Sieviete šuj masku, foto no arhīva

Latvijas iedzīvotājus palūgs nēsāt sejas maskās atrodoties uz ielas

181
(atjaunots 13:25 28.04.2020)
Smacīgi, neērti, bet pēc tam pierodi – šādi premjerministrs Krišjānis Kariņš raksturoja medicīniskās maskas nēsāšanu.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. Latvijas valdība izskata iespēju aicināt Latvijas iedzīvotājus nēsāt sejas maskas sabiedriskās vietās, raksta Mixnews.lv.

Pēc Sadarbības padomes sēdes premjerministrs Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka runa nav par obligātu aizsarglīdzekļu nēsāšanu, bet gan tikai par rekomendācijām.

Pēc viņa sacītā, ir jāpadomā par individuālās aizsardzības pasākumiem, lai cilvēki būtu drošībā sabiedriskās vietās. Sejas maskas ir nepieciešamas, lai pasargātu citus no sava klepus un šķaudīšanas, tā kā ne visi saslimušie saprot, ka ir saslimuši, jo jūtās labi.

"Iedomāsimies, ka drošākais veids, kā sevi pasargāt, ir nesatikt nevienu. Bet tas nestrādā ilgtermiņā. Tāpēc jādomā, kā mājas drošību nest sev līdzi uz ielas, veikalā utt. Domāju, ka valstī mēs virzīsimies uz to, ka būtu ieteicams sabiedriskajā transportā, veikalos visiem cilvēkiem nēsāt sejas aizsargmaskas. Pats esmu bijis vairākās tikšanās reizēs aizsargmaskā. Pirmā reize bija pavisam neērta un smacīga, bet otrajā reizē es jau biju pieradis," sacīja Kariņš.

Tiesa, Kariņš atzina, ka, lai mudinātu visus lietot aizsargmaskas, tām ir jābūt pieejamām visiem, un paziņoja, ka uzstāj uz aizsarglīdzekļu ražošanas palielināšanas.

Obligāta aizsargmasku nēsāšana sabiedriskās vietās ir ieviesta vairākās valstīs – piemēram, no 15. maija aizsargmaskās būs jāstaigā visiem Rumānijas iedzīvotājiem, no pirmdienas sejas maskas ir jānēsā visiem Mehiko iedzīvotājiem, bez sejas maskas ir aizliegts izmantot Berlīnes sabiedrisko transportu, savukārt Polijas veselības ministrs paziņoja, ka poļi staigās maskās līdz vakcīnas pret Covid-19 izmantošanas uzsākšanai.

Atsevišķu cilvēku nevēlēšanās pandēmijas laikā nēsāt medicīniskās aizsargmaskas publiskās vietās varētu kalpot kā mēģinājums pārliecināt sevi, ka situācija ir daudz vienkāršāka un drošāka, nekā patiesībā ir, pastāstīja RIA Novosti Krievijas Zinātnes akadēmijas Medicīniski bioloģisko problēmu institūta Sociālās un kognitīvās psiholoģijas laboratorijas vadošā zinātniskā darbiniece  Anna Jusupova.

"Bail, negribas atzīt objektīvi sarežģīto situācijas stāvokli, savukārt aiziešana noliegšanā vienkāršo uztveri. Tie, kam "paveicās" vairāk nekā citiem, arī pēc pandēmijas beigām uzskatīs, ka nekas objektīvs nav noticis un tas viss bija masveida ārprāts," sacīja Jusupova.

Viņa uzsvēra, ka šādi cilvēki, no vienas puses, nerisina problēmas ar savu satraukuma izjūtu, bet no otras puses, var sarežģīt epidemioloģisko situāciju.

Turklāt vēl viens draudu noliegšanas bīstamības iemesls var būt neuzticēšanās oficiāliem informācijas avotiem. Jusupova piemēra kārtā minēja Franciju, kur "bija sarežģīti pārliecināt cilvēkus sēdēt mājās, un šobrīd saslimstības statistika tur ir augstāka, nekā Vācijā, kur cilvēki visnotaļ ātri sekoja oficiālajām rekomendācijām".

181
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Krišjānis Kariņš
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (792)
Pēc temata
NA deputāts ieteica iedzīvotājiem nēsāt maskas un neaizmirsa iedzelt krieviem
Latvija pārvarējusi krīzi: maskas būs visiem ārstiem
Valsts kontrole pārbaudīs medicīnisko masku piegādes Latvijai
 Lidl

Lidl atklāj loģistikas centru, tam sekos veikalu tīkla atvēršana

1
(atjaunots 09:41 20.01.2021)
Nākamnedēļ Lidl Latvija plāno svinīgu loģistikas centra atklāšanu, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ notiks tiešsaistē.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Pirmdien, 25. janvārī Rīgā tiks atklāts Lidl Latvija loģistikas centrs, raksta Tvnet.lv. Svinīgs atklāšanas pasākums norisināsies tiešsaistē, tajā piedalīsies visa uzņēmuma vadība, kā arī Lidl sadarbības partneri.

Kompānijas pārstāvji informēja, ka loģistikas centra atklāšana dos startu vērienīgai kampaņai Latvijā un Igaunijā. Īsi pēc centra atklāšanas plānots atvērt veikalu tīklu gan Rīgā, gan visā Latvijā.

