Lidosta Rīga, foto no arhīva

Izvietot visus ar divu metru distanci ir nereāli: Latvija prāto, atjaunot lidojumus

51
(atjaunots 11:22 07.05.2020)
Pirms starptautisko pasažieru lidojumu atjaunošanas ir jāizstrādā vienoti noteikumi aviokompānijām un lidostām – cik bieži ir jāveic dezinfekcija, vai pasažieriem ir jāliek valkāt sejas maskas, kas būs ar sēdvietām, kāda distance ir jāievēro, paziņoja Māris Gorodcovs.

RĪGA, 7. maijs – Sputnik. ES valstis gatavojas starptautisko pasažieru lidojumu atjaunošanai un gaida no Eiropas Komisijas vienotu noteikumu izstrādi, paziņoja radio Baltkom ēterā Latvijas Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs.

Viņš paskaidroja, ka tas skar pasažieru sēdvietu dezinfekciju, pasažieru pienākumu atrasties lidmašīnā sejas maskās, vai ģimenes locekļi drīkst sēdēt blakus un daudzus citus jautājumus.

"Tas attieksies arī uz lidostām," piebilda Gorodcovs. "Rīgas lidostā repatriācijas reisu laikā mēs centāmies uzturēt divu metru distancei, taču rinda izgāja ārpus termināļa ēkas. Tātad ir skaidrs, ka šo prasību nav iespējams izpildīt, vai arī apkalpot vienu lidojumu stundā. Citās valstīs tāda pati aina. Tādēļ ir svarīgi, lai visi pasākumi būtu vienoti visiem."

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri vienojās no 15. maija atvērt Baltijas iekšējās robežas. Pilsoņiem, kas ierodas Baltijā no citām valstīm saglabāsies divu nedēļu karantīna.

Pēc tam, kad Baltijas valstis atjaunos pārvietošanās brīvību savā starpā, nākotnē šai telpai varētu pievienoties Polija un Somija, paziņoja Latvijas prezidents Egils Levits.

Arī Latvijas Satiksmes ministrija strādā pie tā, lai 13. maijā bez ierobežojumiem atjaunotu starptautiskos gaisa un jūras pasažieru pārvadājumus, taču šāds lēmums valdībai vēl ir jāizskata.

51
Tagi:
koronavīruss, lidosta Rīga
Pēc temata
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Biļetes kļūs dārgākas: lidosta "Rīga" gatavojas lidojumu atjaunošanai
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Ryanair neatsāks reisus ar "trako" prasību lidot ar tukšu vidējo rindu
Iztērēti vairāk nekā 800 milj. eiro: tūristi devuši nopietnu artavu Latvijas ekonomikā
Jaunā māte ar bērnu un autiņbiksēm, foto no arhīva

Alimentus bērniem maksā valsts: kāpēc sievietes Latvijā nevēlas laist pasaulē bērnus

0
(atjaunots 14:26 06.06.2020)
Gandrīz puse laulību valstī izirst, pēc šķiršanās sieviete paliek viena ar bērniem. Tādos apstākļos ir grūti diskutēt par dzimstības palielināšanu.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Radio Baltkom klausītāja paskaidroja ekspertiem, kāpēc dzimstība Latvijā krītas.

Programmā "Vakara interaktīvs. Izolācijas hronikas" tika apspriesta demogrāfijas tēma. Šonedēļ, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā sociologs Jānis Hermanis publicēja datus, kas liecina: 1991. gadā Latvijā bija aptuveni 718 tūkstoši bērnu vecumā līdz 18 gadiem, bet 30 gadus vēlāk – tikai aptuveni 377 tūkstoši, turklāt pēdējos 10 gadus šī rādītāja līmenis gandrīz nemainās.

Sieviete, kas piezvanīja studijai, pastāstīja savas domas: lieta tāda, ka sievietes nav pārliecinātas par savu partneri. Pēc viņas vārdiem, šķiršanās gadījumu skaits valstī ir pārāk liels, un atbildība par bērniem pēc attiecību iziršanas gandrīz pilnībā gulstas uz sieviešu pleciem.

