Rail Baltica

Latvija var kļūt par pirmo Baltijas valsti ar divlīmeņu tiltu: tieši virs Daugavas

65
(atjaunots 10:07 08.05.2020)
Ambiciozais Rail Baltica projekts Latvijā var kļūt vēl ambiciozāks: dzelzceļa būvniecības nolūkos pāri Daugavai uzbūvēs divlīmeņu tiltu.

RĪGA, 8. maijs – Sputnik. Daugavas upi Salaspils novadā varētu šķērsot divlīmeņu tilts. Un tas viss Rail Baltica projekta labad, vēsta Mixnews.lv.

Tiek pieļauta arī divu tiltu būvniecība – dzelzceļa un autoceļa tilta, taču visiespējamākais ir divlīmeņu tilta variants, kur divi ceļi atradīsies viens virs otra.

"RB Rail" reģionālais vadītājs Ģirts Bramanis paskaidroja, ka tika projektēti abi varianti, un tie šobrīd tiek apspriesti ar Latvijas satiksmes ministru Tāli Linkaitu. Un ministrs dod lielāku priekšroku divlīmeņu variantam.

Šo tiltu var sākt būvēt 2023. gadā. Ja tas notiks, Latvija kļūs par pirmo valsti Baltijā, kura varēs palielīties ar šādu konstrukciju.

Taču būvniecība skars dzīvojamās mājas, kuras atrodas Salaspils apkaimē Daugavas krastā. Tur ir tikai trīs mājas, kuras atrodas Rail Baltica ceļā. Viena ir jauna, viena stāv tukša, savukārt ar trešās mājas saimnieci jautājums pagaidām paliek neskaidrs.

Sakarā ar kompensācijām "RB Rail" pagaidām neviens nav vērsies.

Iepriekš ziņots, ka dzelzceļa projekta Rail Baltica vajadzībām posmā no Rīgas lidostas līdz Rīgas Centrālajai stacijai nojauks sešas privātmājas.

Kopumā 86 objekti ar kopējo platību 21,84 hektāri atrodas Rail Baltica stacijas un tās infrastruktūras posmā lidostā "Rīga". Vēl 37 nekustamā īpašuma objekti ar kopējo platību 1,3 hektāri atrodas Rīgas Centrālās stacijas posmā. Visus šos objektus paredzēts atsavināt.

Neskaitot to, posmā no Zolitūdes ielas līdz Rīgas lidostai projekta īstenošanas nolūkos izcirtīs 410 kokus.

Par projektu

Rail Baltica ir Eiropas sliežu standarta dzelzceļa projekts ar Eiropas vilcienu kustības pārvaldes sistēmu, kurš ies no Tallinas cauri Baltijas valstīm līdz Varšavai Polijā. Projektu koordinē AS "RB Rail", savstarpējs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas uzņēmums. Trases garums Igaunijā sastādīs 300 kilometrus, Lietuvā – 360 kilometrus, Latvijā – nedaudz vairāk par 300 kilometriem.

Vienošanās par Rail Baltica celtniecību parakstīta 2017. gada 31. janvārī Tallinā Baltijas valstu premjerministru tikšanās laikā. Vienošanās ietver valstu saistības, kuras nepieciešamas dzelzceļu satiksmes izbūvei ar Centrāleiropu.

Tiek gaidīts, ka no 2022. gada sāksies stacijas pārbūve no Latgales priekšpilsētas puses, savukārt no 2024. gada – no centra puses, 2025. gadā veiks apdares darbus. 2022.-2025. gadā būvēs tiltu. Vilcienu kustības uzsākšanai Rail Baltica ir jābūt gatavam 2026. gadā. Tiltu, uzbērumu un Rīgas Centrālās stacijas kompleksu par 430,5 miljoniem eiro uzbūvēs būvfirmu apvienība "Besix ReRe Group", kurā ietilpst beļģu "Besix" un Latvijas SIA "ReRe būve".

65
Tagi:
Rail Baltica
Pēc temata
Kā izdzīvot Latvijai koronavīrusa epidēmijas apstākļos? Solīto miljardu nav
Rail Baltica prasa upurus: būvdarbu dēļ Rīgā izcirtīs vairāk nekā 400 kokus
Eksperts: Rail Baltica ir ne tikai ekonomiskas, bet arī politiskas problēmas
Politologs: Rail Baltica izrādījās nevis gadsimta būve, bet gan kukulis Baltijas varām
Juris Jansons

Pacientu šķirošana un policijas iejaukšanās: kas satrauc Latvijas iedzīvotājus

7
(atjaunots 08:27 25.02.2021)
Tiklīdz tiek ieviests jauns Covid-19 ierobežojums Tiesībsarga biroja saņemto sūdzību skaits divreiz pieaug, paziņoja Juris Jansons.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Pacientu šķirošana, policijas iejaukšanās privātajā dzīvē, tirdzniecības ierobežojumi – šādi jautājumi visvairāk satrauca Latvijas iedzīvotājus, kuri Covid-19 pandēmijas laikā vērsās Tiesībsarga birojā, ziņo tvnet.lv.

24. februārī tiesībsargs Juris Jansons piedalījās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Tikšanās laikā Jansons pastāstīja, ka pandēmijā Birojs ir saskāries ar lielu darba apjomu, daļēji tas saistīts ar komunikācijas trūkumu ar iedzīvotājiem un ar valdības neloģiskajām rīcībām, ieviešot dažādus ierobežojumus. Pēc viņa vārdiem, tiklīdz tiek ieviests jauns ierobežojums vai tiek apspriesta tā lietderība, sūdzību skaitu, kas nonāk Biroja, pieaug divreiz. Cilvēki grib saprast, kāpēc tiek ieviests tāds vai citāds ierobežojums, un daudzi norāda uz to neloģiskumu.

Jansons pastāstīja arī, ka bija diezgan daudz satraucošu zvanu no cilvēkiem par pacientu šķirošanu pandēmijas laikā. "Šādās krīzes situācijās bija jābūt krīzes komunikācijai, un mēs to vairākkārt uzsvērām valdībai," pauda Jansons.

Viņš uzsvēra, ka bieži vien tas, ko saka premjers pēc valdības sēdēm, atšķiras no tā, ko runāja nozaru ministri. Attiecīgi pieaug neuzticība valdības lēmumu leģitimitātei.

Tiesībsarga biroja ziņojumā par 2020. gadu teikts, ka sākotnēji pieauga iesniegumu skaits par darba devēja noteiktu dīkstāvi, bezalgas atvaļinājumiem, darba devēju izvirzītām īpašām prasībām vai gluži pretēji – nepietiekamu piesardzību Covid-19 apstākļos, policijas pārlieku iejaukšanos pašizolācijā esošo cilvēku privātajā dzīvē, skolēnu brīvpusdienām un pārtikas pakām.

Savukārt rudenī cilvēki interesējās, vai prasības nēsāt aizsargmasku un ierobežojumi ekonomikā un tirdzniecība neaizskar iedzīvotāju pamattiesības.

7
Tagi:
Jansons, tiesībsargs, tirdzniecība, ierobežojumi, policija, valdība, koronavīruss
Pēc temata
Cilvēki salst: aptiekas lūdz mainīt ierobežojumus
Latvijas valdība – "pasaules aizkulišu" sazvērestības rezultāts, jeb Galva uz plauktiņa
"Kur jūs esat mūs noveduši?" Bāra īpašnieks raud policistu priekšā
No 1. marta Latvijā atkal būs pieejami frizieru pakalpojumi, manikīrs un pedikīrs
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

19
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

19
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju