Lidosta Rīga, foto no arhīva

Izvietot visus ar divu metru distanci ir nereāli: Latvija prāto, atjaunot lidojumus

59
(atjaunots 11:22 07.05.2020)
Pirms starptautisko pasažieru lidojumu atjaunošanas ir jāizstrādā vienoti noteikumi aviokompānijām un lidostām – cik bieži ir jāveic dezinfekcija, vai pasažieriem ir jāliek valkāt sejas maskas, kas būs ar sēdvietām, kāda distance ir jāievēro, paziņoja Māris Gorodcovs.

RĪGA, 7. maijs – Sputnik. ES valstis gatavojas starptautisko pasažieru lidojumu atjaunošanai un gaida no Eiropas Komisijas vienotu noteikumu izstrādi, paziņoja radio Baltkom ēterā Latvijas Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs.

Viņš paskaidroja, ka tas skar pasažieru sēdvietu dezinfekciju, pasažieru pienākumu atrasties lidmašīnā sejas maskās, vai ģimenes locekļi drīkst sēdēt blakus un daudzus citus jautājumus.

"Tas attieksies arī uz lidostām," piebilda Gorodcovs. "Rīgas lidostā repatriācijas reisu laikā mēs centāmies uzturēt divu metru distancei, taču rinda izgāja ārpus termināļa ēkas. Tātad ir skaidrs, ka šo prasību nav iespējams izpildīt, vai arī apkalpot vienu lidojumu stundā. Citās valstīs tāda pati aina. Tādēļ ir svarīgi, lai visi pasākumi būtu vienoti visiem."

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri vienojās no 15. maija atvērt Baltijas iekšējās robežas. Pilsoņiem, kas ierodas Baltijā no citām valstīm saglabāsies divu nedēļu karantīna.

Pēc tam, kad Baltijas valstis atjaunos pārvietošanās brīvību savā starpā, nākotnē šai telpai varētu pievienoties Polija un Somija, paziņoja Latvijas prezidents Egils Levits.

Arī Latvijas Satiksmes ministrija strādā pie tā, lai 13. maijā bez ierobežojumiem atjaunotu starptautiskos gaisa un jūras pasažieru pārvadājumus, taču šāds lēmums valdībai vēl ir jāizskata.

59
Tagi:
koronavīruss, lidosta Rīga
Pēc temata
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Biļetes kļūs dārgākas: lidosta "Rīga" gatavojas lidojumu atjaunošanai
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Ryanair neatsāks reisus ar "trako" prasību lidot ar tukšu vidējo rindu
Iztērēti vairāk nekā 800 milj. eiro: tūristi devuši nopietnu artavu Latvijas ekonomikā

Pāreja uz vasaras laiku Latvijā ir neizbēgama: ES pagaidām nevar panākt vienotu redzējumu

8
(atjaunots 11:08 08.03.2021)
Kamēr Eiropas Savienībā nebūs vienota redzējuma par pulksteņa grozīšanu, Latvija arī turpmāk notiks pulksteņa laika maiņa, atzina Ekonomikas ministrijā.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Latviju atkal gaida pulksteņa grozīšana. Laika maiņa notiks 28. martā pulksten 3 naktī. Pulksteņa radītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu, ziņo Rus.tvnet.lv.

Latvijas Ekonomikas ministrijā paskaidroja, ka stundu grozīšanas atcelšana pagaidām nav gaidāma, jo Eiropas Savienībā nevar nonākt pie vienprātības par šo jautājumu. Tātad 2021. gadā Latvijas iedzīvotāji dzīvos vasaras laikā līdz 31. oktobrim.

2020. gadā Latvijā notika pulksteņa laika maiņa 25. oktobrī.

Atgādinām, 2018. gadā Eiropā tika rosināts jautājums par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku. Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības valstīs aptauju. Tā konstatēja, ka vairums ES iedzīvotāju uzskata, ka ir pienācis laiks palikt pie viena laika un pārstāt griezt pulksteņa rādītājus.

2019. gada septembrī Eiropas Komisija nodeva jautājumu par obligāto pāreju uz vasaras laiku ES valstu pārziņā. Sekojot šim piedāvājumam, bija plānots, ka pēdējo reizi pulksteņu rādītāji tiks pagriezti 2021. gadā, taču izmaiņas tā arī netika saskaņotas kaimiņvalstu starpā.

Eiropas Savienības valstīs turpinās diskusijas par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku un atpakaļ.

8
Tagi:
Latvija, Eiropas Savienība, Eiropa
Facebook

Publikāciju Latvijas premjera atbalstam Facebook novērtēja, ka "kara kurināšanu"

8
(atjaunots 11:03 08.03.2021)
Kuriozs gadījums notika sociālajā tīklā Facebook mākslīgā intelekta tulkošanas algoritma dēļ.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Latviešu dzejniece Māra Zālīte 6. marta vakarā savā Facebook lapā publicēja ierakstu, kurā izklāstīja savas domas par Latvijas premjerministru Krišjāni Kariņu. Pēc pāris stundām publikācija no portāla pazudusi. Šobrīd tā atrodama tikai ekrānšāviņos, vienu no kuriem publicējis Kariņa partijas biedrs, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

​Dzēstajā publikācijā Zālīte slavē Kariņa darbu, uzskatot, ka tas ir "pirmais premjers, kura godīgumu, valstsvīra morāli un 100% lojalitāti valstij grūti apstrīdēt". Dzejniece uzsver, ka viņš ir laipns un uzticas cilvēkiem, kas arī esot viņa posts. Ierakstā ir arī aicinājums atbalstīt Kariņu, lai to "atbalstu jūtot, viņš ir pašpārliecināts". Tieši šī aicinājuma dēļ publikāciju dzēsa.

Noskaidrojās, ka interneta algoritms, tulkojot "Kariņš" no latviešu valodas angļu valodā, iztulkoja viņa uzvārdu kā "War" ("karš"). Twitter lietotāji paskaidroja, ka interneta algoritmi slikti saprot mazās valodas, tāpēc varētu rasties šāda situācija.

Vēlāk Zālīte publicēja vēl vienu ierakstu, kurā smējās par situāciju.

"Tā ir anekdote! Ieliku nupat savā storijā Google translate ekrānšāviņu. Tulkojums! Esmu noturēta par "kara kurinātāju". Kariņš! Apskatieties un pasmejieties kopā ar mani!" viņa uzrakstīja savā Facebook.

Lai gan ieraksts ar publisku atzīšanos mīlestībā pret Kariņu jau pazudis no Facebook, to sociālajā tīklā turpina izplatīt citi lietotāji ekrānšavīņu veidā.

8
Tagi:
Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Politiķu vakcinācija saliedējusi cilvēkus – pret politiķiem
Tas ir mūsu kodolierocis: kāpēc Baltijas valstis draud ES
Latvija nemainīs politiku attiecībās ar krieviem: ko premjers saskatījis ES rezolūcijā
Apetīte aug Covid laikā. Latvijas valdības tēriņi pandēmijas laikā modina šaubas

"Grims kamuflāža" un ziedi veterānēm: Krievijā apsveic sievietes 8. martā

0
(atjaunots 11:40 08.03.2021)
Krievijas iedzīvotājas saņem apsveikumus no vīriešiem Starptautiskajā sieviešu dienā. Skatieties, kas notiek raķešu vienībās, un kā apsveica veterānes.

Skaistules ar Kalašņikova automātiem rokās no raķešu vienībām un daiļa dzimuma pārstāves Lielā Tēvijas kara veterānu vidū.

Skatieties, kā viņas saņēma apsveikumus 8. martā.

0