Krievijas vēstniecības ēka Latvijā, foto no arhīva

Latvija iecerējusi "pārcelt" Krievijas vēstniecību uz Ņemcova ielu

43
(atjaunots 12:51 05.05.2020)
Latvijā jau vairākkārt izskanējusi ideja Rīgas ielai piešķirt Krievijas politiķa Borisa Ņemcova vārdu.

RĪGA, 5. maijs - Sputnik. Izskanējis ierosinājums piešķirt Borisa Ņemcova vārdu tagadējai Antonijas ielai, kurā atrodas Krievijas vēstniecība Latvijā. Petīcija ar šo ierosinājumu parādījusies portālā manabalss.lv.

Petīcijas autors vērsies pie Rīgas domes ar lūgumu pārdēvēt Antonijas ielu par godu Krievijas opozīcijas politiķim Borisam Ņemcovam (1959.-2015.). Pēc iniciatīvas autora domām, Latvija tādējādi nodemonstrēšot savu attieksmi pret notikumiem Krievijā.

Petīciju iespējams iesniegt Saeimā, kad tā saņēmusi 10 tūkstošu iedzīvotāju atbalstu. Nedēļas laikā iniciatīvu par Antonijas ielas pārdēvēšanu atbalstījuši 97 cilvēki.

Krievijas vēstniecība Lietuvā
© CC BY 3.0 / Alma Pater / Посольство Российской Федерации в Литовской Республике. Ул. Латвю 53/54

Pagājušā gada vasarā Tallinas mērs Mihails Kilvarts iebilda pret ieceri pārdēvēt Sūrgildes laukumu, kas atrodas netālu no Krievijas vēstniecības un piešķirt tam Ņemcova vārdu – to ierosināja opozīcijas politiķi. 2018. gadā Rīgas toreizējais mērs Nils Ušakovs paziņoja, ka kopumā atbalsta ideju piešķirt Ņemcova vārdu kādai ielai vai laukumam Rīgā, taču, saskaņā ar pašvaldības noteikumiem, ir jāpagaida vismaz 10 gadi pēc politiķa nāves. Februārī laukumu Pod kaštany (Zem kastaņiem) Prāgā pārdēvēja par Borisa Ņemcova laukumu. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, komentējot šo lēmumu, norādīja, ka laukuma pārdēvēšana ir Čehijas varasiestāžu suverēnas tiesības.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par "nonsensu" varasiestāžu skaidrojumus – viņi norādīja, ka, pārdēvējot laukumu, "atbalsta Krievijas opozīciju". Resora oficiālā pārstāve Marija Zaharova painteresējās, vai Čehijas varasvīri neplāno atbalstīt arī opozīciju Vācijā un Itālijā vai, iespējams, uzstādīt pieminekli franču "dzeltenajām vestēm". Viņa atzīmēja, ka Prāgas vadību kaut kādu iekšpolitisko procesu atbalstam nez kāpēc īpaši interesē Krievija.

43
Tagi:
Krievijas vēstniecība, Latvija
Pēc temata
Rīgas dome izskatīs Makeina ielas jautājumu
Rīgā un Viļņā piedāvā pārdēvēt ielas par godu Ņemcovam
Krievijas Valsts dome: Viļņa pārrēķinājusies savā vēlmē iedzelt Maskavai
Protesta akcija Rīgā, foto no arhīva

Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus

5
(atjaunots 17:32 30.10.2020)
Rīgas policisti apsolīja, ka nerīkos speciālus masku režīma pārkāpēju atklāšanas reidus. Atgādinām, ka par sejas maskas nelietošanu paredzēts naudas sods no 10 līdz 50 eiro.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Latvijas Saeima iepriekš atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz naudas sodu ieviešanu par masku režīma neievērošanu publiskās vietās. Naudas sods par atteikšanos lietot sejas masku sastādīs no 10 līdz 50 eiro, tiesa, pārkāpējs varēs iztikt arī ar brīdinājumu. Policijas darbinieki uz vietas lems, ko lai dara ar pārkāpēju. Tiks vērtēta viņa rīcības bīstamības pakāpe.

Bet policisti sola, ka speciāli nemedīs šādus pārkāpējus. Masku reidi sabiedriskās vietās netiek plānoti, vēsta Mixnews.lv.

Taču masku režīma ievērošanu policija tomēr uzraudzīs, bet tas būs ierastās patrulēšanas laikā, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēc viņa sacītā, policisti nesodīs visus pēc kārtas. Katrs šāds pārkāpums tiks vērtēts individuāli – laiks, notikuma vieta, apstākļi, tai skaitā subjektīvie.

Tāpat policijā atzīmēja, ka viņu kadru resursi nav neierobežoti, lai būtu iespēja piešķirt atsevišķus cilvēkus reidu rīkošanai. Ja pavasarī policijai vēl bija iespēja īstenot šādas speciālās pārbaudes, tad tagad, kad skolās notiek mācības, policistiem nākas nodarboties arī ar patrulēšanu pie mācību iestādēm.

Atgādināsim, ka, saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, Latvijas iedzīvotājiem ir jālieto sejas aizsargmaska (vienreizējā lietojuma vai daudzreizējā lietojuma) sabiedriskajā transportā, kultūras un tirdzniecības iestādēs, citās pakalpojumu sniegšanas vietās (DUS, pasts utt.). Lakati un šalles, kurus pavasarī bija ļauts lietot maskas vietā, rudens viļņa laikā tika atzīti par nepiemērotu aizsardzību pret Covid-19. No sejas masku lietošanas ir atbrīvoti bērni vecumā līdz 13 gadiem, kā arī personas, kuras nevar valkāt sejas masku veselības apsvērumu dēļ.

5
Tagi:
koronavīruss, maska, policija, Latvija
Pēc temata
No Rīgas transporta katru dienu izsēdina piecdesmit cilvēkus bez sejas maskām
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Policijas funkcijām ir jābūt apmaksātām: veikali nevēlas uzraudzīt sejas masku režīmu
Latvijā ieviesīs naudas sodus par masku nelietošanu: apmēru policija noteiks uz vietas
Sudraba kolekcijas monēta Liepas lapa, foto no arhīva

Liepas lapa: Latvijas Banka izlaidīs ekoloģisku monētu

7
(atjaunots 16:43 30.10.2020)
No pārstrādātā sudraba darinātās monētas aversā ir attēlota liepas lapa, savukārt reversā – Rīgas ielu shēma.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Otrdien, 3. novembrī, Latvijas Banka laidīs klajā sudraba kolekcijas monētu "Liepas lapa", kas ir veltīta rūpēm par apkārtējo vidi, tiek ziņots bankas mājaslapā.

Ekoloģijas jautājumi pēdējā laikā ir kļuvuši ļoti svarīgi pārmaiņu apkārtējā vidē dēļ. Pieaugošo urbanizācijas tempu dēļ viens no pilsētas plānošanas uzdevumiem ir padarīt pilsētu pēc iespējas zaļāku un harmonijā ar dabu dzīvojošu.

Atšķirībā no daudzām citām lielpilsētām, Rīga ir salīdzinoši zaļa pilsēta, un šī īpašība kļūst aizvien svarīgāka. Zaļie rajoni uzlabo mikroklimatu, attīra ūdeni un gaisu un tādējādi labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību.

Pilsētas ielas, tilti un ceļi veido tādu pašu tīklu, kā lapas dzīslas. Rīgas ielas tika radītas, lai palīdzētu cilvēkiem pārvietoties pilsētā, kā lapas dzīslas palīdz tai pārvietot barojošās vielas.

Liepa ir viens no izplatītākajiem un noturīgākajiem kokiem Rīgā. Liepas absorbē lielu daudzumu pilsētas putekļu un dāvā pilsētniekiem svaigu gaisu. Gadā viens vesels koks spēj nodrošināt skābekli desmit cilvēkiem.

Monēta ir veltīta ne vien ekoloģijai, bet arī radīta tādā veidā, lai nekaitētu apkārtējai videi: tā ir darināta no pārstrādāta sudraba, savukārt tās ražošanai un iepakošanai tiek izmantots pārstrādāts papīrs.

Monētas dizaina autors Mārcis Kalniņš iepriekš izveidoja monētu "Zeme", kas tika atzīta par 2015. gada labāko inovatīvo monētu.

Monēta nonāks pārdošanā 3. novembra dienvidū portālā e-monetas.lv, tās cena ir 53 eiro, vienai personai atļauts iegādāties līdz 5 monētām.

7
Tagi:
Latvijas Banka
Pēc temata
Latvijas Banka laidīs klajā zelta monētu ar kristāliem
Latvijas Banka laidīs klajā "Medus" monētu
Latvijas Banka laidusi klajā monētu "Latgales kongress"
Latvijas Banka laiž klajā monētu "Likteņdārzs"