Airbus A220-300, airBaltic

airBaltic izskaidroja starptautisko reisu atjaunošanas nosacījumus no 13. maija

81
(atjaunots 08:55 30.04.2020)
Nacionālā lidsabiedrība airBaltic atsāka biļešu pārdošanu uz vairākiem galamērķiem ar izlidošanas datumu sākot no 13. maija, taču, ja ārkārtējās situācijas režīms tiks pagarināts, reisus pārcels, bet pasažieriem nāksies pamocīties ar datumu maiņu vai naudas atgriešanu.

RĪGA, 30. aprīlis – Sputnik. Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic plāno atjaunot lidojumus, kolīdz valdība atcels ārkārtējās situācijas režīmu, un tas var notikt jau 13. maijā. Pārvadātājs jau ir atsācis biļešu pārdošanu vairākos galamērķos no šī datuma. Kas būs, ka ārkārtējās situācijas režīmu pagarinās, Latvijas Radio 4 ēterā pastāstīja kompānijas pārstāve Alise Briede.

Maijā plānots atjaunot reisus no Rīgas uz Amsterdamu, Stokholmu, Briseli, Parīzi, Kopenhāgenu, Frankfurti, Hamburgu, Helsinkiem, Londonu, Minheni, Oslo, Tallinu, Viļņu un Maskavu. Pēc Briedes sacītā, lidmašīnas Airbus A220-300 jau ir darba kārtībā Starptautiskajā lidostā "Rīga" un gaida, kad varēs atsākt lidojumus.

"Pirmajā nedēļā tiks atjaunoti lidojumi ar piecām lidmašīnām, un katru nākamo nedēļu pakāpeniski papildināsim lidmašīnu skaitu līdz 22 tikai viena mūsdienu tipa mašīnām, un beigās plānojam sasniegt mērķi – lidojumi uz 14 galamērķiem," sacīja lidsabiedrības pārstāve.

Ja ārkārtējās situācijas režīms tiks pagarināts vēl uz kādu laiku, pasažieri, kuri būs iegādājušies biļetes, varēs vai nu pārcelt lidojuma datumu uz citu sev piemērotu laiku, vai arī atgūt naudu.

"Ja valdība pagarinās ārkārtējās situācijas režīmu, airBaltic sāks atcelt rezervācijas līdz brīdim, kad ārkārtējās situācijas režīms tiks atcelts. Un, gadījumā, ja kāda rezervācija tiek atcelta, airBaltic sazināsies ar katru pasažieri individuāli e-pastā, paziņojot par izmaiņām. Pasažieri varēs vai nu bez maksas mainīt izlidošanas datumu, vai arī atgriezt naudu par biļeti," sacīja Briede.

Pēc airBaltic izpilddirektora Martina Gausa sacītā, airBaltic pagarināja bezmaksas datuma maiņu visām rezervācijām, kas ir veiktas no 10. marta līdz 31. maijam. Tiek pieļauta tikai viena datuma maiņa.

Datuma maiņa ir jāveic līdz izlidošanas datumam, kas tika norādīta sākotnējā rezervācijā. Ja biļetes par sākotnējo cenu vairs nav pieejams, ir jāpiemaksā attiecīga biļešu cenas starpība. Izlidošanas valstij un galamērķim rezervācijā ir jāsakrīt ar orģinālajā biļetē norādīto.

Arī lidosta "Rīga" šobrīd gaida valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas režīma pagarināšanu vai atcelšanu. Pārvalde analizē citu aviokompāniju informāciju, kuras strādā lidostā "Rīga". Tās ir gatavas atjaunot reisus, taču tikai daļēji, paziņoja lidostas "Rīga" preses sekretāre Laura Karnīte.

"Protams, mēs saprotam, ka lidojumi netiks atjaunoti tādā pašā apjomā, kā tas bijis pirms krīzes. Ja maijā arī būs lidojumi, tad tikai neliels daudzums, un pakāpenisks pieaugums sāksies jūnijā. Pēc mūsu scenārija, līdz septembra beigām mēs, iespējams, sasniegsim 37% pasažieru skaita," sacīja viņa.

81
Tagi:
airBaltic
Pēc temata
Autopārvadājumos katastrofa, bet palīdz airBaltic: bizness sašutis par valdības lēmumiem
Vaučers naudas vietā: kā panākt naudas atgriešanu no airBaltic par atcelto reisu
Lidosta "Rīga" plāno atlaist 500 darbiniekus
Ar pasažieriem sazināsies personīgi: airBaltic līdz 31. oktobrim atceļ pusi reisu

Pāvela Rebenoka slepkavas runāja krieviski un nozaga dārgus pulksteņus

16
(atjaunots 17:30 21.09.2020)
Advokātu Pāvelu Rebenoku nogalināja trīs melnā apģērbā tērpušies vīrieši, kuri atnāca pie viņa mājās bez ieročiem, pastāstīja Valsts policijā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietas izmeklētājs Armands Ruks pastāstīja notikušā detaļas preses konferencē.

Rebenoks tika nogalināts savās mājās aizritējušajās brīvdienās. Sakarā ar šī nozieguma faktu tika ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu. Taču jurists Mārtiņš Krieķis apgalvo, ka par slepkavības iemeslu kļuva elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jautājumi. Krieķis apsolīja samaksāt 20 tūkstošus eiro par informāciju par slepkavām.

Ruks pastāstīja žurnālistiem, ka mājā nozieguma laikā atradies arī Rebenoka biznesa partneris Ingus Balandins, kurš ir guvis smagas traumas.

