Karostas cietuma ēka, foto no arhīva

Karostas darbinieki nesaņēma pabalstus un atvēra cietumu apmeklētājiem

21
(atjaunots 22:37 28.04.2020)
Pērnā gada aprīlī Karostu apmeklēja gandrīz 700 cilvēku, bet šogad – vien 37, taču bez valsts atbalsta vēsturiskajam cietumam nākas turpināt strādāt.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Kopš aprīļa sākuma ir atvērts viens no populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā – Karostas cietums, vēsta TV Kurzeme.

Pēc ārkārtējās situācijas režīma izsludināšanas Latvijā Karostas cietums, līdzīgi daudziem citiem tūrisma un kultūras objektiem, slēdza durvis apmeklētājiem. Darbinieki – gan tie, kas strādāja pilnu likmi, gan tie, kas nepilnu – palūdza dīkstāves pabalstu. Taču aptuveni pusei dažādu iemeslu dēļ atteica.

"Esam apsprieduši, kā būtu labāk. Ar tiem dīkstāves pabalstiem cilvēki tāpat nebūs paēduši. Ziemā īsti nav strādāts, un, ja cilvēks tagad aiziet uz bezdarbniekiem, tāpat nekas prātīgs nesanāk. Atveroties vaļā, likumu mēs nepārkāpjam, tas nav aizliegts," pastāstīja "Karostas cietums" valdes locekle Monta Krafte.

Tika pieņemts lēmums atjaunot darbu, un kopš aprīļa sākuma cietums atkal uzņem viesus. Tiek ievēroti visi drošības pasākumi – apmeklētāji var dezinficēt rokas, cietuma gaiteņos var ievērot divu metru distanci no gida vai arī izmantot virtuālā gida pakalpojumus.

Pēc darbinieku sacītā, cilvēki ievēro atrašanās noteikumu sabiedriskās vietās – nāk pa diviem vai ģimenes ar bērniem.

"Daudzi no tiem ir rīdzinieki, kuri laikam mūk no galvaspilsētas ārā. Viņiem tā Rīga jau apnikusi, tad brauc uz Liepāju izvējoties," uzskata Karostas darbiniece Kitija Šmite.

"Protams, ka šobrīd šī apmeklētāju plūsma, kas ir tagad, finansiāli mums neko neatrisina, jo aprīlī bija 37 apmeklētāji. Bet pagājušā gada aprīlī bija gandrīz 700 apmeklētāju. Pieturējāmies pie principa – ja neko nedarīsim, tad nekas nebūs. Ja mēģināsim, tad vismaz varam cerēt," atzīmēja Krafte.

Apmeklētāju interesi cer piesaistīt arī ar jauno galda spēli, kas iepazīstina ar zīmīgākajiem Karostas objektiem. Bijušā cietuma pagalmā būvē jau pērn ieplānoto vasaras terasi, cerībā uz to, ka šovasar tūristi tomēr gribēs tur pasēdēt un izdzert tasīti kafijas.

Asociācijas "Lauku ceļotājs" vadītāja Asnāte Ziemele iepriekš pastāstīja, ka starptautiskā tūrisma apturēšana nav īpaši palīdzējusi Latvijas iekšzemes tūrismam. Un pat tas, ka vasarā Latvijas iedzīvotāji, iespējams, varēs ceļot tikai valsts ietvaros, var neietekmēt pieprasījumu: pastāv risks, ka cilvēkiem vienkārši nebūs naudas.

21
Tagi:
pabalsts, Liepāja, Latvija
Pēc temata
Vēl viena viesnīca nesaņēma valsts palīdzību: Daugavpilī sākās atlaišanas
"Pludmales pelnutrauks" Latvijā atrasts Karostā
Dīkstāves pabalstu nesaņems: viesnīcas Marriott Riga darbinieki paliek bez naudas
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

10
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

10
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

10
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

10
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"