Zivju pārstrādes uzņēmums Kaija/Karavela

Zivju smaka man ir vīraks: mūziķis krīzes laikos kārto šprotes bundžās

42
(atjaunots 12:54 12.05.2020)
Reiz grupa "Blitze" piedalījās "Eirovīzijas" atlasē, bet šodien tās solists strādā zivju cehā pie konveijera – krīzes apstākļos katrs pelna, kā māk.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Krīzes laikos jāmeklē iespējas nopelnīt, nevis jāraud spilvenos, nolēma latviešu grupas "Blitze" solists Arvīds Berķis un iekārtojās darbā uzņēmuma "Kaija" zivju cehā,

Grupas "Blitze" mūziķis, pasākumu organizators un fotogrāfs Arvīds Berķis ilgu laiku nevarēja strādāt nopietnas traumas dēļ – pirms vairākiem mēnešiem viņam gadījies galvaskausa lūzums. Vairākus mēnešus Berķis atguva spēkus, bet, kad beidzot varēja atsākt darbu, sākās Covid-19 pandēmijas radītā krīze, stāsta jauns.lv.

"Līdz ar Covid-19 krīzi zaudēju visus līdzšinējos ienākumus. Līdz šim pelnīju ar muzicēšanu, pasākumu organizēšanu, biju fotogrāfs. Darbi, foto pasūtījumi bija saplānoti līdz pat rudenim, un pēkšņi tie visi tika atcelti. Turklāt es iepriekšējos astoņus mēnešus smagu veselības problēmu dēļ nevarēju pastrādāt. Līdz ar to man nebija ietaupījumu, jo nevarēju veikt uzkrājumus," atklāja Berķis.

Tomēr mūziķis nekrita izmisumā un sāka meklēt darbu – viņs saprata, ka drīz vien uz ielas būs tūkstošiem strādāt gribētāju, un vakanču skaits saruks. Galu gala Berķis iekārtojās uzņēmuma "Kaija" zivju cehā.

"Labi, ka ātri noreaģēju un uzreiz sāku meklēt jebkādu citu darbu. Sapratu – ja jau atlaiž n-tos tūkstošus darbinieku, tad brīvu vakanču nemaz nebūs tik daudz," atcerējās mūziķis.

Ar agrākajiem ienākumiem algu uzņēmumā nevar ne salīdzināt, tomēr tā ļauj savilkt galus kopā.

Darbs nav sarežģīts – patlaban viņš strādā pie konveijera.

"Darbs pie konveijera šajā situācijā ir pat zināmā mērā veselīgs, jo nav laika drūmām domām par šā brīža samērā bezcerīgo situāciju, kāda ir mums – radošajā sfērā esošajiem," piebilda Berķis. Brīvo laiku viņš velta mūzikai un atgūst spēkus pie dabas krūts, jo aizraujas ar makšķerēšanu. "Pats galvenais – strādājam pie grupas "Blitze" jaunā albuma, kas ir jau finiša taisnē!" piebilda solists.

Taujāts, vai jaunajā darba vietā zivju smārds netraucē, atbildēja ar smaidu: "Nē, taču! Man patīk makšķerēt, un zivju smaka man ir kā vīraks. Bet, ja nopietni, jā, protams, aromāts cehā ir ļoti koncentrēts, taču tas nesagādā problēmas – nomazgājos, pārģērbjos un varētu kaut vai braukt spēlēt koncertus. Ja, protams, tādi būtu. Bet tāda ir dzīve! Nevajag krist izmisumā, bet gan mācīties no šā laika, nebaidīties no jebkāda darba un meklēt iespējas šo krīzi pārvarēt. Un aicinu atbalstīt citam citu, iegādāties Latvijas produktus, lai Latvijas ekonomika spētu atgūties," noslēgumā ieteica mūziķis.