Slepkavas bijuši trīs sportiskas miesas būves vīrieši, divi – aptuveni 175 cm augumā, viens bija virs 180 cm augumā. Viņi visi bija tērpušies melnās drēbēs, viņu sejas aizsedza maskas. Savā starpā viņi sarunājās krievu valodā. Ruks noliedza informāciju par to, ka slepkavas mājā ielaidis pats Rebenoks: pēc viņa sacītā, viņi iegājuši mājā no pagalma puses.

Izmeklētājs atsevišķi atzīmēja ka laupītājiem nebija līdzi speciāli līdzi paņemti ieroči, piemēram, pistole. Rebenoku sasēja ar vadu, savukārt slepkavības ieroča kārtā tika izmantots dēlis, kas tika izlauzts no terases. Vēlāk tā tika atrasta 200 metru attālumā no mājas.

Tika nozagtas dārglietas un dārgu pulksteņu kolekcija. Precīza summa pagaidām nav zināma.

Tāpat Ruks paziņoja, ka māja nebija aprīkota ar novērošanas kamerām, savukārt signalizāciju mājas saimnieki ieslēdza reti, tikai gadījumos, kad devās prom uz ilgāku laiku. Šoreiz tā nebija ieslēgta. Viņš aicināja visus rūpēties par sava mājokļa drošību.

Iepriekš Valsts policijā paziņoja, ka izskata arī versiju par slepkavību, kas saistīta ar nelaiķa profesionālo darbību.

IeM vadītājs Sandis Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes. Šī nozieguma atklāšana kļūs par tiesībsargājošo iestāžu profesionālisma pārbaudi.

Ik gadu Latvijā tiek aplaupītas 20-28 mājas, taču aplaupīšanas ar slepkavībām notiek reti, atgādināja Valsts policijas priekšnieka v.i. Juris Šulte.

16
Tagi:
slepkavība, policija
Pēc temata
Lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes: ministrs komentēja advokāta Rebenoka slepkavību
Ieva Jaunzeme

Paši sevi apzogat: VID vadītāja iesaka meklēt normālus darba devējus

6
(atjaunots 17:24 21.09.2020)
Tie, kam algu izsniedz "aploksnēs", vidēji slimības lapas pabalstos saņem par 400 eiro mazāk, nekā tie, kas maksā sociālās iemaksas, pastāstīja VID direktore.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. "Aplokšņu" algu līmenis Latvijā joprojām paliek liels, tādēļ valsts ievāc par 17% – par 600 tūkstošiem eiro – mazāk darbaspēka nodokļos, nekā varētu, pastāstīja Latvijas Radio intervijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Šeit tiek ņemti vērā ienākumu nodoklis un sociālās apdrošināšanas iemaksas.

VID mēra nodokļu plaisu jau septiņu gadus. Pakāpeniski tā samazinās, taču ļoti lēni.

"Mēs esam nedaudz iestiguši 17%. Protams, ir samazinājums par procentdaļām, bet mēs netiekam vismaz līdz 16%," pastāstīja VID vadītāja.

Pēc Jaunzemes teiktā, tas skaidrojams ar vairākiem faktoriem: makroekonomisko situāciju valstī, nodokļu nomaksas kultūru, nodokļu sistēmas īpatnībām.

"Attiecībā uz valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu liela loma ir tieši nodokļu samaksas kultūrai valstī. (…) Ja par citām iemaksām varētu teikt – kā tad tās tiek izmantotas, mēs neuzticamies un tāpēc mēs nemaksājam –, tad sociālās apdrošināšanas iemaksas katrs cilvēks maksā sev," pastāstīja VID ģenerāldirektore.

Saskaņā ar VID aprēķiniem, iedzīvotāji, kuriem alga nāk "aploksnēs", vidēji slimības lapas pabalstos saņem par 400 eiro mazāk, nekā pārējie darbinieki.

"Tas nozīmē, ka cilvēks te un tagad sevi apzog, vienojoties ar darba devēju. Par "māmiņalgām" ir tieši tāda pati korelācija.

Ja cilvēks saka, ka nav citas izejas, es varu pateikt – ir Latvijā pietiekams skaits ļoti normālu darba devēju, kuriem pat prātā nenāk kaut ko tādu darīt," piebilda ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore.

Viena no nozarēm, kur situācija ir uzlabojusies, ir celtniecība, kur tika noslēgta ģenerālā vienošanās par minimālās algas palielināšanu. Pēc Jaunzemes domām, šāda vienošanās ir nepieciešama arī sabiedriskās ēdināšanas nozarē.

Tāpat VID mēra plaisu pievienotās vērtības nodokļa nomaksā, un šeit situācija ir ievērojami uzlabojusies – tā sarukusi no 30% pirms septiņiem gadiem līdz 9%, un tas ir vidējais rādītājs Eiropas Savienībā. Tas nozīmē, ka arvien mazāk uzņēmēju izvairās no PVN nomaksas. Pēc Jaunzemes sacītā, ar šādu rezultātu var lepoties.

6
Tagi:
nodokļi, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Par nodokļu reformu: sociālā nodeva 5%, akcīžu celšana, neapliekamais minimums 350 eiro
Kur ņemt naudu jaunām nodevām: ierosināts ierobežot nodokļu pieaugumu mazajām saimniecībām
Reirs pastāstīja, kāda būs nekustamā nodokļa likme pēc kadastra reformas
Jauno nodokļu kanibāliskā loģika: kā iznīcināt mikrouzņēmumus