Nacionālās apvienības pārstāvis Edvīns Šnore, foto no arhīva

Saeimas deputāts apvainojies par sarunu ar robotu krievu valodā

69
(atjaunots 13:51 13.05.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Edvīns Šnore sūdzas par telekomunikāciju kompānijas robotu, kurš atteicies sarunāties ar viņu latviski.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Nacionālās apvienības pārstāvis Edvīns Šnore, kurš izpelnījās slavu ar citātu no pirmskara sabiedrisko lietu ministra Alfrēda Bērziņa vārdiem par "krievu utīm", tagad apvainojies uz telekomunikāciju kompāniju "Tet".

Izrādījās, ka politiķi, kinorežisoru, Triju Zvaigžņu ordeņa un igauņu Māras zemes krusta ordeņa kavalieri aizskārusi saruna ar robotu. Savu sašutumu viņš pauda Twitter.

"Labdien @mans_tet. Šodien mana saziņa ar Jūsu virtuālo Aneti iegāja strupceļā. Anete pilnībā rusificējusies un latviski vairs nesaprot. Būs pārskatījusies TET retranslētos Krievijas kanālus," uzrakstīja Edvīns Šnore un piemiedza ar aci.

Jāpiebilst, ka Anete neierunājās latviski pat pēc Šnores aizvainotā jautājuma – kāpēc ar viņu runājot krieviski. Tā vietā automātiskais operators ieteicis politiķim izmantot kirilicu.

Telekomunikāciju uzņēmums nekavējoties reaģēja uz deputāta sarkastisko sūdzību un apsolīja izlabot kļūdu.

"Sveiki! Ļoti atvainojamies – nodosim informāciju kolēģiem un izpētīsim, kas tieši noticis, jo ja vien pārlūkā kā galvenā nav iestatīta krievu valoda, saziņai būtu jānotiek latviski," apliecināja kompānijā Tet.

Protams, incidentā savas domas pauda arī niknā nacionālpatriote, publiciste Elita Veidemane.

"Un kāpēc tur vispār skan krievu valoda? Ja pareizi atceros, mums ir tikai viena valsts valoda. Būtu pieļaujama arī kāda cita ES valoda, bet krievu valoda tāda nav," sašutusi skaidroja Elita Veidemane.

Nelaimīgo automātisko asistenti nekavējoties dāsni apveltīja ar dažnedažādiem aizvainojošiem epitietiem: "Anku", "urlo-botu" un pieņēma, ka tas ir veterāns pēc 9. maija svētkiem.

Tomēr virtuālās asistentes Anetes "rusifikācijas" iemesls drīz vien noskaidrojās.

"Sveiki, kolēģi apstiprināja, ka konstatēta problēma - pēc rēķina apmaksas Anete sāk runāt krieviski. Šobrīd Anete ir izslēgta, lai salabotu kļūdu. Atvainojamies par problēmām!" informēja speciālisti no uzņēmuma "Tet".

Atgādināsim, ka plaši pazīstams politiķis un vēsturnieks Edvīns Šnore, kurš ir arī dokumentālās filmas "Padomju stāsts" autors, kļuva 2017. gadā. Skandālu izraisīja viņa frāze priekšvēlēšanu avīzē: "Kā savulaik teica sabiedrisko lietu ministrs Alfrēds Bērziņš, ja vienreiz ielaidīs krievu uti kažokā, ārā to dabūt būs grūti. Patiešām, redzam, ka PSRS laika krievvalodīgie iebraucēji lai arī pastāvīgi gāna un sunī Latviju, prom nebrauc. Vismaz ne tādā apjomā, kā latvieši to vēlētos."

Neraugoties uz sabiedrības sašutumu, nedz Drošības policija, nedz prokuratūra neatrada Šnores sacītājā par "krievu utīm" nacionālā, etniskā vai rasu naida kurināšanas faktu. Beigās politiķis saņēma vien brīdinājumu no Saeimas Mandātu, ētikas un pieteikumu komisijas – mīkstāko no reglamentā paredzētajiem sodiem.

69
Tagi:
sociālie tīkli, latviešu valoda, nacionālpatrioti, krievu valoda
Pēc temata
Lieldienās jāapsveic latviski! Latvijas ĀM vadītājs aizvainoja latviešus ar krievu valodu
Siguldietis sašutis: vietējā veikalā skan paziņojumi krievu valodā
"Oficiāla divvalodība": pircēju šokējusi krievu valoda aptiekā
"Te nav Krievija": šaha spēlētāja tēvu sadusmoja ielūgums krievu valodā
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

16
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

16
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

21
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

21
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"