Artis Pabriks

Nacisma sakāves dienā oficiālā Latvija pagodināja Lestenē kritušo SS leģionāru piemiņu

103
(atjaunots 12:38 09.05.2020)
Nacisma sakāves jubilejā Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks nolika ziedus pie SS latviešu leģionāru kapiem Lestenē un paziņoja, ka uzvarētāju karā nebija; kādēļ tas pat neizbrīna.

RĪGA, 9. maijs – Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. Nacisma sakāves dienā un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā – 8. maijā – aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji nolika ziedus Lestenes kapos, kur ir apbedīti Waffen SS latviešu leģionāri. Pabriks atzīmēja, ka, viņaprāt, "nacisma sagrāves dienā uzvarētāju nebija. Otrais pasaules karš iznīcību un postu nesa visām tajā ierautajām nācijām un tautām".

Sarunā ar Sputnik Latvija vēsturnieks Vlads Bogovs atzīmēja, ka viņš nav pārsteigts, ka Latvija pagodina leģionārus uzvaras dienā pār nacismu.

"Oficiālā Latvija patiešām uzskata, ka vienīgie Otrā pasaules kara varoņi, kuri tajā "Latvijas vārdā" nolika savas galvas, bija Waffen SS latviešu leģionāri," atzīmēja viņš.

Savukārt Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētāju Miroslavu Mitrofanovu pārsteidz kas cits:

"Tas, ka Latvijas oficiālie pārstāvji 8. maijā nolika ziedus Lestenē, kur atrodas Waffen SS latviešu leģionāru memoriāls ar attiecīgu pieminekli centrā, ir absolūti Latvijas oficiālās politikas un pozīcijas garā Otrā pasaules kara jautājumā.

Pārsteidz tas, ka Latvijā joprojām nekādā veidā nav pārdēvējuši oficiālo atceres dienu 8. maiju – kaut kā "laika gara stilā"."

Mitrofanovs uzskata, ka šāda ziedu nolikšana ir loģiska, jo tiek atzīmēta Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena.

"SS leģionāri taču arī, pēc oficiālās Latvijas domām, ir "Otrā pasaules kara upuri un varoņi". Jā, protams, ir absurdi 8. maijā nolikt ziedus Lestenē, taču tādos laikos mums Latvijā nākas tagad dzīvot.

Paradoksāli ir arī tas, ka oficiālā Latvija nekādā veidā īpaši neatzīmēja Starptautisko nacisma sagrāves dienu – un to pamanīja daudzās valstīs. Jo tas tik tiešām ir nepieņemams fakts," uzsvēra Mitrofanovs.

Kā jau rakstīja Sputnik, Latvijas pirmās amatpersonas individuālā kārtībā nolika ziedus un vainagus Brāļu kapos Rīgā, kur atdus dažādu periodu Latvijas kareivji, kuri karoja dažādās frontes pusēs. Plašāk par to, kā notika šī ziedu nolikšana ārkārtējās situācijas apstākļos koronavīrusa dēļ, Sputnik Latvija krievu versijas fotoreportāžā.

103
Tagi:
SS Latviešu leģions, Artis Pabriks
Pēc temata
Gaisa parāde, klusuma brīdis un "Nemirstīgais pulks" uz balkoniem: Uzvaras diena Krievijā
Nosvinēsim Uzvaras dienu kopā: biedrība "9maijs.lv" ielūdz uz tiešsaistes koncertu
Pirmais latvietis – PSRS varonis: kā Pols Armāns cīnījās ar fašistiem Eiropā
Viņi cīnījās par Dzimteni: latvieši un latviešu vienības Sarkanajā armijā
Kafejnīca

Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc

1
(atjaunots 15:27 11.07.2020)
Jaunu pasākumu ieviešanu, kuri ierobežo sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbu Latvijā, tūrisma nozare uztvēra vairāk nekā nepriecīgi, gaidot jaunus triecienus.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Kultūras, sporta, izklaides iestāžu, tai skaitā diskotēku, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un baznīcu darba laiks nedrīkst sākties agrāk par plkst. 6:00 un beigties vēlāk par plkst. 0:00, kinoseansi ārpustelpās var turpināties līdz plkst. 2:00.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele skaidroja šādus ierobežojumus ar to, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iegūto informāciju, viens no kontaktēšanas veidiem, kura rezultātā notiek inficēšanās, ir izklaides pasākumi, privāti pasākumi un sabiedriskās ēdināšanas vietas – bāri, kafejnīcas un klubi, vēsta Rus.lsm.lv.

Tūrisms šokā

Taču Rīgas Tūrisma attīstības biroju Viņķeles skaidrojumi nemierina.

Biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis uzsver, ka katram ierobežojumam būs ekonomiskas sekas. Šajā gadījumā – klientu skaita un apgrozījuma kritums.

Tikmēr Latvijā šobrīd tiek fiksēts augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā, atzīmē Jenzis.

Pašos restorānos pret ierobežojumiem attiecās mierīgāk. Restorāna "Buržujs" vadītājs Gaitis Burba pastāstīja, ka jaunajiem ierobežojumiem nebūtu īpaši jāietekmē bizness, jo normāla viesu komplektācija restorānā ir 2-4 cilvēki. Vai līdz 8 cilvēkiem, ja ņem vērā terasi.

1
Tagi:
tūrisms, bezdarbs
Pēc temata
Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Arodbiedrības: pēc robežu atvēršanas desmitiem tūkstošu cilvēku var pamest valsti
Latvijas armija

"Jūs esiet Latvijas lepniem!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu

7
(atjaunots 15:21 11.07.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrija uzsākusi akciju "Pasveicini karavīru!" par godu Latvijas armijas dzimšanas dienai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas armija 10. jūlijā svin 101. gadadienu. Par godu armijas dzimšanas dienai Latvijas Aizsardzības ministrija aicina visus piedalīties akcijā "Pasveicini karavīru!" ar tēmturi #pasveicinikaravīru.

"Ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Latvijas armija karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu! Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles," piedāvā Aizsardzības ministrijas Facebook lapā.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš uzrakstīja Twitter vietnē apsveikumu karavīriem, zemessargiem un jūrniekiem, atzīmējot, ka ir ļoti gandarīts ar viņu profesionālo ieguldījumu Latvijas armijas kaujas iespēju stiprināšanā.

​Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā mikroblogā bija ļoti īss savos apsveikumos.

"Sirsnīgi sveicu Latvijas Armiju dzimšanas dienā! Jūs esiet mūsu Latvijas lepnums!" uzrakstīja viņš.

​Uz aicinājumu apsveikt Latvijas armiju jau ir atsaukusies Lietuvas ĀM. Twitter vietnē diplomāti uzrakstīja: "Brāļi Lietuvā sveic Latvijas armiju 101. gadadienā!" Šo publikāciju brāļi no Lietuvas dāsni papildināja ar karogiem un tēmturi #WeAreNATO.

​Arī Ziemeļatlantijas alianse nepalika malā stāvam.

"10. jūlijā Latvijas armija atzīmē 101 gadu. Turpinot labo tradīciju akcijas "Pasveicini karavīru!" rīkošanā, piedāvājam visiem uzrakstīt siltus vārdus, kas būs veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienošajiem," uzrakstīja Latvijā izvietoto alianses spēku Twitter mikroblogā.

7
Tagi:
NBS, armija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
Jebkāda informācija par padošanos – meli! AM laidusi klajā bukletu kara gadījumam
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi