Valsts policija

Pārkāpa ārkārtējās situācijas režīmu, un pēcāk nogalināja cilvēku: noziegums Balvos

59
(atjaunots 09:02 30.04.2020)
Sakarā ar aizdomām par slepkavības pastrādāšanu Balvos ir aizturēti trīs cilvēki, kuri iepriekš jau ir nonākuši policijas redzeslokā par sistemātisku ārkārtējās situācijas režīma pārkāpšanu kompānijas dzeršanas laikā.

RĪGA, 30. aprīlis – Sputnik. Balvu policijas darbiniekiem operatīvi izdevās atklāt slepkavību, un aizdomās turamie izrādījušies viņiem jau labi zināmi cilvēki.

No rīta 25. aprīlī meža masīvā, kas atrodas Balvu pilsētā, tika atrasts 1984. gada dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Un notikuma vietu nekavējoties devās policijas darbinieki, sakarā ar notikušo iesākts kriminālprocess.

Tajā pašā dienā likumsargiem izdevās aizturēt iespējamos aizdomās turamos. Tie izrādījās divi vīrieši (dzimuši 1988. un 1993. gadā), kā arī sieviete (dzimusi 1977. gadā).

Izmeklēšanās gaitā noskaidrojās interesanta detaļa – šis trijnieks iepriekš jau ir nonācis policijas darbinieku redzeslokā saistībā ar koronavīrusa epidēmiju un pašlaik Latvijā izsludināto ārkārtējās situācijas režīmu. Visa kompānija pārkāpa noteikumu "nepulcēties vairāk par diviem".

Tā, 14. aprīlī policija saņēma informāciju par to, ka šie cilvēki kopā lieto alkoholiskos dzērienus dzīvoklī un tādējādi pārkāpj sociālās distancēšanās noteikumu. Turklāt šos pārkāpumus viņi īstenojuši sistemātiski, ignorējot likumsargu brīdinājumu, kā arī atteicās izbeigt to darīt.

Sakarā ar rupju sociālās distancēšanās noteikumu neievērošanu viens no stipro dzērienu un pasēdēšanas cienītājiem tika trīs reizes sodīts ar administratīvā pārkāpuma sodiem – 250, 1000 un 2000 eiro apmērā.

Tagad ārkārtējās situācijas režīma pārkāpējiem draud daudz bargāks sods – sakarā ar vardarbīgas vīrieša nāves faktu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta (līdz pat mūža ieslodzījumam). Izmeklēšanas ietvaros tiks nozīmētas ekspertīzes, un tuvākajā laikā tiks izlemts jautājums par soda mēru piemērošanu aizturētajiem. Šobrīd divas no trim lietā figurējošajām personām ir arestētas.

59
Tagi:
Latvijas policija
Pēc temata
Grišins: jaunajam Valsts policijas priekšniekam nāksies pieņemt nepopulārus lēmumus
Policija šokā: iedzīvotāji spļauj virsū policistiem un saka, ka slimo ar koronavīrusu
Latvijā izrakstīts pirmais maksimālais naudas sods par pašizolācijas pārkāpumu
Valsts policija turpina pārbaudīt ārkārtējās situācijas noteikumu ieverošanu

Pāvela Rebenoka slepkavas runāja krieviski un nozaga dārgus pulksteņus

16
(atjaunots 17:30 21.09.2020)
Advokātu Pāvelu Rebenoku nogalināja trīs melnā apģērbā tērpušies vīrieši, kuri atnāca pie viņa mājās bez ieročiem, pastāstīja Valsts policijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietas izmeklētājs Armands Ruks pastāstīja notikušā detaļas preses konferencē.

Rebenoks tika nogalināts savās mājās aizritējušajās brīvdienās. Sakarā ar šī nozieguma faktu tika ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu. Taču jurists Mārtiņš Krieķis apgalvo, ka par slepkavības iemeslu kļuva elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jautājumi. Krieķis apsolīja samaksāt 20 tūkstošus eiro par informāciju par slepkavām.

Ruks pastāstīja žurnālistiem, ka mājā nozieguma laikā atradies arī Rebenoka biznesa partneris Ingus Balandins, kurš ir guvis smagas traumas.

Slepkavas bijuši trīs sportiskas miesas būves vīrieši, divi – aptuveni 175 cm augumā, viens bija virs 180 cm augumā. Viņi visi bija tērpušies melnās drēbēs, viņu sejas aizsedza maskas. Savā starpā viņi sarunājās krievu valodā. Ruks noliedza informāciju par to, ka slepkavas mājā ielaidis pats Rebenoks: pēc viņa sacītā, viņi iegājuši mājā no pagalma puses.

Izmeklētājs atsevišķi atzīmēja ka laupītājiem nebija līdzi speciāli līdzi paņemti ieroči, piemēram, pistole. Rebenoku sasēja ar vadu, savukārt slepkavības ieroča kārtā tika izmantots dēlis, kas tika izlauzts no terases. Vēlāk tā tika atrasta 200 metru attālumā no mājas.

Tika nozagtas dārglietas un dārgu pulksteņu kolekcija. Precīza summa pagaidām nav zināma.

Tāpat Ruks paziņoja, ka māja nebija aprīkota ar novērošanas kamerām, savukārt signalizāciju mājas saimnieki ieslēdza reti, tikai gadījumos, kad devās prom uz ilgāku laiku. Šoreiz tā nebija ieslēgta. Viņš aicināja visus rūpēties par sava mājokļa drošību.

Iepriekš Valsts policijā paziņoja, ka izskata arī versiju par slepkavību, kas saistīta ar nelaiķa profesionālo darbību.

IeM vadītājs Sandis Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes. Šī nozieguma atklāšana kļūs par tiesībsargājošo iestāžu profesionālisma pārbaudi.

Ik gadu Latvijā tiek aplaupītas 20-28 mājas, taču aplaupīšanas ar slepkavībām notiek reti, atgādināja Valsts policijas priekšnieka v.i. Juris Šulte.

16
Tagi:
slepkavība, policija
Pēc temata
Lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes: ministrs komentēja advokāta Rebenoka slepkavību
Ieva Jaunzeme

Paši sevi apzogat: VID vadītāja iesaka meklēt normālus darba devējus

5
(atjaunots 17:24 21.09.2020)
Tie, kam algu izsniedz "aploksnēs", vidēji slimības lapas pabalstos saņem par 400 eiro mazāk, nekā tie, kas maksā sociālās iemaksas, pastāstīja VID direktore.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. "Aplokšņu" algu līmenis Latvijā joprojām paliek liels, tādēļ valsts ievāc par 17% – par 600 tūkstošiem eiro – mazāk darbaspēka nodokļos, nekā varētu, pastāstīja Latvijas Radio intervijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Šeit tiek ņemti vērā ienākumu nodoklis un sociālās apdrošināšanas iemaksas.

VID mēra nodokļu plaisu jau septiņu gadus. Pakāpeniski tā samazinās, taču ļoti lēni.

"Mēs esam nedaudz iestiguši 17%. Protams, ir samazinājums par procentdaļām, bet mēs netiekam vismaz līdz 16%," pastāstīja VID vadītāja.

Pēc Jaunzemes teiktā, tas skaidrojams ar vairākiem faktoriem: makroekonomisko situāciju valstī, nodokļu nomaksas kultūru, nodokļu sistēmas īpatnībām.

"Attiecībā uz valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu liela loma ir tieši nodokļu samaksas kultūrai valstī. (…) Ja par citām iemaksām varētu teikt – kā tad tās tiek izmantotas, mēs neuzticamies un tāpēc mēs nemaksājam –, tad sociālās apdrošināšanas iemaksas katrs cilvēks maksā sev," pastāstīja VID ģenerāldirektore.

Saskaņā ar VID aprēķiniem, iedzīvotāji, kuriem alga nāk "aploksnēs", vidēji slimības lapas pabalstos saņem par 400 eiro mazāk, nekā pārējie darbinieki.

"Tas nozīmē, ka cilvēks te un tagad sevi apzog, vienojoties ar darba devēju. Par "māmiņalgām" ir tieši tāda pati korelācija.

Ja cilvēks saka, ka nav citas izejas, es varu pateikt – ir Latvijā pietiekams skaits ļoti normālu darba devēju, kuriem pat prātā nenāk kaut ko tādu darīt," piebilda ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore.

Viena no nozarēm, kur situācija ir uzlabojusies, ir celtniecība, kur tika noslēgta ģenerālā vienošanās par minimālās algas palielināšanu. Pēc Jaunzemes domām, šāda vienošanās ir nepieciešama arī sabiedriskās ēdināšanas nozarē.

Tāpat VID mēra plaisu pievienotās vērtības nodokļa nomaksā, un šeit situācija ir ievērojami uzlabojusies – tā sarukusi no 30% pirms septiņiem gadiem līdz 9%, un tas ir vidējais rādītājs Eiropas Savienībā. Tas nozīmē, ka arvien mazāk uzņēmēju izvairās no PVN nomaksas. Pēc Jaunzemes sacītā, ar šādu rezultātu var lepoties.

5
Tagi:
nodokļi, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Par nodokļu reformu: sociālā nodeva 5%, akcīžu celšana, neapliekamais minimums 350 eiro
Kur ņemt naudu jaunām nodevām: ierosināts ierobežot nodokļu pieaugumu mazajām saimniecībām
Reirs pastāstīja, kāda būs nekustamā nodokļa likme pēc kadastra reformas
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: kā iznīcināt mikrouzņēmumus