:30 29.10.2020)
Beness Aijo pateicās Krievijas varasiestādēm par to, ka tās neizdeva viņu "nedz etnokrātiskajai Latvijai, nedz Banderas Ukrainai".

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas zemessargs, Latvijas pilsonis Beness Aijo paziņoja, ka ir saņēmis pagaidu patvērumu Krievijā.

Aijo pateicās Krievijas varasiestādēm par to, ka tās neizdeva viņu "nedz etnokrātiskajai Latvijai, nedz Banderas Ukrainai", bet gan piešķīra legālas tiesības dzīvot Krievijā un nodarboties ar politisko darbību.

Viņš atzīmēja, ka pateicoties izmaiņām Krievijas likumdošanā migrācijas jomā viņš varēs iesniegt pieteikumu Krievijas pilsonības piešķiršanai bez prasības iesniegšanas par atteikšanos no jau esošās.

"Man tas ir ļoti laikā, jo kad es saņemšu Krievijas pilsonību, es varēšu saglabāt arī DTR un Latvijas pases. Tie ir visnotaļ svarīgi politiskie instrumenti, pateicoties kuriem es spēšu aktīvāk darboties vienlaikus vairākos punktos pēcpadomju telpā. Tostarp Latvijā es atbalstu pazīstamo partiju "PCTVL" (iepriekšējais Latvijas Krievu savienības nosaukums – red.), kura cīnās par krievu skolām, strādājošo tiesībām un par pilsonības piešķiršanu visiem pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Savukārt DTR es esmu DTR kompartijas loceklis, kura pārstāv KFKP apakšvienību Donbasā," paskaidroja Aijo.

© Sputnik
Apliecība par pagaidu patvēruma piešķiršanu Krievijā

Tāpat Aijo pateicās juristiem un biedriem no "Cita Krievija", DTR kompartijas un KFKP, kuri sniedza viņam palīdzību.

Pret Benesu Aijo, kurš saņēma pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas pasi, Latvijā ir ierosinātas divas krimināllietas. Viena, sena, – par aicinājumu gāzt valsts varu. Otra, svaigāka, – par nelikumīgu dalību karadarbībās ārpus Latvijas robežām. Maksimālais sods, ko paredz šis pants, ir 10 gadi cietumsoda.

2019. gada novembrī Latvija izsludināja Aijo starptautiskā meklēšanā. 2020. gada februārī Aijo, kurš atradās Arhangeļskas apgabalā, aizturēja policija kā personu, kura atrodas starptautiskā meklēšanā.

"Taču pēc Latvijas puses sniegtās prasības Arhangeļskas apgabala Ļenas rajona prokuratūras pārstāvjiem nešķita iespējams izdarīt secinājumu par man, Aijo B. inkriminēto darbību sodāmību pēc Krievijas likumdošanas, līdz ar ko es nevarēju tikt ieslodzīts ar deportācijas mērķi, un tiku atbrīvots," paskaidroja pats Aijo.

Aijo pēc atbrīvošanas devās uz Maskavu, lai legalizētu uzturēšanos Krievijas teritorijā un saņemtu politisko patvērumu.

0
Tagi:
Beness Aijo, Krievija
Pēc temata
Donbasa zemessargs Beness Aijo plāno lūgt patvērumu Krievijā
Latvijai ir garas rokas: pret Benesu Aijo ierosinātas trīs jaunas krimināllietas
Beness Aijo sola atgriezties, kad Latvijā valdīs demokrātija