42
Tagi:
koronavīruss, Latvija, zivrūpniecība
Pēc temata
Šprotes valsts rezervēm: Latvijas zivju pārstrādātājs netiek galā ar pasūtījumu vilni
Kazāks: šo krīzi Latvija pārdzīvo, kā pieaugušais - ar savu maku
Puse no pasaulē strādājošiem cilvēkiem var palikt bez iztikas līdzekļiem
Latvijas lielais bizness "zem krīzes karoga" varēs samazināt algas darbiniekiem
Deviņi tūkstoši pusotra mēneša laikā: Latvijā notiek kolektīvās atlaišanas
Sadzīt bezdarbniekus likt šprotes un šantažēt ar pabalstu: kā Latvijā meklē kadrus
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

11
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

11
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

41
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

41
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%
Džo Baidens

Krievija un ASV vienojušās pagarināt līgumu NEW START

0
(atjaunots 07:46 27.01.2021)
Krievijas un ASV vadītāji Vladimirs Putins un Džo Baidens tālruņa sarunā izvērtēja sadarbības iespējas vairākos aktuālos jautājumos.

RĪGA, 27. janvārisSputnik. Krievijas un ASV prezidenti Vladimirs Putins un Džo Baidens tālruņa sarunā vienojušies pagarināt līgumu par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Kremļa preses dienestu.

Otrdien, 26. janvārī notika Krievijas valsts vadītāja Vladimira Putina un Savienoto Valstu prezidenta Džo Baidena pirmā telefona saruna

"Notika Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina telefona saruna ar Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Džozefu Baidenu," teikts preses dienesta paziņojumā.

"Izskatītas sadarbības iespējas cīņā ar tik aktuālu problēmu, kā koronavīrusa pandēmija, kā arī citās jomās ieskaitot tirdzniecības un ekonomikas nozari," vēstīja preses dienests.

"Apspriesti aktuāli jautājumi divpusējā un starptautiskajā dienas kārtībā," teikts ziņojumā.

"Prezidenti pauda gandarījumu par šodien (26. janvārī) veikto diplomātisko notu apmaiņu par vienošanos jautājumā par Līguma par stratēģiskajiem uzbrukuma ieročiem pagarināšanu. Tuvākajās dienas puses noslēgs visas nepieciešamās procedūras, kas nodrošina šī svarīgā starptautiski tiesiskā mehānisma raķešu un kodolieroču arsenālu savstarpējas ierobežošanas funkcionēšanai," norādīja Kremlis.  

Tāpat Putins sarunā apsveica Baidenu ar darbības sākumu prezidenta postenī un konstatēja: Krievijas un ASV attiecību normalizācija atbilstu abu valstu un visas starptautiskās sabiedrības interesēm.

Abu valstu vadītāju tālruņa sarunu iniciēja ASV.

"Viņš (Džo Baidens – red.) šodien pēcpusdienā piezvanīja prezidentam Putinam ar nodomu apspriest mūsu vēlmi pagarināt NEW START uz pieciem gadiem, kā arī apstiprināt mūsu stingro atbalstu Ukrainas suverenitātei Krievijas agresijas apstākļos, kā arī apspriest jautājumus, kas rada satraukumu, ieskaitot SolarWinds uzlaušanu, ziņas par Krievijas pilsoņiem, kuri piedāvā prēmijas par ASV kareivjiem Afganistānā, iejaukšanos 2020. gada vēlēšanās, Alekseja Navaļnija saindēšanu un Krievijas drošības spēku apiešanos ar miermīlīgajiem protestu dalībniekiem" preses brīfingā klāstīja ASV prezidenta preses sekretāre Džena Psaki.

Jāpiebilst, ka Krievija jau vairākkārt noraidījusi ASV apsūdzības par visiem iepriekš minētajiem punktiem.

0
Tagi:
Vladimirs Putins, Džo Baidens, NEW START līgums, Krievija, ASV
Pēc temata
Nesankcionēta akcija Maskavā: policija apmētāta ar pudelēm un sniega pikām
Mest pie malas nicinājumu. Trampa bijusī padomniece devusi padomu Baidenam
Krievijas ĀM atbildēja uz apsūdzībām par kiberuzbrukumu ASV
Baidens atvedis ASV atpakaļ PVO. Ko vēl nolēmis jaunais prezidents?