Uzvaras piemineklis

"Mums ir iespļauts sejā": nacionālpatrioti sašutuši par Uzvaras svētku popularitāti Rīgā

136
(atjaunots 16:28 10.05.2020)
Cilvēki, kuri 9.maijā nesa ziedus pie Uzvaras pieminekļa Rīgā, aizkaitinājusi publicisti Ritu Evu Našenieci – viņa to uzskata par "ņirgāšanos".

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Latvijas sociālo tīklu sektorā nacionāli norūpējušies cilvēki demonstrē sašutumu par Uzvaras dienas popularitāti Latvijā.

Nacionālpatriotus nespēj mierināt pat policijas sniegtā informācija: no malas cilvēku skaits patiešām, iespējams, atgādinājis pūli. Tomēr patiesībā viss bija noteikumu robežās: policisti veselu dienu sekoja kārtībai pie Uzvaras pieminekļa un aicināja cilvēkus ievērot noteikumos paredzēto sociālo distanci divu metru attālumā.

​Tomēr publiciste Rita Eva Našeniece nolēma veltīt tēmai dusmīgu publikāciju Facebook.

"Labvakar visiem, kas mani lasa. Lūk, šis ir patiešām nopietni. Šodien izrādījās, ka dzīvojam valstī, kur nedrīkst publiski pulcēties 4.maijā, bet drīkst to darīt 9.maijā.

Esmu cilvēks, kas nav īpaši bailīgs. Mani baidīt nav ieteicams, jo tas var izrādīties neproduktīvi baidītājam. Taču, ja pēc šī 9.maija valdība izliksies, ka nekas nav noticis, mums visiem ir jābaidās dzīvot šajā valstī. Un nē, joprojām nebaidos no COVID 19. Meli ir bīstamāki. Lai kliedētu visus pārpratumus- šis NAV ieraksts, par svinētājiem un - vai vajag nojaukt attiecīgo pieminekli. Un es NEpaužu savas bažas par kroņa vīrusa vilni.

Tātad - šodienas 9.maija PUBLISKĀ PULCĒŠANĀS Pārdaugavā nav tikai ņirgāšanās par mūsu vecīšiem, kas sēdēja mājās un nevarēja no tām iziet. Par manu vīramāti, kura nomira slimnīcā vientulībā un apjukumā, jo kovīda dēļ viņas bērni un mazbērni nevarēja viņu apciemot. Par viņas draugiem, citiem vecīšiem, kas nevarēja ierasties uz viņas bērēm atvadīties. Par cilvēkiem, kas zaudējuši darbu vīrusa dēļ. Par tiem, kas nezin kā samaksāt īri nākošmēnes, jo viņi nevar nopelnīt izolējoties mājās. Par bērniem, kas nedrīkst iet uz skolu un tikties ar draugiem. Iekšlietu sistēma par mums šodien ieņirdza. Noteikums par publisko pasākumu aizliegumu attiecas tikai uz mums - likumpaklausīgajiem pajoliņiem, otrās šķiras muļķīšiem? 4.maijā mēs nevarējām pulcēties, lai svinētu savas valsts svētkus, bet šeit netraucēti notika masveidīgs pulcēšanās pasākums, ko dekorēja policijas klātbūtne. POLICIJAS KLĀTBŪTNE.

Ir radies iespaids, ka Iekšlietu ministri Latvijā sen ir dekoratīvas figūras, bet toni nosaka spēka struktūras policijā. Ministra uzdevums ir turēt muti un tām pārāk netraucēt. Taču tas nenoņem politisko atbildību. Mums visiem ir jābaidās no šādiem ministriem, bet vēl vairāk no tiem, kam patiešām ir vara spēka struktūrās. Man kauns arī par mums. Par smilkstēšanu savā nodabā, savās virtuvēs. Mums ir iespļauts sejā un neizliksimies, ka tas ir lietutiņš. Pat ja visaugstākie labi apmaksātie vadoņi izlksies, ka tas ir lietutiņš, pat ezim skaidrs, ka tas nav.

Ja klusēs visi šie epidemioloģijas gudrie un amatpersonas, ja klusēsim mēs, kas katru dienu pildam šo sociālo kontraktu ar valsti, ja klusēsim - tad mums nav nākotnes. Ja Iekšlietu ministrs un policijas vadītāji paliks savos krēslos - varu jums pateikt - varam sākt baidīties no kaut kā daudz baismīgāka kā COVID 19," lasītājus brīdināja publiciste.

Jau otro dienu sašutumā ir arī publiciste un nacionālpatriote Elita Veidemane, pazīstama ar savu naidu pret Uzvaras pieminekli.

​​"Nepārvarami gribas redzēt, kā reaģēs mūsu premjeriņš un "koalīcijas" partijas uz 9.maija guļanku, ko policija pieļāva savā bezdarbībā. atkal klusēsiet? tik traki bail? vai arī kārtējo slaidi uzspļaujat saviem vēlētājiem un viņu jautājumiem?" raksta Elita Veidemane Twitter. Vēlāk viņa informēja, ka jau nosūtījusi pieprasījumu iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam.

