Nacionālās apvienības pārstāvis Edvīns Šnore, foto no arhīva

Saeimas deputāts apvainojies par sarunu ar robotu krievu valodā

72
(atjaunots 13:51 13.05.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Edvīns Šnore sūdzas par telekomunikāciju kompānijas robotu, kurš atteicies sarunāties ar viņu latviski.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Nacionālās apvienības pārstāvis Edvīns Šnore, kurš izpelnījās slavu ar citātu no pirmskara sabiedrisko lietu ministra Alfrēda Bērziņa vārdiem par "krievu utīm", tagad apvainojies uz telekomunikāciju kompāniju "Tet".

Izrādījās, ka politiķi, kinorežisoru, Triju Zvaigžņu ordeņa un igauņu Māras zemes krusta ordeņa kavalieri aizskārusi saruna ar robotu. Savu sašutumu viņš pauda Twitter.

"Labdien @mans_tet. Šodien mana saziņa ar Jūsu virtuālo Aneti iegāja strupceļā. Anete pilnībā rusificējusies un latviski vairs nesaprot. Būs pārskatījusies TET retranslētos Krievijas kanālus," uzrakstīja Edvīns Šnore un piemiedza ar aci.

Jāpiebilst, ka Anete neierunājās latviski pat pēc Šnores aizvainotā jautājuma – kāpēc ar viņu runājot krieviski. Tā vietā automātiskais operators ieteicis politiķim izmantot kirilicu.

Telekomunikāciju uzņēmums nekavējoties reaģēja uz deputāta sarkastisko sūdzību un apsolīja izlabot kļūdu.

"Sveiki! Ļoti atvainojamies – nodosim informāciju kolēģiem un izpētīsim, kas tieši noticis, jo ja vien pārlūkā kā galvenā nav iestatīta krievu valoda, saziņai būtu jānotiek latviski," apliecināja kompānijā Tet.

Protams, incidentā savas domas pauda arī niknā nacionālpatriote, publiciste Elita Veidemane.

"Un kāpēc tur vispār skan krievu valoda? Ja pareizi atceros, mums ir tikai viena valsts valoda. Būtu pieļaujama arī kāda cita ES valoda, bet krievu valoda tāda nav," sašutusi skaidroja Elita Veidemane.

Nelaimīgo automātisko asistenti nekavējoties dāsni apveltīja ar dažnedažādiem aizvainojošiem epitietiem: "Anku", "urlo-botu" un pieņēma, ka tas ir veterāns pēc 9. maija svētkiem.

Tomēr virtuālās asistentes Anetes "rusifikācijas" iemesls drīz vien noskaidrojās.

"Sveiki, kolēģi apstiprināja, ka konstatēta problēma - pēc rēķina apmaksas Anete sāk runāt krieviski. Šobrīd Anete ir izslēgta, lai salabotu kļūdu. Atvainojamies par problēmām!" informēja speciālisti no uzņēmuma "Tet".

Atgādināsim, ka plaši pazīstams politiķis un vēsturnieks Edvīns Šnore, kurš ir arī dokumentālās filmas "Padomju stāsts" autors, kļuva 2017. gadā. Skandālu izraisīja viņa frāze priekšvēlēšanu avīzē: "Kā savulaik teica sabiedrisko lietu ministrs Alfrēds Bērziņš, ja vienreiz ielaidīs krievu uti kažokā, ārā to dabūt būs grūti. Patiešām, redzam, ka PSRS laika krievvalodīgie iebraucēji lai arī pastāvīgi gāna un sunī Latviju, prom nebrauc. Vismaz ne tādā apjomā, kā latvieši to vēlētos."

Neraugoties uz sabiedrības sašutumu, nedz Drošības policija, nedz prokuratūra neatrada Šnores sacītājā par "krievu utīm" nacionālā, etniskā vai rasu naida kurināšanas faktu. Beigās politiķis saņēma vien brīdinājumu no Saeimas Mandātu, ētikas un pieteikumu komisijas – mīkstāko no reglamentā paredzētajiem sodiem.

