Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Ģirģens par Uzvaras dienu: vai tiešām kāds domāja, ka es cilvēkiem uzrīdīšu suņus

224
(atjaunots 15:39 14.05.2020)
IeM vadītājs atbildēja uz apsūdzībām pret viņu: neviens 4. maijā neaizliedza nolikt ziedus, autokolonnu Daugavpilī neviens nepavadīja, policija pret visiem Latvijas iedzīvotājiem izturas vienādi.

RĪGA, 14. maijs – Sputnik. Šogad 9. maijs Pārdaugavā aizritēja krietni mierīgāk, nekā iepriekšējos gados, savukārt attiecībā pret tiem, kas pārkāpa ārkārtējās situācijas režīmu, tika sastādīti protokoli, paziņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens telekanāla RigaTV24 ēterā.

Sergejs Dubovskis kopā ar dēlu
© Photo Из личного архива Сергея Дубовского

Pēc Uzvaras dienas pār IeM vadītāju pāršalca pārmetumu vilnis, gan no valdošās koalīcijas kolēģu, gan no sociālo tīklu lietotāju puses: it kā 9. maijā pie pieminekļa kritušajiem vairākkārt tika pārkāpts ārkārtējās situācijas režīms, savukārt policija stāvēja un noskatījās.

Tiesa, Ģirģens uzskata, ka visu ir izdarījis pareizi, jo policistiem pret visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāizturas vienādi.

"Nebija tautas uztraukumu, nebija agresijas, nebija piedzeršanās, nebija sadursmju. Tad ko tik sliktu mēs izdarījām? Mēs nedalām cilvēkus pēc tautības vai valodas, pret visiem izturamies vienādi," sacīja Ģirģens.

Viņš atgādināja, ka ikgadējā 9. maija svinēšana Rīgā un Latvijas sabiedrības reakcija uz to ir manāma ne tikai valstī, bet arī ārzemēs.

"Jūs atceraties, kā [9. maijā] katru gadu iedomājas Latviju? Kas mēs esam par valsti, kā mēs uzvedamies un tā tālāk. Ja kāds domāja, ka es sadzīšu mašīnas, arestēšu cilvēkus, izlaidīšu suņus, asaru gāzi, tad diez vai tā būtu bijusi pareiza pieeja. Es patiešām cienu cilvēkus, visi ir vienlīdzīgi un pret visiem ir jāizturas vienādi," sacīja IeM vadītājs.

Tāpat viņš norādīja, ka Covid-19 pandēmijas apstākļos ieviestie noteikumi neaizliedz individuālā kārtībā apmeklēt dažādas vietas. Tādēļ sociālajos tīklos izplatītie paziņojumi par to, ka "latviešiem aizliedza publiski atzīmēt 4. maiju, bet krieviem atļāva atzīmēt 9. maiju", neatbilst patiesībai.

"Vēl viens mīts, kas tiek aktīvi izplatīts. Ministru kabineta noteikumi Nr.103 neaizliedza 4. maijā doties pie Brīvības pieminekļa un individuālā kārtībā nolikt ziedus. Es pats ar savu dēlu devos turp un noliku ziedus," sacīja Ģirģens.

Tāpat viņš noraidīja pārmetumus policijai par tās bezdarbību. Pēc viņa sacītā, pie pieminekļa Rīgas Atbrīvotājiem policisti veica savu darbu un aizturēja vairākas personas par administratīviem pārkāpumiem. Kopumā 9. maijā Uzvaras parkā Pārdaugavā tika reģistrēti 44 pārkāpumi, tai skaitā 24 bija saistīti ar pulcēšanās aizlieguma un fiziskās distancēšanās nepieciešamības neievērošanu.

Tāpat Ģirģens komentēja izplatīto informāciju par to, ka Daugavpilī policijas mašīna it kā pavadīja svētku pasākuma par godu Uzvaras dienai dalībnieku autokolonnu.

"Es arī redzēju video, kur policijas mašīna it kā pavada kolonnu no citiem automobiļiem, uz viena no kuriem ir redzams Krievijas karogs. Es veicu dienesta pārbaudi un noskaidroju, ka tā policijas mašīna veica konkrētās teritorijas patrulēšanu, un neviena Valsts policijas mašīna todien neeskortēja citus automobiļus. Bet šī kolonna vienkārši iestūrēja no kaimiņu ielas," sacīja Ģirģens.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka attiecībā pret dažiem ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu pārkāpējiem gan Daugavpilī, gan Rīgā tika ierosinātas administratīvās lietas.

224
Tagi:
Sandis Ģirģens, Latvija, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena
Pēc temata
Liepājā izskan sūkstīšanās par ziedu nolikšanu pie pieminekļa 9. maijā
Miera svētki un drošības pasākumi: kā Rīga atzīmē Uzvaras dienu pandēmijas apstākļos
Latvija nošķīrusies no Krievijas un Uzvaras. Tagad to moka nepilnvērtības komplekss
"Mums ir iespļauts sejā": nacionālpatrioti sašutuši par Uzvaras svētku popularitāti Rīgā
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

9
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

9
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

Minimālās sociālās iemaksas neatcels: kādas izmaiņas gaidāmas no 1. jūlija

16
(atjaunots 18:04 14.05.2021)
Darba ņēmējiem, kas strādā mazāk nekā pilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, sociālās iemaksas būs jāveic no pilnas minimālās algas, kas sastāda 500 eiro.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Neskatoties uz uzņēmēju organizāciju iebildumiem, no šī gada 1. jūlija tiks ieviestas minimālās sociālās iemaksas, apstiprināja finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, raksta laikraksts Diena.

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz samazināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kā arī nosaka minimālās iemaksas personām, kuru alga nesasniedz minimumu, arī pašnodarbinātajiem.

Saskaņā ar apstiprināto likumprojektu, sākot ar 1. jūliju, minimālais obligātais sociālais nodoklis būs 170 eiro mēnesī no minimālās algas 500 eiro apmērā. Ja darba ņēmēja reālie ienākumi būs zemāki par minimālo algu, starpību starp faktiski samaksāto sociālo nodokli un summu 170 euro nāksies piemaksāt darba devējam (vai pašnodarbinātajam – par sevi). Ja pašnodarbinātā ienākumi nesasniedz minimālo algu, viņam jāsamaksā sociālais nodoklis 10% apmērā no gūtajiem ienākumiem.

No minimālās sociālās iemaksas samaksas ir atbrīvotas dažas darbinieku kategorijas, tostarp tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem, 1. un 2. kategorijas invalīdi, kā arī tie, kuri strādā pie ārvalstu darba devēja.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada decembrī 6% no visiem darba ņēmējiem saņēma atalgojumu līdz 200 eiro, bet 8% – no 200 eiro līdz 400 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūta Saeimas Tautsaimniecības komisijai vēstuli ar aicinājumu atlikt šo jauninājumu. LTRK vadītājs Jānis Endziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns uzskata, ka jaunā sociālo iemaksu veikšanas kārtība sarežģīs uzņēmēju stāvokli, kas cietuši no pandēmijas Covid-19.

Taču finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis uzsver, ka tāda "pareizā" laika, kad ieviest minimālās sociālās iemaksas, nebūs nekad, līdz ar to nav pamata atlikt to spēkā stāšanos no 1. jūlija.

16
Tagi:
apdrošināšana, Uzņēmēji, iemaksas
Pēc temata
CSP: 2020. gadā vidējā alga pieauga par vairāk nekā 6 procentiem
Latvijas Ekonomikas ministrija var turpināt īpaši cietušo uzņēmumu atbalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Atbalsts beidzies: valdība vairs neaizsargās parādniekus