Latvijas pasts

Latvijas Pasts saņēmis sodu par paaugstinātu sūtījumu tarifu

34
(atjaunots 17:01 12.05.2020)
No 2020. gada 30. marta līdz 17. aprīlim bez Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas ziņas "Latvijas Pasts" paaugstinājis tarifu pārrobežas pasta sūtījumiem uz ASV. Klientiem nodarītos zaudējumus sola kompensēt.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. "Latvijas Pastam" piespriesta soda nauda 9300 eiro apmērā par paaugstinātu tarifu piemērošanu ārvalstu pasta sūtījumiem, vēsta jauns.lv.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija atzīmēja, ka šāds lēmums neatbilst apstiprinātajiem universālo pasta pakalpojumu tarifiem.

Ziņots, ka laikā no 2020. gada 30. marta līdz 17. aprīlim "Latvijas Pasts" paaugstinājis tarifu pārrobežas pasta sūtījumiem uz ASV. Visiem klientiem, kuri šajā termiņā apmaksājuši paaugstināto tarifu, pārmaksātās summas ir jākompensē. Šim nolūkam nāksies patstāvīgi vērsties "Latvijas Pastā".

Regulators uzsvēra, ka jaunu tarifu ieviešana iespējama tikai tad, ja tos apstiprinājusi SPRK. "Latvijas Pasts" šo noteikumu ignorējis, tāpēc saņēmis sodu.

Iepriekš vēstīts, ka no 2020. gada 3. februāra "Latvijas Pasts" pārtraucis sūtījumu piegādi uz Ķīnu koronavīrusa izplatības draudu dēļ. Janvāra beigās "Latvijas Pasts" pieņēma simto kravas lidmašīnu ar sūtījumiem no Ķīnas, bet pēc tam plūsma apsīka.

34
Tagi:
Latvijas Pasts
Pēc temata
Pensijas, lidojumi, pasts un piegādes: koronavīruss jau ietekmējis Latvijas ekonomiku
Latvijā mainīsies sūtījumu saņemšanas kārtība no trešajām valstīm
"Latvijas Pasta" ziņas: Londona pielīdzināta Ukrainai un citi Jaungada jaunumi
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

3
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

3
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

27
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

27
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%