72
Tagi:
sociālie tīkli, latviešu valoda, nacionālpatrioti, krievu valoda
Pēc temata
Lieldienās jāapsveic latviski! Latvijas ĀM vadītājs aizvainoja latviešus ar krievu valodu
Siguldietis sašutis: vietējā veikalā skan paziņojumi krievu valodā
"Oficiāla divvalodība": pircēju šokējusi krievu valoda aptiekā
"Te nav Krievija": šaha spēlētāja tēvu sadusmoja ielūgums krievu valodā
Valdis Keris

Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju

2
(atjaunots 09:29 24.09.2020)
Veselības ministre ierosinājusi vienoties ar mediķiem par iespēju atvēlēt pacientu vajadzībām daļu līdzekļu, kas novirzīti veselības aprūpes personāla atalgojumam.

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Premjeram Krišjānim Kariņam būtu jāizvērtē veselības ministres Ilzes Viņķeles atbilstība ieņemajam amatam. Tādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.

Koalīcijas partiju saskaņotajā 2021. gada budžeta projektā cita starpā atvēlēti 183 miljoni eiro mediķu atalgojuma palielināšanai.

Keris kritiski izvērtēja Viņķeles izteikumus par to, ka nākamā gada budžetā papildu līdzekļi tiks atvēlēti mediķiem, taču ne pacientiem, tāpēc viņa mēģināšot vienoties ar mediķiem par to, lai daļa saņemtā finansējuma tiktu novirzīta pacientu vajadzībām.

Arodbiedrības vadītājs ministres aicinājumu novērtēja kā mēģinājumu sarīdīt pacientus ar ārstiem un nosauca to par nelikumīgu. Pēc viņa domām, tas varētu kļūt par pamatu, vērtējot ministres Ilzes Viņķeles atbilstību amatam.

Viņš atklāja, ka pieprasīs, lai nozares vajadzībām saņemtie papildu līdzekļi tiktu novirzīti tikai algu paaugstinašanai. Pēc viņa domām, 183 milj. eiro novirzīšana algu pielikumam būs obligāts nosacījums, ko paredz likums, un, protams, tā ir laba ziņa. Keris piezīmēja, ka šajā ziņā valdībai nekas nav pārmetams, tātad nav pamata protestiem.

Keris akcentēja, ka nozarē vēl ir daudz darāmā, jo līdzekļu trūkums vēl joprojām ir vērā ņemams.

Viņš atgādināja, ka arodbiedrība jau sen izteikusi neuzticību Viņķelei un arodbiedrība no šī viedokļa neatsakās.

Pērnā gada novembrī notika visas Latvijas veselības aprūpes darbinieku streiks – viņi bija sašutuši par to, ka 2020. gada budžetā nav atvēlēti pietiekami līdzekļi viņu algas palielināšanai. Mediķi pieprasīja Saeimas atlaišanu un Viņķeles demisiju, taču nepanāca ne vienu, ne otru.

2
Tagi:
mediķi, Ilze Viņķele, Valdis Keris, veselība
Pēc temata
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Meli industriālos apmēros: Dombrovskis izanalizēja valdības lēmumus
Latvijā samazinās ārstu skaits
Citādi gaidiet protestus: jaunie ārsti uzstāj uz 30% algas pielikuma
Artis Pabriks

"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā": Artis Pabriks "uzbraucis" bankām

26
(atjaunots 18:33 23.09.2020)
Latvijas aizsardzības ministrs pēkšņi norūpējies par valsts finanšu sektora problēmu un pieprasīja pārtraukt spiedienu, ko jūt banku iebiedētie klienti.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Sarežģītais stāvoklis Latvijas finanšu sektorā, kas radies banku sistēmas "kapitālremonta" rezultātā, šķiet, satraucis ne tikai nozares speciālistus, bet arī varas pārstāvjus.

Piemēram, aizsardzības ministrs Artis Pabriks asi kritizēja banku nesamērīgās prasības.