Atgādināsim, ka, ņemot vērā ārkārtējās situācijas ietvaros ieviestā sapulču aizlieguma dēļ šogad 9.maija svinības Uzvaras parkā nenotika, taču cilvēki varēja nākt un nolikt ziedus.

Policija informēja, ka vakar kārtības sargi noformējuši 15 administratīvās lietas sakarā ar pārkāpumiem, kas pieļauti, noliekot ziedus pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā.

Uzvaras parka apkaimē atradās liels skaits cilvēku, tomēr policijas pārstāvji atzīmēja, ka situācija ir mierīga un diena norit bez incidentiem.

136
Tagi:
Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena, Rīga
Pēc temata
Gaisa parāde, klusuma brīdis un "Nemirstīgais pulks" uz balkoniem: Uzvaras diena Krievijā
Nosvinēsim Uzvaras dienu kopā: biedrība "9maijs.lv" ielūdz uz tiešsaistes koncertu
Atņēma izglītību, neiedeva pilsonību: aktīviste par to, kā Latvijā apvienoja krievus
Miera svētki un drošības pasākumi: kā Rīga atzīmē Uzvaras dienu pandēmijas apstākļos
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

10
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

10
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

Putins ierosinājis pasākumus spriedzes mazināšanai Eiropā

0
(atjaunots 20:09 26.10.2020)
INF līgums bija svarīgs elements starptautiskās drošības un stratēģiskās stabilitātes arhitektūrā, uzskata Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins sniedzis paziņojumu par papildu soļiem situācijas deeskalācijai Eiropā apstākļos, kad darbību pārtraucis Līgums par vidēja un maza darbības rādiusa raķetēm (INF), vēsta RIA Novosti

"Līgums INF bija svarīgs elements starptautiskās drošības un stratēģiskās stabilitātes arhitektūrā. Īpaša loma Līgumam bija prognozējamības un savaldības uzturēšanas aspektā raķešu jomā Eiropas teritorijā," teikts dokumentā, ko publicēja Kremļa preses dienests.

Pagājušajā gadā ASV ar vienpusēju lēmumu izstājās no INF, pie tam pārmetot Krievijai līguma pārkāpumus. Maskava noliedza visas apsūdzības un bija gatavi nodemonstrēt raķeti, kas radījusi šaubas, tomēr Vašingtona nenāca pretī.

Putins uzskata līguma laušanu par kļūdu, kas "pastiprina raķešu bruņojuma sacensību izvēršanās, konfrontācijas potenciāla pieauguma risku un tālāku ceļu pie nekontrolējamas eskalācijas".

Valsts vadītājs atzīmēja, ka, ņemot vērā spriedzi Krievijas un NATO attiecībās acīmredzami arī draudi Eiropas drošībai.

"Šajos apstākļos nepieciešami aktīvi centieni mazināt uzticības deficītu, stiprināt reģionālo un globālo stabilitāti, kā arī mazināt riskus, ko rada savstarpēja nesapratne un domstarpības raķešu bruņojuma jomā," viņš uzsvēra.

Ierosinājumi

Prezidents ieteica izstrādāt instrumentus, kas ļautu mazināt spriedzi un satraukumu.

"Piemēram, runa varētu būt par pārbaudes pasākumiem kompleksiem "Aegis Ashore" ar starta iekārtām Mk-41 ASV un NATO bāzēs Eiropā, kā arī raķetēm 9M729 Krievijas Federācijas BS objektos Kaļiņingradas apgabalā," teikts paziņojumā.

Uzsvērts, ka visu darbību pamatā jābūt abpusēju soļu principam: Maskava ir gatava atteikties no raķešu 9M729 izvēršanas Krievijas Eiropas teritorijā, taču ar noteikumu, ja NATO spers līdzīgus soļus.

"Mēs apstiprinām gatavību pieturēties pie Krievijas Federācijas iepriekš izsludinātā moratorija sauszemes bāzes vidēja un maza darbības rādiusa raķešu izvēršanai, kamēr atbilstošajos reģionos neparādīsies analoģiskas klases ASV ražots raķešu bruņojums," paziņoja Putins un piezīmēja, ka Krievija vēl aizvien cer uz atbildes moratoriju.

Noslēgumā viņš vēlreiz uzsvēra, ka Maskava ir gatava kopīgam darbam, un pauda cerību, ka arī tās partneri meklēs iespējas, kā uzturēt stabilitāti un novērst raķešu krīzes pasaulē bez INF.

0
Tagi:
Eiropa, Putins, NEW START līgums
Pēc temata
Vladimirs Putins par Rietumu apsūdzībām: mani tas neuztrauc
Skandāls pa visu Baltiju: kāpēc Igaunijas politiķis uzlielījis Putinu