Iepriekš ziņots, ka loģistikas centra ēka Dzelzavas ielā 131 tika uzsākta 2018. gadā. Ēkas kopēja platība ir 51 000 kvadrātmetru. Turklāt tajā tiks izvietots Lidl Latvija galvenais birojs. Ēka tika nodota ekspluatācijā 2020. gada jūlijā. Būvdarbiem tika iztērēti vairāk nekā 55 miljoni eiro.

Atgādinām, ka Lidl ir vācu zemo cenu lielveikalu tīkls. Šīs markas veikali ir atvērti gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs, tāpat tīkls darbojas ASV, Lielbritānijā, Šveicē un Serbijā. Tirdzniecības vietu atklāšana Latvijā tika plānota jau 1998. gadā, taču ekonomiskās krīzes vilcināja termiņus.

Lidl ir noskaņots ieņemt līderpozīcijas Latvijas mazumtirdzniecības tirgū. Veikalu atklāšanas gaidās uzņēmums publicēja sarakstu ar vakancēm. "Lidl Latvija" meklēja vairāk nekā tūkstoti darbinieku dažādās valsts pilsētās, tie bija gan grāmatveži, gan iepirkumu speciālisti, gan tirdzniecības zāles darbinieki. Darbadevējs solīja, maksāt darbiniekiem vairāk, nekā vidēji nozarē.

1
Tagi:
Lidl
Pēc temata
"Greizs valsts tēls": par Lidl pasūdzējās sakarā ar prasību zināt krievu valodu
Vairāk nekā tūkstotis darbavietu: Lidl meklē darbiniekus visā Latvijā
Miroslavs Mitrofanovs

Tieši nesaka, bet mērķis ir skaidrs: Mitrofanovs par pārmaiņām Rīgas bērnudārzos

4
(atjaunots 09:40 20.01.2021)
Jaunā Rīgas domes politika attiecībā uz bērnudārziem ir pat stingrāka nekā iepriekš pieņemtais likums par apmācības iespējām visās Latvijas pirmsskolas iestādēs valsts valodā.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Rīgas bērnudārzos var tikt slēgtas vairāk nekā 30 krievvalodīgās grupas. Sociālajos tīklos apspriež "laimes vēstules", kurās Rīgas domes Izglītības departaments liek galvaspilsētas bērnudārziem atvērt vienu vai divas latviešu grupas, neatkarīgi no rindas, pieprasījuma un iestādes gatavības. Rīdzinieki sauc šo direktīvu par vecāku mānīšanu un pirmsskolas izglītības diskrimināciju.

Šis risinājums draud rīdziniekiem ar mākslīgo deficītu krievu bērnudārzos, brīdināja Rīgas domes deputāts, Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

"Pašlaik Rīgas pašvaldības ierēdņu spiedienā notiek bērnudārzu pārorientācija no mācībām krievu valodā latviešu valodā. Tieši par to nav teikts, bet mērķis ir saprotams," teica Mitrofanovs Sputnik Latvija.

Viņš uzsvēra, ka šī domes politika ir pat stingrāka nekā likums, kas tika pieņemts pagājušajā gadā, - par iespēju nodrošināt apmācību visos Latvijas bērnudārzos valsts valodā.

"Tur tas tika ierosināts, kā atklāts piedāvājums, proti, pašvaldībām jāmēģina nodrošināt šādu iespēju. Taču kādā veidā tas jānodrošina - vai būvējot jaunus bērnudārzus, vai izveidojot jaunas grupas - likumā nebija teikts. Parlaments to neprecizēja. Savukārt Rīgas dome ar latviešu valdošo koalīciju priekšgalā nolēmusi kļūt svētāk par Romas pāvestu," uzsvēra politiķis.

Pēc Mitrofanova teiktā, Rīga veicina mākslīgo vietu deficītu krievu bērniem.

"Ir jāsaprot, ka krievvalodīgos bērnus neņem latviešu grupās neierobežotā skaitā. Pastāv savā veidā "kvotas" - aptuveni trešdaļa no grupas apjoma. Ja sanāk vairāk, tad sāk protestēt latviešu vecāki... Ja lēmums tiks īstenots, tad "latviešu" grupās būs mazāk bērnu, bet "krievu" grupas būs pārpildītas. Tas nav taisnīgi, un pret to jācīnās ar visiem likumīgajiem līdzekļiem.

Pēc viņa vārdiem, pirmais solis šajā virzienā tika sperts vēl 2017. gadā, kad faktiski "Saskaņas" spiedienā septiņos bērnudārzos tika mainīta apmācības valoda.

"Būdama pie varas, "Saskaņa" centās izvairīties no šī temata. Tagad Rīgas domē "Saskaņa" atrodas opozīcijā, un šīs temats viņiem ir izdevīgs. Mēs, protams, apsveicam to, ka viņi, lai arī par vēlu, bet "nobrieduši" un ir atvērti sadarbībai šajā virzienā," teica Mitrofanovs.

Sputnik sarunbiedrs piebilda, ka te vairs nav ko dalīt, un kopīgiem spēkiem jāpretojas šīm pārmaiņām. "Šodienas Rīgas domes sēdē mēs sāksim cīņu ar valdošo koalīciju šajā jautājumā. Latvijas Krievu savienības noskaņojums ir visai možs," rezumēja deputāts.

Митрофанов объяснил последствия директивы Рижской думы по детсадам
4
Tagi:
Miroslavs Mitrofanovs, bērni, latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO atgādināja par krievu valodas vajāšanu Baltijā
"Kā darbojās Sorosa fonds": deputāta pētījums
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Krievijas VD deputāts: Latvija pārkāpusi visas robežas attiecībās ar Krieviju