"Man šķiet, visi aizmirst vienu iemeslu, kas ietekmē dzimstību ģimenēs. Cik pie mums šķiras? Apmēram 40%! Kāpēc sievietei dzemdēt bērnus, ja viņa nav pārliecināta par savu laulību. Kad cilvēki šķiras, viss paliek uz mammas pleciem, lielākoties viņa sedz visus materiālos izdevumus. Cik bērnus viņa var laist pasaulē? Nu, vienu vai divus. Kad ir divi vecāki, pat, ja viņi nevar palīdzēt materiāli, viņi morāli rūpēsies par bērnu. Es runāju no savas pieredzes. Abiem maniem bērniem alimentus maksāja valsts, nevis tētis," pastāstīja sieviete.

Georga lentīte
© Sputnik / Владимир Трефилов

Centrālās statistikas pārvaldes dati pat 2017. gadu liecina, ka nabadzības risks visvairāk apdraud vecākus, kuri audzina bērnus vieni. Ja ģimenē ir divi vecāki, risks būtiski mazinās.

Eurostat vēsta, ka pēdējo desmit gadu laikā Latvijā par 16,4% samazinājies ģimeņu skaits ar bērniem. Mājsaimniecības ar bērniem, kurās ir divi laulāti pieaugušie, tikai mazliet pārsniedz pusi (52,6%) no ģimeņu kopskaita – tas ir zemākais rādītājs ES. Pie tam 55% ģimeņu ar bērniem Latvijā ir tikai viens bērns.

0
Tagi:
sociālā aprūpe, Latvija, bērni
Pēc temata
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas
Demogrāfs: bez ģimenes lietu ministrijas neizdosies paaugstināt dzimstību
Latvijas simtgades antirekords – dzimstības sarukšana
Pasaules brīvie latvieši pieprasa paaugstināt dzimstību
Rīgas mikroautobuss. Foto no arhīva

Lai patiešām būtu komfortabli: atceltas atlaides visiem Rīgas mikroautobusiem

5
(atjaunots 13:09 06.06.2020)
Iepriekš "Rīgas mikroautobusu satiksme" bija astoņi maršruta autobusi ar atlaidēm, tagad nebūs neviena. Tas viss – tikai pasažieru komforta labad, apgalvo uzņēmums.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Atlaides brauciena maksai tiks atceltas visos "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) maršrutos, informēja Rīgas domes Satiksmes departaments, vēsta Press.lv.

Brauciena maksas atlaides tiks saglabātas tikai I un II grupas invalīdiem.

Iepriekš atlaides bija pieejamas astoņos mikrotautobusu maršrutos.

Uzņēmums paskaidroja, ka pārvietošanās ar mikroautobusiem ir augsta servisa pakalpojums un uzņēmums jau vairākkārt atcēlis atlaides dažos maršrutos.

Tas veikts, lai cilvēki, kuri maksā pilnu brauciena maksu, patiešām varētu ērti pārvietoties pa pilsētu, skaidroja RMS.

Mikroautobusu pārvadājumi Rīgā bija pārtraukti, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, un vēl līdz šim nav atsākti.

No 27. marta tika atceltas atlaides Rīgas pašvaldības transportā, ņemot vērā koronavīrusa pandēmiju. No 1. jūnija daļa atlaižu atjaunojās. Piemēram, nestrādājošie pensionāri, kuru dzīvesvieta reģistrēta Rīgā, var izmantot bezmaksas braucienus tikai darba dienās no pl. 10:00 līdz 15:00.

5
Tagi:
Rīgas dome, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Rīgas satiksme": vienādojums, kur visi ir nezināmie
Sēdi mājās: Rīgā slēgti maršruta autobusu reisi
Kurš būs ieguvējs sakarā ar atvieglojumu atcelšanu minibusos un cik Rīga ietaupīs
Rīgas dome pastāstīja, kad atjaunosies atlaides pensionāriem sabiedriskajā transportā