Mobilā laboratorija koronavīrusa analīžu nodošanai, foto no arhīva

Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam

51
(atjaunots 08:20 08.05.2020)
Koronavīrusa izplatības apkarošanai 13. martā Latvijas Republikā izsludinātais ārkārtējās situācijas režīms tiek pagarināts līdz 9. jūnijam ar atsevišķiem mīkstinājumiem.

RĪGA, 8. maijs – Sputnik. Ar koronavīrusa izplatības draudiem saistītais ārkārtējās situācijas režīms Latvijā tiek pagarināts līdz 9. jūnijam, taču ir paredzēta virkne mīkstinājumu.

"Ārkārtējās situācijas režīms tiek pagarināts līdz 9. jūnijam. Pēc 12. maija būs atļauts pulcēties ne vairāk par 25 cilvēkiem vienlaikus, viņiem visiem būs jāievēro divu metru distance. Sabiedriskajā transportā ieviesīs obligātu sejas masku nēsāšanu," paziņoja Ministru kabinetā.

Ārkārtējās situācijas režīms Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā ir spēkā kopš 13. marta. Republikā ir aizliegti sabiedriskie un publiskie pasākumi, skolās un augstskolās izbeigtas mācības klātienē, apturēta visa starptautiskā pasažieru transporta satiksme. Ieviesti sociālās distancēšanās pasākumi.

Iepriekš Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri vienojās par Baltijas iekšējo robežu atvēršanu no 15. maija. Cilvēkiem, kas ieceļos Baltijas valstīs no citām valstīm, saglabājas divu nedēļu karantīnas prasība. Latvijas Satiksmes ministrija paziņoja, ka strādā pie starptautisko gaisa un jūras pasažieru pārvadājumu atjaunošanas no 13. maija.

Saskaņā ar Veselības ministrijas 7. maija datiem, Latvijā ir atklāti 909 Covid-19 inficēšanās gadījumi, 18 cilvēki ir miruši. Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu, kas kopš šī gada sākuma izplatījusies no Ķīnas, par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir reģistrēti 3,8 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 268 tūkstoši cilvēku ir miruši.

51
Tagi:
epidēmija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)
Pēc temata
Policija izvērtēs Liepājas mēra rīcību, kurš Lieldienās apmeklēja baznīcu
Sods par ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu pārkāpšanu pieaudzis līdz 2000 eiro
Pie Brīvības pieminekļa notika protests pret ārkārtējās situācijas režīmu
Jelgavā ar Covid-19 inficējies cilvēks staigāja pa ielām
Jaunā māte ar bērnu un autiņbiksēm, foto no arhīva

Alimentus bērniem maksā valsts: kāpēc sievietes Latvijā nevēlas laist pasaulē bērnus

2
(atjaunots 14:26 06.06.2020)
Gandrīz puse laulību valstī izirst, pēc šķiršanās sieviete paliek viena ar bērniem. Tādos apstākļos ir grūti diskutēt par dzimstības palielināšanu.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Radio Baltkom klausītāja paskaidroja ekspertiem, kāpēc dzimstība Latvijā krītas.

Programmā "Vakara interaktīvs. Izolācijas hronikas" tika apspriesta demogrāfijas tēma. Šonedēļ, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā sociologs Jānis Hermanis publicēja datus, kas liecina: 1991. gadā Latvijā bija aptuveni 718 tūkstoši bērnu vecumā līdz 18 gadiem, bet 30 gadus vēlāk – tikai aptuveni 377 tūkstoši, turklāt pēdējos 10 gadus šī rādītāja līmenis gandrīz nemainās.

Sieviete, kas piezvanīja studijai, pastāstīja savas domas: lieta tāda, ka sievietes nav pārliecinātas par savu partneri. Pēc viņas vārdiem, šķiršanās gadījumu skaits valstī ir pārāk liels, un atbildība par bērniem pēc attiecību iziršanas gandrīz pilnībā gulstas uz sieviešu pleciem.

"Man šķiet, visi aizmirst vienu iemeslu, kas ietekmē dzimstību ģimenēs. Cik pie mums šķiras? Apmēram 40%! Kāpēc sievietei dzemdēt bērnus, ja viņa nav pārliecināta par savu laulību. Kad cilvēki šķiras, viss paliek uz mammas pleciem, lielākoties viņa sedz visus materiālos izdevumus. Cik bērnus viņa var laist pasaulē? Nu, vienu vai divus. Kad ir divi vecāki, pat, ja viņi nevar palīdzēt materiāli, viņi morāli rūpēsies par bērnu. Es runāju no savas pieredzes. Abiem maniem bērniem alimentus maksāja valsts, nevis tētis," pastāstīja sieviete.

Georga lentīte
© Sputnik / Владимир Трефилов

Centrālās statistikas pārvaldes dati pat 2017. gadu liecina, ka nabadzības risks visvairāk apdraud vecākus, kuri audzina bērnus vieni. Ja ģimenē ir divi vecāki, risks būtiski mazinās.

Eurostat vēsta, ka pēdējo desmit gadu laikā Latvijā par 16,4% samazinājies ģimeņu skaits ar bērniem. Mājsaimniecības ar bērniem, kurās ir divi laulāti pieaugušie, tikai mazliet pārsniedz pusi (52,6%) no ģimeņu kopskaita – tas ir zemākais rādītājs ES. Pie tam 55% ģimeņu ar bērniem Latvijā ir tikai viens bērns.

2
Tagi:
sociālā aprūpe, Latvija, bērni
Pēc temata
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas
Demogrāfs: bez ģimenes lietu ministrijas neizdosies paaugstināt dzimstību
Latvijas simtgades antirekords – dzimstības sarukšana
Pasaules brīvie latvieši pieprasa paaugstināt dzimstību
Rīgas mikroautobuss. Foto no arhīva

Lai patiešām būtu komfortabli: atceltas atlaides visiem Rīgas mikroautobusiem

5
(atjaunots 13:09 06.06.2020)
Iepriekš "Rīgas mikroautobusu satiksme" bija astoņi maršruta autobusi ar atlaidēm, tagad nebūs neviena. Tas viss – tikai pasažieru komforta labad, apgalvo uzņēmums.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Atlaides brauciena maksai tiks atceltas visos "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) maršrutos, informēja Rīgas domes Satiksmes departaments, vēsta Press.lv.

Brauciena maksas atlaides tiks saglabātas tikai I un II grupas invalīdiem.

Iepriekš atlaides bija pieejamas astoņos mikrotautobusu maršrutos.

Uzņēmums paskaidroja, ka pārvietošanās ar mikroautobusiem ir augsta servisa pakalpojums un uzņēmums jau vairākkārt atcēlis atlaides dažos maršrutos.

Tas veikts, lai cilvēki, kuri maksā pilnu brauciena maksu, patiešām varētu ērti pārvietoties pa pilsētu, skaidroja RMS.

Mikroautobusu pārvadājumi Rīgā bija pārtraukti, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, un vēl līdz šim nav atsākti.

No 27. marta tika atceltas atlaides Rīgas pašvaldības transportā, ņemot vērā koronavīrusa pandēmiju. No 1. jūnija daļa atlaižu atjaunojās. Piemēram, nestrādājošie pensionāri, kuru dzīvesvieta reģistrēta Rīgā, var izmantot bezmaksas braucienus tikai darba dienās no pl. 10:00 līdz 15:00.

5
Tagi:
Rīgas dome, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Rīgas satiksme": vienādojums, kur visi ir nezināmie
Sēdi mājās: Rīgā slēgti maršruta autobusu reisi
Kurš būs ieguvējs sakarā ar atvieglojumu atcelšanu minibusos un cik Rīga ietaupīs
Rīgas dome pastāstīja, kad atjaunosies atlaides pensionāriem sabiedriskajā transportā