"Ir pēdējais laiks visiem atzīt, ka prasības banku klientiem ir pārmērīgas un nesaprātīgas. Ieviestas, aizsedzoties ar drošības jautājumiem," Pabriks ar sašutumu klāstīja savā lapā Twitter.

​Tomēr sociālo tīklu lietotāji Pabrika aizbildniecisko žestu novērtēja atšķirīgi – daži atbalstīja politiķa sašutumu cits ironiski atzīmēja, ka bez nopietniem valdības lēmumiem tie ir tikai tukši vārdi.

"Starp citu, šo prasību tiešās sekas ir lielas sabiedrības daļas iedzīšana ātro kredītu lamatās un ātro kredītu nozares uzplaukums kā tāds. Jo, kad pēkšņi banka nekreditē vairs pat gludekļa iegādi – ko gan cilvēkam iesākt?" bija sašutis pazīstamais reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks.

​Viens no komentētājiem atgādināja, ka kredītu trūkuma dēļ reģionos nav iespējams izdzīvot.

"Tieši tā! Bankas reģionos nefinansē ne mājokļa rekonstrukcijas, ne jaunas būvniecības, tikai iegādi, vēl pie tam banka, kuru mēs visi Latvija kopīgi pēdējo izglābām! Kā reģionos dzīvot? Viens ceļš – uz Rīgu... ļoti skumji..." konstatēja Edgars Kaļva.

​"Neticu, ka jūs pats pēkšņi tā izdomājāt, izklausās pēc partijas sponsoru lūguma," politiķi par spēlēm aizdomās tur Misters Futbols.

​"Un kas ir vainīgs? MK un Saeima! Skatoties budžetu, sapratāt, ka nauda garām iet, jo LV iedzīvotāji kontus atvēra LT un EE? Regulējumu vajadzēja, bet kā parasti Latvijā notiek - pārspīlēja ar īstenošanu," ironizēja rilekta.

​"Un banku lobijs , kas ierobežo skaidru naudu, tikpat nesamērīgs un nelikumīgs," autoru atbalstīja lasītājs ar lietotājvārdu "Patiesība ir tur ārā".

​Komentētāji droši kritizēja politiķi par bezdarbību.

"Teica Artis, pamostoties rapšu laukā, kas bija viņa partijas biedru a/parts..." atgādināja Juris Lipsnis.

​"Kapteinis Acīmredzamais no miesas un asinīm," sarkastiski konstatēja cits komentētājs.

​"Es to atzinu pirms gada. Visi atzīs, un? Dzīvos ar atziņu? It kā jau tāpēc ir Saeima un valdība, lai ar atziņām kaut ko arī iesāktu," neapmierināts atzīmēja Kaspars.

​"Vai kāds vēl atceras "pelēko sarakstu" un Krišjāņa Kariņa satraukumu par LV iekļaušanu tajā?" ar izsmieklu apjautājās Arvis Villa.

​"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā ko paši sadaram, mazohistiski šaujot sev visās iespējamās vietās," uz pārmetumu attrauca aizsardzības ministrs.

​Atgādināsim, ka Latvijā pilnā sparā rit finanšu sektora "kapitālremonts" ar mērķi novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Tas sākās 2018. gadā, kad komisijas Moneyval eksperti publicēja ziņojumu par pārkāpumiem Latvijas finanšu sektorā un norādīja: ja valsts nelabosies, tā nokļūs "pelēkajā sarakstā", kas ļoti negatīvi ietekmēs tās ekonomiku.

Represiju giljotīna sāka darbu pilnā sparā, taču kontrolējošās struktūras pieprasa aizvien jaunus upurus. Ārvalstnieki jau ir aizgājuši, tāpēc bez darba palikušie finanšu uzraugi sāka bloķēt vietējo uzņēmēju un vienkāršu iedzīvotāju kontus.

26
Tagi:
Artis Pabriks, bankas, Latvija
Pēc temata
Simtiem dosjē lappušu: kā pārbauda ABLV noguldītājus un vai viņiem atgriezīs naudu
Atlaižu nebūs: bankas nav gatavas atbalstīt uzņēmējus no Baltkrievijas
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu